PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türk Konsoloslugunda Evlilik ve Nüfus kayiti

Mercedes190
27 Haziran 2017, 13:36
Selamünaleyküm arkadaslar,

öncelikle bayramnizi kutlarim.

benim sorunum esim ve ben alman vatandasiyiz, simdi cocuklarimiz da oldu ve TC Konsoloslugunda henüz hic birsey
kayit yaptirmadim.
Ama ileride lazim oldugu icin hem evlilik hemde hepsini nüfusa kayit ettirmek istiyorum.

Size sorum; beni 2 3 kere sag sola yollamadan gittigimde neleri yanimda götürmem lazim?

Hem evlilik, nüfus kayiti ve Mavi Kart cikarmak icin neler gerekli?
Isterseniz belgelerin almanca Ismini de yazabilirsiniz.

Simdi den tsk

hOrOz
27 Haziran 2017, 14:13
Bütün işlemler için tek tek randevu alacaksın https://www.konsolosluk.gov.tr
gidersen e-devlet numarası al ileride çoğu şeyleri online yapabilirsin

Doğum Tescili Başvurusu

Çocuğun doğumuna ilişkin olarak yetkili yabancı makamdan alınmış uluslararası doğum belgesinin aslı ( International Geburtsurkunde nicht einfache Geburtsurkunde )
Anne ve babanın T.C. nüfus cüzdanlarının ve varsa yabancı ülke kimliklerinin aslı ve fotokopileri,
Uluslararası aile cüzdanı veya yetkili yabancı makamdan alınmış evlenme cüzdanı aslı ve fotokopisi (varsa)..

Mavi Kart ( Alman vatandaşı olup sonra evlenenlerde evliligi bildirmeden mavi kart alamıyor.. önce evliliği bildirmen gerekecek )

Talep dilekçesi ( orada dolduruyorlar )
Yabancı ülke kimliği veya Pasaportu aslı ve fotokopileri (Ausweiss önü ve arkasını kopya çek)
2 adet son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf
Türk vatandaşlığından çıktıktan sonra medeni hal değişikliği içeren belgeler. (Evlenme, boşanma, isim değişikliği vb)
Çocukların doğum belgesi (Türk vatandaşlığından çıktıktan sonra çocuğu olanlar için)

Nüfus Kayıt Örneği Başvurusu ( ismi Formel A )
Yabancı ülke kimliği veya Pasaportu
varsa eski nüfus cüzdani ( vatandaşlık numarasıyla daha hizzlı oluyor )

evlilik Alman Makamlarında olduysa Evlilik Tescili Başvurusu (Yabancı Yerel Makamlar Önünde Evlilik Sonrasında)

Evlilik belgesinin aslı (veya yetkili yerel makam veya evlendirme dairesinden alınan onaylı örneği),
Çiftin nüfus cüzdanlarının aslı ve fotokopileri. Eşlerden biri yabancı uyruklu ise, yabancı uyruklu olanın doğum belgesi (Geburtsurkunde) veya anne ve baba adını, doğum yerini ve tarihini gösteren bir kimlik belgesi,

3. Kadın Türk vatandaşıysa ve evlilik soyadıyla birlikte önceki soyadını da taşımak istiyorsa, önceki soyadını da taşıma isteğini içeren dilekçe.

Mercedes190
27 Haziran 2017, 19:09
Sagol Kardes, bi Kimlikliklerin kopyasi lazim hepsini topladim insaAllah bir aksilik cikmaz.