PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dortmund 'da tavsiye edilecek restorant var mi?

Boss91
18 Haziran 2017, 17:37
slm arkadaslar,

benim size bir sorum olacakti,
ramazandan sonra insl arkadaslarla Dortmunda yemek yimeğı düşünüyoruz.... Acaba Dortmundda türk lokantalari varmi ? Dortmundun neresinde yiyebiliriz ?
Veya tavsiye edilebilecek Dönerciler varmi ?

Simdiden tskler

Putkiran
19 Haziran 2017, 00:18
Nordmarkt ta yeni acılan Selçuklu restaurant var. Boş yer bulabilirseniz.
Orası olmazsa biraz ilerisinde Tuna restaurant var sahibini tanırım aşçılığı iyidir güzel yemekler yapar. Izgara çeşitleri de var.

Saygilar

TipiTip
19 Haziran 2017, 00:40
Orası olmazsa biraz ilerisinde Tuna restaurant var sahibini tanırım aşçılığı iyidir güzel yemekler yapar. Izgara çeşitleri de var.

Saygilar

iftardan 30 dakika önce önünden gectim Selcuklunun bostu baya bostu :-((

artik neden bilemem

slm arkadaslar,

benim size bir sorum olacakti,
ramazandan sonra insl arkadaslarla Dortmunda yemek yimeğı düşünüyoruz.... Acaba Dortmundda türk lokantalari varmi ? Dortmundun neresinde yiyebiliriz ?
Veya tavsiye edilebilecek Dönerciler varmi ?

Simdiden tskler

bak ustam sana bir yer tavsiye edicem

Dortmund'ta Brunnenstr.36 numarada SANCAK GRILL diye bir yer var
Mahalle Cingene kayniyor disardan görsen iceri girmezsin !!!!

Pommes Bude gibi bir yer

Sahibi Müslüman bir Jugoslav 5 vakit Namazinda Niyazinda bir Adam
hatte icerde Mescidi dahi var

ben biraz önce ordan geldim en az Ayda bir kere ailece giderim !!

adam bir Cevapcici yada diger ismi Cevapi Türkcede Balkan Köftesi yapiyor

inan Muhtesem bir olay ben Köfte Diyari Uzunköprüden geliyorum

inan böyle muhtesem birsey yok !!! bunun yaninda kuzu pirzola

tavuk sis , süt danasi ve bir cok baska eti mangalda yapiyor

birde o gün sansin varsa Terelice Tatlisi yersen iste senden iyisi yok !!

dedigim gibi disardan bakarsan girmezsin mahalle dedigim gibi karanlik cingene dolu

ama Mekan 10 numara !!

bak bugün yedigim , simdi diyeceksin usta gittigin yerde yemeklerimi cekiyorsun

hayir :-)) bizim Damat Rejim yapiyormus , bana evden sadece bir tas corbanin resmini yollamis

acim acim diye yazmis altina bende giciklik olsun diye bu resmi yolladim tesadüf denk geldi

hayatta ilk sefer yedigimin resmini cektim oda sana nasipmis :-)))

ben tavsiye ediyorum pisman olursan yaz buraya masraflar benden :-)

https://www.facebook.com/pages/Sandzak-Grill/110969132308272

http://fs5.directupload.net/images/170619/yxfnmra4.jpg

Putkiran
19 Haziran 2017, 00:54
iftardan 30 dakika önce önünden gectim Selcuklunun bostu baya bostu :-((

artik neden bilemem

bak ustam sana bir yer tavsiye edicem

Dortmund'ta Brunnenstr.36 numarada SANCAK GRILL diye bir yer var
Mahalle Cingene kayniyor disardan görsen iceri girmezsin !!!!

Pommes Bude gibi bir yer

Sahibi Müslüman bir Jugoslav 5 vakit Namazinda Niyazinda bir Adam
hatte icerde Mescidi dahi var

ben biraz önce ordan geldim en az Ayda bir kere ailece giderim !!

adam bir Cevapcici yada diger ismi Cevapi Türkcede Balkan Köftesi yapiyor

inan Muhtesem bir olay ben Köfte Diyari Uzunköprüden geliyorum

inan böyle muhtesem birsey yok !!! bunun yaninda kuzu pirzola

tavuk sis , süt danasi ve bir cok baska eti mangalda yapiyor

birde o gün sansin varsa Terelice Tatlisi yersen iste senden iyisi yok !!

dedigim gibi disardan bakarsan girmezsin mahalle dedigim gibi karanlik cingene dolu

ama Mekan 10 numara !!

bak bugün yedigim , simdi diyeceksin usta gittigin yerde yemeklerimi cekiyorsun

hayir :-)) bizim Damat Rejim yapiyormus , bana evden sadece bir tas corbanin resmini yollamis

acim acim diye yazmis altina bende giciklik olsun diye bu resmi yolladim tesadüf denk geldi

hayatta ilk sefer yedigimin resmini cektim oda sana nasipmis :-)))

ben tavsiye ediyorum pisman olursan yaz buraya masraflar benden :-)

http://fs5.directupload.net/images/170619/yxfnmra4.jpg

E gardas belli olmuyor demekki.
2 gün önce teravihten çıktım ordan geçtim
İşçiler daha yeni iftar yapıyordu.
Genel olarak dışarda yemem onun için her restaurantı bilemiyorum. Sadece bazen çorba içmeye tuna ya giderim.

TipiTip
19 Haziran 2017, 01:00
E gardas belli olmuyor demekki.
2 gün önce teravihten çıktım ordan geçtim
İşçiler daha yeni iftar yapıyordu.
Genel olarak dışarda yemem onun için her restaurantı bilemiyorum. Sadece bazen çorba içmeye tuna ya giderim.

dogrudur usta

benimde tuhafima gitti iftar vakti o kadar sessiz olmasi sakin olmasi

hatta arabada kendi aramiza konustuk

Festi Ramazanin olmasi Lokantalara zarar veriyor düsüncesini ürettik kendi kendimize

Putkiran
19 Haziran 2017, 01:12
dogrudur usta

benimde tuhafima gitti iftar vakti o kadar sessiz olmasi sakin olmasi

hatta arabada kendi aramiza konustuk

Festi Ramazanin olmasi Lokantalara zarar veriyor düsüncesini ürettik kendi kendimize

He doğru olabilir hafta sonu olduğu için festi ramazan doludur. Haliyle millet iftarını orda yapiyo. Konu başka yere kayacak ama orasida çok pahalı kardeşim.

TipiTip
19 Haziran 2017, 01:26
He doğru olabilir hafta sonu olduğu için festi ramazan doludur. Haliyle millet iftarını orda yapiyo. Konu başka yere kayacak ama orasida çok pahalı kardeşim.

o konuyu burda isliyoruz :-)))

http://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?2087-Dortmund-daki-Festi-Ramazan&highlight=festi

baltali
19 Haziran 2017, 01:45
bizide götür bakalim tadina ok78rcp

Putkiran
19 Haziran 2017, 01:52

:😋😋:
!!!!!!

Putkiran
20 Haziran 2017, 00:23
Uzunkoprulu
Baltalı arkadaşa cevap yazmamışsın..!
(;

TipiTip
20 Haziran 2017, 00:30

:����:
!!!!!!

Uzunkoprulu
Baltalı arkadaşa cevap yazmamışsın..!
(;

o ilk önce kendi gitsin begenmez olursa hesabi bana yollasin hallederiz ;-))

not: ben gercekten bu gibi konulara kolay kolay girmem
damak tadi cok degisik bir olay
ama bu mekandan cok eminim
tabi giden kisi bir kere Cecabcici yani Balkan Köftesi sevecek
yoksa ne olursa olsun begenmez

baltali
20 Haziran 2017, 01:38
adamsin uzunköprü

hope41
20 Haziran 2017, 09:37
Cevapcici yemedim hic... köfte cok severim ama maalesef Almanya da adam gibi köfte yapan yer yok gibi, takmislar kafayi adanaya dönere baska birsey yapayim diyen yok :)

Bir ara Hagen de biri acmisti ama kapatmak zorunda kaldi. Birde Göttingen´de ditib camiinin yaninda Efendi diye biryerde yoldan gecerken namaz icin durdugumuzda yemistik ve gercekten cok güzeldi, oraya yakin olanlara ya da yolu ordan gecenlere tavsiye ederim kesinlikle...

Bu bahsettigin yer eti nerden aliyor Uzunköprü kardesim biliyor musun?

Konuya gelirsek DO da adam gibi yer benim bildigim yok. Yüksel filan diyorlar ama siradan biryer yani icerisi full dolu olmasi her zaman kalitesinin de iyi oldugu anlamina gelmiyor.

Döner olarak Bursa imbiss var (Kuckelke de Netto´nun yaninda hemen) onun döneri fena degil.

hope41
20 Haziran 2017, 11:48

Saygilar

Selcuklu dedigin yerde eskiden baska bir isimde restaurant vardi, sadece ismi mi degisti yoksa baskalari yeni yer mi acti acaba orda?

-¬=©ÄÑåVã®=¬-
20 Haziran 2017, 12:10
köfte cok severim ama maalesef Almanya da adam gibi köfte yapan yer yok gibi, Hocam Nürnberg e yolun düserse, tarihi Sultanahmet köftecisi $ubesini acti, tadina bakarsin..

hope41
20 Haziran 2017, 12:14
Hocam Nürnberg e yolun düserse, tarihi Sultanahmet köftecisi $ubesini acti, tadina bakarsin..

Gecenlerde gözüme carpti ama maalesef baya uzak bizim buralara. Yillar önce Ist da üniversiteye basladigimda okul cok yakin oldugundan birazda merak tabi gidip yemistim... tabi orda birkac tane var hangisi gercek tarihi olani bilemiyorum ama icerde ünlülerin orda yemek yerken fotograflari filan da vardi.. güzel köfte ama daha güzelleri de oldugu kesin bence. Yolum düserse ama o Nürnberg´e gelip yerim :)

Putkiran
20 Haziran 2017, 23:23
Selcuklu dedigin yerde eskiden baska bir isimde restaurant vardi, sadece ismi mi degisti yoksa baskalari yeni yer mi acti acaba orda?

Eskiden orası Döner turka idi etlerini Selçuklu dan alırdı. O kardeş Selçuklu firmasına sattı orayı şimdi. Yani tamamen değişti.
Kardeş köfte yemek istiyorsan Dortmund schützen str. de BAL KÖFTE diye bir yer var.
Sadece köfte satar, etleri tuna dan alır. Eğer yolun düşerse bi dene bakalım begenecekmisin. Bi ekmek arasıda benden olsun. Çiçek in selami var dersen bilir.. Saygilar

gezgin38
21 Haziran 2017, 02:06
sancak ( sandzak ) grill cok merak ettim dogrusu köfteyi cok severim ramazandan sonra ilk deneyecegim yer orasi, basindaki ustayi hatirladim görünce facebookda sayfalari var adam kasap olarak bir türk marketine calisiyordu oradan tanidim, birkac kisidende arastirdim dediginiz gibi bosnali sahibi namazinda niyazinda bir kisi olarak biliniyor,

TipiTip
21 Haziran 2017, 02:13
sancak ( sandzak ) grill cok merak ettim dogrusu köfteyi cok severim ramazandan sonra ilk deneyecegim yer orasi, basindaki ustayi hatirladim görünce facebookda sayfalari var adam kasap olarak bir türk marketine calisiyordu oradan tanidim, birkac kisidende arastirdim dediginiz gibi bosnali sahibi namazinda niyazinda bir kisi olarak biliniyor,

Vallah ustam ben uzun zamandir giderim

Lezzet mükemmel

Onun haricinde sucuk ve pastirma satiyor Sacaktan getirerek

Super sucuk inan super pastirma bizlerin bildigi degil kuru et desek daha uygun

Ama onunda tadi super alip denemeni tavsiye ederim

Kis aylarinda peynir satiyor

Bizler beyaz peyniri iyi biliriz Trakyali olarak

Inan ayni tad var ben kis aylari 10 kg aldigim oluyor tuzlu suya koyuyorum buyuk kovada

Koca kiz mis gibi yagli yagli beyaz peynir yiyorum

Ve dedigim gibi sahibi namazinda ni,azinda haci bir arkadas

Gittikten sonra görüsiünü belirt lütfen merak ediyorum

hope41
21 Haziran 2017, 09:31
Eskiden orası Döner turka idi etlerini Selçuklu dan alırdı. O kardeş Selçuklu firmasına sattı orayı şimdi. Yani tamamen değişti.
Kardeş köfte yemek istiyorsan Dortmund schützen str. de BAL KÖFTE diye bir yer var.
Sadece köfte satar, etleri tuna dan alır. Eğer yolun düşerse bi dene bakalım begenecekmisin. Bi ekmek arasıda benden olsun. Çiçek in selami var dersen bilir.. Saygilar

Evet hatirladim simdi adini sagol. Bizim hanim kumpir cok sever, Herne´ye yeni tasindik, yakinlarda kumpir filan yapan yer yok... nette aradik baktik bu Turka dedigin yerde gözüküyordu, gittik ama maalesef aksam üstü idi saat biraz gec diye yok erken yapiyoruz daha cok dediler, nasip artik baska zaman yeriz diye niyetlendik ... baska birgün erken saat gittik bu seferde patates bitti dediler :) Abi kumpirin olmazsa olmazi zaten patates, yani salatasi bitti dese anlicaz :) Neyse sonra da kumpir icin bir daha gitmedik zaten ama hep ordan gecerken hanimla, kumpir sattigini söyleyen ama asla kumpir yiyemedigimiz yer diye güler lafini ederiz. Ama bir iki kez yemek yedik orda fena degildi yemekleri.

Bal köfte bu DU Marxloh da olan sanirim, DU kitap fuarinda ekmek arasi yemistik hosumuza gitmisti, sonra Marxloh da dükkan actiklarini söylemislerdi, sanirim onlarin subesi. Ögrendigim iyi oldu gidersem yerim orda da ;-)

Cicek den selamlarini iletirim, düsünmen yeter yemis kadar oldum tesekkür ederim :)

gezgin38
21 Haziran 2017, 19:48
Vallah ustam ben uzun zamandir giderim

Lezzet mükemmel

Onun haricinde sucuk ve pastirma satiyor Sacaktan getirerek

Super sucuk inan super pastirma bizlerin bildigi degil kuru et desek daha uygun

Ama onunda tadi super alip denemeni tavsiye ederim

Kis aylarinda peynir satiyor

Bizler beyaz peyniri iyi biliriz Trakyali olarak

Inan ayni tad var ben kis aylari 10 kg aldigim oluyor tuzlu suya koyuyorum buyuk kovada

Koca kiz mis gibi yagli yagli beyaz peynir yiyorum

Ve dedigim gibi sahibi namazinda ni,azinda haci bir arkadas

Gittikten sonra görüsiünü belirt lütfen merak ediyorum

kesinlikle görüsümü ve nasil bir tat oldugunu yazacam, zaten sabirsizlikla bekliyorum ramazan bi gecsin, ben köfte hastasiyim

Putkiran
21 Haziran 2017, 23:10
Evet hatirladim simdi adini sagol. Bizim hanim kumpir cok sever, Herne´ye yeni tasindik, yakinlarda kumpir filan yapan yer yok... nette aradik baktik bu Turka dedigin yerde gözüküyordu, gittik ama maalesef aksam üstü idi saat biraz gec diye yok erken yapiyoruz daha cok dediler, nasip artik baska zaman yeriz diye niyetlendik ... baska birgün erken saat gittik bu seferde patates bitti dediler :) Abi kumpirin olmazsa olmazi zaten patates, yani salatasi bitti dese anlicaz :) Neyse sonra da kumpir icin bir daha gitmedik zaten ama hep ordan gecerken hanimla, kumpir sattigini söyleyen ama asla kumpir yiyemedigimiz yer diye güler lafini ederiz. Ama bir iki kez yemek yedik orda fena degildi yemekleri.

Bal köfte bu DU Marxloh da olan sanirim, DU kitap fuarinda ekmek arasi yemistik hosumuza gitmisti, sonra Marxloh da dükkan actiklarini söylemislerdi, sanirim onlarin subesi. Ögrendigim iyi oldu gidersem yerim orda da ;-)

Cicek den selamlarini iletirim, düsünmen yeter yemis kadar oldum tesekkür ederim :)

Esas meseleyi açan arkadaş hiç bi yorum yazmamış.
Kardeş begenmedinmi tavsiyelerimizi..

hope41
22 Haziran 2017, 09:39
Esas meseleyi açan arkadaş hiç bi yorum yazmamış.
Kardeş begenmedinmi tavsiyelerimizi..

Cogu kcez oluyor, biri konu acip soruyu soruyor... sonra cevaplar yazismalar... ama asil konu sahibinden ses yok :)

TipiTip
22 Haziran 2017, 10:32
Evet nedense konuyu acanlardan genellikle ses çıkmıyor

Ama Alman ne diyor Egallllllll

Biz tavsiyelerde bir birimize yardımcı olursak ne mutlu

Ne yapalım konuyu açan demek gerek duymadı

Bu arada Herne de Hava muhteşem

Konu ile alakası yok ama yeşillik olsun

Boss91
22 Haziran 2017, 21:28
Slm Arkadaslar ,
kusura bakmayin son günlerdir cevap veremedim...
Arkadalar tavsiyeleriniz için çok tşk. ederim.
Putkiran ustamız söylemiş olduğu tuna lokantalardan birine gitmeyi düşünyoruz.

Allah Razi olsun.

hope41
23 Haziran 2017, 15:08
Slm Arkadaslar ,
kusura bakmayin son günlerdir cevap veremedim...
Arkadalar tavsiyeleriniz için çok tşk. ederim.
Putkiran ustamız söylemiş olduğu tuna lokantalardan birine gitmeyi düşünyoruz.

Allah Razi olsun.

Aleyküm esselam!
Amin, cümlemizden. Gittikten sonra firsat bulunca iyi veya kötü tecrübelerini de paylas ki bizlerde faydalanalim ;-)

Serseri
28 Haziran 2017, 23:22
Yüksel restorant var mallinckrotstr de nord mark civari

TipiTip
04 Temmuz 2017, 21:51
eee dostklar Ramazan Bayrami gecti Kurbana yaklasiyoruz

varmi icinizden giden Cevabcici yemeye ???

Haftaya Carsamda isim var Dortmundta

Ögleyin ordayim karni acikan gelsin :-)))

hope41
05 Temmuz 2017, 10:08
eee dostklar Ramazan Bayrami gecti Kurbana yaklasiyoruz

varmi icinizden giden Cevabcici yemeye ???

Haftaya Carsamda isim var Dortmundta

Ögleyin ordayim karni acikan gelsin :-)))

Bir ihtimal kisa da olsa memlekete izine gitme durumum var, yoksa takilirdim :) Trilece de olacak ama yoksa gelmem :p

TipiTip
05 Temmuz 2017, 21:30
Bir ihtimal kisa da olsa memlekete izine gitme durumum var, yoksa takilirdim :) Trilece de olacak ama yoksa gelmem :p

Trileceyi sadece ramazanda yapıyor

Ama ordan çıkar AİDA isimli Pastahane-Lokantada var yakınında

Orasida Müslüman Boşnaklarin Birer Türk Kahvesi eşliğinde Trelice yerdik

Birde şunu söyleyem üzülerek

Türk kahvesini en berbat olarak Türkler hazırlıyor

Git Yunana Jugoslav ülkelerine Bulgar hepsi bizim Kahvemizi bizden iyi hazirliyor

bey_tu
05 Temmuz 2017, 23:11

Hocam Nalsiz Kuzudanmi :)

Yaw Bizim Burada Yunan imbisi yapiyorda,
Kalin Kalin Etleri Basiyorlar,
Adamin Canida Cekmiyor Degil Hani !
Velakin Nalsiz Kuzu :(

Edit... Uzunköprü Senin üstkomsundan Alinti yapacaktim aslinda,
Yanlislik olmus.

TipiTip
05 Temmuz 2017, 23:22
Hocam Nalsiz Kuzudanmi :)

Yaw Bizim Burada Yunan imbisi yapiyorda,
Kalin Kalin Etleri Basiyorlar,
Adamin Canida Cekmiyor Degil Hani !
Velakin Nalsiz Kuzu :(

Edit... Uzunköprü Senin üstkomsundan Alinti yapacaktim aslinda,
Yanlislik olmus.

Anlamadim ustam ??

Ne demek istedin tam olarak ?

Trilece dersen o bir cesit tatli

hope41
06 Temmuz 2017, 09:47
Nalsiz kuzu derken?

hope41
07 Eylül 2017, 17:07
Üc hafta önce hanimda TR de iken yemek icin DO a gidip Uzunköprü arkadasin tavsiye ettigi köfteyi deneyeyim dedim ama izin dönemi oldugundan maalesef kapaliydi, yiyememedim yani. Augustos sonu acilacakti artik bir dahaki sefere bakalim!

Sonra dedim Selcuklu da yiyeyim birsey oraya gittim köfte söyledim ama iyi degildi hosuma gitmedi! Yani abi tipi köfte ama tadi ve kivami alalasi yok!

Almanya da köfte yapmayi zaten cogu yer bilmiyor. Hatta köfte yapmiyor bile bircok Restaurant, sadece döner adana filan.... bazilari ise adanadan köfte yapiyor :)

Tek güzel köfteyi tesadüfen yoldan gecerken namaz izin durup caminin hemen yanindaki Türk Restaurant da yemistik Göttingen de, yolu düsen olursa o tarafa tavsiye ederim. Ditib camiinin hemen yani Efendi diye biryer.

Birde Hagen'de bir ara acilmisti bir köfteci, sadece köfte yapiyordu ama orasida kapatti.

TipiTip
07 Eylül 2017, 17:40
Almanya da köfte yapmayi zaten cogu yer bilmiyor. Hatta köfte yapmiyor bile bircok Restaurant, sadece döner adana filan.... bazilari ise adanadan köfte yapiyor :)
.

evet ustam malesef Almanyada Türk Lokantasi olarak Köfte yapan adam gibi köfte yapan yer ben bulamadim

dedigin gibi Adam Adana yapmis ayni Harctan köfte yapiyor onu birak adam ayni Harctan her yemegi yapiyor

Köfte diye getirdikleri her neyse icinde yok yok Allah ne verdiyse doldurmuslar icine

ALLAH sükürler olsun Kayinpeder iyi bir Köfteciydi Esimde ondan ögrendikleri ile burda Köfte özlemi cekmiyorum

Sancak Grile Whatsup üzeri yazdim actimi diye bakalim ne diyecek

yaz aylari genellik 2 ay gibi kapatiyor izine gidiyor ümreye hacca gidiyor

kafasi ne eserse onu yapiyor para ikinci planda onun icin :-))

TipiTip
07 Eylül 2017, 18:36
hope41 ustam arkadas yazdi

acikmis gidecek olursan en gec saat 20 de orda ol ondan sonra yavas yavas toplanmaya basliyorlar

aladagli04
07 Eylül 2017, 18:52
Agzim sulanarak okudum konuyu, aslinda önüne ne konulursa yemek aramayan ve disarda kolay kolay yemek yemeyen tiplerdenim ama konu böyle helal, temiz mesleginin hakkini veren lezzet noktalari olunca dikkatimi cok cekiyor. Yolum Dortmunda düserse Sancak Köftecisine ugramak sart oldu

atsiz77
07 Eylül 2017, 21:25
Burası yeni açıldı, açık menü istediğin kadar yemek yiyebiliyorsun 1x kere ödüyorsun içeçekler hariç.

http://minavita.de

@uzunköprü,
senin yazmış olduğun restaurant bi uğrarım artık. Ben orda yakınlarda kalıyorum, orasını iyi biliyorum dediğin gibi çok çingene ve pis ortam dışarısı...

Artık gidip bi tadına bakmak lazım köftelerin.

hope41
08 Eylül 2017, 11:22
hope41 ustam arkadas yazdi

acikmis gidecek olursan en gec saat 20 de orda ol ondan sonra yavas yavas toplanmaya basliyorlar

Yanilmiyorsam 28.08 e kadar diye not asmisti cama. Gecenlerde Cigköftem DO da oranin sahibi ile biraz sohbet ederken konu acildi yemek Restaurant üzeine bende bu sancak grill ve köftesinden bahsettim, arkadasin yaninda calisan cocuk orda köfte yedim ve begendim dedi :)

TipiTip
08 Eylül 2017, 11:25
Yanilmiyorsam 28.08 e kadar diye not asmisti cama. Gecenlerde Cigköftem DO da oranin sahibi ile biraz sohbet ederken konu acildi yemek Restaurant üzeine bende bu sancak grill ve köftesinden bahsettim, arkadasin yaninda calisan cocuk orda köfte yedim ve begendim dedi :)

Burası yeni açıldı, açık menü istediğin kadar yemek yiyebiliyorsun 1x kere ödüyorsun içeçekler hariç.

http://minavita.de

@uzunköprü,
senin yazmış olduğun restaurant bi uğrarım artık. Ben orda yakınlarda kalıyorum, orasını iyi biliyorum dediğin gibi çok çingene ve pis ortam dışarısı...

Artık gidip bi tadına bakmak lazım köftelerin.

Ne diyorsunuz beraber gidelim mi ?

Pazar günü mesela ?

hope41
08 Eylül 2017, 15:38
Ne diyorsunuz beraber gidelim mi ?

Pazar günü mesela ?

Bizde bu aralar TR den misafir var, hanimin ablasi. Pazar Wuppertal'a gidicez büyük ihtimal ama zaman uyarsa birgün gideriz tabiki

hope41
07 Şubat 2018, 12:40
Eveeeet gelelim su bizim köfte meselesine :)

Kac zamandir niyetlendim ama bir türlü kismet olmamisti, bugün bir arkadas ile is cikisi gitmeyi düsünüyoruz, ikimizde Dortmund´da calisiyoruz bu aralar, yedikten sonra düsüncelerimi yazacagim yine :)

TipiTip
07 Şubat 2018, 13:02
Eveeeet gelelim su bizim köfte meselesine :)

Kac zamandir niyetlendim ama bir türlü kismet olmamisti, bugün bir arkadas ile is cikisi gitmeyi düsünüyoruz, ikimizde Dortmund´da calisiyoruz bu aralar, yedikten sonra düsüncelerimi yazacagim yine :)

Ön vitrinde sucuk ve pastirmadan almayi unutma

Arka tarafta namaz kilmaya yerde var

Seversen Kaymakli Biber tursusuda alabilirsin

hope41
07 Şubat 2018, 13:08

Seversen Kaymakli Biber tursusuda alabilirsin

Pastirmayi bilmem ama sucuk varsa alirim biraz cok yemesekte. Biber tursusu iyi güzel ama kaymaklisi nasil oluyor ilk kez duydum?

Namaz yeri olmasi süper tabi.

Trilece de vardir umarim :)

TipiTip
07 Şubat 2018, 13:16
Pastirmayi bilmem ama sucuk varsa alirim biraz cok yemesekte. Biber tursusu iyi güzel ama kaymaklisi nasil oluyor ilk kez duydum?

Namaz yeri olmasi süper tabi.

Trilece de vardir umarim :)

Usta kaymakli Biber tursunu birkere yedin mi bagimlisi olursun

Trelice yoktur tahminen , Ramazanda yapiyor genellikle

AMA illa yiyecem dersen

Pastahane var sahipleri ordada Müslüman Yugoslavlar

Köfteciye 5 dakika orasida süper

EISCAFE AIDA.

Schützenstraße 46a
44147 Dortmund

hope41
07 Şubat 2018, 13:22
Usta kaymakli Biber tursunu birkere yedin mi bagimlisi olursun

Trelice yoktur tahminen , Ramazanda yapiyor genellikle

AMA illa yiyecem dersen

Pastahane var sahipleri ordada Müslüman Yugoslavlar

Köfteciye 5 dakika orasida süper

EISCAFE AIDA.

Schützenstraße 46a
44147 Dortmund

Tamam abi sagol. Nur pastanesinde de fena degil trilece.

TipiTip
09 Şubat 2018, 20:45
Hayirdir @hope41 usta sesin sedan cikmadi ??

hayirdir cok hosuna gitti lokantadan cikmiyorsunda haberimiz mi yok

yoksa miden bozuldu'da hastahanedemisin ALLAH göstermesin

Satalyamur
09 Şubat 2018, 21:18

Seversen Kaymakli Biber tursusuda alabilirsinPeki Restaurant'ın ismini öğrenebilirmiyiz?

Gesendet von meinem ONEPLUS A5000 mit Tapatalk

TipiTip
09 Şubat 2018, 21:25
Peki Restaurant'ın ismini öğrenebilirmiyiz?

konu icinde yaziyor usta okusana konuyu hem baska bilgileride ögrenmis olursun

konuyu iyice oku , Restoran degil POMMES BUDE :-))

ama Süper Ötesi bir yer

Satalyamur
09 Şubat 2018, 21:53
konu icinde yaziyor usta okusana konuyu hem baska bilgileride ögrenmis olursun

konuyu iyice oku , Restoran degil POMMES BUDE :-))

ama Süper Ötesi bir yer

https://www.facebook.com/pages/Sandzak-Grill/110969132308272İnan biraz göz geçirdim ama hangi isim olduğunu çıkaramadım. Birde mescid falan deyince kafa Restaurant'a gitti

Sdt
09 Şubat 2018, 22:54
Tamam abi sagol. Nur pastanesinde de fena degil trilece.

evet ben de arada aliyorum,
begendim

hope41
12 Şubat 2018, 17:59

Cevap yazamadim sadece firsat bulup.

Köfte iyi diyebilirim ama tam benim damak tadima göre degil. Ama dedigim gibi damak zevki herkesin farkli tabi. Arkadas karisik izgara aldi, tavuk ve etinden az aldim bende denemek icin ve cidden güzeldi.

Aksam ezanini dükkanin icinde dinlemek güzel oldu bizim icin, arkadaki mescidde masallah dükkandan büyüktü

Tabaklardaki kaymak güzeldi ama biz et ile kaymak yemeye alisik olmadigimiz icin kaldi maalesef yiyemedik. Yani tatli ile yiyoruz genelde kaymagi ya da bal ile. Tekrar et yemeye giderim ama oraya ;-)

Bu arada diger verdigin adrestende trilece aldim gecerken, o da fena degildi. Üstündeki karameli iyi idi, alt tarafi benim daha önce yediklerime göre biraz degisikti, yani daha önce hep Türkiye‘de ya da burda Türklerin yaptiklarindan yemistim, Balkan ülkelerinde degisik olabilir tabi tarifi veya yapilis sekli

hope41
21 Şubat 2018, 13:57

TipiTip@ Hayirdir Usta, simdide senden sec cikmiyor :)

TipiTip
21 Şubat 2018, 14:06
TipiTip@ Hayirdir Usta, simdide senden sec cikmiyor :)

yok usta neden ciksin , ne diyem ki ???

ne güzel gitmissin yemissin düsüncelerini yazmissin

ben yarin mesela kahvaltiyi AIDA Pastahanesinde yapicam

Arnavut Böregi yiyerek taze taze sicak sicak Kiymali Peynirli Ispanakli

ben Balkan Mutfagini severim , iyi yapan yer varsa ve icime sindiyse gider yerim tavsiye ederim

Avrupa mutfagini sevmem ama Balkan Mutfagi tam benlik ,

tabi Atalarimizin Uzun Yillar oralarda kalmasinin faktörüde var

bir cok yemek bana yabanci degil sadece yapilis ve malzeme degisik mesela

ben mesela Yunan Mutfaginida cok severim

ve bizlerinde bildigi bir cok yemegi Yunanlilar bizden kat kat güzel yapar

mesela Zeytin Yagli ne olursa olsun ama ne olursa olsun Yunanlilar bizden iyi yapiyor !!!

https://www.zubeydesaracoglu.com/wp-content/uploads/2016/10/pratik-patlicanli-arnavut-boregi-3.jpeg

hope41
21 Şubat 2018, 14:59
yok usta neden ciksin , ne diyem ki ???

ne güzel gitmissin yemissin düsüncelerini yazmissin

ben yarin mesela kahvaltiyi AIDA Pastahanesinde yapicam

Arnavut Böregi yiyerek taze taze sicak sicak Kiymali Peynirli Ispanakli

ben Balkan Mutfagini severim , iyi yapan yer varsa ve icime sindiyse gider yerim tavsiye ederim

Avrupa mutfagini sevmem ama Balkan Mutfagi tam benlik ,

tabi Atalarimizin Uzun Yillar oralarda kalmasinin faktörüde var

bir cok yemek bana yabanci degil sadece yapilis ve malzeme degisik mesela

ben mesela Yunan Mutfaginida cok severim

ve bizlerinde bildigi bir cok yemegi Yunanlilar bizden kat kat güzel yapar

mesela Zeytin Yagli ne olursa olsun ama ne olursa olsun Yunanlilar bizden iyi yapiyor !!!

https://www.zubeydesaracoglu.com/wp-content/uploads/2016/10/pratik-patlicanli-arnavut-boregi-3.jpeg

Saka yaptim abi :) Afiyet olsun sana simdiden.

TipiTip
21 Şubat 2018, 15:07
Saka yaptim abi :) Afiyet olsun sana simdiden.

vallah ne yalan söyleyem

Türk Firinlarinda kiymali Börek yemeye kalktim bir kac sefer

kiyma yerine icin bulgur dolu ve taninmasi zor abska maddeler

inan buradaki lezezt bir baska , hem kiymalida hem peynirlide , muhtesem

ispanak ben sevmedigim icin yerim ama yemesemde olur misali yolu düsen gitsin yesin

burasininda sahipleri MÜSLÜMAN

Hem Cafe hem Imbiss hem Pastahane

SONUNA KADAR IZLE

Aida Dortmund

https://www.youtube.com/watch?v=Jt2AT9yONJc

Burasida Sandzak Gril Dortmund

https://www.youtube.com/watch?v=F9OPMSU956Q

dr.metin
21 Şubat 2018, 15:28
iki gun once selcuklu restranta gittim tavsiye uzerine bir daha asla iskender söyledim döner sanki chips o kadar inceki aytetten uzerine pizza zozesi dökmüsler
garsonlar hic kibar deyil masalar cok dar

TipiTip
21 Şubat 2018, 15:36
iki gun once selcuklu restranta gittim tavsiye uzerine bir daha asla iskender söyledim döner sanki chips o kadar inceki aytetten uzerine pizza zozesi dökmüsler
garsonlar hic kibar deyil masalar cok dar

kim ne derse desin usta bu GASTRONOMIE olayini biz beceremiyoruz

evde yumurta kizartamayan Dönerci oluyor

Mangalda sucuk kizartayam derken elini ayagini yakan Lokanta aciyor

sonuc ? hüsran .... biz Türkler IMBISS üzerine cikamiyoruz onuda bazilari iyi yapiyor hepside degil

Sdt
24 Şubat 2018, 20:19
selamlar,
bugün ben de dortmund'dayken burada okudugum Selcuklu'yu bir ziyaret edeyim dedim,
nacizane fikrimi yazayim :)

mekan anlasilan güzel isliyor, her yer doluydu ya da o an sansimiza bi 10 dakika bekledik.
gerci biz oturduktan sonra bayagi bosaldi.
neyse garson geldi siparisleri verdik.
Garson konusunda ben de ayni fikirdeyim, hic bir güleryüzlülük falan yok.
Insan ister istemez garipsiyor.

Yiyecekler konusunda da farkli fikirlerim var,
corbalar güzeldi,
ama et konusunda ayni seyleri söyleyemeyecegim,
yani söyle söyleyim sisler falan tamam idare eder,
fakat hazirlanmasi gereken adana tarzi seyler hic lezzetli degildi,
yani uzun süredir böyle kötü adana yememistim diyebilirim

bir de fiyat konusu, fiyatlari pahali buldum diyebilirim.
Ayni paraya bir cok güzel lokantada daha cok et yiyebiliyorsun

saygilar

safak67
25 Şubat 2018, 14:36
Dortmund‘da yörük obasi vardi
ne oldugunu bilen varmi
neden kapandi
her gittigimde, neredeyse yer bulamiyorduk

Serkinho
25 Şubat 2018, 17:18
Hamm'da Restaurant Olive giden oldumu?
Menusü güzele benziyor.

Gesendet von meinem SM-A520F mit Tapatalk

Putkiran
26 Şubat 2018, 00:38
Dortmund‘da yörük obasi vardi
ne oldugunu bilen varmi
neden kapandi
her gittigimde, neredeyse yer bulamiyorduk
Şehir merkezindeki dükkan sahibi 5 senelik vertrag bittikten sonra bi daha uzatmadı.
Degisik şeyler söyleyenler var ama en güzeli bilmiyorum demek. Bildiğim tek şey işçilerinin çok beddua etmesi, kapanmadan öncede sonrada.
Şimdi yine restaurant açtı lar Gelsenkircen de idi galiba. Google a yazarsan çıkar heralde

gezgin38
27 Şubat 2018, 01:00
dormtunda acmis yine yörük obasi eski sahibi hördede, eskiden son senelerinde kalitesis et satmaya baslamisdi, cogu restoran lokantalarda oldugu gibi tutulduktan sonra gözleri doymayanlara benzedi iyi kaliteyi sürdürmüyorlar malesef