PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : schufa Borcu

edilay
13 Haziran 2017, 14:55
Arkadaslar benim kredi kartindan dolayi schufaya 1000 euro borcum vardi fakat borcumu ödedim . size sorum borcum ödendigi halde schufa dan nekadar zaman sonra cikiyorum ? yani sicilim siliniyor ? bilgisi olan varsa sevinirim

Piyerloti
13 Haziran 2017, 15:43
Slm arkadasim borc bittikten 3 sene sonra schufa dan kayitlar siliniyor yani 2020 sonu silinir 2021 de tertemiz olur kayitlar dan birsey gözükmez.

Mustafa 1954
13 Haziran 2017, 16:21
Arkadaslar benim kredi kartindan dolayi schufaya 1000 euro borcum vardi fakat borcumu ödedim . size sorum borcum ödendigi halde schufa dan nekadar zaman sonra cikiyorum ? yani sicilim siliniyor ? bilgisi olan varsa sevinirim

Arkadaşım Kusura bakmazsan bir şey söyleyeceğim Schuf'aya(Schutzgemeinschaft für allgemeine Kreditsicherung) Borç Olmaz.Kerhangi bir Kredi Borcunu zamanında geri ödemeyen kişilerin kayıt altına alındığı Kurumdur Burası. Yani kara Liste Şu anda bir yerden taksitle bir şey almak isteyen kişinin Schufada Olumsuz kaydı varsa satıcı firmanın Ekranına Kırmızı Bir İkaz çıkar.yani PC lerde virus programı Gibi...

talo176
13 Haziran 2017, 20:33
kredi kartindan dolayi schufaya 1000 euro borcum vardi

mustafa1954 arkadasimizin dedigi gibi,
schufaya borclu olunmaz.. schufa bir sey satmiyor ve banka da degil..
schufa da sadece negatif ve pozitif kayitin olur..

Murat01
13 Haziran 2017, 21:31
Arkadaş onu demek istemiştir bence.
Biryere borçlu olup,schufaya kaydı vardır.