PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tr de emekliLil müracat

ahmet976
17 Haziran 2017, 01:07
Slm arkadaslar benim sormak istedigim Ben bu yaz tr de calisma yaparak yurtdisi borclanmasi yapmak istiyorum.Fakat bilen bir kisi ye yaptirmam istiyorum.Ücret ne kadar aliyorlar.Beni bilgilendirirseniz sevinirim.2 kisi icin.tskr

hekimoglu
17 Haziran 2017, 23:42
Slm arkadaslar benim sormak istedigim Ben bu yaz tr de calisma yaparak yurtdisi borclanmasi yapmak istiyorum.Fakat bilen bir kisi ye yaptirmam istiyorum.Ücret ne kadar aliyorlar.Beni bilgilendirirseniz sevinirim.2 kisi icin.tskr
Ustam ne gerek var araci simsarlara para kaptirmaya, artik eskisi gibi karmasik islerle ugrasmaya gerek kalmadan kendinde halledebilirsin islerini. Türkiyede calisman yoksa önce izinde birkac günlük calisma yapar ardindan borclanma talep dilekcesini doldurup almanyadan giderken alman emeklilik kurumundan alman gereken versicherungsverlauf ile birlikte bagli bulundugun sgk kurumuna verir halledersin. Dikkat etmen gereken en önemli nokta borclanma dilekcesini doldururken borclanma sürelerini dogru doldurman.
Kac gün borclanman gerekiyorsa baslangici almanyada ilk ise baslama tarihinden itibaren hesaplayarak doldurursun, hesaplamada 1 ay 30 gün 1 yil 360 gün olarak hesaplanir.

TolgANL
18 Haziran 2017, 00:38
Turkiye`de calisma yapacaginiz tarihlerde yurtdisinda adiniza prim odenmemesi gerekiyor..
Ayrica Konsolosluk`larda bulunan calisma ateseliklerinden randevu alarak merak ettiginiz butun sorulara cevap alabilirsiniz..

aslankral
18 Haziran 2017, 01:57
Turkiye`de calisma yapacaginiz tarihlerde yurtdisinda adiniza prim odenmemesi gerekiyor..
Ayrica Konsolosluk`larda bulunan calisma ateseliklerinden randevu alarak merak ettiginiz butun sorulara cevap alabilirsiniz..

2014 de cikan Genelge ile yurtdisinda calisan izinde Türkiyede calisabilir

hekimoglu
18 Haziran 2017, 01:57

@TolgANL ustam eskiden dedigin gibiydi yurtdisinda calisanlarin parasiz izin alip o sekil TR de calisma yapmalari gerekiyordu artik onada gerek kalmadi izindeyken parasiz izin almadanda kisa calisma yapilabiliyor sikinti yok.