PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : izin icin araba tercihi

cevdetcevil
24 Haziran 2017, 22:08
Türkiye ye gitmek icin hangi arabayi tercih edersiniz? Mercedes e 220 dizel otomatik vites 2006 modelmi Audi A6 Lim. 3.0 TDI quattro,Keyless-Go,Memory,Kamera 2007 modelmi ikiside 200 000 km gitmis.

ZANDER
24 Haziran 2017, 22:15
Ben Mercedes derim ama karar senin tabiki

TipiTip
24 Haziran 2017, 23:30
Iyide usta tercih derken birkere yanlis soru

Burda herkez zevkinin ve cebinin tercihini yapicak

Sanane baskasinin zevkinin cebinin tercihinden ?

Sen baksana kendi zevkine cebine !!!

Burda üyeler senin cebincdeki parayi nerden bilsin ?

Yada zevkini nerden bilsin ??

Soruyu cok baska bir sekilde sorabilirdin

Bun sekilde saglikli bir cevab alamazsin

bey_tu
24 Haziran 2017, 23:34
Avantaj ,Dezavantaj neyse!
ona göre yorum yapan arkadas olur
ama tercih konusu zevk konusudur.
bunun kararini senin vermen lagzim.

cevdetcevil
25 Haziran 2017, 00:21
benim sormak istedigim 2006 model e 220 dizel arabanin park sensörü yok navigasyonu yok 200 000 gitmis,Audi 2007 model a6 3lt motor 200 000 gitmis luftduruk sensör hatasi veriyor. Bu arabalarin hastaliklari varmidir,varsa nelerdir...ileride nelerle karsilasabilirim.Bu arabalari kullanan arkadaslar mutlaka vardir forumda tecrübelerini paylasabilirlermi simdidem tesekkür ederim.

TipiTip
25 Haziran 2017, 00:48
benim sormak istedigim 2006 model e 220 dizel arabanin park sensörü yok navigasyonu yok 200 000 gitmis,Audi 2007 model a6 3lt motor 200 000 gitmis luftduruk sensör hatasi veriyor. Bu arabalarin hastaliklari varmidir,varsa nelerdir...ileride nelerle karsilasabilirim.Bu arabalari kullanan arkadaslar mutlaka vardir forumda tecrübelerini paylasabilirlermi simdidem tesekkür ederim.

Parksenzoru Navi sana illa gereklimi yani olmazsa almazin mi ??

Evet dersen ilk arabayi unut aninda

Ikincisi a6 bilmem luftdruck olayini fiyat olarak kaca patlar ama a8 baya tuzlu oldu bize zamaninda

Hem usta arabalarin ikiside 10. yasinin uzerinde

Ve 200.000. km yapmislar

Yani ne diyem sana baya yapmislar ...

Selam
25 Haziran 2017, 01:53
Ikisinide alma.

Digerlerin yillarca sürdügü kullandigi "Schrott" araba alacaksin sonra basina binbir türlü dert acacaksin. Neme gerek 200.000 km üzerindeki araba? isterse mercedes olsun veya audi. ahi cikmis vahi kalmis ikisininde. Bir tamirciden cik diger tamirciye ugra.

Git 100.000 km yapmamis diger alman arabalarina bak. Yok ama illaki mercedes veya audi olacak diyorsan o zaman pamuk eller cebe ve bakimli, bozulmamis, defterli az km gitmis bir tanesini al. Alirken fazla vereceksin bu arabaya ama ilerde bu seni tamircilerin adresini unutturacak.

iso98783
25 Haziran 2017, 22:39
ayni sinif araba degilki karsiliastirma yapilsin cünki markasi ne olursa olsun her zaman 6 silindirli motoru tercih ederim verdigin bilgi dahilinde AUDI derim

fuk_18
25 Haziran 2017, 23:58
illa mercedes audi ile geldim demen icin araba alma butcene göre az km yapmis yuksek model araba al daha iyi olur senin icin yolda birakmaz hic olmaz ise

arapkarizma
26 Haziran 2017, 10:42
Bu az km gitmis araba olayi ni anlamiyorum bakimlari yapilan araba 500.000 de gider 1 milyonda yani 200 bin diye neden hemen schrott oluyor araba

.onur
26 Haziran 2017, 11:39
Bu az km gitmis araba olayi ni anlamiyorum bakimlari yapilan araba 500.000 de gider 1 milyonda yani 200 bin diye neden hemen schrott oluyor araba

Bakiminin nesini yaptirirsan yaptir 200binden sonra tamamen sans isidir

Cengiz Bond
26 Haziran 2017, 12:45
Bakiminin nesini yaptirirsan yaptir 200binden sonra tamamen sans isidir

10.ooo de de sansdir, 300.000 de de sansdir. sans sansdir. hersey sans.

satobyte
26 Haziran 2017, 13:31
arabanin yagini suyunu lastiklerini eksozunu kontrol ettir sonra cik yola ,yollarda giderken görürsün sonmodel bmw leri mercedesleri kaportalari acilmis duman cikiyor arkadasim arabayi az cok kendin bilmen lazim tanirsin ister istemez kendi arabani,kilometreyle alakali degildir sorunlar ,bakimladir can damari arabalarin

hope41
26 Haziran 2017, 15:15
Sahsi fikrim... km tabi ki önemli ama 100.000 de alacagin bir arabada hersey daha uzun ömürlü olacak diye bir garantin yok, bakimli bir araba ise 250 binden sonra da araba 400 binlere kadar gidebilir.

E220 var bir taksici abide, 422 binde arabasi hic yolda kalmadim diyor.

Kimilerine göre de; arabalarin asil sorunlari 150 binden sonra basliyor, eger arabanin servis defteri saglam ise yani faturalar vs.. arabanin bakimlarinin iyi yerde yapildigina emin ise insan, 150 bin den sonraki arabalarin da cogu gereken bakimlari yapilmis ise belkide daha iyi olur 100 bin km deki arabaya göre.

Misal 100 bin de bir arac var... bu demektir ki (eger yapilmasi ise) ne bileyim turbosu, enjektörleri, dpf vs.. vs... arac benzinli ya da dizelse tabi degisir bu orasi ayri... onu almak yerine arac 150 bindedir ama dpf yenilenmistir, araca yeni turbo takilmistir filan... eger bunlarin garantisi filan var ise bence alinabilir o araba. Ama dedigim gibi arabanin gecmisini iyice bilebiliyorsa insan ancak bu riske girebilir.

Ama tabi ki aracin birde belli seyleri var ki km gittikte yipranir, iste koltuklar, dösemeler, kaporta vs.. vs.. onlar hali ile az gitmis aracta daha yeni olur.

Yine sözün özü araba sans isi arkadas :cool: