PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bisikletin Pedalgewindesi abgenutzt

cuno611
24 Haziran 2017, 19:08
Merhaba arkadaslar, baslikta belirttigim gibi bisikletimin pedalgewindesi tamamen abnutzen oldu. Bisikleti Subat ayinda aldim. Pedali takarken sag solu karistirmis olmaliyimki ve biraz zorlamayla gewinde tamamen bitmis durumda. Devam schrauben yapamiyorum. Bisikletin gaarantisi var. Real onlineshop dan almistim. Karsilarlarmi? Karsilamazsa ne yapabilirim bunu tamir edebilmek icin?

Yardimlriniz icin simdiden tesekkurler.

Saygi ve Sevgilerimle
cuno611

TipiTip
24 Haziran 2017, 19:11
Zor karsilarlar normal sartlarda bozulmasi imkansiz

Senin tarafindan yapildighi belli olur

Kulanz olarak birsey yaparlar mi ? Bilemem

Ama ne yaparsina gelince saglam pedali al git kaynak yaptir

Birdaha degisme sansin yok olur ama ömür boyuda cikmaz ordan

cuno611
24 Haziran 2017, 20:58
Kaynak tutarmiki o demirde. Normalde tutmasi gerekir demi? Güzel mantikta onu ben en sona atim..
O gewinde leri tekrar saglam yapabilme sansi varmi acaba?

TipiTip
24 Haziran 2017, 21:44
Kaynak tutarmiki o demirde. Normalde tutmasi gerekir demi? Güzel mantikta onu ben en sona atim..
O gewinde leri tekrar saglam yapabilme sansi varmi acaba?

Ya var olmasina var. Onlar icin hülse var yeni dis cekiyorsun ama nekadar saglikli olur

Vallah saglam bir kaynakci bul ver coskuyu ömür boyu rahat et

Mustafa 1954
24 Haziran 2017, 21:55
Merhaba arkadaslar, baslikta belirttigim gibi bisikletimin pedalgewindesi tamamen abnutzen oldu. Bisikleti Subat ayinda aldim. Pedali takarken sag solu karistirmis olmaliyimki ve biraz zorlamayla gewinde tamamen bitmis durumda. Devam schrauben yapamiyorum. Bisikletin gaarantisi var. Real onlineshop dan almistim. Karsilarlarmi? Karsilamazsa ne yapabilirim bunu tamir edebilmek icin?

Yardimlriniz icin simdiden tesekkurler.

Saygi ve Sevgilerimle
cuno611

Pedal gewindesi gitmiş ise karşı gewinde sağlamdır herhalde,oraya bir Numara küçük gewinde Buchseler satılıyor en fazla 1 Euro onu takacaksın ve pedalında aşınan gewindesine o aldığın Yeni Buchse Büyüklünde gewinde açtırıp ( Dönüş istikametinde olduğu için gewinde schneider ile Rechts Gewinde açtıracaksın )veya kendinde yapabilirsin , Pedalı mit Gewinde befestiger (Locktite) ile sıkacaksın Takacaksın sana maliyeti 5 Euroyu geçmez..

cuno611
09 Temmuz 2017, 21:44
Hepinize Tesekkürler arkadaslar, bizim burada Aral Tankstellede Fahrrad Doktor var, ona 25 € ya yaptirdim, Kurbeli komple degistirdi.. Simdi saglam Allaha Sükür

S&S
cuno611