PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Seramik Dösettiriyorum Ama?

sswiss
28 Mayıs 2017, 10:06
Selam arkadaslar,ben Allah izin verirse sifir bir ev yaptiriyorum.20 yil önce isvicreye gelmeden önceki Türkiyede yaptigim meslek Mermer,seramik fayans döseme isi ustaligini yapiyordum ve halen abim 40 yildir bu isi yapiyor.
Kafama takilan sudur bu yaptirdigim evde seramikci arkadas WC ve Banyoda Klozetin geldigi bölümün seramiklerini cok genis bir sekilde kesmis,bende itiraz ettim ve dedim neden bu kadar genis gesiyorsunuzki ,seramikci ve evi yapan mühendis bana cevabi .Birsey olmaz bütün seramikciler bu sekilde yapiyor dedi ve arti orasi gözükmüyor klozet geliyor o seramikler arkada kaliyor dedi ve benim beynim den kanlar fiskirdi,sinirlendim.Mühendise dedim sen hastamisin ,ben sana kirik dökük seramik mi verdim döse diye ,sen bana bedavami yapiyorsun bu isi ayrica gözükmüyor diyorsun Peki diger baglanti yerleri neden Dogru bir sekilde kesip yapiyorsun Mesela banyodaki aynanin arkasinda olan elektirik kablosunun seramikini neden düzgün kesiyorsun orayada ayna geliyor kirik artan seramikleri yapistirsaydin dedim.musluklarin geldigi yerleride düzgün kesmissin onlari neden artan seramiklerle yapmadinki dedim.

mühendise dedim kesinlikle bu sekilde kabul etmiyorum ,isinizi temiz ve düzgün yapin dedim o WC ve Banyodaki seramikleride söküp Dogru düzgün yapin dedim.
Onlarin yaptigi
https://i.hizliresim.com/vbk7V4.jpg
Normalde olan ve benim istedigim
https://i.hizliresim.com/7q9ZZL.png

kuckam
28 Mayıs 2017, 10:15
ikisidde uygun bizde arkadasla yaptik iki banyo wc ben yardim ettim kendisi tam usta yukardaki resim gibi yapti

gamberoglu2000
28 Mayıs 2017, 11:48
yukardaki turk isi assagidaki usta isi halinin altina pislik supurmek aynen bu yapilmis ustteki resimde alttaki resimdede sadece goruntu degil isine hakim ustalik eseri kalitesi yillar sonra fark edilsin diye yapilmis bir goruntu.

sswiss
28 Mayıs 2017, 12:33
simdi bu iscilikte klozet geldiginde kapanir bu kirli görüntü olmaz anliyorum bu,benim kizdigim yapilan ev yeni sifir ve kullanilan malzeme sifir klozet gelsin gelmesin görünsün veya görünmesin sen neden isciligini temiz yapmiyorsunki sonucta sifir malzeme ve ücretini alarak yapiyorsun.boru ile seremik arasinda bir santimlik veya iki santimlik bir bolluk olsa sorun degil ama bu iscilige bakarmisiniz.

interkanet
28 Mayıs 2017, 14:19
yukardaki turk isi assagidaki usta isi halinin altina pislik supurmek aynen bu yapilmis ustteki resimde alttaki resimdede sadece goruntu degil isine hakim ustalik eseri kalitesi yillar sonra fark edilsin diye yapilmis bir goruntu.

alttaki resmin animasyon ( 3D Computer Grafik ) olduğunu hatırlatayım sana usta. diamant kernbohrer ile zayıf tarafını kırmadan o şekil fayansı açamazsın. açmanın imkanları var ama preis&leistung işi.

sswiss
28 Mayıs 2017, 14:29
alttaki resmin animasyon ( 3D Computer Grafik ) olduğunu hatırlatayım sana usta. diamant kernbohrer ile zayıf tarafını kırmadan o şekil fayansı açamazsın. açmanın imkanları var ama preis&leistung işi.

O resim 3D grafik isi olabilir ancak yukaridaki resimde olan borulara delik acmak o kadar basit ki ve belkide o dösedikleri seramiklere actiklari igrenc calismadan daha kolay .Bende bu isi yapiyordum Hemde 20 yil önce ve Türkiyede ,hic bir banyoda bu sekilde gider borularina yuva acmadik .daha öncede yazdigim gibi bir veya en azla 2 santim borudan genis yuva acilir ama bu sekilde yapilmaz

gentlement
29 Mayıs 2017, 08:41
kardes,

1. mühendisin her ne olursa olsun, senin istedigin gibi yapma mecburiyeti var.
2. yapan usta, ugrasmamak icin bu sekilde birakmis.
3. klozet geldiginde orasi hicbir sekilde görünmeyecek...

Soru: Neden teharet muslugu yaptirmiyorsun?

sswiss
29 Mayıs 2017, 08:58
kardes,

1. mühendisin her ne olursa olsun, senin istedigin gibi yapma mecburiyeti var.
2. yapan usta, ugrasmamak icin bu sekilde birakmis.
3. klozet geldiginde orasi hicbir sekilde görünmeyecek...

Soru: Neden teharet muslugu yaptirmiyorsun?

Teharet muslugunu ,acikcasi aklima geldi gelmedi degil .daha önce sattigim evde digital uzaktan kumandali bir tane klozet vardi.Ancak Bu klozet cok pahali ve o klozetten istiyorum acikcasi.

Evet bu senin yazdiklarini 100% onayliyorum ve istediklerim de budur bence cok seyde istemiyorum .Ben evimi bastan sagma yaptirmak istemiyorum Ben evimi orada calisan ostanin nasil rahatina uygun sekilde yapilmasini istemiyorum Ben evimi iyi iscilikle yapilmis bir sekilde istiyorum sonucta para veriyor ve sifir malzemelerle yapiliyor.

sswiss
31 Mayıs 2017, 22:46
evi yapan muhendis e kesinlikle bu sekilde kabul etmiyecegimi söyledim,O da dedi tüm seramik ustalari bu sekilde yapar.Ben de dedim olabilir ama benim evimi bu sekilde yapamaz.Peki sizin istediginiz gibi yaptiralim dedi.

o yaptigi seramikleri söküp ve düzgün bir sekilde kesip takacaklar

Akdeniz
10 Haziran 2017, 12:01
evi yapan muhendis e kesinlikle bu sekilde kabul etmiyecegimi söyledim,O da dedi tüm seramik ustalari bu sekilde yapar.Ben de dedim olabilir ama benim evimi bu sekilde yapamaz.Peki sizin istediginiz gibi yaptiralim dedi.

o yaptigi seramikleri söküp ve düzgün bir sekilde kesip takacaklar

Güldürdün beni @sswiss bastan sona kadar haklisin, Mühendis olacak kisi kendisine "Usta" bulsun...ok78rcp
o zaman kendisine de, ben Mühendisim diyebilir. (Haa o kisi gercek Mühendismi?)

Selamlar

imparator29
21 Haziran 2017, 13:20
Kardeş bende fayans döşüyorum ilk resimdeki adam işteb kaçmış biraz baştan savma olmuş aşşadaki resimdeki gibi olacak halbuki aparatı var fazla zamanını almaz