PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : evlilik cüzdani hakkinda bilgi lazim

dreamceng
02 Haziran 2017, 18:29
Selam arkadaslar,ben 3. kez evlendim ve esimi buraya gelicek,dun yabancilar polisinden ,neler gerekdigi konusunde mektup geldi,diger evraklari tamamlamak zor degil,,ama biri varki cok zor,.. oda ilk iki evliligin cuzdanini istiyorlar,Bunu nasil temin edebilirim,Tesekkur ederim

MEGAbond
02 Haziran 2017, 19:48
Almanlar,,resmi islemler Tipki burda oldugu gibi TRdede ayni sekilde isliyor zannediyorlar,,bosanma islemi gerceklesmis kaybolan evlilik cüzdaninin veyahutta evragin hemen kisiye verilebilecegini zannediyorlar.birde isin icinde 2 tane evlenme cüzdani olunca,eyvah ki eyvah gel cik isin icinden.

bu almanlarin eski evlilik cüzdanlarini istemelerinin espirisinide anlamis degilim,,,vatandas alman makaminin önüne kesinlesmis bir bosanma mahkeme karariyla geliyor,,orda zaten isimler ve tarihler cocuklar yaziyor,,daha niye eski evlilik cüzdanini isterler anlamis degilim,,,bu hareketleri normalinde alman hukukuna saygisizlik ve güvenmemektir diye düsünüyorum.

dreamceng
02 Haziran 2017, 20:02
Mega bond arkadasim zaten bende iki tane bosanma karari var almanca,vede bunlar APOSTILLE ,,,,,bir cok sebepden dolayi eminimki bir cok erkekde bosandikdan sonra evlilik cuzdani yokdur,bu bana simdiden stres olmaya basladi,,,sebebi ise,Turkiyeye aradim,bunu hangi mantik istiyor dediler,,,,,,egerki evliysen kayip vede yangin su basmis yok olmussa,ispatlarsan bedava,,,kayip ise para karsiligi alirsin ,,,,,amaaa bosanmissan bunlari alamasin dediler,umarim burada bir arkadas,,bu olayi yasamis vede tecrubesinden dolayi beni ve herkesi aydinlatir,selamlarimla

hOrOz
02 Haziran 2017, 21:10
Konsolosluğa git oradan uluslararsı evlilik cüzdanı veya detayli nüfus kayıt iste
O belgede hepsi yazması gerek

MEGAbond
02 Haziran 2017, 21:11
Mega bond arkadasim zaten bende iki tane bosanma karari var almanca,vede bunlar APOSTILLE ,,,,,bir cok sebepden dolayi eminimki bir cok erkekde bosandikdan sonra evlilik cuzdani yokdur,bu bana simdiden stres olmaya basladi,,,sebebi ise,Turkiyeye aradim,bunu hangi mantik istiyor dediler,,,,,,egerki evliysen kayip vede yangin su basmis yok olmussa,ispatlarsan bedava,,,kayip ise para karsiligi alirsin ,,,,,amaaa bosanmissan bunlari alamasin dediler,umarim burada bir arkadas,,bu olayi yasamis vede tecrubesinden dolayi beni ve herkesi aydinlatir,selamlarimla

Allah yardimcin olsun arkadasim,,kolay degil,,stresten baska birsey degil,,,,senin yerine olsam,,,alman makamina bir dilekce yazarim..eski esim sinirden yirtmis atmis,,digeride yakmis de,,,ben nerden bulayim simdi bunlari de,,,gerekli bilgiler Alman mahkemelerinden verilmis kesinlesmis kararda hepsi yaziyor de,,bunu istemenizdeki amaciniz nedir de,tabi bu benim yazdiklarim mahalle agazi,,,uygun bir dille dilekcede anlatilabilir mesela.

gerci Türkiyenin tanimis oldugu mahkeme kararlarindan yola cikarak,,TR den cikartilabilir..normalinde bana lazim degil ama alman makamlari istiyor dersin.evlilik cüzdani olmasada o kisilerle evlenip bosandigina dair belki bir belge düzenleyebilirler.sende o belgeyi yeminli tercümanla almancaya cevirtip alman makamlarina verirsin.

ne bileyim simdilik aklima bunlar geliyor,,dedigim gibi Allah yardimcin olsun.

ha unutmadan,,,ikinci evliliginde, ilk evlilik cüzdanini senden istemedilermi? o zaman nasil oldu?

dreamceng
02 Haziran 2017, 22:07
Öncelikle iligi,alaka vede yardimci olmaya calismanizdan dolayi Tesekkurlerimi arz ederim,ikinci evliligimi Turkiyede yapmisdim,istemediler hatta 3, evlilikde de istememislerdi,Her zorluk bir sekil cözuluyor,simdilik bende bilmiyorum nasil olucak ama bir sekil olucak,buraya yazmamin gayesi belki tecrubesi olan birinin oneride bulunmasi,saygilar

hOrOz
02 Haziran 2017, 22:24
Öncelikle iligi,alaka vede yardimci olmaya calismanizdan dolayi Tesekkurlerimi arz ederim,ikinci evliligimi Turkiyede yapmisdim,istemediler hatta 3, evlilikde de istememislerdi,Her zorluk bir sekil cözuluyor,simdilik bende bilmiyorum nasil olucak ama bir sekil olucak,buraya yazmamin gayesi belki tecrubesi olan birinin oneride bulunmasi,saygilar

aşagıdaki belgenin ismi Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği (Cüzdanı ) Konsolosluktaki ismi Formül B

bu ulusarası evlilik belgesi olarak geçiyor ... bu belgede ne zaman evlenildiği ne zam,an boşanıldığına dair herşey bu belgeye işleniyor

Zaten Alman Daireleri de bunu istiyorlar

sen git bir Konsolosluktan böyle bir belge alarak dene

https://i.hizliresim.com/okQ3Do.jpg

dreamceng
03 Haziran 2017, 07:48
sevgili h0roz kardesim cok tesekkur ederim,bu cok mantikli,insallah kabul ederler

hOrOz
03 Haziran 2017, 08:17
sevgili h0roz kardesim cok tesekkur ederim,bu cok mantikli,insallah kabul ederler

Standesamt bunu kabul ediyor zaten uluslararası bir belge

Babam vefat ettiğinde bizden evlilik cüzdaninı istediler Babam da cüzdanı Türkiye de bırakmış

Sonra DITIB den bir yetkili Konsolosluktan Formül B belgesinin yeterli olacağını söyledi

Standesamt ta hiçbir problem çıkarmadılar

fuk_18
03 Haziran 2017, 13:38
formul a formul b cok dilli zaten bunlar yeterli olacaktir

dreamceng
03 Haziran 2017, 18:50
essen konsoloslugunda e rendevu yapdim 28,06,2017 tarihinde cikdi rendevu.sonucu buraya yazagimki,,belki bir baska kislerinde isini kolaylasdirir,tum cevaplariniz icin sonsuz tesekkurler

dreamceng
28 Haziran 2017, 18:18
selam arkadaslar,bugun konsoloslukda rendevum vardi,gittim,,görevli bayan gerekli kagitlari türkiyeden nufusdan istecegiz dedi.buda 3-4 hafta sürermis,saygilar
formul b oliyormus,

esini yabanci ulkeden getrceklere tavsiyem,ilsemler cok uzun surdugu icin
Almanca kursunu ilerletsinler yani
A1
A2
A22
B1 bunlari o ulkede gelicek kisi bitirsin

dreamceng
03 Ağustos 2017, 21:58
Tekrar selam Arkadaslar,konuyu acali sanirim iki aydan fazla zaman oldu,,bir karinca boyu yol alamadim,,sebebi ise,,,2 ay önce e rendevu aldim, 1 ay sonra essen konsolosluguna rendevu alalbildim.formul b belgesi icin basvurdum,1 aydan fazla zaman gecdi,ne kagit geldi nede hic bir sey,mail attim geri yazmadilar,telefondan aradim kimse cikmadi,,,,,ve iki ay bosu bosuna gecdi,,,,en son ankarayi aradim sikayet ettim bu sefer geri aradilar,,yarin ise yine konsolosluga gidcegim,,memlekette bir yakinima vekaletname vercegimki bu formul b kagidini nufusdan alsin,,,,sizin ile bir tecrubeyi paylasmak icin yazdim,insallah benim basima gelenler sizin basiniza gelmez,siz siz olun kagitlarinizi konsolosluk araciligi ile istemeyin,vekaletname yollayinki biri memlektten size göndersin,esenlikler,saglikla kalin

dreamceng
09 Eylül 2017, 20:59
selam arkadaslar,kiminin basindan gecen kimine tecrube olur diye yaziyorum,istediikleri tüm kgitlari temin edip vermeme ragmeg,kanunun fermani gibi liste yapip bir yigin seyler daha istiyorlar,bana bu konuda iyi olan dortmund paderborn arasi iyi bit türk avukati gerek,yrdimci olacaklara tesekkur ederim,saglicakla kalin

Romeo29
11 Eylül 2017, 13:35
@dreamceng

hocam senden istenen evraklari buraya yazarsan daha faydali olur.
Bazi durumlarda sachbearbeiter i asip bölüm sefi ilen görüsmek cözüm ola biliyor.