PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DiKKAT iZiNE GiDECEK ARKADASLAR

maximax
26 Haziran 2017, 23:48
slm arkadaslar ben almanyada kaliyorum bu sene izine geldim arabamla.. arabam yolda agriza yapti istanbulu geicince yolda kaldik sanziman bozuldu

arabam mercedes B200 cdi 2007 model otamatik vites neysee konuya gelelim.. ADAC denen serefsiztlere üyeligim var adac plus var benim. telefon actim türkiyeden yolda kaldim dedim

kaldigim yeri söyledim 1saat sonra beni aradilar kusura bakmayin sizin aracinizi cekemeyiz üyeliginizde bir sorun var dediler. neyse kendim cekici ayarladim 1200tl ye cekdirdim parayi be ödedim

aradan bir gün sonra aradilar biz cekeriz araciniz dediler bir yanlislik olmus dediler neyse ben cekdirdim dedim ozaman faturayi getirin paranizi öderiz dediler. birde araba kiralaim 7günlügüne onuda kabul etdiler

ankarda sansiman tamircisi bana 5500€ hesap cikardi bende cok dedim topla geri almanyada 1500€ yaptirrim dedim ....tekrar ADAC aradim durumu anlatdim arabami almanya cekilmesini istiyorum burda yapamiyorlar cok pahali dedim

onlarda benim arabayla ugrasan tamirciyle görüstüler tekrar beni aradilar KUSURA BAKMAYIN aracinizi cekmiyoruz dediler???? neden dedim . cünkü arabanizin liste fiyati 5000€ imis tamir masrafi 5500€ imis bu demek oluyorki sizin araciniz....wirtschaftschaftliche totalschaden aracinizi atabilirisiniz biz cekmeyiz dediler... eeeee simdi burda kaldim arac 1aydan beri ankarada sanayide yapamiyorlar biri yaparimdedim 6500tl verdim yapamadi parada gitdi bunlarin hepsi mafya olmus almanci arabasi görünce hepsi usta oluyor parayi alinca yapacagimiz birsey anca bukadar olur deyip atiyorlar disari simdi size soruyorum ADAC nin yaptigi mantiga sigarmi benim 6500€ degerindeki aracimi cöpe atmami öneriyor ben 110€ senelin -ADAC ye para ödüyorum bu parayi benim arabamin degerini ögrenmek icinmi ödüyrum Dikkat edin arkadaslar izini cok vatandasimiz araciyla geliyor ayni hepimizde ADAC miz vardiye güvenip yola cikiyoruzayni tuzaga düsebilirsiniz ... ben bunu almanyaya varinca avkata vercem hakkimi aricam bana inanmayan arkadasalar özelden üyelik numarami söyleyebilirim .simdi halen türkiyedeyim bir cözüm yolu ariyorum aracimi nasil cikartacamgimi bilmiyorum edirneye kadar gidebilecegini aklim kesmiyor gitse ordan tirene bindirip villaha kadar düsünüyom ama edirneye toplam ankaraya 3hafta boyunca git gel masrafi tamirle cekiciyle beraber 10000tl harcadim
buda serefsiz ADAC nin yüzünden oldu größten betrugsfälle von ADAC

.onur
27 Haziran 2017, 00:19
Gecmis olsun kardes ve allah yardimcin olsun burada bir tanidigin varsa sana bir sanziman ayrlasa hurdacidan tr ye getirse isin görülür veya hic ugrasma birak gümrüge gel

Burclu
27 Haziran 2017, 00:54
@maximax

Bence ADAC doğru karar vermiş, Arabanın Liste fiyatından daha fazla masraf çıkarsa tabiiki ödemezler, sen burda olsan bence burdada ödemezler, kendini ADAC nin yerine koy sen ödermisin ???

Başta okuduğumda en az 20.000€ luk araba sandım ama ADAC 5000€ liste fiyatı dediğinde sebebi anlaşıldı.

Bence hiç uğraşma sat gitsin orda, artık kaça giderse, bilet ve masrafların çıkar bari.

webci
27 Haziran 2017, 00:57
Gecen sene benim 2004 model e klassenin Getriebe si onceden bir belirti vermeksizin Saar yolunda bozuldu..adac den bir haftaligina kiralik araba aldim,plus uyelik vardi ve araba yi warteschlange ye cekip bir hafta sonra eve getirdiler..bana komplett lager ve siemeringlerle beraber Getriebe yaptirmasi da icinde 1000euroya maloldu.3hafta sonra achselerden biri curumeye baslayinca ve Partikel Filter da devamli masraf cikarinca 4000 bin gaymaga satip 2011 model e Klasse alip izne gittim gelincede sattim,cok guzel yolculuk oldu,5000 euro ya izin yapmis oldum,hem havasini attim hemde gelince problemsiz satabildim..
Demem oki,urlaub check yaptirin ve bozuk arabayla yola cikmayin,burda sparen yaptiginizi zannettiginiz 500 euro size izinde 5000 euro geri donebilir diye buraya gecen haftada yazdim..
ALLAH buyuktur elbette ama tedbirinizide almalisiniz.. gerci bu durumda arkadasin yapacagi bir sey vardi diyemeyiz,lakin 2007 model arabaninda 10senede sansiman atmasi da sasilacak is..
Gecmis olsun diyelim..adac kendi ic yasasina gore davranmis,sozlesmesi boyle..
Buraya gore yazmiyorum ama sorumsuz ve tedbirsiz toplum olmaktan cikip,izne gidiyorum diyerek aklimizin basimizda olup olmadiginada bir bakalim..
Ayrica arkadas tuzaktan bahsetmis,tuzak turkiye de kurulmus,kendi milletimiz bizi kaz gibi yontarken gavur bildigimiz milletin bir kurulusu kanunlari konusturuyor..siz siz olun turkiyeye ulasinca kendiniz ve annenizden baska hickimseye guvenmeyin..bu milleti boyle simartan tomar tomar eurocuklarla turkiyeye gidip bonkerlik toslayanlardir..

bruclee
27 Haziran 2017, 00:59
Allah yar yardimcin olsun arkadasim vallahi hepimiz bir nevi ilk önce ALLAHA sonra ADAC´a güvenip zarar ziyan olursa cektirriz niyetine gidip geliyoruz. vallahi sasirdim yazdiklarina bu isin cekmeyle arabanin degerinin ne alakasi var anlayamadim ama sana tafsiyem keske hic ugrasmasaydin tamir isiyle Automatik TR´de cok nadir kullanilan araba oldugu icin fazla isin ehlini bilen birisini bulacagini sanmiyorum onun icin hic el degdirmicektin Almanyadan gebraucht veya überholt olunmus Getriebe alip tr ye götürebilinirdi bunu ADAC da yapabilir veya bir tanidigina vericektin gidis gelis mesafrifini bir haftalik isti aslinda. yine öyle yapma sansin var sayet arabayi orda birakmak istemessen.
Gbraucht Getriebe ne olur zannedersem 700€ -- 1400€ arasi 800€ arkadasina verseydin en azindan assa yukari 2500€ ya is biterdi.
Allah yardimcin olsun

SesSizliK
27 Haziran 2017, 01:30
1saat sonra beni aradilar kusura bakmayin sizin aracinizi cekemeyiz üyeliginizde bir sorun var dediler.

Gecmis olsun benim anlamadigim siz neden buna itiraz etmediniz yani ne sorunu olabilirki siz hemen kabullenmissiniz. gerci olan oldu gecen gecti cok can skicibi durum ama CANA gelecege mala gelsin derler COK GECMIS olsun tekrar.

beni_7_in_bitirdin
27 Haziran 2017, 05:57
ADAC nin Boyle kuralari oldugunu burda bir aralar paylasmistim.
Masrafi Degerini geciyorsa cope at diyor Ya da atiyor.
Amaaa illa yaptirip surecem diyorsan cekiyorlar ve Iki hafta icinde yaptirip arabayi gostermen gerek diye bilgi vermislerdi bana.

Bir ADAC ara ve sor bakalim ne diyorlar. Bana ADAC calisanin kendi soylemisti. S&S

akdenizli33
27 Haziran 2017, 07:08
Arkadaslar ADAC plus Trde araba bozulunca cekiyorlarmi Almanyaya Kadar ve bu nasil oluyor araba cekilirken yaninda bizde oluyormuyuz birde diyelimki arba bozuldu tr,de ve cekildi bende ucakla geldim..Ucak ve aaraba cekme ucretini oduyorlarmi?

fatosch10
27 Haziran 2017, 12:14
Arkadaslar ADAC plus Trde araba bozulunca cekiyorlarmi Almanyaya Kadar ve bu nasil oluyor araba cekilirken yaninda bizde oluyormuyuz birde diyelimki arba bozuldu tr,de ve cekildi bende ucakla geldim..Ucak ve aaraba cekme ucretini oduyorlarmi?

Usta izin yapiyorsunuz para harciyorsunuz, cektirin ordaki yetkili bayiye (sanayiye degil) ne tutuyorsa ödeyin.
Biz ama alismisiz böyle islere.
Her seyi biliyoruz TR de ama bozulunca almanya.
TR mizi kiskaniyor avrupa

.onur
27 Haziran 2017, 12:20
@maximax

Bence ADAC doğru karar vermiş, Arabanın Liste fiyatından daha fazla masraf çıkarsa tabiiki ödemezler, sen burda olsan bence burdada ödemezler, kendini ADAC nin yerine koy sen ödermisin ???

Başta okuduğumda en az 20.000€ luk araba sandım ama ADAC 5000€ liste fiyatı dediğinde sebebi anlaşıldı.

Bence hiç uğraşma sat gitsin orda, artık kaça giderse, bilet ve masrafların çıkar bari.

Arkadas yanlis bilgi veriyorsun ( Bence hiç uğraşma sat gitsin orda )diye yazmissin arabayi türkiyede kesinlikle satamaz ancak gümrüge birakabilir tabi bunu gümrük kabul ederse aksi taktirde araci ne pahasina olursa olsun
Türkiyeden cikarmasi gerek yoksa kendiside türkiyeden cikamaz en azindan ben böyle biliyorum belki yasalar degismistir bilemem

webci
27 Haziran 2017, 13:16
EVET ARKADASALR HEPIMIZIN ADAC ILE YAPTIGI ANLASMA EVIMIZIN BIR KÖSESINDE DOLAPDA VEYA DOSYALARDA DURUYOR,asagidsa okuyalim..!!

Gruppenversicherungsbedingungen 2014 der ADAC-Schutzbrief Versicherungs-AG
für die ADAC Plus-Mitgliedschaft

§ 22
Ersatzteilversand (nicht in Deutschland)
(1) Ein geschütztes Fahrzeug ist im Geltungsbereich Europa außerhalb Deutschlands aufgrund einer Pan
-
ne, eines Unfalls oder einer Entwendung von Fahrzeugteilen nicht mehr technisch fahrbereit. Zur Wie
-
derherstellung der technischen Fahrbereitschaft sind Ersatzteile erforderlich, deren Beschaffung an Ort
und Stelle nicht möglich ist.
(2) Wir besorgen und versenden als Serviceleistung die Ersatzteile und übernehmen die Kosten für den
Rücktransport von Austauschteilen (Getriebe, Achsen, Motoren). Die Kosten der Ersatzteile tragen wir
nicht. Wir können eine Sicherheit in Höhe des Ersatzteilwerts verlangen.
(3) Die Abholung der Ersatzteile und die Auslösung beim Zoll müssen von der geschützten Person veran
-
lasst werden. Die Kosten für die Abholung der Ersatzteile werden von uns ersetzt. Holt die geschützte
Person schuldhaft Ersatzteile am Bestimmungsort nicht ab, so ist uns der daraus entstehende Scha-
den zu ersetzen.
(4) Ein Ersatzteilversand erfolgt nicht, wenn keine Genehmigung für die Ein- bzw. Ausfuhr erlangt werden
kann. Ausgeschlossen ist der Versand von Lacken, Ölen, Schmiermitteln sowie von gefährlichen Gütern
nach den Gefahrgutverordnungen.

§ 23
Fahrzeugverzollung und -verschrottung (nicht in Deutschland)
(1) Ein geschütztes Fahrzeug kann im Geltungsbereich Europa außerhalb Deutschlands aufgrund eines
Totalschadens nach Panne, Unfall oder Entwendung nicht aus dem Ausland zurückgebracht werden.
(2) Wir erledigen als Serviceleistung die Verzollung und Verschrottung sowie den Transport vom Schadenort
zum Einstellort und vom Einstellort zum endgültigen Verschrottungsort oder zur Zollstelle. Wir transpor
-
tieren Gepäck und Ladung als Serviceleistung zum Wohnsitz der geschützten Person, wenn ein Trans
-
port zusammen mit dem gewählten Heimreisemittel nicht möglich ist. Die durch unsere Leistungsorga
-
nisation entstehenden Einstellkosten werden übernommen. Falls Resterträge aus der Verschrottung
anfallen, werden diese ausbezahlt.
(3) Eine Verzollung oder Verschrottung erfolgt nicht, wenn gesetzliche Bestimmungen entgegenstehen oder
das Fahrzeug nach Entwendung in fremdes Eigentum übergegangen ist.
(4) Die Entwendung ist durch eine polizeiliche Bestätigung nachzuweis

§ 19
Übernachtungskosten nach Fahrzeugausfall
(1) Ein geschütztes Fahrzeug ist im Geltungsbereich Europa aufgrund einer Panne oder eines Unfalls nicht
mehr technisch fahrbereit und kann auch am Schadentag nicht wieder in einen technisch fahrbereiten
Zustand versetzt werden, oder es wurde entwendet. Der Schaden hat sich mindestens 50 km (Weg-
strecke) vom Wohnsitz der geschützten Person entfernt ereignet. Die geschützte Person und die berech
-
tigten Insassen müssen deshalb zusätzlich übernachten.
(2) Wir vermitteln nach Möglichkeit ein Hotel für die geschützte Person und die berechtigten Insassen und
erstatten die Übernachtungskosten bis zu 85,- € pro Person und Nacht für längstens 3 Übernach-
tungen.
(3) Kann die technische Fahrbereitschaft des Fahrzeugs am Tag nach dem Schaden wiederhergestellt wer
-
den und besteht kein Anspruch auf Fahrtkosten nach Fahrzeugausfall (§ 18), erstatten wir anstelle der
Kosten für die Übernachtung die Fahrkosten bis zu insgesamt 85,- €.
(4) Die Reparaturrechnung des geschützten Fahrzeugs bzw. ein Nachweis über dessen Abmeldung bei
Totalschaden ist vorzulegen. Die Entwendung ist durch eine polizeiliche Bestätigung nachzuweisen.

§ 20
Fahrzeugtransport
(1) Ein geschütztes Fahrzeug ist im Geltungsbereich Europa aufgrund einer Panne oder eines Unfalls nicht
mehr technisch fahrbereit. Der Schaden wurde durch eine Werkstatt festgestellt. Es liegt kein Totalscha
-
den vor. Bei einem Schaden in Deutschland kann das geschützte Fahrzeug auch am Tag nach dem
Schaden nicht wieder technisch fahrbereit gemacht werden. Bei einem Schaden im Ausland ist eine
Instandsetzung im Umkreis von 50 km vom Schadenort innerhalb von 3 Werktagen – auch mit Ersatz
-
teilversand nach § 22 – nicht durchführbar.
(2) Wir transportieren als Serviceleistung das Fahrzeug mit Gepäck und Ladung durch einen ADAC Ver
-
tragspartner vom Einstellort zu einer Reparaturwerkstatt an den Wohnsitz der geschützten Person. Kann
das Fahrzeug auch am Zielort repariert werden, wird es dorthin transportiert, wenn dadurch keine hö-
heren Kosten entstehen. Können Gepäck und Ladung nicht zusammen mit dem Fahrzeug transportiert
werden, veranlassen wir als Serviceleistung einen getrennten Transport zum Wohnsitz oder zum Zielort.
(3) In Deutschland schleppen wir als Serviceleistung das Fahrzeug – soweit erforderlich – vom Schadenort
zum Einstellort, von dem aus der Fahrzeugtransport erfolgt. Im
Ausland vermitteln wir ein Abschlepp-
unternehmen, welches das Fahrzeug – soweit erforderlich – vom Schadenort zum Einstellort abschleppt
und erstatten die Abschleppkosten in voller Höhe.
(4) Notwendige Sicherungskosten und durch unsere Leistungsorganisation entstehende Einstellkosten
werden von uns übernommen.
(5) Die Leistung wird auch erbracht, wenn das geschützte Fahrzeug nach einer Entwendung wieder aufge
-
funden wurde, noch nicht in fremdes Eigentum übergegangen ist und kein Totalschaden vorliegt.
(6) Ist der Schaden außerhalb des Geltungsbereiches Europa eingetreten, wird die Leistung ab der Grenze
des Geltungsbereiches Europa erbracht

giga38
28 Haziran 2017, 21:46
Büyük şehirlerde şanzumancı zf,ler var

haveri68
28 Haziran 2017, 22:32
usta ne oldu arabaya merak ettim simdi araban otamatik mi notlauf da mi kaldi yada notlauf da sürebiliyon mu aciklik getir ,belkit yardimimiz olur ,cünkü bir yakinin basina geldi otamatik sanziman sorunu yapti dediler sorun sanzimanda degil sanzimanin otamatik kutusunda oldu kutuyu degisinci sorun cözüldü ,eger otamatikse notlauf da yavas sürebiliyorsan sanziman degil steuergerät de sorun oluyor oda 400-500 € hallloyor

mersedes te hastalik otamatik sanzimanlarda

maximax
28 Haziran 2017, 22:44
@maximax

slm kardes neden böyle bilir bilmez her konuya zipliyorsun kim 20000€ arabayla izine gidiyor belki se gidiyorsun olabilirya istersen 70000€ arabayla git farzetki sende yolda kaldin arabani vurdun yakdin her neyse adac sanada aynisini dese cok rahat bir sekilde okay siz haklisinizmi dersin demessin aracini cektirmek istersin canim kardes.. bu olay yirmibin liralik felanla alaka degil bak ben her sene gelirim bazi vatandaslarimizin aaltinda 600€ araba var . ben bir sakinca görmüyorum herkes kazancina göre biner ADAC sözlesme yaparken ne diyor NERDE KALIRSANIZ KALIN EVINIZIN ÖNÜNE KADAR CEKERIZ DIYO... bana öyle dedilier haaaa yukarda arkadasin birisi sözlesmeyi buraya sunmus kendisine tesekür ederim amaa hangimiz bu sözlesmeyi okudukki? sadece bize sözlesme yaparken söylediklerine inaniyoruz 2sene önce benim bir tanidik austuryada motoru bozuldu arabanin degeri 2500€ ADAC geldi arabasini evine kadar cekti bu ona yapiyorlarda bana neden bu postayi koydular
nedenini söyleyim CUMHUR BASKANIMIZ RECEP TAYIP ERDOGAN bunlara diz cökdürüyor sonucdada bunlarda bizi ezecek :) neyse isterimki kimseninnbasina gelmesin kimse yolda kalmasin ister pahali araci olsun ister ucuz ....atma isine gelince öyle kafana göre atamassin SATAMASSIN onu unut saygilar

usta ne oldu arabaya merak ettim simdi araban otamatik mi notlauf da mi kaldi yada notlauf da sürebiliyon mu aciklik getir ,belkit yardimimiz olur ,cünkü bir yakinin basina geldi otamatik sanziman sorunu yapti dediler sorun sanzimanda degil sanzimanin otamatik kutusunda oldu kutuyu degisinci sorun cözüldü ,eger otamatikse notlauf da yavas sürebiliyorsan sanziman degil steuergerät de sorun oluyor oda 400-500 € hallloyor

mersedes te hastalik otamatik sanzimanlarda
slm haveri68 benim aracin sanzimani zencirliymis zenciri koparmis tabiki kopuncada icini hep parcalamis beyine kadar hasar görmüs ankarda topladilar ama 4.5.kilometre gitdikden sonra kendi kendine vites kücüldüyor yada not programina geciyor. yada vites bosdaymis giibi birden motor bagiyriyor yigilip kaliyor sanki deprazli araba süsüyorsunda deprazi siyiriyor gibi yani bu pozisyona getirmek icin adamlara 6500tl ödedim inanki simdi bunu yapan yeride Tüketici Haklarina siyket etdim ..adam resmen bana diyorki ben aracini yürütürüm dedim yürütdüm sürersinn demedim diyor buyur burdan yak :)) dedimya mafya olmus bunlar bende mahkemeye verdim

Burclu
28 Haziran 2017, 23:37
slm kardes neden böyle bilir bilmez her konuya zipliyorsun kim 20000€ arabayla izine geliyor...

Bıraz Saygılı konuşmasını öğrenmelisin arkadaşım, önüne gelene bilip bilmeden konuya zıplıyorsun diye mevzuya başlaman zaten tam bir Saygısızlıktır ve etkiye tepki oluşur.

Ben Gaziantepliyim ve hersene İzine gider Türkiyenin farklı yerlerini gezerim, bırak 20.000€ arabayı 70.000€-80.000€ luk arabayla gidenleri bile gördüm, bu artık gezip kaldığın yerlere bağlı.

Sen bir Sözleşme imzalıyorsun ve içeriğini okumadan imzaladıysan bu kendi hatandır ve sonucuna katlanacaksın.

Webcı arkadaşımız çok güzel eklemiş,Sözleşmede ne yazdığını.

Sen burda şimdi kendini Savunmaya çalışacaksan o zaman baştan söyleseydın duymak istediklerini bende sana yazardım haklısın sonuna kadar, git avukata mahkemeye haklı çıkarsın, arabanı kesin tamir ederler.

Anlaşılan sen bu Konuyu gerçekleri deyil duymak istediklerini istemişssin.

Genede Geçmiş olsun ne diyeyim.

fuk_18
29 Haziran 2017, 00:07
adac benim arabayida cekmemisti motorschaden oldu masrafi aracin degerini gectigi icin cekmeyiz dedi dortmundan augsburga 300 euro cektirdim sonra araci 400 euroya sattim, türkiyede tamircilere guvenme tanidik olmadikdan sonra tamirci 5500 deyilde 4000 deseydi adac cekebilirdi araci belki baska bur tamirciden daha az söylemesini isteye bilirdiniz, arabayi orda 2 yildan fazla tutamazsiniz bir sekilde disari cikarmak lazim ve daha fazlada para harcamayin, mutlaka daha uyguna yapan biryer bulunur cunku 20 bin tl sanziman imkansiz geliyor bana

haylazz
29 Haziran 2017, 00:43
Yasaksa lütfen kaldirin.
http://www.sdassist.com bunu inceleyin birde adac plus ayni galiba belki bunlar yol gösterir almanyaya nasil götürecegini en ucuz sekilde

jardel
29 Haziran 2017, 10:14
slm ben 2010 da tekirdag da kaldim geri dönüs yolunda E220 vardi Almanyaya kadar hic problem olmadan Adac getirdi tr de bir kac yere de tamirci icin adac cektirdim bes kurus vermedim kimseye ucak bileti vs herseyi karsiliyor bütün aile icin senin iste bir yanlislik olmus ya gercekten üyelikte bir problem var yada sen onlara anlatirken anlatmadin durumu

aqua05
01 Temmuz 2017, 11:10
arkadaslar bilen kisiler yazsin konu hakkinda .Benim Araba 2004 Model mercedes C270 degeri 3000 euro felan biz simdi ADAC ye üye olmayalimmi,Arabanin degeri ile ne ilgisi var.Arkadas KaZaA yapti totalschade Arabayi gutachte Icin buraya grtirdiler.

TipiTip
01 Temmuz 2017, 11:28
arkadaslar bilen kisiler yazsin konu hakkinda .Benim Araba 2004 Model mercedes C270 degeri 3000 euro felan biz simdi ADAC ye üye olmayalimmi,Arabanin degeri ile ne ilgisi var.Arkadas KaZaA yapti totalschade Arabayi gutachte Icin buraya grtirdiler.

Arkadaşım bu soru aslında gereksiz

Tabiki üye olucaksiniz hatta ADAC Plus üyesi ol

Hatta extra Auslandskrankenschutz sigortasını yap

Hepsi olsun senelik toplam hepsi 150 euro tutar

Adac demek senin 3000 euroluk arabini geri getirmek değil

Sen sadece 3000 euroluk arabani düşünüyorsan gerek yok

İlk önce ADAC üye olduğunda neleri kapsıyor sen ona baksana düşmüşsün 3000 euroluk araba geri getirme derdine

Kendi şahsi görüşüm ADAC yada benzeri otomobil clubüne üye olmayanlar yolda kaldığında kendi suçu acimayacaksin

Bu gibi bir üyelik yapmayarak yola çıkmak doğru olmaz

beni_7_in_bitirdin
01 Temmuz 2017, 11:35
Arkadasım benimde arabam 3 bin euro'luk. İzine gidiyorum ve ADAC plus ve auslandskrankenvers. Hepsi var.
Inan araba umrumda değil.
Sadece yolda aılece mUmkun olduğu kadar az stres yaşayalım.

Adamlar otel bilet geri donus hepsini sağlıyorlar ve kendın strese girmeden Arabayı atacaklarsa atsınlar benim ve aılemın stres Cekmesinden daha mı onemli. Calısır kazanır gine alınır.

Vesselam

Burclu
01 Temmuz 2017, 12:33
Arkadasım benimde arabam 3 bin euro'luk. İzine gidiyorum ve ADAC plus ve auslandskrankenvers. Hepsi var.
Inan araba umrumda değil.
Sadece yolda aılece mUmkun olduğu kadar az stres yaşayalım.

Adamlar otel bilet geri donus hepsini sağlıyorlar ve kendın strese girmeden Arabayı atacaklarsa atsınlar benim ve aılemın stres Cekmesinden daha mı onemli. Calısır kazanır gine alınır.

Vesselam

Ben 17 senedir ADAC Plus üyesiyim ve bunu arabam bozulurda yaparlar mantığı ile yaptırmadım, arabam bozulursa yapılsın mantığıyla yaklaşmak yanlış bence.

Bana önemli olan yolda kaldığımda Ailece Sıkıntı yaşamamak için ADAC yi seçtim.

44Malatya
01 Temmuz 2017, 15:17
Ben adac plus üyeliğimi 98 yılında yaptırdım, 99 da frankfurt tan Augsburg a tanıdıklara gittik. Yolda pis kokular geldi, fazla önemsemedik, oraya vardığımızda bir Türk araba tamircisine gösterdik. Adam oraya buraya baktı birşey bulamadı ve dedi ki bu arabayla türkiyeye gidip gel birşey olmaz, güvendesin korkma.
Neyse usta ya güvendik bir gece kaldıktan sonra pazar akşamı geri frankfurta yola düştük. O zamanlar cep telefonu yok, neyse otobanda yine aynı kokular, arabanın farları söndü, hemen ausfahrt gördüm, oraya daldım ve bir Tankstelle ye park edebildim. Benzinci kapalı, karanlık birde araba da 2 bayan, 2 erkek, 1 de çocuk var. Bayanlara dedik, siz burda kalın biz biryerde telefon buluruz. Fazla uzatmıyayım bir kaç km sonra pizzacı bulduk, oradan tlf açtım, Abschleppdienst geldi, kontrol etti, akünün sıvısı bitmiş, koku ordan gelirmiş, lichtmaschineyi öldürmüş. 5imizi ve arabayı frankfurta kadar götürdü, sağolsunlar daha ben bunlardan ne bekliyeyimki.

maximax
05 Temmuz 2017, 09:50
arkadaslar siz isin girgirina gidiyorsunuz , ben burda magdur kaldim arkadasimizin biriside burda yazmiski ben ADAC yi arabam icin yolda kalmak icin yaptirmiyorum diye peki niye yaptirdin aksam yemegi yemek icinmi yaptirdin
usta bende burda magdur durumda kaldim ben ucak biletimi ödeyecek durumdayim sende ucak biletine otele takilmisin helal sana 7günlügüne araba kiraladim bana nedediler biliyormusunuz arabanizi atin ..ucak biletinizi karsilardik AMA. siz araba kiralamisiniz
biletinizide kendiniz alin dediler bunlari yasayan benim ben hayel gücümü kullanipda burda konu acmadim yasadigim seyleri yaziyorum konuyuda bindiginiz arabanin degerini yazarak baska yere sapittirmayail lütfen ilgilendirmez beni antebe 80bin euroluk arabayla izine gidenler ben magduriyetimi yazdim sadece bilgi amacli ve suan halen türkiyedeyim arabamda yapilmadi her önüne gelen ankarada sanziman tamircisiyim hallederim yaparim diyor ama kimse isin icinden cikamdi parayi alan baska konusuyor
bende bir cekici bulup arabayi sinira kadar cektirmeyi düsünüyorum ordanda siniri ite kalka gecip arabayi bulgardaa atacam pilakami söküp gelcem ve ADAC denen serefsiz lerdende cikisimi yapacam

Skywalker
05 Temmuz 2017, 11:22
Almanyadan gelen ve Türk ruhsati ve Türk Gümrük islemi olmayan bir araci türkiyede nasil satacak????
Bukadar basit mi???
Gümrükte dayin veya amcan mi var???

@maximax

maximax
05 Temmuz 2017, 16:40
burclu arkadas sen konuyu anlamamisin ben ADAC.den tamir parasi felan istemedim tek istedigim arabami almanayada evimin önüne götürüp birakmasi.satgitsin felan diyerek anlamadiginiz seylere yorum yapmayin .baskasinin yanlisini kopyalayip cevab yaziyorsun. böyle.Başta okuduğumda en az 20.000€ luk araba sandım ama ADAC 5000€ liste fiyatı dediğinde sebebi anlaşıldı.....ne.anladin sen bundan???

Burclu
05 Temmuz 2017, 18:38
burclu arkadas sen konuyu anlamamisin ben ADAC.den tamir parasi felan istemedim tek istedigim arabami almanayada evimin önüne götürüp birakmasi.satgitsin felan diyerek anlamadiginiz seylere yorum yapmayin .baskasinin yanlisini kopyalayip cevab yaziyorsun. böyle.Başta okuduğumda en az 20.000€ luk araba sandım ama ADAC 5000€ liste fiyatı dediğinde sebebi anlaşıldı.....ne.anladin sen bundan???

Madem benim anlamadan yorum yaptığımı söylüyorsun çok anlıyorsan neden konuyu açtın, bidahakinde başından geçenler yazsın deki bizde ona göre yazalım. ;)

Durumdan şikayetciysen git ADAC yi Avukata ver hakkını ara...

Burda bir konu açarsın herkes yorumunu yapar ve eleştirir, ha eleştirilerdende rahatsız oluyorsan Konuyu açmayacaksın, o bakımdan Sevgi Saygı Anlayış. ok78rcp

Yaw gerçekten sen burda sorupta vakit harcayacağına TR deysen şu an bir Almanyadan Avukatı arayıpta neden bilgi almıyorsun veya sözleşmeni neden incelemiyorsun bir türlü anlayamadım.

atsiz77
06 Temmuz 2017, 17:15
Bugün adac vignet almaya gittim bu olayı anlatdım, kadın bana aynısını söyledi eğer tamir masrafı arabanın değerini geçerse
totalschaden oluyor ve arabayı almanya getirmeyiz dedi. Ama arabanın hasarı 500€ 1000€ neyse değerinde düşük ise geri
almanyaya kadar geri çekebileceklerini söyledi. Aslında burda iş oradaki tamircide o bunu bildiği için sanırım bilerek yüksek fiyat çıkartıyor. Bugünümüzde arabanın ortalama değerini internet üzerinden hemen bakıp ona göre fiyat söylüyor. Burda
bence adac yine haklı çünkü mantıken düşünürsek arabanın değeri 2000€ ama geri getirmek için edeceğin masraf 3000/4000€ oluyor bunu kimse yapmaz sanırım

beni_7_in_bitirdin
06 Temmuz 2017, 18:16
Bugün adac vignet almaya gittim bu olayı anlatdım, kadın bana aynısını söyledi eğer tamir masrafı arabanın değerini geçerse totalschaden oluyor ve arabayı almanya getirmeyiz dedi. Ama arabanın hasarı 500€ 1000€ neyse değerinde düşÃ¼k ise geri almanyaya kadar geri çekebileceklerini söyledi. Aslında burda iş oradaki tamircide o bunu bildiği için sanırım bilerek yüksek fiyat çıkartıyor. Bugünümüzde arabanın ortalama değerini internet üzerinden hemen bakıp ona göre fiyat söylüyor. Burda bence adac yine haklı çünkü mantıken düşÃ¼nürsek arabanın değeri 2000€ ama geri getirmek için edeceğin masraf 3000/4000€ oluyor bunu kimse yapmaz sanırım

Slm Arkadasim Her ADAC calisani baska sey anlatiyor. Ben Iki sene once sorsudugumda illaki tamir ettirip sürecem arabami dersen cekiyorlar Fakat iki hafta icinde tamir ettirip gostermen gerekli demisti.
Vesselam

atsiz77
06 Temmuz 2017, 21:35
O iki sene önce onlarda sözleşmelerini düzeltiyorlar, hangi birimiz zaman ayırıp değişiklikleri okuyoruz?
Mesela adac'den gelen dergide sözleşmede değişiklik olunca yazıyor, bilmiyorum ama bazı insanlar bunu suistimalde ediyordur
malesef ve olan başkasına oluyor

H@K@N
07 Temmuz 2017, 17:10
Konuyu acan Arkadasimiz moralinin bozuk olmasindan dolayi haliyle biraz kizgin,elbette kendisini anlayisla karsilamak gerekir.
Ama bunun yaninda ne kadar'da moralimiz bozukda olsa kurallari,kanunlari kendimize göre degistiremeyiz.
27 yil ADAC üyesiyim,haliyle basimdan yada komsu,tanidik'larin baslarindan gecenlerden tecrübeler ediniyoruz,acikcasi
yaslandikca hayatta dahada tecrübe sahibi oluyoruz.
Konu hakkinda bende bildiklerimi anlatmak istiyorum,tabiki bu anlattiklarim maalesef konuyu acan arkadasimiz cokta hosuna gitmeyecek
ama böyle bir konu acilmisken ileride(tabiki kimsenin basina birsey gelsin istemem) ADAC yada diger sigorta sirketleri olsun Auslandschutzlarda ne ile karsi
karsiya gelecekler bilmesinde yarar vardir.
1. Vetrag yaptigimiz'da genellikle AGB'ler okunmuyor,calisana soruluyor oda müsteriyi kaybetmemek icin müsterinin nasil hosuna gidiyorsa öyle cevap veriyor.
basimiza birsey geldiginde "kusura bakma ama ben öyle birsey demedim,bizim AGB'miz var orda hersey yaziyor" diyorlar.
Dünyanin her tarafinda bilindigi gibi yazili belge olmadan hicbir seyi ispat edemeyiz,bu bana böyle dedi,söyle dedi,bunlar gecersizdir.
Demekki bir sigorta yaptigimiz'da eve geldigimiz'de 10 dk ayirip AGB'yi okumaliyiz,orada imza atmamiz önemli degil,cünki 15 gün icinde anlasmayi iptal etme hakkimiz bulunuyor.

2.Totalschaden anlami arabanin tamir masrafi arabanin degerini geciyorsa araba schrott yani hurda degeri tasir,bu durumda Almanya'da iseniz arabayi en yakin hurdaciya yada Trafige engel olmayan
bir yere ceker,evinize olan mesafe uzak ise evinizin önüne bile cekmez.Avrupa'nin diger ülkelerinde iseniz Almanya'da oldugu gibi kural isler. Avrupa disinda iseniz örnegin Türkiye,en yakin gümrüge cekmek zorundadir.
Bunun yaninda evinize geri dönmeniz icin tüm masraflari kabullenir,kiralik araba,Tren bileti yada Ucak bileti.
Kiralik araba derken farz edelim'ki Türkiyedeyiz,Türkiye'de benim bildigim hicbir araba sirketi Almanya'ya gitmek icin araba kiraya vermez,böylelikle geri dönüs icin ADAC tüm ekonomi ucak bilet masraflarini karsiliyor.
Ama kisi bana kiralik araba lazim Türkiyede derse,belirli birgün kiralama hakki bulunuyor,yalniz araba kiralarsa bu sefer geri dönüs icin ADAC ucak biletini karsilamiyor.Yani Türkiyede hem kiralik araba hemde dönüs icin Ucak bileti
olsun maalesef böyle birsey yok.Bu kural yada madde ne derseniz deyin bir iki senelik bir kural'da degil en az 27 yildan berri yani ADAC üyesi oldugumdan berri var.
Tekrar diyorum size sözlü söylenene bakmayin elinizdeki imza atmis oldugunuz belgenin AGB'sini okuyun,sizin icin gecerli odur.
ADAC yada diger sigorta sirketleri AGB disina cikip sizi magdur ediyorsa Dünyanin hangi mahkemesine giderseniz gidin hakli cikarsiniz.

Örnek: Yil 1992 Babam Türkiyede kaza yapiyor ve araba incelemeler sonucu hurda(Totalschaden) karari veriliyor.ADAC en yakin gümrüge cekiyor ve Babamin,Annemin geri dönüs biletlerini karsiliyor,daha fazla yapacak birsey yok.
Örnek: Yil 1997 Komsumuz Türkiye yolunda Avusturya'da arabasi bozuluyor(Motorschaden) sachverständiger hurda karari veriyor tabiki kafasina göre degil belgeli,araba en yakin hurdaciya götürülüyor.kendisine istegi üzere eve kadar
gitmesi icin ADAC kiralik araba veriyor.
Örnek:Yil 2017 Amcam bir is icin Bonn'a gidiyor,kendisi Duisburg'da kaliyor yani ca 100 km mesafe.Bonn'da kaza yapiyor araba Totalschaden(MB 220 CDI 2016 model).ADAC cagriliyor ve araba Totalschaden olmasindan dolayi Duisburg'a cekilmiyor
AGB geregi en yakin hurdaciya cekilecegi belirtiliyor,bunu amcam istemeyince Trafige ve yaya engel olmayan bir yere cekiliyor,iki gün sonra amcam Duisburg'dan bir tamirci ile 200 €'ya anlasiyor ve arabayi Duisburg'a getittiriyor.

27 yillik ADAC üyelik hayatimda size en az 27 tane örnek verebilirim ama bu üc örnegin size yetecegini düsünüyorum.

Konuyu acan Arkadasimiza gelince,kendisine gecmis olsun diyorum umarim en kisa zamanda moralini düzeltip kalan tatilinin tadini cikarir,kendisine tavsiyem arabayi atmak istemiyorsan arabayi evin önüne cek,bilindigi gibi araba'nin 2 sene Türkiyede kalma hakki var,bu süre zarfinda ister Almanya'dan isterse bulursan Türkiyeden arastirarak bir getriebe arayisina girersin,baktin Almanyadan masraf cok olacak yada Türkiyeden bulamadin yine 2 yil zarfinda en yakin gümrüge teslim edersin.Buraya (https://www.sahibinden.com/) bir göz at belki birseyler bulabilirsin.
Yada Almanya'ya döndügünde baska araba alirsin,gelecek sene izin zamanina kadar arabana uygun getriebe ararsin ve araban ile götürürsün Türkiye'ye,yani imkanlar biraz genis ama bugüne kadar yaptigin masraflari maalesef hic yok sayacaksin.Tekrar'dan sana gecmis olsun diliyorum ve kolayliklar diliyorum,unutma cana gelecegine mala gelsin.

Bancek
07 Temmuz 2017, 19:09
Arkadaslar kimse alinmasinda bu Arabalarla nasil güvenipde yola cikiyorsunuz 8 yasinda 10 yasinda hatta fazlasi olan bile var, herseyden önce metal yorgunlugu var orasi bozulmasa burasi bozulur yinede gecmis olsun.

beni_7_in_bitirdin
07 Temmuz 2017, 19:19
Arkadaslar kimse alinmasinda bu Arabalarla nasil güvenipde yola cikiyorsunuz 8 yasinda 10 yasinda hatta fazlasi olan bile var, herseyden önce metal yorgunlugu var orasi bozulmasa burasi bozulur yinede gecmis olsun.

Hepsi kul yapısı. 1-2 yasındaki arabanın bozulmayacak diye bir garantisi YoK.

atsiz77
07 Temmuz 2017, 19:32
Ne alakası var arkadaşım, inan imkan olsa eski bir araba alırım. En azından az elektronik var geçen arkadaşın tamirhameye bir adam geldi yanılmıyorsam 15 sene bir Opel sürmüş problem yaşamamış, birde Mercedes bineyim demiş adam 2-3 yaşında Mercedes almış arabanın steuerketteden ses geliyor Yen'i araba üstelik birde mercedes.

Bana göre eski arabalar yenilere göre daha sağlam, arabayı alırsan eşek gibi kullanırsan yeni arabada bir kaç sene sonra cürür.
Ah benim BMW 325 tds otomatik vardı chiptuning takılıydı 300.000 km gelmişti banamısın demiyordu. Evlenip cocuk olunca satmak zorunda kaldım..

Arkadaslar kimse alinmasinda bu Arabalarla nasil güvenipde yola cikiyorsunuz 8 yasinda hatta fazlasi olan bile var, herseyden önce metal yorgunlugu var orasi bozulmasa burasi bozulur yinede gecmis olsun.

TipiTip
07 Temmuz 2017, 19:37

Ne alakasi var usta 8-10 yasinda olupta tas gibi araclar dolu piyasada

Bakimi olmus bir aracta neden metal yorgunlugu olsun

Bir cok üretici küfkenmez paslanmaz die 10 yil garanti veriyor

100.000 km kadar garanti veriyor ,

araclarini bir cok arkadasimiz profesyonelce bakimdan gecirtiyor

Bence hic bir sakincasi Yok aracin 8-10 yasinda olmasinin. Hatta 15. olsun

Yeterki bakimi profesyonelce olmus olsun degisen parcalari kaliteli olsun

resadiyeli
07 Temmuz 2017, 19:39
selam,Ben iki yil önce izine gittigimde kapikulede 8 Saat bekledim ve arabam hep calisti cünkü disarisi 45 derece idi ,bütün yeni arabalari cektiler hepsi bozuldu benim arabam hic bir sey olmadan calisti.eski yeni araba fark etmez bozulunca yenide bozulur.

Bancek
07 Temmuz 2017, 21:25
Sizlere hayirli yolculuklar dogruya Eski, yeni ayni nasilsa ikiside sonucda Araba.

fuk_18
08 Temmuz 2017, 11:47
10 yasinda diyonda suanda 2006 bir s klasse 16 17 bin euro o arabaylada gidilmez o zaman senin dusuncene anlayisina göre, birde merak ettigim 30 sene önce bu araclarmi vardi klimami vardi yolmu vardi insanlar ne arabalarla gitti geldi arabanin yasi önemli degil bakimli olmasi önemli,

ayontar
08 Temmuz 2017, 12:05
Selam arkadaslar konunun 1 sayfasini biraz okudum benimde bu adac ile ilgili bi sorum olacak,
Gecen gun adac a gittim ve dedimki ben
Firmanin arabasi ile tr ye gittim ve vollmacht vermislerdi,
Bu sene tekrar sordum bana firmadan bir kac tane kagit getirmemi istediler bende gosterdim gecen seneden kalan kagitlari
Stempel eksik firmanin dedi , yalniz adac kendi muhrunu vurmustu bos vollmacta bende firmaya gittim dedim adac muhuru vurmus sen tarihi ve stempeli bas fertig,simdi sorum
Adac pc ye kayit yapmasi gerekiyormuydu cunku bana vollmacti drucken yapti stempel vurdu firmanin kagitlarini goreyim dedi bende ok dedim cuktim .simdi ben bu vollmactla gidebilirmiyim?Firma bos ve adac in muhurledigi vollmacti doldurup stempeli vurdu.

TipiTip
08 Temmuz 2017, 12:21
Selam arkadaslar konunun 1 sayfasini biraz okudum benimde bu adac ile ilgili bi sorum olacak,
Bu sene tekrar sordum bana firmadan bir kac tane kagit getirmemi istediler bende gosterdim gecen seneden kalan kagitlari
Stempel eksik firmanin dedi , yalniz adac kendi muhrunu vurmustu bos vollmacta bende firmaya gittim dedim adac muhuru vurmus sen tarihi ve stempeli bas fertig,simdi sorum
Adac pc ye kayit yapmasi gerekiyormuydu cunku bana vollmacti drucken yapti stempel vurdu firmanin kagitlarini goreyim dedi bende ok dedim cuktim .simdi ben bu vollmactla gidebilirmiyim?Firma bos ve adac in muhurledigi vollmacti doldurup stempeli vurdu.

Gidersin sonucta Vollmacht senin ve firmanin arasinda
ADAC sadece araci

H@K@N
08 Temmuz 2017, 14:08

@uzunköprü Arkadasimizin'da dedigi gibi ADAC sadece bir güvenilir araci.
Bu Konsolosluk'ta,Noter'de,Avukat'da,ARAG'da vs.vs.vs. olabilirdi.
Bunlar sadece Belgede sahtecilik yapmayacak olan Güvenilir aracilardir.
Bilgisayar'a kayit etmeleri gibi birsey yok,sadece damgalarini vursunlar yeterlidir.
Diger sorumluluk sen ve aracini götürdügün kisi(Firma) arasindadir.

ayontar
09 Temmuz 2017, 10:46
Tesekkurler mesaj alindi

Sk-54
09 Temmuz 2017, 13:16
Ne diye ADAC´´ye üye oluyoruz,Bizlere Zor durumda yardimci olsunlar diye.Düzgün Bir Yorum yazin Sayin Burclu Kardes.

Burclu
10 Temmuz 2017, 06:51
Ne diye ADAC´´ye üye oluyoruz,Bizlere Zor durumda yardimci olsunlar diye.Düzgün Bir Yorum yazin Sayin Burclu Kardes.

Tebrik ederim boardda yenisin ve ilk mesajın düzgün bir yorum yazın demişssin, herkes kendi yorumunu yazar ve eleştirir bu doğaldır, ama kimse başkasının nasıl bir yorum yazacağına karar veremez, bence konuyu böyle uzatmayalım.

@Webci arkadaşımız çok güzel anlatmış durumu, belkide Konu artık kapanmalı.

Osmanbey34
10 Temmuz 2017, 10:07
merhaba maximax,

gecmis olsun. insallah bi cözüm bula bilirsin. onarim ücretini düsük gösteremez misin ? almanyaya cektirip düsük onarim olmuyor mi ? yada bulgaristana cektirip o radan düsük fatura olmuyor mi ? önemli olan arabayi ülkeden cikarmak ?

tekrar gecmis olsun. bence de adac hakli. ama tabiki bu durumda seni zor durumda birakip bir cözüm bulmalarida dogru degil. Ben kendim simdiyekadar adac ile hic problem yasamadim hem memnun kaldim.

Yine size iyi tatiller ve insallah bi cözüm bulunur.