PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2018 hartz4 ödedigi paralari geri alacakmis

Kumgibi
26 Mayıs 2017, 14:06
Arkadaslar gecen hafta eurohaber de duydum,2018 yeni yasa cikiyormus,hartz4 alanlarin türkiyedeki mal varliklari arastirilacakmis buna benzer kanun daha öncede cikmis.ama bu kez hertür gayrimenkul(ev arsa bag bahce tarla daire vs)bir kisinin üzerinde varsa simdiye kadar sorosturup ögrenemiyorlarmis ama bundan böyle sorusturup ögreneceklermis eger öyle durum varsada Ödedikleri hartz4 parasini geri alacakmis hükümet ve 1 yila kadar hapis deniliyor.

Simdi soru su:2018 de yasa ciktiktan sonrasi icinmi gecerli olacak?Yani 2018 de hem yardim alan hemde o ANDA Türkiyede 2018 ocak ayindan itibaren gayrimenkulu olanlarimi ilgilendirecek?!!
YADA hem yardim alan hem gayrimenkulu olan Geriye dönükmü bakilacak.Örnegin 2010 yardim almaya baslamis ama 2017 den beri o kisinin üzerine ait Ev vs YOK
BILGISI olan care sunacaklar bir zahmet yazsin
NOT:Bir cok Vatandasimiz Üzerinde bulunan gayrimenkulu baskasina devretmisler ama geriye dönük bakilinca Devrettigi tarihin önemi kalmiyor.Yardim parasini almak icin ILK imzaladigi Tarih önemli..

Kumgibi
28 Mayıs 2017, 15:35
sanirim herksin tuzu kuru tek sorunu olan benim...150 kisi bakmis bir yorum bir secenek bir yol bir care göstermemis.

VoLKan
28 Mayıs 2017, 16:03
NOT:Bir cok Vatandasimiz Üzerinde bulunan gayrimenkulu baskasina devretmisler ama geriye dönük bakilinca Devrettigi tarihin önemi kalmiyor.Yardim parasini almak icin ILK imzaladigi Tarih önemli..

ben olsam son yazdigin konuyu yapanlarin herseyini iptal eder ilk ucaga bindirir güle güle derim

sunar67
28 Mayıs 2017, 16:26
malesef param olsada korksam

esmerkral
28 Mayıs 2017, 20:09
SOSYAL YARDIM ALANLAR DİKKAT

Almanya'da sosyal yardım alıp Türkiye'de evi veya bankada parası olanlar büyük cezalarla karşı karşıya kalabilir. Türkiye, Alman makamlara anlaşmalar çerçevesinde bu konuda bilgi vermeye başlayacak.
FRANKFURT - Almanya'da sosyal yardım alanların bir kısmının, Türkiye'de gayrimenkul sahibi oldukları veya banka hesaplarında para bulundurdukları biliniyor. Son dönemde bu konudaki çalışmalarını arttıran Alman makamlar, Türk yetkililerden konuyla ilgili olarak bilgi talep ettiklerinde, Türkiye bu bilgileri kendilerine verecek. Çünkü 2016 yılında bu konuda bir uluslararası sözleşme imzalandı. Otomatik Bilgi Transferi Anlaşması'na göre, vergi kaçakçılığını önleyebilmek adına imzacı devletler birbirleriyle banka hesapları konusunda da bilgi paylaşımı yapacaklar.
Bu anlaşmalar çerçevesinde, sosyal yardım alan kişilerin Türkiye'de gelirleri veya malvarlıkları olup olmadığı kolayca tespit edilebilecek.
Almanya'da ve diğer Avrupa ülkelerinde bulunan Türk konsoloslukları da talep edilmesi halinde bu tarz bilgileri Alman makamlarıyla paylaşabilecekler.
Böyle bir durumun tespit edilmesi durumunda, sosyal yardım kurumları ailelere ödedikleri paraları faiziyle geri alabiliyor ve aynı zamanda bu kişiler hakkında yalan beyanda bulunmaktan suç duyurusunda bulunuyorlar.

hOrOz
28 Mayıs 2017, 20:33
alavere dalavere yardım alanlar düşünsün

genellikle bu anlaşma vergi konusunu kapsıyor
acaba oradan başka veriler elde edilebilinir mi

çünkü Türkiye de yeni çıkan yasada kesinlikle vatandaşların bilgisi verilmeyecek şeklindeydi

Anayasanın 20. maddesine eklenen hükme göre,
“Herkes, kendisiyle ilgili kişisel verilerin korunmasını isteme hakkına sahiptir.
Bu hak; kişinin kendisiyle ilgili kişisel veriler hakkında bilgilendirilme, bu verilere erişme,
bunların düzeltilmesini veya silinmesini talep etme ve amaçları doğrultusunda kullanılıp kullanılmadığını öğrenmeyi de kapsar.
Kişisel veriler, ancak kanunda öngörülen hallerde veya kişinin açık rızasıyla işlenebilir.
Kişisel verilerin korunmasına ilişkin esas ve usuller kanunla düzenlenir”.

http://www.kisiselverilerinkorunmasi.org/kisisel-verilerin-yurtdisina-aktarilmasi/

https://www.datenschutzbeauftragter-online.de/tuerkiyenin-kisisel-verilerin-korunmasi-hukuku-alanindaki-durumu-ve-almanya-ile-tuerkiye-arasi-olasi-bilgi-aktarimi/4878/

esmerkral
28 Mayıs 2017, 21:12
benim sahsi düsüncem almanlarin sinsi planlari bu oyunlar onca türkü postalayip milyarlarca para ödeyeceklerine milleti kendiliginden yavas yavas tipis tipis memleketlerine temelli böyle postalayacaklar gizlilik diye bir sey kalmadi gurbetinde kahri cekilmez devlete düsenler kendilerinden bye bye edecekler. siyasi olmasin ama masallah her basa gelenler sinsi planlara inanip altina imzayi atarak gurbetcilerin huzurlarini bozdularrrrrrr.

webci
28 Mayıs 2017, 21:42
Daha zor gunler bekliyor..almanya referandum ve incirligin acisini okullardaki cocuklardan universitedeki genclerden ve cahil cahil ortada dolasan alavere dalavere gununu gun edenlerden fena cikaracak..

mxm
28 Mayıs 2017, 21:53
Düsürt olana, caliskan olana Almanya´da kimse bir sey yapamaz, burada kanun var, adalet var ve cok da iyi isliyor.

Yabanci oldugumuz icin bazi haksizliklara ugramiyor muyuz? Evet arada oluyor ama genelinde özgür bir ülke. Okuyana her kapi acik, kimse tutamaz. Hatta Merkel dahi hic bir sey yapamaz.

karam82
28 Mayıs 2017, 22:19
Konu Siyasi Fikirlere bulasmadan, bilgilendirme amacli tartisilmasi herkesin faydasina olcaktir.
Avrupali bir cok vatandasimizi ilgilendirebilcek durum.
Konu tartismalardan uzak bilgi amacli devam etmesi umuduyla

iyi sohbetler

akdenizli33
28 Mayıs 2017, 22:30
arkadasalr ben bu konulardan anlamam ama birda Almanyanin yaptigi Dogru biseymi? Adam zamaninda 30 sene calismis burd ayni durumda olan cok arkadaslar gibi, ve Türkieyden mal mülk almis simdi yaslanmis yada baska sebeplerden calsimaz duruma gelmis Burda yasiyor.Almanya simdi buna diiyorki senin Türkyiede gelirin var dukkanin var kira gelirin var.sen onlari bi tuket sonra burdan yardim al.yada kisacasi bizden yardim isteyemessin yasak!..simdi bu haksilik degilmi ben 28 sene agir bir iste calisiyorum bir kac sene daha dayanabilirim sonra issiz kalinca arbeitsam benim türkiyedeki mal varligima neden karisabilri bence cok sacma haksiz bir kanun.Tüekyedeki mal varligimla burdaki arbeitsami ne ilgilendiir bu bneim dusuncem

hOrOz
28 Mayıs 2017, 22:50
biraz da şunu düşünmek gerek kimse bedava ya çalışmadı

kimseyi de zorla çalıştırmadılar ..

ben Meister yardımcilıgı yaptığımda bizim vatandaşlar kapının önünde kuyruğa girip beni hafta sonu mesaisine yazmayı unutma derlerdi ...

yani herkes emeğinin karşılığını aldı

birde şu var Harz4 yardımlarının bir gerekçeside hiç bir maddi gelirinin olmaması

adamın Türkiye de evi var 3-4 kiracısı var ama gelirini beyan etmiyor ( gerçekten tanıdık biri var atmasyon değil )

sanmam ki burada kişilerin mal varlıkları araştırılsın

birileri sadece ortalığı bulandıriyor

bu yapılan anlaşma Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) üyesi 57 ülke arasında yapılan bir anlaşma

genellikle vergilendirmeyi kapsıyor http://muhasebedr.com/otomatik-bilgi-degisim-anlasmalarinin-ulusal-vergi-hukukuna-yansimalari/

esmerkral
29 Mayıs 2017, 00:49
kimsenin canini SIKMAK istemem ama verdigim linki okurmusunuz

http://www.turizmavrupa.com/turkiyede-bankada-parasi-olup-bunu-bildirmeyenler-yandi/

smeilet
29 Mayıs 2017, 07:30
Böyle haberler hep çıktı ama bir icraat yok.Baskın yapacak olan biri önceden haber vermez diye düşünüyorum.

Memoli1976x
29 Mayıs 2017, 11:19
Böyle haberler hep çıktı ama bir icraat yok.Baskın yapacak olan biri önceden haber vermez diye düşünüyorum.

Adamlar neye baskin yapsinki?

Bilgi alisveris anlasmasi bu oturduklari yerden senin benim Bilgilerimizi isteye bilecek.

Birsey ciktigindada sana bana yazacaklar.

Olayin Baskin ile alakasi yok!

smeilet
29 Mayıs 2017, 11:40
Adamlar neye baskin yapsinki?

Bilgi alisveris anlasmasi bu oturduklari yerden senin benim Bilgilerimizi isteye bilecek.

Birsey ciktigindada sana bana yazacaklar.

Olayin Baskin ile alakasi yok!
O sadece bir misaldi.Demek istediğim bu bilgi alışverişi olursa milletin haberi olmadan yapılırdı.
Bekleyip görecez .

Safak
29 Mayıs 2017, 11:49
Akıl var mantık var ...Türkiyede durduk yere kimsenin mal varlığıını Almanya'ya niye versin

diyelimki verdi Bu işten Türkiye kaybeder kazanan Almanya olur..

50 senedir Aurupa Birliğine girmek icin zaten oyalayıp duruyorlar... Şimdide Vatandaşın alın terine göz dikdiler.

Butür Haberlere inanıp Arbeitsamt kapılarında kendini ihbar eden de cok olur..

hOrOz
29 Mayıs 2017, 12:58
kimsenin canini SIKMAK istemem ama verdigim linki okurmusunuz

http://www.turizmavrupa.com/turkiyede-bankada-parasi-olup-bunu-bildirmeyenler-yandi/

bu konuda intenette yazılanların hepsini okudum sanki hepsi aynı kalemden çıkmış gibi

karadeniz
29 Mayıs 2017, 13:47
hartz4,alanlar veya almis olupda 01 Ocak 2018 tarihinde yürürlüğe girecek AGİT’e bağlı ülkeler arasındaki “Otomatik Bilgi Transferi” anlaşması çerçevesinde sıkıntı yasayacaklarin tek ümidi,son zamanlarda telafuz edilen idam,Türkiye'de idam uygulanmasinin yasalasmasi,Agit uyesi olan ülkelerde idam uygulamasi yok olmasi halindede Agit üyeliginde ihrac edilmesi.

H@K@N
29 Mayıs 2017, 13:52
S.a Arkadaslar ve Hepinizin Ramazani Ayi Kutlu olsun,

AGIT kurulus tarihi 1975/1994'dir,Örgütün Amacı: AGİT, güvenliğin üç boyutunda (siyasi-askeri, ekonomi-çevre ve insani) ilke, norm ve standartlar geliştirmekte, yükümlülüklerin uygulanma durumlarını izlemekte, esnek müzakere ve siyasi diyalog forumu teşkil etmekte, ayrıca katılımcı Devletlerin demokratikleşme, hukukun üstünlüğü ve insan haklarına saygı alanlarındaki çabalarına destek ve yardım işlevi görmektedir.

AGIT'e 57 ülke üye'dir.

Acikcasi AGIT Yukaridada belirttigim gibi siyasi-askeri, ekonomi-çevre ve insani ilke, norm ve standartlar geliştirmekte, yükümlülüklerin uygulanma durumlarını izlemekte, esnek müzakere ve siyasi diyalog forumu teşkil etmekte, ayrıca
katılımcı Devletlerin demokratikleşme, hukukun üstünlüğü ve insan haklarına saygı alanlarındaki çabalarına destek ve yardım işlevi görmektedir.

AGIT insanlari fisleyecek bir istihbarat örgütü degildir.

AGIT'in kisaca isleyisini buraya kadar anlattim,genis sekilde örgüt hakkinda bilgi edinmek isteyen buradan (http://www.mfa.gov.tr/turkiye-ve-avrupa-guvenli-ve-isbirligi-teskilati-_agit_.tr.mfa) edinebilir.

Simdi her sene oldugu gibi ortaya türkler hakkinda birseyler üretiliyor,sebebi acik.
Yukarida bazi Arkadaslarin linkler üzerinden vermis oldugu haberleri sanki bazi kisiler durumlarini biraz daha düzeltmek icin veriliyor gibi geliyor,gecmisteki yillarda oldugu gibi.
Örnegin Merkez Bankasi olayi gibi yada Yurtdisi emeklilik olayinda oldugu gibi yada yesil sermaye olayi gibi vs. vs. vs. örnekleri cogaltabiliriz.
Cok gecmez yakinda bir haber daha cikar,kendi isteginle maliyeye(Finansamt) yada is ve isci bulma kurumuna(Hartz 4) kendini ihbar edersen ucuz yirtarsin gibi.
Bu tür oyunlar genellikle Türkler üzerinden yapiliyor cünki Almanya'da en köklü ve en cok Türkler yasiyor ve Alman kurumlarida isim isim olarak degilde,Almanyada yasayan Türklerin birikimlerini
Türkiyeye götürdükleri burada banka,arsa ve evlere yatirim yaptiklari biliniyor ve Türkiye Avrupa birligi üyesi olmadigi icinde bunlar ortaya cikarilamiyor.
Kaldiki Avrupa birligi üyesi olsan bile yinede mal varligin öyle kolay bir sekilde ortaya cikmaz,yani Alman Finanzamt kafasina göre bir Avrupa Birligi üyesi vatandasin kendi ülkesinde mal varligini
kontrol edemez,o kisi hakkinda bilgi alabilmesi icin ilk etap'da suc duyurusun'da bulunmasi lazim yani o kisi ya Finanzamti dolandirmis olmasi lazim yada yüklü miktarda borclulari olmasi lazim yada
uyusturucu kacakcisi olmasi lazim yada buna benzer suc unsurlari.
Öyle kendi bildigine su adamin bana mal varligini bildir demekle olmuyor bus isler,bu durumda insan haklari sucu islemis oluyor'ki,yilini hatirlamiyorum gecmiste bunu almanya denemis ve suclu duruma düsmüstür.

Simdi AGIT üyesi olan size bir ülke adi verecegim.Isvicre,binlerce Alman is adaminin bu ülkede haddi hesabi bilinmeyen miktarda parasi var.ben söyle söyliyeyim abartmadan 5 tane Alman is adaminin isvicre bankasi hesabindaki miktar
Almanyada yasayan ve Türkiyede parasi evi arsasi olanla esittir.
Cogumuz hatirlar günlerce haber yapilmisti sanirim ca.5 yil önce,Alman yetkili makamlari ellerinde bir CD oldugunu bu CD'nin icinde Alman is adamlarinin isvicre bankalarinda ne kadar miktar paralarinin oldugu yaziyordu,hatta sonra
ortaya cikti Alman makamlari bu CD'Ye 5 Milyon Euro ödemisler ve yaptiklari aciklamada Is adamlari kendilerini ihbar etsinler yoksa biz cezalari kesecegiz demislerdi,sonuctan haberdarmisin bilmiyorum,sonuc 2 korkak is adami kendini ihbar etti.
toplamda iki is adamindan 1,5 milyon ceza kesildi ve CD sahte cikti bundan dolayi 3,5 milyon zarar etmisti.
Bunlari niye anlatiyorum,Isvicrede bir AGIT örgütü üyesi oldugu icin anlatiyorum,yukarida verdigim linkte tüm AGIT'e üye olan Ülkeleri görebilirsin ama sunuda bilmenizi isterim birileri cikip AGIT'in kurulus amacini farkli sekilde yansitiyor,aslinda ise
AGIT'in kurulus amacini verdigim linkte okursaniz faydali bir örgüt oldugunu anlarsiniz.

Arkadaslar daha uzun uzun yazarak sizlerin degerli zamanlarinizi almak istemem ama bilincli olmanizi istiyorum,her duydugunuza inanmamanizi istiyorum,bunlarin hepsinin hayal ürünü oldugunu söylemek istiyorum.
Bir kere verilen kaynaklara bakin,birisi hic duyulmamis turizm ile ilgili bir sayfa ama masallah bizim türkler sayesinde 36.000 kere görüntülenmis iyi reyting yapmis,haa yarinada haber birakmis ordanda reyting koparirim diye,
bizim sirtimizdan iyi reklam alir önümüzdeki günlerde.
Diger kaynaga bakiyorum,muhasebeci ve haber yaklasik bir yil önce yapilmis.

Reyting demisken sizleri bir konuda daha uyarmak istiyorum bunu uzunca eski Beceriksizler Board'da yazmistim,arkadaslar,zaman zaman bazi arkadaslar tabiki bilerek degil anket iceren linkler paylasiyorlar gerek Boardlardan gerekse Whatsapp'lerden.
neymis anketlerde türklere cifte vatandas verelimmi vermiyelimmi yada baska baska anketler bu anketlere kesinlikle katilmayin ve sayfaya bile girmeyin,bu tür anketlerinde türkler üzerinde hicbir yansimasi yoktur,olmadigi gibi bu tür anketler sonucunda iyi niyetli vatandaslarimizin ankete katildiginda o site reyting almaktadir bunun karsiliginda reklam almaktadir,sonucta ise o sitenin para kazanmasi anlamina gelir.

Simdi bazi Arkadaslar ortaya cikabilir ve Merkez Bankasi olayini ortaya atabilir,onunda nasil ortaya ciktigini cogu bilincli arkadaslar bilirler,isterlerse detay detay onunda nasil ortaya ciktigini anlatirim,bu konuda sunuda belirtmek istiyorum.
O dönemde birkac Alman Milletvekilleri'nin aciklamalari vardi,söyle demislerdi : ben olsaydim herseyimi toplar ülkeyi terkederdim demislerdi, ne oldu kac kisi bavulunu topladi gitti.

Anlatilacak daha cok sey var lakin kafanizi dahada agritmak istemiyorum.

Bir tepkide @webci arkadasima vermek istiyorum,olayi incirlik,referanduma bagladigi icin,peki Türkiyeden emeklilik konusunda incirlikmi,referandum mu vardi yada Merkez bankasi olayinda incirlik,referandummu vardi.

Son olarak sunu söylemek istiyorum,paraniza sahip cikin,asilsiz haberlere itibar etmeyin,en önemlisi Türkiye Cumhuriyetine inanin ve Güvenin bugüne kadar hicbir vatandasimizi diger ülkelere peskes malzemesi yapmamistir ve ihbar etmemistir vede bilgilerini diger ülkeler ile paylasmamistir.

H@K@N
29 Mayıs 2017, 14:05
hartz4,alanlar veya almis olupda 01 Ocak 2018 tarihinde yürürlüğe girecek AGİT’e bağlı ülkeler arasındaki “Otomatik Bilgi Transferi” anlaşması çerçevesinde sıkıntı yasayacaklarin tek ümidi,son zamanlarda telafuz edilen idam,Türkiye'de idam uygulanmasinin yasalasmasi,Agit uyesi olan ülkelerde idam uygulamasi yok olmasi halindede Agit üyeliginde ihrac edilmesi.
Arkadasim idam ilede ilgisi yok bunun,öyle birsey olmus olsa basta ABD var idam cezasi olan üye ülkelerden.
Yazimdada belirttigim gibi AGIT'in kulus amaci cok farkli öyle insanlari ülkeler arasi fislemek yada ihbar etmek degil.

esmerkral
29 Mayıs 2017, 14:24
arkadaslar bilgilendirme amacli bende link attim hic bi kastim yok hic bi yararim yoktur sadece bilgi amacli sakin yanlis anlasilma olmasin insallah hakan arkadasimizin dedigi gibidir insallah insanlari cani yanmaz

karadeniz
29 Mayıs 2017, 14:37
Arkadasim idam ilede ilgisi yok bunun,öyle birsey olmus olsa basta ABD var idam cezasi olan üye ülkelerden.
Yazimdada belirttigim gibi AGIT'in kulus amaci cok farkli öyle insanlari ülkeler arasi fislemek yada ihbar etmek degil.

Agit'in islevlerinden biriside insan haklaridir,bu gün avrupa birligi ve Agit üyesi ülkelerde somut idam uygulamasi fiilen yoktur ve benimsenmemektedir,bir deyimle bu gün idam uygulanmasini kanunlastiran ve uygulayan ülke Agit üyeliginden ihraci söz konusu,ihrac edilen ülkedede siz bilgi alis verisi yapamazsiniz,dolaysiylada martz4 alipda haksizlik yapanlarin kurtulusu olur.
Aslinda bizler hartz4 kriterlerini ve kosullarini suc teskil eden taraflarini ele almamiz gerekli,tedirgin olanlar yanlis beyan verip ilerleyen zaman icinde ortaya cikmasi halinde cezai müeyyide maruz kalacaklarini bilmeli ve cazalarini cekmelidirler.

H@K@N
29 Mayıs 2017, 16:01
@karadeniz arkadasim yanlis anlama seninle tartismak istemiyorum yalniz ilk mesajimda bir link verdim ve bu link Türkiye Disisleri Bakanliginindir ve burada detayli sekilde AGIT Örgütünün görevleri yaziyor vede 57 ülke haricinde Akdeniz ve Asya isbirligi ortaklari ile birlikte 68 ülkenin üyeligi vardir.
AGIT üyesi olup idam cezasi olan ülkeler:
1. ABD
2.Afganistan
3.Kazakistan
4.Kirgizistan
5.Misir
ve daha birkac ülke

Hartz 4 konusuna gelince tabiki Hartz4 yardim alma sartlari vardir,zaten yardim alirken sartlari okudum imzaliyorum diyorsun ama Hartz 4'nin koydugu sartlar birbiri ile uyusmadigindan bunlari kisisel olarak kabul etmiyorum.
haa ben kabul ederim yada etmem bu Hartz 4 yetkilerini ilgilendirmiyor yakaladimi cezayi keser bu baska birsey ama birde yakalama olasiligina bakarim buda imkansizdir.
Sunuda belirteyim ben araliksiz 26 yildan berri calisiyorum ama bu konuda azda olsa arastirmalarim oldu gerek Arbeitslosengeld I II olsun yada Hartz 4 olsun bunlari koymus oldugu sartlari herkes harfiyyen yerine getirmis olsa bugün icin %90 türk vatandaslarimiz Hartz 4 parasi almiyor olurdu.
Konu belki biraz farkli bir yere kayacak ama Finanzamt örnegi misal,neymis yurtdisindaki mal varligimi,gelirimi bildirecekmisim.Ben kazandigim paranin vergisini sana her ay ödüyormuyum hatta bunun yaninda ayligimdan bana kalan paradan'da her alis-verisimdede vergi ödüyormuyum daha ne istiyorsun,bunlarin yaptigi is sadece koministliktir,bugünki adiyla Modern Koministliktir.Senin hicbirseyin olmayacak hepsi benim olacak.
Buranin kanunlari bu dogru ama bende elimden geldigi kadar kendimi garantiye alip kanunlari dolanarak gecerim.

Ahh @karadeniz Arkadasim sende benim kadar herseyi biliyorsunda sen vatandaslarimizi hakli olarak kanunlar,kurallar cercevesi üzerinde yürümesi konusunda bilgilendiriyorsun.
Ben ise vatandaslarimiza bu yapilan kanunlarin sonucunda hicbir sekilde ortaya cikma imkani olmadigi gibi bilgilendiriyorum.

Kabullenemedigi birkac gercekler:
Yillarca vergini ver ve bir cirpida yunanistana 150 Milyar hibe ettim de.
40 yil calis ve vergini ver emekliye ayrildiginda 100 fazla kazandigin diye vergi mükellefi ol.
25-30 sene calis firma iflas nedeni ile kapansin Hartz 4'ye düs ve ordan firca ye.
bir aile Ispanyadan gelsin Almanyaya yerlessin,ömrü boyunca hicbir katkisi olmadigi halde Hartz 4 alsin.
Romani,Bulgari istedigi gibi cirit atsin,onlarin paralarinida biz ödeyelim.
ve daha fazlasi......

Kanun,kural bumu

@karadeniz arkadasim tekrarlamak istiyorum amacin seninle tartismak degil,sende kendince haklisin.
ama insanlarimizida bazen bu konularda aydinlatmamiz gerekli,haaa sonucta kisi yolunu kendisi cizer elbette.

Kumgibi
29 Mayıs 2017, 19:01
arkadaslar sagolun bir kaci haric!Kraldan cok Kralci olanlara diyorum;nazi döneminde yahudiler arasindan görevli secerlerdi ve kendi soydaslarinin basina Jandarma olarak atarlardi ve bu görevli yaudiler kendi soydaslarini ibar eder eziyet ederlerdi;amac nazilerin gözüne girip yirtmak...

Üzülerek okudum burada bir kac arkadas "Ben olsam hepsini sinirdisi ederim,alavare dalavere yapanlar düsünsün "gibi kraldan cok kralci olmuslar yazik...
Gelelim ana konumuza:Simdi bir laf vardir Olmus ile Ölmüs degistirmek imkansiz.Acaba diyorum bu haber asilsizca koskoca Startv Europa haber kisminda niye söyletilir?!
Diyelim haber gercek?!BU DURUMDA,Ne yapmamaiz gerek pretik cözüm sunalim.Örnegin;Suanda yardim aliyor ama evi var diyelim ayni zamanda
Buna benzer ben inaniyorum 100Binler var(kimse kimseyi kandirmasin).Bu kisiler ne yapsin?Kesin öneriler nedir arkadaslar?1... 2.... GIBI
saygilar

H@K@N
29 Mayıs 2017, 20:31
Diyelim'ki haber gercek
1. Hicbirsey yapmiyoruz normal hayatimiza devam ediyoruz.
2. Yardim almaya devam ediyoruz,kesinlikle ortaya cikarim diye yardimi durdurmuyoruz.
3. Tahriklere kapilmiyoruz.
4. Merkez Bankasindaki olayda oldugu gibi kendinizi ihbar edin haberleri yayilmaya basladiginda
kesinlikle kendinizi ihbar etmeyin,madem'ki bilgi alis-verisi var Alman kurumlari benim
neyim var neyim yok ortaya sersinler,onlar ispat etsinler varligimi ve bende cezam neyse onu cekeyim.
5. Türkiye Cumhuriyetine kesinlikle inanin ve güvenin.
6. Haberler'de cikan her habere itibar etmeyin,her haber dogru olsaydi,bugün Dünya denen bir gezegen ortadan yillar önce kalkmisti.

korfezli41
26 Haziran 2017, 20:21
“Otomatik Bilgi Transferi” anlaşmasına göre, yakında yurtdışında ikametgahı bulunan bir kişinin Türkiye’deki banka bilgileri istenebilecek. Bu şekilde haksız yere sosyal yardım alanlar tespit edilecek. Detaylar haberde…

katze_11
26 Haziran 2017, 21:11
Arkadaslar ben H@K@N arkadasin yazdigina katiliyorum.Herkes bir seyler yaziyor, Almanyada Harz 4 Alan bir kisiye de evini satmasini istiyorlarmi ?.Hayir. Sadece iki evi olan kisiden evinin birini satmasini istiyorlar.Eger Türkiyede evi var ve o evden kira geliri varsa ancak kira gelirini hesapliyorlar.ama evini sat diyemiyorlar.Ama Türkiye Almanyaya hic bilgi vermiyor.Ayni Merkez bankasi olayinda oldugu gibi.

karam82
28 Haziran 2017, 14:44
Kimse Kendi Dogru bildigini baskasina inandirmak icin ugrasmasin.
Elestiriler Hükümetin yaptigi iyi de olsa kötü diye elestirilmekte, Kötü de olsa iyi olarak elestirilmekte.
Sikayetler kendi fikirlerine uymadigindan mesajini silermisiniz diyerek sikayet edilmekte.
Mesajini sildigimizde, sildigimiz üyenin mesajina göre ya Ya A Partciyiz Ya B Particiyiz ya Fetöcü ya Terörist.

tam 1 ay önce bu konuya yazmis oldugum mesajda konu siyaset e bulasmadan tartisilsin bilmeyenler bilinclensin diye uyari da bulunduk.
Konu suan icin daha genic bilgi olmadigindan yeni güncel bilgiler gelene kadar kapatilmistir.
Yeni Konu Yeni Haber geldiginde Acilabilinir.
Bu Konu yada Baska konu Kimse kendi dogrusunu zorla baskiyla ben bilirim diyerek karsi tarafa baski uygulamasin.
Bizim Bu forumda siyaset e iznimiz yoktur.
varsa yeni kanun yeni yasa bu konu parti bulastirilmadan yasanin aciklarini yada yasada olanlari bilgilendirmek icin Konu cercevesinde tartisilinir.

Bundan sonraki konularda buna özen gösterin ki bu tür konularda bilgisi olmayanlarda bilgilene bilsin.

Konu Kapanmistir.

haveri68
19 Temmuz 2017, 11:32
Yüzbinlerce gurbetçiye yüksek cezalar gelebilir!

19.7.2017 09:21

Yurt dışında yaşadıkları ülkede sosyal yardım ve işsizlik yardımı alan gurbetçiler 1 Ocak 2018’den itibaren mercek altına alınacak.

Uluslararası anlaşma kapsamında yardım alan vatandaşların Türkiye’deki mal varlıkları incelenecek.

Türkiye’de parası bulunan, gayrimenkulü ya da arabası olan gurbetçiler artık sosyal yardımlaşma kapsamında yardım alamayacak. Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’na üye olan 57 ülke arasında imzalanan ‘Otomatik Bilgi Transferi’ anlaşması kapsamında sıkı denetim gerçekleştirilecek. Anlaşma kapsamında ülkeler arasında vatandaşın banka bilgileri dâhil olmak üzere mal varlıklarının ne durumda olduğu da öğrenilebilecek. Bu kapsamda yıllarca çalışarak para biriktiren ve Türkiye’de yatırım yapan gurbetçiler daha önce almış olduğu sosyal yardımlaşma paralarından dolayı da işleme maruz kalabilecekler. 2016 yılında AGİT’e üye ülkeler tarafından alınan karar kapsamında anlaşmanın 1 Ocak 2018’den itibaren yürürlüğe gireceği ifade ediliyor. Milyonlarca Türk vatandaşının yaşadığı Almanya’da son 10 yıl içerisinde alınan sosyal yardım paralarının da işleme maruz kalınacağının öğrenilmesiyle binlerce vatandaşın mağdur olacağı tahmin ediliyor.

MALİYE BAKANLIĞI: BİLGİ PAYLAŞIMI MECBURİ DEĞİL

Konu hakkında bilgi veren Maliye Bakanlığı, anlaşmanın vergi kaçakçılığını önlemek kapsamında önemli bir konuma sahip olduğuna dikkat çekilirken bilgi paylaşımının mecburi olmadığı ifade edildi. Böylece Almanya ve Fransa’da yoğun olarak yaşayan gurbetçi vatandaşların sosyal yardımlaşma kapsamında cezaya çarptırılmaması için Türk bakanlık hassas davranacak. Konu hakkında bilgi veren Maliye Bakanlığı yetkilisi;” 1 Ocak 2018’den itibaren AGİT ülkeleri arasında yürürlüğe girecek olan ‘Otomatik Bilgi Transferi’ anlaşması öncelikle vergi kaçakçılığının önemli oranda önüne geçmek amacıyla imzalanıyor. Ancak Avrupa ülkelerinde yaşayan gurbetçi vatandaşlarımızın sosyal yardımlaşma parası aldıkları gerekçesi ile 10 yıl geçmişe dönük olarak yapılabileceği ifade ediliyor. Türkiye’ye ziyarete geldiklerinde içinde barınabilecekleri evlerinin dahi bilgi paylaşım kapsamında değerlendirileceği iddialarına karşılık, yurtdışında gurbetçi olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için bakanlığımız ne gerekiyorsa onu yerine getirecektir” şeklinde konuştu.

ANLAŞMANIN HUKUKSAL YÖNLERİ NELER?
Reklamdan sonra devam ediyor

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) üye ülkeleri arasında 2016’da üzerinde uzlaşılan “Otomatik Bilgi Transferi” anlaşmasına göre üye bir ülkenin, kendisinden istenmesi durumunda vatandaşlarının banka bilgilerini diğer üye ülkelere vermesi gerekecek. Bu imkân doğrultusunda, yaşadığı yabancı ülkede sosyal yardım almakta olup da Türkiye’de parası ve faiz geliri olanların haksız yere yardım aldıkları sonucuna varılacak ve haklarında kanuni işlemler yapılabilecek. Her ne kadar, parasal imkânları çok iyi olmasına rağmen bulunduğu yabancı ülkeden sosyal yardım almak amacıyla kötü niyetli davrananları hedef alsa da bu anlaşmanın uygulamaya koyulmasıyla beraber gerçek mağduriyetlerin meydana gelme ihtimali de oldukça fazla olacağı tahmin ediliyor. Bu kapsamda Türkiye’de parası ve faiz geliri olanların, anlaşmanın yürürlüğe gireceği 1 Ocak 2018’den itibaren tespit edilebilmeleri artık mümkün olacağı için çok dikkatli davranmaları gerekiyor. Ceza Hukukçusu Mahmut Yılmaz dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında şu açıklamalarda bulundu; “Şunu söylemek icap eder ki uygulama iki yönden sonuç doğuracaktır ki bunlar, cezai ve hukukidir. Şu hâlde vatandaşlarımızın dikkat etmeleri gereken hususlar sıralana bilir.”

GURBETÇİ VATANDAŞLARIN YAPMASI GEREKENLER

Mesela, Almanya’dan sosyal yardım alma durumunda bulunan vatandaşlarımızın, Türkiye’deki faiz gelirlerini beyan etmeleri durumunda haklarında cezai herhangi bir soruşturma açılmayacaktır. Böylece cezai sorumluluktan kaçınabileceklerdir. Bu konuda hususiyetle “Avukat”, “Vergi uzmanı” gibi yetkin kişilerden profesyonel destek alınmalıdır.

* Özellikle vatandaşlarımızın uygulama karşısında bilgilendirilmeleri noktasında başkonsolosluklarımıza bu konuda büyük görevler düşmektedir. Buna karşılık da vatandaşlarımızın konsolosluklarla daimî surette irtibat halinde olmalarında fayda bulunmaktadır.

* Uygulama sonrası meydana gelebilecek mağduriyetlerin giderilmesi noktasında da örneğin Almanya’daki gurbetçilerimizin Alman yargı makamlarına avukatlar aracılığıyla başvurmaları, hukuki haklarını sonuna kadar talep etmeleri gerekmektedir. Buna rağmen sonuç alınamaz ve iç hukuk yollarının tamamı da tüketilmiş ise bir başka seçenek vardır ki o da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvurmaktır.

* Olası bir mağduriyete karşı müracaat olunabilecek bir başka mercii de Türkiye’nin bizatihi kendi yargı makamlarıdır. Unutulmamalıdır ki vatandaşı ile alakalı bilgi paylaşımında bulunacak olan Türkiye’dir. Haliyle mağdur vatandaşlarımızın Türkiye’ye karşı tazminat isteme hakları hukuk çerçevesinde mümkün olabilecektir.

kadri47
19 Temmuz 2017, 20:26
Gidip is bulup calissinlar
cogu delavere pesinde
onu yapan dusunsun

V/S
20 Temmuz 2017, 02:14
Gidip is bulup calissinlar
cogu delavere pesinde
onu yapan dusunsun

ne alaka ?

Diyelimki 30 Sene Almanyada calisdiniz, ilerki Zaman icin yaslilikda zor günler icin

10 000 bin avro birikdirdiniz emekli oldugunuzda güvenciniz olsun diye, ve zor sartlarda

bir tane ev yaptiniz türkiyede. Ve hersey ters gitti is yeriniz kapandi , rahtsizliklar cogaldi

50 Yas doldurdunuz ve Yasiniz dan ötürü is bulamadniz, ve emekli olmaniza daha

5 -6 Sene var. Arbeitsamta düsdünüz, oradan Hartz 4 de, 30 Sene calistiginiz

tüm birikintileri siz satarmisiniz ? 30 Senelik ..is hayatinizda elde etdiginizi siz sifirlarmisniz ?

Hicde sanmiyorum. kendimzi kandirmaya gerek yok.