PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arsa işgali/Land Besetzung

sswiss
12 Haziran 2017, 19:55
Selam Arkadaslar,

Arkadaslar benim evin arka tarafina bir ev yapiliyor ancak detayli anlatabilmek icin bir kagida cizdim bakarsaniz sevinirim.

Benim evin arka tarafa yeni bir ev yapiyorlar O evin yolu benim evin hemen yaninda geciyor ve sadece o ev icin verilmis bir yol yani cikmaz sokak bir yol

bu insahat firmasi o arkadaki evi yapmak icin kurdugu insahat vincinin bir kismi benim arsanin icinde birde kamyonlar gidip gele benim garage duvarina vurdu cok ufakta olsa köseyi kirdi ,tekrar yaptilar.

ben bunlara mektup yazmak istiyorum bu ayin sonuna kadar (30.6.2017 ) benim arsayi terk etmelerini ve benim arsaya hic bir sekilde birsey koymamalarini ve ayricada arka evin insahati süresince gidip gelen is arabalari benim ev garage ve arsama verilen hasarlari gidermeleri ve yipranma eskitme deger düsürme tazminati uygulanacagini belirtmek istiyorum.

bu mektubu yazip elimde belge olmasini istiyorum cünkü benim bunlarla sorun yasiyacagimi hissediyorum elimde bir belge olsun yarin dava edersem önceden uyardigimi belirtmek icin.
bana bu konuda fikir yada yardimci olabilecek arkadaslarim varmi,cok sevinirim bu konuda yardimci olursaniz

internette baktim ama böyle bir muster vorlagen bulamadim.
https://i.hizliresim.com/0B7mGY.jpg

MEGAbond
13 Haziran 2017, 00:00
sana sormadan,,senin arsana (ta$icak) bir kran i nasil kurabilirler,,senden müsade aldilarmi arkadasim ?

bey_tu
13 Haziran 2017, 02:22
Yer isvicre Galiba!
Orayi Bilmiyorum ama,Almanyada izinsiz
insaat firmasi böyle bir ise kalkismaz diye düsünüyorum?

sswiss
13 Haziran 2017, 08:17
yer isvicre evet,simdi bu firma benim evi yapti su an benim ev bitti ancak hemen ardindan benim evin arkasindaki arsayida satti ve orayada bir ev yapiyor ama arkadaki arsa cok kötü bir yerde dar alan yol yok ,yol benim evin yaninda cok dar bir yol var gemeinde oraya o eve gidilmesi icin bir yol yapti.

hocam bu sadece almanyada degil tüm dünyada yasak baskasinin malini izinsiz kullanmak.

Benim istegim sudur ,simdi ben bu adama bir süre vermek istiyorum ve o süre doldugunda hic bir sekilde benim arsada bir insahat malzemesi arac gerec konulmamasi aksi taktirde yasal islem yapilacagini bildirmek istiyorum ayrica o dar yolda gelip giden arabalarin benim eve verdikleri zararin karsilanmasi ve yipranma tazminati ödenmesini belgeliyecek bir yazi örnegi ariyorum.

iso98783
13 Haziran 2017, 08:38
yok zaman taniyam yazi yazam gerek yok fazla uzatmaya yazi gerek yok arsanin sinirlarina cekersin tel ( zaun ) ve giren olursa polis sikayet ve sen arsani cevirdikten sonra o vinci ordan nasil alacaklar merak ettim dogrusu.

sswiss
13 Haziran 2017, 12:11
sadece vinc olsa :)) 2 tane büyük kontanyer var benim arsada ve diger evin temelinde cikan topraklarin hepside benim arsada :))
Tahminimce bu hamsi beyinlinin mantigi söyle, o evin temelini bitirecek ve o temelden cikanlari evin keller temelin kenarina tekrar koyacak cünkü o topraklar oraya dökülürse zaten ortadan kalkmis olacak .O evin keller temeli bitince insahatin etrafinda biraz bos arazi olacak oraya kontanyerleri koyacak ancak bu vinc i koyamaz öyle sanssi yok istesede istemesede bir bölümü benim arsaya hersekilde girer zaten vincin yarisi benim arsada :))