PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alman oturma Karti

köylü43
24 Haziran 2017, 21:56
Slm,

benim sizlere bir soru olacakti.

benim kizimin yeni pasaportu denisti cünkü süresi 01.11.2017 bitiyordu
simdi yeni pasaport geldi ama alman oturumu yani karti yetismedi o da 11 ayda bittiyor
Yeni pasaport ve eski alman karti numaralar varkli bununlan arabayla izine gidebilirmiyim
simdikten hayirli bayramlar TSk.

hkmt
24 Haziran 2017, 22:04
Slm,

benim sizlere bir soru olacakti.

benim kizimin yeni pasaportu denisti cünkü süresi 01.11.2017 bitiyordu
simdi yeni pasaport geldi ama alman oturumu yani karti yetismedi o da 11 ayda bittiyor
Yeni pasaport ve eski alman karti numaralar varkli bununlan arabayla izine gidebilirmiyim
simdikten hayirli bayramlar TSk.

merhaba
bende benim kizin pasaportunu uzattim
12.ayda süresi bitiyordu pasaportun arabayla gidecegiz diye pasaportunu uzattim
ama oturum karti (aufenthaltstitel) eski pasaportunda süresiz idi onuda degistirmem gerektigini söylediler
onun icinde ausländerbehördede termin aldim pazartesi basvuracagiz
ama oturum karti 6 hafta sürüyormus gelmesi
herhangi bir sorun cikarma yolda acaba
pasaport yeni ama oturum karti eski ama unbefristet oturumu var
tecrübesi olanlar yazar ise sevinirim

hOrOz
24 Haziran 2017, 22:16
Arkadaşlar eğer oturum kartınız yetişmeyecek olursa yabancılar dairesinden size Fiktionbescheinigung veriyorlar.tabiki ücretli .. kart gelesiye kadar o belge oturma izni olarak geçerlidir

Sakın eski kart yeni pasaport ile yola çıkmayın nolur nolmaz

hkmt
24 Haziran 2017, 22:28
Arkadaşlar eğer oturum kartınız yetişmeyecek olursa yabancılar dairesinden size Fiktionbescheinigung veriyorlar.tabiki ücretli .. kart gelesiye kadar o belge oturma izni olarak geçerlidir

yabancilar dairesindeki kadin hic birsey vermiyoruz dedi
bescheinigung filan ben 3 hafta sonra yola cikacagim okul tatilinde
bundespolizei aradim bunun icin polis birsey olmaz dedi

44Malatya
24 Haziran 2017, 22:35
Benim anlamadığım Kasım veya aralıkta süresi bitecek pasaportları niye şimdiden uzatıp kendinizi zor duruma sokuyorsunuz?

hkmt
24 Haziran 2017, 23:25
Benim anlamadığım Kasım veya aralıkta süresi bitecek pasaportları niye şimdiden uzatıp kendinizi zor duruma sokuyorsunuz?

sirbistan 6 aydan az olursa sorun yapiyor dediler ben o yüzden degistim
sorun olurmu bu oturum karti

hOrOz
25 Haziran 2017, 00:18
yabancilar dairesindeki kadin hic birsey vermiyoruz dedi
bescheinigung filan ben 3 hafta sonra yola cikacagim okul tatilinde
bundespolizei aradim bunun icin polis birsey olmaz dedi
Hocam ben kendim aldım o yüzden yazdım
Fiktionbescheinigung oturma izninin yedeği
Yenisi gelesiye kadar geçerlidir

Mafyan
25 Haziran 2017, 00:34
Oturma kartinin üzerine yeni oturumu yapistiriyorlar,bizim burda böyle yapiyorlar

bhara
26 Haziran 2017, 09:15
Bende de benzer bir durum olmustu yillar önce. Eski ve yeni pasaportu beraber tasimaniz gerkiyor. Tabi her seferinde gümrükteki polislere bak bu yenisi bak bu eskisi vesaiere küsür bir sürü dert anlatiyorsunuz.

isin prensibinde su var : aslinda pasaport ve oturma izni iki ayri belge. pasaport degisince, oturma izni eski ( gecersiz hale gelen ) pasaport üstünde kaliyor ama oturma izni gecerliligini kaybetmiyor.

En iyisi ( ben oyle yapmistim ) , yol güzargahindaki ulkelerin berlin büyük elciliklerine email atip durumunuzu ayrintili olarak anlatmak. onlardan gelecek cevaba göre hareket edin ve risk almayin.

Ama dedigim gibi bu durumda eski ve yeni pasaport beraber tasindiginda sorun olmuyor.

Her durumda siz, ilgili ülkelerin büyükelciliklerine sorun.

bhara
27 Haziran 2017, 12:36
DIKKAT DIKKAT @köylü43 ARKADAS
Dis isleri bakanliginin sitesinden bugün okudum.
http://www.mfa.gov.tr/bulgaristan.tr.mfa

"Vatandaşlarımızın Avrupa’da oturum izinlerinin sürelerini gösterir belgeleri ve Türk nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur. Pasaportlara işlenmiş olan eski tip ikamet izinlerinin mutlaka geçerli pasaport üzerinde olması gerekmektedir.
"

ben cok eskiden eski+yeni pasaport beraber yolculuk yapmistim. biseyler degismis galiba. mutlaka ilgili ülkelerle baglantiya gec.

sayin28
27 Haziran 2017, 15:17
Ben 3 günde aldım biraz pahalıya mal oldu ama aldım çarşamba günü müracaat ettim telefon numarası verdim cuma günü öglenden sonra telefon actilar gidip aldım

tr-22
27 Haziran 2017, 16:19

yeni pasaport alanlar bu yazilani kesinlikle uygulayin,Horoz kardesimiz ne alincagini yazmis,eski kart yeni pasaportla yola cikmayin cok büyük sorunlarla karsilasacaksiniz.

köylü43
27 Haziran 2017, 23:12
Simdi o fiktions bescheinigung aldimi sorun yasamam degilmi herkese cevaplar icin sag olun

hOrOz
27 Haziran 2017, 23:36
Eine Fiktionsbescheinigung wird ausgestellt, wenn über einen beantragten Aufenthaltstitel noch nicht entschieden werden kann, z. B. weil

Unterlagen fehlen oder die Ausländerakte nicht vorliegt,
ein bestellter elektronischer Aufenthaltstitel (eAT) vor Ablauf des bisherigen Aufenthaltstitels nicht ausgehändigt werden kann oder
der Ausgang eines Strafverfahrens abgewartet werden muss.

yeni pasaport alanlar bu yazilani kesinlikle uygulayin,Horoz kardesimiz ne alincagini yazmis,eski kart yeni pasaportla yola cikmayin cok büyük sorunlarla karsilasacaksiniz.

millete anlatamıyoruz ki ..

eskiden oturma izinleri Pasaportta oluyordu o zaman yenisi gelesiye kadar ikisinide taşıyabiliyordun
ama yeni pasaportlarda oturma iznine ait hiç bir kayıt yok
Pasaport numarası değişik oturma kartının numarası değişik
Problem çıkması çok muhtemel

Simdi o fiktions bescheinigung aldimi sorun yasamam degilmi herkese cevaplar icin sag olun

Hocam boşuna yazmıyoruz

https://i.hizliresim.com/OLAgjD.jpg

Fiktionbescheinigung yedek oturma kartı gibi bir şey onunda bir süresi var

eğer oturma kartın gellince zaten geçersiz oluyor

Gebühren Berlin

Erwachsene: 20,00 Euro
Minderjährige: 10,00 Euro
Türkische Staatsangehörige: gebührenfrei

hkmt
28 Haziran 2017, 06:59
Bana bescheinigung verdiler
Kadin hem eski hem yeni pasaportu götür dedi bende öyle yapacagim eski ve yeni pasi birde bescheinigung götürecegim

sayin28
28 Haziran 2017, 17:11
Ben 3 günde aldım biraz pahalıya mal oldu ama aldım çarşamba günü müracaat ettim telefon numarası verdim cuma günü öglenden sonra telefon actilar gidip aldım
3 günde parasını 3 kat fazla verince alınıyor diyorum siz yine eski yeni diye yazıyorsunuz

Paparazi39
28 Haziran 2017, 20:41
aneme kulanabilirsin dediler iki gün önce (Ausländerbehörde)

pasaport yeni
Titel eski (10. aya kadar gecerli)

xxyaseminxx
11 Temmuz 2017, 16:12
Eger "Niederlassungserlaubnis" var ise Fiktionsbescheinigung vermiyorlar. Tabi bu sadece ucak ile yolculuk icin, araba ile bilemem. Önceden Ausländeramt'i arayin sorun. Ucak ile gitmek isteyenler eski pasaport + eski Aufenthaltstitel ve yeni pasaport u götürebilir, hic bir sorun cikmaz.

Varol
03 Mart 2018, 13:50
Elektronischer Aufenthaltstitel (pin) Nummarasi var ne ise yariyor. ?? Bilgisi olan varmi acaba tskl.

kuckam
03 Mart 2018, 14:24
birsekil edevlet neten islem yapiyorsun diye biliyorum

hekimoglu
03 Mart 2018, 23:27
PIN numarlari internet ve automatendienstleistung lar icindir. Online alisverislerde sosyal medya kullanimi gibi islerde kullanilir.

E-Devlet girisi icin postane yada konsolosluklardan sifre alinir o ayri birsey.

Cologne
28 Mayıs 2018, 02:25
DIKKAT DIKKAT @köylü43 ARKADAS
Dis isleri bakanliginin sitesinden bugün okudum.
http://www.mfa.gov.tr/bulgaristan.tr.mfa

"Vatandaşlarımızın Avrupa’da oturum izinlerinin sürelerini gösterir belgeleri ve Türk nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur. Pasaportlara işlenmiş olan eski tip ikamet izinlerinin mutlaka geçerli pasaport üzerinde olması gerekmektedir.
"

ben cok eskiden eski+yeni pasaport beraber yolculuk yapmistim. biseyler degismis galiba. mutlaka ilgili ülkelerle baglantiya gec.

Türk nufus cüzdani gerekmiyor diye biliyordum..Pasaport yeterli degilmiydi??