PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alman boşanma kararı

Zonguldak
27 Mayıs 2017, 10:03
Slm Arkadaslar ben almanyada alman kanunu( deutsches Recht) ile mahkemede
Boşandım şimdi Türkiye'de boşanmam için boşanma kararımı Türkçeye çevirmem gerek tercümanlık bürosundan.

Bildiğiniz yerler varsa yardımınız için sevinirim.

Ben Mülheim dan geliyorum

Ve kaç euro ya patlar

Saygı ve sevgilerimle

.onur
27 Mayıs 2017, 10:28
Türkiyede tekrardan bosanmana gerek kalmadi konsoloslukta onaylatman yeterli

Sehzade03
28 Mayıs 2017, 00:26
Konsoloslukta onaylatma isi biraz sürecek gibi, cünkü konloslouklar nasil bir islem yapacaklarini bilmiyorlar.

MEGAbond
28 Mayıs 2017, 02:11
ben bir tanidik araciligiyla 6 sayfalik alman bosanma kararini en ucuz 120 euroya yaptirabildim,,,6 sayfaya 200 euro ya kadar fiyat cekenler var.birde apostil almadiysan onuda alman gerekiyor.sonra o kararla ex inle beraber konsolosluga gidip.birde konsoloslukta tanitma icin 120 euro veriyorsun.

unutmadan sunuda yazayim,,,ceviriyi yapan tercüman o konuda tecrübeli olmasi lazim,,,bir tane ceviri yetmiyor...
$öyle olmasi gerekiyor.
1= almanca originali ve türkce cevirisi bir arada zimbali ve tükce cevirisi tercüman tarafindan tasdikli ve ka$eli olmasi lazim.(konsolosluk bunlari Türkiyeye yolluyor)
2= almanca originalinin bir kopyasi ve türkce cevirisinin bir kopyasi ikisi beraber zimbali ve beraber yine tercüman tarafindan tasdikli ve ka$eli olmali lazim.(bu iki kopya ilgili konsoloslukta kaliyor)

NOT= ilgili konsolosluk original olanlari yani (1.Bölümdekileri)Türkiyeye göndermek zorunda.

fuk_18
28 Mayıs 2017, 11:00
120 euro bedevaymis 3 a4 kagdina 200 350 ye kadar fiyat veren oldu nerde cevirtmissin sen bunu ?

MEGAbond
28 Mayıs 2017, 17:27
120 euro bedevaymis 3 a4 kagdina 200 350 ye kadar fiyat veren oldu nerde cevirtmissin sen bunu ?

dedigim gibi bir tanidigin hatiri ile 120 euro ya mal oldu. (Duisburg)

bauber41
30 Mayıs 2017, 13:00
2015 de TRde secim zamani yeni cikacak olan kanunlar yürürlügüe girdimi bilmiyorum ama ben yaptirirken yoktu o kanunlar, yani Bosanma vekalet vs gibi almanyada resmi makamlarca yapilmis olan islemleri artik TR cumhuriyeti taniyacakti, masraf etmeden, kolayca.
ama suan nasil bilmiyorum, konsolosluklarda insanlari ugrastirmalarinin sebebini bilmiyorum, bilmek de istemiyorum acikcasi, insanlara zulm eden bizden degildir, bunlar kimlerdir ayrica onu da burada zikretmek istemiyorum .

ben frankfurttan bir avukat buldum, cunku trde kiler bende 7 ila 10bin tl arasi ucret isredi yammyamlar.
frankfurttaki avukat benden exin notere gidip avukatima vekaletini istedi, yaptirim, 30 euro .
bende vekaletimi o avukata verdim. trde gidip bizim adimiza bosanmayi yaptilar, 2 ila 3 a arasi sürdü bosanma davasi.
en ucuz bu sekilde yaptirdim, 900 euroya mal oldu sadece avukat daha ucuzunu bulamadim, suan nasil bilmiyorum, eger taniniyorsa almanyadaki bosanma davasi daha kolay oluyodur sanirim, benim yaptigimi söylüyorum.
eger ex vekalet vermesse bu is 1-2 sene uzayabildigini söyledi bana avukat.
kolay gelsin :)
ALLAH kimsenin huzurunu yuvasini bozmasin, bozacak olanlara seytana ve seytanlasmis insanlara ;) firsat vermesin. isteyenlere avukatin numarasini adresini vereilirim, frankfurtta.
herseyin hayirlisi...

Slm Arkadaslar ben almanyada alman kanunu( deutsches Recht) ile mahkemede
Boşandım şimdi Türkiye'de boşanmam için boşanma kararımı Türkçeye çevirmem gerek tercümanlık bürosundan.

Bildiğiniz yerler varsa yardımınız için sevinirim.

Ben Mülheim dan geliyorum

Ve kaç euro ya patlar

Saygı ve sevgilerimle

Sehzade03
30 Mayıs 2017, 14:50
ben bir tanidik araciligiyla 6 sayfalik alman bosanma kararini en ucuz 120 euroya yaptirabildim,,,6 sayfaya 200 euro ya kadar fiyat cekenler var.birde apostil almadiysan onuda alman gerekiyor.sonra o kararla ex inle beraber konsolosluga gidip.birde konsoloslukta tanitma icin 120 euro veriyorsun.

unutmadan sunuda yazayim,,,ceviriyi yapan tercüman o konuda tecrübeli olmasi lazim,,,bir tane ceviri yetmiyor...
$öyle olmasi gerekiyor.
1= almanca originali ve türkce cevirisi bir arada zimbali ve tükce cevirisi tercüman tarafindan tasdikli ve ka$eli olmasi lazim.(konsolosluk bunlari Türkiyeye yolluyor)
2= almanca originalinin bir kopyasi ve türkce cevirisinin bir kopyasi ikisi beraber zimbali ve beraber yine tercüman tarafindan tasdikli ve ka$eli olmali lazim.(bu iki kopya ilgili konsoloslukta kaliyor)

NOT= ilgili konsolosluk original olanlari yani (1.Bölümdekileri)Türkiyeye göndermek zorunda.

Arkadasim, konsoloslukta islem yaptirabiliyormusuz yeni kanuna göre yada yazdiklarin türkiyedeki davayi acabilmek icin gereken evraklarmi?

MEGAbond
30 Mayıs 2017, 15:01
@ Sehzade03 arkadasim,,tahminime göre almanyada türk vatandasi olarak bu islemi yaptirmak istiyorsun,(yani alman vatandasligin yok diye düsünüyorum) cünki mesajinda belirtmemissin,,herneyse bende alman vatandasligi oldugu icin,birde mavi kartliyim...o sekilde 2015 te düsseldorf konsoloslugunda dedigim gibi halletmistim,,ama ex ile beraber gidip yapmistik.

senin yerine olsam,,eger sadece Türk vatandasi isen, alman bosanmayi yeminli tercümandan gerekli sayida yaptirip,konsolosluga gidip bir sansimi denerdim..kaybedicek neyin varki bunu yapmakta? eger i$in olursa,Türkiyede avukattir felan ugrasmamis olursun.

NOT= bu dedigim islemin Türkiyede mahkeme acmayla bir alakasi yok,,sen sadece burdaki mahkeme kararini konsolosluk sayesinde,(araciligiyla) Türkiyeye ba$anmayi tanitmis oluyorsun.dogal olarakta,konsoloslukta bu islemi tanitma islemini yaptirabilirsen,,TÜRKIYEDE de bo$anmis sayiliyorsun.

umarim anlatabilmisimdir !!!