PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiyede yatirim olarak limon tarlasi

akdenizli33
30 Mayıs 2017, 21:03
Hayirli Ramazanlar Dostlar sie danismakistedgim Türkiyyede yairim olarak limon arsasi alirmiydiniz?yaklasik 3 dönum arsa icinde limon agaclari var

TipiTip
30 Mayıs 2017, 21:11
Limon icinmi limonlari toplar satarim diyemi

yoksa ileri dogru imar plani cikar arsa yaparim diyemi

melih1998
30 Mayıs 2017, 21:13
SA Bence en iyi yatirim modelidir,hic düsünme al derim.Toprak sende bi sey istemez ne kisalir ne uzar.

nickinden anlasildigi kadar mersinde alicaksin hic düsünme derim...

akdenizli33
30 Mayıs 2017, 21:21
usttalar bu 3 dönumluk bir mersin erdemlide limon bahesi suyu felan var.yatirim oalrak bir tavsiye ettiler .sizin varmi bu konuda limonl ailgili dusunceleriniz.

müdür51
30 Mayıs 2017, 22:04
Slm,
Arkadasim 3 dönümlük bir limon bahcesi sana ürün olarak birsey kazandirmaz, eger ki orada ilgilenecek yakin bir akraban veya bakimini yaptiracak imkanin varsa al, yoksa, bakimsizliktan corak dahi kalsa arsa olarak her daim iyi yatirimdir. Bizim Adana`da ne portakal limon bahceleri su apartmanlarin altinda kaldi.
Saygilar

akdenizli33
30 Mayıs 2017, 22:42
Slm,
Arkadasim 3 dönümlük bir limon bahcesi sana ürün olarak birsey kazandirmaz, eger ki orada ilgilenecek yakin bir akraban veya bakimini yaptiracak imkanin varsa al, yoksa, bakimsizliktan corak dahi kalsa arsa olarak her daim iyi yatirimdir. Bizim Adana`da ne portakal limon bahceleri su apartmanlarin altinda kaldi.
Saygilar

arkadsaim ilgilenen kimsem yok .bana senelik 15 bin tl getirecek bir gelir getirmezmi en azindan bir toptanci felan almazmi

müdür51
31 Mayıs 2017, 22:40
3 dönümden 15 bin TL mi? Hocam limon bu, zannetmiyorum, hele ilgilenecek bir kimsen yok ise o kadar bekleme. Anlasilan birileri seni fena inandirmis buna.
Sormasi ayip ne ödeyeceksin?

akdenizli33
31 Mayıs 2017, 22:45
3 dönümden 15 bin TL mi? Hocam limon bu, zannetmiyorum, hele ilgilenecek bir kimsen yok ise o kadar bekleme. Anlasilan birileri seni fena inandirmis buna.
Sormasi ayip ne ödeyeceksin?

bisey edecegimden degil kardes gelir getirecek yatriim icin ya dukkan almak istiyorum oda senelik 15 bin kira geirese arsada ayni geliri getirecekse o daha karli bence diye düsnuyorum..

müdür51
31 Mayıs 2017, 22:51
Ne edeceksin yazmadim, ne kadar ödeyeceksin yazdim.:cool:

akdenizli33
01 Haziran 2017, 03:15
Ne edeceksin yazmadim, ne kadar ödeyeceksin yazdim.:cool:

300000tl istiyor

mustafa200222
01 Haziran 2017, 08:25
300000tl istiyor

Sen bir emlakciya git satın alacagin limon tarlasininin bulundugu bölgeden, limon tarlası almak istiyorum diye sor fiyatlar ne ne kadar emlakcidan ogrenirsin 3,4 emlakciyi dolan yeterli

djpascal
28 Eylül 2017, 17:05
@akdenizli33
- onun bunun sözüne bakma dostum
- Yatirim yapacagin isten analamalisin
- Yoksa zarar yaparsin!

Para yatiracagin isi iyice anla ve Riski minimum yap....

Benden söylemesi! Sana yinede bol basarilar!

akdenizli33
12 Eylül 2018, 16:58
Arkadaslar bu ilandaki limon bahcesini tavsiyeedermsiniz yatirimlik olarak ben burdayim ilgilenem ancak birini bulup yada kiraya vermek seklinde yapabilrim.yatirimlik olarak tavsiye edermisiniz.teskürler
https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-arsa-satilik-tomukte-satilik-2-donum-kose-parsel-full-limon-bahcesi-604791092/detay

.onur
12 Eylül 2018, 18:10
En az 15-20 yil beklemen gerekir ayrica bu arada birilerini bulsan dahi bakmak icin bir gelir bekleme exstiradan cebinden para çikmasa sansilisin demek.

Ama bu günkü kurda 40 bin € yapar fiyat normal ne ucuz ne pahali

garip_38
12 Eylül 2018, 18:18
Bence değer..limonlarda harika görünüyo.

Memoli1976x
12 Eylül 2018, 23:56
Gecen sene actigin Konudan neden devam etmiyorsun?

Iki Konuyuda birlestirdim.

Birbey 3.0
13 Eylül 2018, 00:43
Bence deymez almaya. Basindan durup kendin bakmazsan, ölür gider o bahce. Tarla olarak degeride ne kadar edecekki.

Limon isi deyse, zaten adam satmaz. Demekki kurtarmiyor.

40000 Euro asla vermem. Yilda 5000 TL ancak getirir bence.

En iyisi bir limon ciftcisi bul ve ona sor, ancak bu hal fiyatlari dogruysa, Mersin halinde limon fiyatlari yerde sürünüyor. Türkiye'nin en düsük limon fiyati orda gözüküyor. Demekki üretici cok, alan yok.

Kilosu 1 - 2 TL. 300000 Kilo, yada baska bir degis ile 300 ton Limon satarsan fiyatini cikarirsin. Hadi zam geldi diyelim, 200 Ton olsun. O 200 Ton ile daha isci fiyati, ilaci, nakliyet falan daha hesapta yok.

Birde meyve sebze öyle birseyki, dolaba koyup istedigin fiyata müsteri gelmesini bekleyemezsin. Topladin iki üc gün icinde sattin sattin, satamadin, dök cöpe. Ne yapsin adamlarda demekki 1 TL veriyorlar Kilosunu.

Eger liste dogruysa Antalya'da 6 - 7 TL kilosu. Demekki orada talep daha fazla var. Hem turistik yer, oteller aliyordur, hemde ihracat var demekki. Mersin demekki uzak kaliyor.

Ha senin eninde sonunda bir limon bahcesi alacagin kesin. Nerden biliyorum. Gecen senede konuyu acmissin. Demekki bir cocukluk hayalin bir limon bahcesi almak. Ancak dogal olarak da korkuyorsun o kadar parayi gömmeye. Birazda izinde vakit gecirecek ariyorsun belliki.

https://www.tarim.com.tr/Hal-Fiyatlari.aspx?Ara=%7Curunadi%7CLimon%7CurunId%7C3 6