PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Münih Üzeri Aktarmalı Türkiye Uçuşları

ANKARALI
08 Haziran 2017, 09:12
Selam arkadaşlar malum izin sezonu geldi aktarmalı ucus buldum frankfurttan münih üzeri ankara aranızda yakın zamanda aktarmalı uçuş yapan oldumu münih üzerinden arada 1 saat kadar zaman var münihte diğer uçuşa yetişmek için eşimin almancası yok çocuklarda çok ufak uçağı kaçırma korkusu sardı beni kendim de gitmiş olsaydın sorun değildi aktarmalı uçuşlarda transitbereich mı ne varmış tekrar pasaport kontrolüne girmelerine gerek varmı fikri olan varmı arkadaşlar sıkıntı bastı beni iyice

PSP_KING
08 Haziran 2017, 12:13
Selamn Ankarali, bende bu sene böyle ucuyom. (Frankfurt-Münih-Ankara) Lufthansa ile. Eger biletleri ayri ayri almadiysan, bir problem olmaz. Onlar senin devam ucacagini (aktarma olacagini) biliyorlar.

H@K@N
08 Haziran 2017, 12:20
Ben yillarca önce aktarmali ucak ile gittim.
Köln-Münih-Istanbul
Istanbul-Frankfurt-Düsseldorf
Lufthansa ile
gerek gidiste gerekse geliste olsun bavullari köln'den yada istanbul'dan verdim ve son durakta aldim.
yani bavullar ile bir ilgin olmuyor,tabiki ayni sirket olmasi gerekli.
Pasaport islemlerine gelince :
Köln-Münih : ic hatlar oldugu icin detayli bir kontrol olmadi,sadece bileti gösterdim o kadar kimlik bile sorulmadi.
Münih-Istanbul : EU disi ülkelere seyahat oldugu icin Istanbul ucagina binmeden pasaport kontrolü oldu.
Bir not daha : aktarmali ucak oldugu icin bavullar otomatik gidiyor ve yolcu ilk aktarma yerinde disariya cikmadan iceriden ilerliyor.
iceriden Türkiyeye giden ucaga gittigi icin zaman acisi yeterlidir diye düsünüyorum,büyük ihtimal ile ayni ucakta Türkiyeye giden
yolcularda bulunur diye düsünüyorum.Frankfurtta bavullari verirkene birkac kisiye rastlarsiniz ve yardim icin ricada bulunursunuz.

enespasa
08 Haziran 2017, 13:13
Bence 1 saat zaman araligi riskli.frankfurttan ucagin kalkisinda olusabilecek en ufak rotar diger ucagi kacirtir.

aksarayli
08 Haziran 2017, 14:35
gayet rahat yetisebilir.hangi hava yolu lufthansa ise valizleri onlar diger ucaga otamatik gönderiyorlar.tekrardan pasaport kontrol var .Yillardir ben aktarmali gidiyorum ALLAH izin verirse bu senede münih aktarmali ankaraya gidecegim.Bir saat aktarma icin yeterli.

ANKARALI
08 Haziran 2017, 19:09
Luthansadan aldım aktarmalı olarak arkadaşlar valizler diğer uçağa gidiyor pasaport kontrolü oluyormu acaba

iso1
08 Haziran 2017, 22:46
Elbette oluyor arkadaşım,bir saat zaman kısıtlı bir zaman.pasaportda uzun kuyruklar oluşuyor münichte,bir de iç hatlardan dısa geçiş yeri baya bir mesafeli,çok hızlı hareket etmesi lazım.
saygılar

ANKARALI
09 Haziran 2017, 00:05
Çok teşekürler arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için saolun varolun

hope41
09 Haziran 2017, 10:39
Ola ki pasaport sirasi kalabalik, sira istesinler öndekilerden, yetkililerde yardimci olabilir yani vakti olan onlari öne gecirir diye düsünüyorum. Ins sorunsuz gider gelirler.

akilsiz
10 Haziran 2017, 00:30
Avrupa nin en onemli Havaalindan baskentimiz Ankaraya direkt ucusun olmamasi cok üzücü.

Milli gururumuz THY bile direkt ucmuyor, talep yok diye.