PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bitcoin - Dijital Parayla Ticaret

iM3GTR
25 Mayıs 2017, 23:44
Iyi aksamlar arkadaslar aranizda simdiye kadar bilgi/tecrübe sahibi olan varmi Trading - Ticaret konusunda bir kac aydir Bitcoin ile ek gelir icin yatirim yapiyorum ve simdiye kadar cok memnunum. Ilk basta yüksek kazanc pesinde degilim ve kisa zamanda zengin olmakda hedefim degil ve böyle seylerden uzak durmak dayim! Hic kimseyi tesvik etmeden aranizda bu veya benzeri dijital para konularla ilgilenen ve yatirim/ticaret yapan varsa benimle lütfen farkli bilgileri paylasabilirler.. Para bankada yatmaktansa farkli sekilde degerlendirmek geliyor aklima.

Dijital para devrimi son haftalarda haberlerde cok konusulan mevzulardan biri ve bir sene icinde 400% deger kazandiran BTC ilgimi cok cekti siz neler diyebilirsiniz? Uzun vadeli en iyi kar getiren yatirim araci denilebilrmi?

tskler

ali87
05 Haziran 2017, 19:17
selam usta bende yaklasikbir kac aydir ucuyor sana önerim stratis i takip bak bundan daha bir kac ay önce 0,56cent di simdi 10 euro oldu ve dahada yükselecek

fikret24
06 Haziran 2017, 01:04
Usta sen hangi siteden aldin daha fazla bilgi verirsen sevinirim.gebühr felan ödeniyormu?

Mehmet 1.
06 Haziran 2017, 15:39
yüzde bir alista yüzde bir satista keserler.

borsaya ne Kadar güvenceliyse bitcoin de aynidir.

Mehmet 1.
06 Haziran 2017, 15:47
A1TNV9

kurs satis alis gebühr
Xetra 8,078 EUR +0,461 +6,05% 06.06. 15:09:42 8,078 8,00 8,078 0,97% 7 22.083
Frankfurt 7,912 EUR +0,171 +2,21% 06.06. 12:54:33 7,912 8,001 8,077 0,94% 300 4.897
Berlin 8,187 EUR +0,674 +8,97% 06.06. 10:24:29 8,187 8,00 8,078 0,97% 20 20
Düsseldorf 7,99 EUR +0,477 +6,35% 06.06. 08:07:56 7,99 8,001 8,077 0,94% 20 20
München 7,90 EUR +0,13 +1,67% 06.06. 10:12:26 7,90 8,00 8,078 0,97% 1.000 1.000
Stuttgart 8,001 EUR +0,18 1 +2,31% 06.06. 15:20: 8,001 8,001 8,077 0,94% 92 1.918

DNZ Ali
11 Haziran 2017, 17:01
Arkadaşlar bu rakamlar nedir, borsa ile mi ilgili ve nasıl oluyor, biraz açıklama yapın, Tşk.

Osmanbey34
12 Haziran 2017, 01:39
bu bitcoin nasil oluyor . nerden aliniyor vs vs bu konuyu biraz acar misiniz ?

Mehmet 1.
12 Haziran 2017, 07:00
Bitcoin=elektronik para birimi.

Bir şirketin uyguladığı para.
Ayni Euro bozdurup TL aldığın gibi.
Yanlız bunu alabilmek için bankada Depot olması gereke.
Ve borsadan bilgili biri isen yaparsın.

Yoksa tavsiye etmem.

Osmanbey34
12 Haziran 2017, 19:52
S Depot ta benim Kontom Var mani Borsa icin . Burada ben hisse mi aliyorum ? yoksa nasil oluyor . Bu bitcoin ile ödeme oluyor mus.... Bu konuyu detail li aciklaya bilir misiniz ? benim ne avantayim olur bitcoin alsam ?

hOrOz
12 Haziran 2017, 19:57
iyide bu Bitcoin biriminin hiç bir yasal dayanağı yok

minare gölgesi satın almak gibi bir şey ...

hadi o kadar yatırım yaptın yarın bir gün ortadan kalkarsa nereye başvuracaksın ??

talo176
12 Haziran 2017, 21:14
2 veya 3 hafta evel radiyo da vermislerdi.. millet milyoner olmus bitcoin ile..
halen alin diyorlar.. kararsizim bende..

Osmanbey34
12 Haziran 2017, 21:18
tekrar yaziyorum birisi su bitcoin bize tam net acikliya bilir mi ? nasil nerden ve faydalari vs vs ... bu sorulara cevap verir seniz sevinirim. genel anlamda yazmak bence dogru degil o zaman herkez alsin herkez milyoner olsun....:) az bucuk bende bu bitcoin duydum ama almanyada yayilmamis bu bitcoin . baska ülkelerde ödemede oluyor. bu systemi birisi anlatsa iyi olur.

ALSANCAK-35
13 Haziran 2017, 01:33
Borsaya yabanci veya acemi arkadaslarin bulasmamalarini öneririm.Cok hassas hesap kitap isi borsada oynamak ve ayni zamanda tahmin gücün yüksek olmasi lazim.Isler iyi gitmezse bir günde oynadigin paralar gider.

iM3GTR
13 Haziran 2017, 23:37
Iyi aksamlar arkadaslar ben ilk bitcoinumu 1100€ dayken almistim ve cok iyi isadamlarin basta Bill Gates, Sir Richard Branson, Chamath Palihapitiya ve bir cok daha... dinledikten sonra bu kisileri beni biraz düsündürdü ve kendime neden olmasinki 10 veya 15 yil sonra para kagit üstünde degilde bir elektronik cihazin icinde (cep telefonunda) ödeme yapilmasi. Bence birazcik para kenara atip olumsuz sonuclar cikabilme riskine girmistim ama 2 ayda bu parayi ikiye katlamis oldum. Simdi isin garip olan tarafi bu ilk yatrimimi geri cikardim ve simdi sadece kar getirmis Bitcoinlarla riske giriyorum eger buna risk denilebilirse. Gelecekte ne olur bilemem ama bu Bitcoin isi benim kafama yatti :D Bitcoin simdilik 2400€ üstünde ve daha cikacagini sabirsizlikla bekliyorum.

tek bir tavsiyem var eger büyük risk altina girmek istemiyorsaniz basta büyük miktar para degilde kaybetmeyi göze alabileceginiz miktar olsun her ihtimale karsi ;)
Borsayla hic bir ilgisi yok bu Bitcoinun. Neden Cünkü Siz paranizi baska bir para birimine degistirdiginiz an döviz bürosu gibi Istek talep üzerine calisiyor ve buda Bitcoinun degerini belirliyor. Bitcoinun özelligi baya cok normal paraya karsi ve bu yüzden bende denemeden gecemedim.

Ilk basta Coinbase (yüksek seviyede Sifreli BTC Alis Satis Bankasi) diye bir sayfada bir Bitcoin cüzdani actim ve birkac Verifikasyon gerekdi ve bu islem bittiginde banka hesabimdan 1100€ + 50€ Islem parasi yolladim 2 gün icinde bu para coinbase cüzdanimda göründü ve hemen bitcoin aldim ve yapmam tek gereken sey beklemek oldu. Simdilik sürekli cep telefonu Applikasyonundan giriyorum isteyen deneyebilir cok basit kullanimli. Bitcoin´u istedigim zaman geri bozdurabiliyorum ve para bir kac gün icinde Bankamda hesabima yatiyor.. Umarim böylece bir kac arkadaslara bu konuyu yakindan olmasada biraz anlatmis oldum. Gerekirse Google´dan arastirma yapabilirsiniz cünkü bu Konu gercektende yeni yeni gündemlerde..

Burdaki Sayfadan Bütün dünyadaki Cryptocoinlari takip edebilirsiniz toplam ne kadar para yattigi ve degeri nerede oldugu basit bir sekilde listede:

https://coinmarketcap.com

feza
14 Haziran 2017, 00:29
yanilmiyorsam ilk cikdigi zamanlarda bundan 10 sene önceydi gelecegin sanal parasi olarak lanse edilginde tanesi bir kac centdi ama her yerde islem yapilmiyordu. 2013 yilinda en yüksek ca. 800€ gördükden sonra 2014-2015 yilinda ca. 200 € düsüsden sonra tekrar yükselecegini yazmislardi su an 2500 €.
Riskli yatirim ama uzun süre ihtiyac olmayacak bir miktar parayla yatirim riski almak isteyen kisinin Bitcoin kendi tercihidir.

kuru
28 Ağustos 2017, 19:31
Arkadaslar bu bitcoin nasil oluyor? Nasil Deger kazaniyor? Haram parami?

sueleyman123
29 Ağustos 2017, 01:36

Kardes bu bitcoin u dollar gibi para birimi olarak düsün. yalniz kagit para gibi degil sadece sanal para olarak.

nasil mi deger kazaniyor? arz ve talep (Angebot und Nachfrage) bitcoin un fiyatini belirliyor. Gerci herseyin fiyatini arz ve talep belirler. Bitcoin de arz 21 milyon . Yani sadece 21 milyon tane bitcoin var dünyada. Sinirli ve bu hep böyle kalcak. Talep yükseldigi icin yani herkez bitcoin aldigi veya almak istedigi icin bitcoin un fiyati yükseliyor.

3 cü soru : helal mi haram mi diye sorarsan. bence Paranin dini imani olmaz. hic namaz kilan bir banknot gördün mü? :) bankanin verdigi Faiz i haram ama kombassan veya jetpa nin verdigi kar payini helal olarak görmek bence yanlis. bu benim görüsüm. eger ben cok dindarim diyorsan hocalara sormak lazim haram mi diye.

bey_tu
29 Ağustos 2017, 09:17

Kombasan Giibi Bir sey :) Gün Gelir Patlak Verir.
Bana Kalirsa Daha Cok Karanlik islerde , Ödeme icin Tercih edilen Bir Sanal Para.
Uzun Vadeli Elde Tutulmasi Riskli,istenilen Kazanca Ulasildimi Elden Cikartmakta fayda Var.

himalya
20 Eylül 2017, 10:12
@iM3GTR Usta,

bu senin dedigin sayfaya ben anmelden etmek istiyorum baslangicda 200 - 400 euro ile baslamak istiyorum sence bu ilk basta yeterlimidir ve bu para illerde deger kazanirmi?

ikinci verdigin linkteki siralamalar ne anlamina gelior?

Bu BITCOINleri illerde diyelim ayda 50 euro daha yükleyip cogalta bilme durumumuz varmi dahada cok deger kazanmasi icin yatirdigimiz paranin?

Bi sorum daha var bu Coinbase sayfasinda almanyadan bitcoin alma ve satma imkanimiz varmi yoksa sadece wallet olarakmi gecerli almanyada?

Aslanbey34
28 Eylül 2017, 13:00
GELENEKSEL BANKACILIĞIN SONUNU GETİREBİLECEK TEKNOLOJİ: BLOCKCHAIN
2009 yılında Satoshi Nakamoto rumuzlu bir uzmanın “bitcoin” ismiyle piyasaya “kripto para” sürmesiyle bankacılık sektöründe yeni bir kapı açılmış oldu. Bitcoin bugün kripto para sektörünün %45’ini oluşturmaktayken Rusların geliştirdiği ethereum isimli kripto para da gayet popüler olarak kullanıcılar tarafından talep görmektedir. Kripto pazarı büyürken gözler son zamanlarda Bitcoin’deki çatallanma ve ikiye bölünmeye çevrildi. Bu bölünme ile Bitcoin Core ve Bitcoin Unlimited olarak iki alt coin oluştu. Bu ayrımı Bitcoin Cash ve Bitcoin Classic ayrımı olarak da takip edebilirsiniz. Ethereum ise eylül sonunda gerçekleştireceğini duyurduğu metropolis güncellemesi ile dikkatleri üzerine çekti. Diğer yandan Ripples, Stellar, Litecoin ile pazarda rekabet büyüyor. Kripto paraların en büyük özelliği ise hiçbir devletin para değerinin dünya piyasasındaki değer ve konumundan etkilenmemesidir. Kripto para madenciliğini önemli kılan ise kopyalanamaz oluşu ve üretiminin zor olmasıdır. Zincirlerin kırılamaz olduğu, kopyalanamaz olduğu iddiasının tüm zinciri kopyalayan başka bir zincir teknolojisi gelişmediği sürece yani bugün için mümkün olduğu görüşünü de bir kenara yazmakta fayda var. Nerde bu kripto paralar sorusunun cevabını aradığımızda dakarşımıza asıl konumuz olan Blockchain (blok zinciri) çıkıyor.

OKU, YORUMLA ve PAYLAŞ ==>http://www.haberborsa.com.tr/geleneksel-bankaciligin-sonunu-getirebilecek-teknoloji-blockchain-makale,941.html

iM3GTR
30 Eylül 2017, 14:40
Slm @himalya kardesim,

ben bu bitcoinu uzun vadeli yatirim yapmak icin kullaniyorum ve simdiye kadar inis cikislar oldu her borsadaki hisse gibi ama uzun vadeli bakarsan bu is herkes icin karli olabilir.
Nedenmi? EZB´nin para sistemi faizin faiziyle calistigini herkes biliyor ve bu banka her an istedigi gibi istedigi kadar parayi basiyor ve bu her zaman paranin degerini düsürüyor (enflasyon) veya Kriz olusuyor. Bu benim icin en ön sirada gelen nedenlerin birisi bitcoin istedigin gibi basilmiyor ve sayisi kisitli ve bir bitcoin su an 1000$ üstünde üretiliyor. Para ise sadece renkli bir kagit ve basitce basiliyor. Bu yüzden böyle bir para sistemi kullanmak istemiyordum.

Coinbase sadece Parayi bitcoina cevirme gibi bir döviz sirketi. Orda her an dünyanin heryerden banka hesabindan para yollayip bitcoin ve diger Kripto paralarini alabilirisin. Coinbase gibi cok sayfa var kraken, poloniex, bittrex, bitfinex. Bunlarin hepsinde degisik alis satis fiyatlari var ve hangisi uygun olursa ordan alabilirsin.
Coinmarketcap bütün piyasada acik olan kripto paranin degerlerini artisi veya düsüsünü gösterir. Bunun gibi sayfalar app olarak cep telefonlarinda var ordan da tabiki almadan önce bakman mümkün Blockfolio ve Coin Ticker cok tavsiye ederim.

200-400€ iyi bir baslangic ama dedigim gibi bunu uzun vadeli bir kenara atarsan bunu kendinde görebilirsin iyi bir yatirim oldugunu cünkü talep dahada cok artigi icin. Sonradada istedigin zaman dahada cok bitcoin alma ihtimalin var. Bitcoin almak istiyorsan deger düstügünde al 2 hafta önceki olan negatif haberlerde jp morgan ve btcc aciklamasi sonrasinda bitcoin 2500€ kadar düsmüstü simdi yine yükseldi ve bu senin yatirimini daha az risk altinda birakir ;) önümüzdeki seneye 100 milyar piyasa sermayesi olsun bitcoin 7500€ üstünde olacak.

Herkese iyi hafta sonu ;)

iM3GTR
30 Eylül 2017, 14:41
Slm @himalya kardesim,

ben bu bitcoinu uzun vadeli yatirim yapmak icin kullaniyorum ve simdiye kadar inis cikislar oldu her borsadaki hisse gibi ama uzun vadeli bakarsan bu is herkes icin karli olabilir.
Nedenmi? EZB´nin para sistemi faizin faiziyle calistigini herkes biliyor ve bu banka her an istedigi gibi istedigi kadar parayi basiyor ve bu her zaman paranin degerini düsürüyor (enflasyon) veya Kriz olusuyor. Bu benim icin en ön sirada gelen nedenlerin birisi bitcoin istedigin gibi basilmiyor ve sayisi kisitli ve bir bitcoin su an 1000$ üstünde üretiliyor. Para ise sadece renkli bir kagit ve basitce basiliyor. Bu yüzden böyle bir para sistemi kullanmak istemiyordum.

Coinbase sadece Parayi bitcoina cevirme gibi bir döviz sirketi. Orda her an dünyanin heryerden banka hesabindan para yollayip bitcoin ve diger Kripto paralarini alabilirisin. Coinbase gibi cok sayfa var kraken, poloniex, bittrex, bitfinex. Bunlarin hepsinde degisik alis satis fiyatlari var ve hangisi uygun olursa ordan alabilirsin.
Coinmarketcap bütün piyasada acik olan kripto paranin degerlerini artisi veya düsüsünü gösterir. Bunun gibi sayfalar app olarak cep telefonlarinda var ordan da tabiki almadan önce bakman mümkün Blockfolio ve Coin Ticker cok tavsiye ederim.

200-400€ iyi bir baslangic ama dedigim gibi bunu uzun vadeli bir kenara atarsan bunu kendinde görebilirsin iyi bir yatirim oldugunu cünkü talep dahada cok artigi icin. Sonradada istedigin zaman dahada cok bitcoin alma ihtimalin var. Bitcoin almak istiyorsan deger düstügünde al 2 hafta önceki olan negatif haberlerde jp morgan ve btcc aciklamasi sonrasinda bitcoin 2500€ kadar düsmüstü simdi yine yükseldi ve bu senin yatirimini daha az risk altinda birakir ;) önümüzdeki seneye 100 milyar piyasa sermayesi olsun bitcoin 7500€ üstünde olacak.

gts
03 Ekim 2017, 11:56
gecende bi arkadas bana danisti Antminer S9 diye bir alet varmis onunla bi bilgisi olan arkadaslarimiz varmi aramizda??

himalya
10 Ekim 2017, 14:24
Slm @himalya kardesim,

Tessekürler Usta cevabin icin:)

bisey daha soracam, sen simdi bana iki tane app empfehlen ettin Blockfolio ve Coin Ticker. Ben bunlarda bitcoin yada ETHnin kurslarina baktigim zaman ikiside degisik deger gösteriyor sonra Finanzen.nete bakiyorum ordada farki deger var neden böyle?

iM3GTR
12 Ekim 2017, 16:27
Bu iki App piyasadaki bütün bilgileri/degerleri bir araya topluyor daha güzel algilamak icin. Burdaki döviz listesinde nerde ucuz alis ve pahaliya kriptolarini satis yapman mümkündür. Bu Farklar sayesinde inis ve cikislarinda Trading yapmak uygun bir yöntem haline gelmistir. Her degisik döviz bürosundaki gibi farkli kurslarda alis ve satisda günlük ek gelir olarak %1-5 mevcuttur. Burdaki alanda karsina cikabilecek ve Planinda olmayan faktörleri ve riskleri umarim anlatmama gerek yoktur insallah..

Yani kisacasi parani bu döviz bürolarina depolaman ve zamaninda yani kisa bir süre icinde aktif bir sekilde kriptolarin deger farki yüksek oldugunda ucuz olan dövizci listesinde alip ve degeri yüksek olan yerde satman karli bir sekilde kriptolarini cogalmasina iyi bir ortalama saglar. Büyük oynayan daima daha cok kazanir ve ne kadar para yatiracagini üstdeki paylasmalarimda hatirlatmam iyi olur! Bu yazdigim seylerin tesvik amacinda bakilmamasina rica ederim. Farkli yöntemi ve bakis acisi olan varsa burda düsüncesini paylassin ;)

Bu yönteme arbitrage
Trading deniliyor.

Pasha67
14 Ekim 2017, 23:54
Bende 3-4 aydir bitcoin ve sanal para isine girdim.
Ben cok memnunum. Arkdaslarin dedigi gibi illaki inis cikislar oluyor ama sabredersen kazanirsin.
Bazi kisiler günlük 10% deger kazandigi an satiyo her gün ve ucuzladigi zaman yine aliyor , bunlara trader deniliyor. Bu yöntem ile cok kisa sürede cok iyi para kazanabilirsin ama riski de cok yüksektir ve acemiler icin kesinlikle tavsiye edilmez.
Ben misal olarak haftalik belirli bir miktar btc yani bitcoin alip depoluyorum. Ilerleyen senelerde deger kazanacagini düsünüyorum.

Ilgisini ceken kisiler varsa arastirsinlar, tek yolu budur.
Ben kendim her gün vaktim oldugu zamanlarda (Trende, yolculuklarda vs.) haberleri takip edip ne yenilik var ne yok onlara bakiyorum. Ve sadece bitcoin degil altcoin diye tabir edilen diger Sanal paralar hakkinda okuyorum.
Baska iyi yanlari da var... cogu (kaliteli) makaleler ve videolar ingilizce oldugu icin dil de ögreniyoruz :D

Saka bir yana gelecek icin bence iyi bir firsat. Benim bir kac sene önce de ilgimi cekmisti ama kafami hic yormamistim bu konuya (ah aaahh).
Bazilari diyebilir tabiki "Bitcoin cikmis cikacagi yere kadar, cok pahali ben bundan para kazanamam". Ama böyle konusmalar ilk ciktigindan beri var. Yok 50€ deger cok bile, sonra bakmissin 200€, sonra 500, 1000 derken aha cikiyo da cikiyo.

Neden bukadar ilgi görüyor onu kendiniz icin arastirmanizi tavsiye ederim. Sadece finansal yönünü düsünmeyin. Nedenini anlarsaniz neye yatirim yaptiginizi ve yaptiginiz is mantiklimi degilmi ve nekadar yatirim yapacak kadar degerde oldugunu daha iyi tartarsiniz diye düsünüyorum ( ne kadar karisik bir cümle oldu bu yahu).

Haaaa unutmadan . Her isde oldugu gibi bu islerdede kendini cok zeki sanan sahtekarlar var aman dikkat.
Mesela biri bana yaziyo ki:" ...yeni bir coin cikiyo adi bilmemneCoin yakinda bitcoini gececek, tüm haberlerde cikti. Bende 2000€ yatirdim sende yap yarina kadar bonus varmis"...
Yada cok seyler gördüm kisa sürede.
Size Tavsiye kimseye güvenmeyin her yönden. Kendi parani nereye yatiracagina kendin karar ver. Baskasinin müdahale etmesine izin verme cok ah vah dersinz.
Elden bitcoin falan almayin hep adi sani belli olan ve "marka" olmus sitelerden Coinlari almaya bakin.

Vaktim oldugunda isterseniz buralara bir Konu acariz hep beraber bu konuyu bilen bilmeyen Bilgilerimizi paylasiriz nede olsa (öz)beceriksiziz degilmi :D
Cok derin konu daha detayli anlatmak isterim lakin uykum geldi :D ...

Umarim bilmeyenlere biraz olsun bilgi paylasabilmisimdir.
Sorulariniz varsa ben buralardayim. Özel mesaj yazmayalim ne sorular fikirler varsa Forumda paylasalim ...
Saygilar

himalya
16 Ekim 2017, 13:40
Pasha ustam cok tessekür ederim,

evet böyle bitcoin üzere bi konu acilsa cok yardimci olur ve güzel olurdu :D

aksarayli
16 Ekim 2017, 15:51
Bastan sona nasil, nerden alinir nasil satilir nelere dikkat edilmesi gerekir bilgisi ve tecrübesi olan arkadaslar yardimci olursa seviniriz.Simdiden tesekkürler hepinize.....

iM3GTR
17 Ekim 2017, 02:39
Iyi aksamlar arkadaslar,

Burdaki konu bir kac kisinin ilgisini cektigi icin sizlere bu Sistemin nasil calistigi ve birkac önemli genel bilgileri aktaracagim. Yeni bir Sistem yenilik getirdigi gibi ayni anda yabanci kelimeleride cok sik duyacaksiniz ve kullanmak zorunda kalacaksiniz. Paraniza tek siz mukayyet olabilirsiniz ve bu yüzden dikkat edilmesi gerken konulari size burda bir araya toparlamaya calisacagim.

Normalinde herkesin bir Bankada Kontosu oldugu gibi Cryptolarda Konto yerine Wallet kelimesi kullanilir (kisaca Cüzdan). Bu Wallet Cryptolarinizi depolamaniza en uygun bir yerdir. Burda 2 Cesit Wallet kullanma hakkina sahibsiniz, kullanis durumuna göre her iki Walletin kisaca bir kac farklari vardir:

1. Cold Storage Wallet: Sanki gercekte bir para kasasi gibi hayal edin.. Eger Cryptolarinizi uzun süre tutmak istiyorsaniz satmadan veya sevk etmeden ozman bu yöntem kullanilir. Buna soguk yöntem denilir ve bu kagit üstünde olusturulmus bir Wallet Adresesidir.

2. Hot Storage Wallet: Gercek hayatda sanki cebinizdeki Cüzdan gibi hayal edin.. Eger Cryptolarinizi sik sik ticaret amacinda kullaniyorsaniz yani alis ve satis yapiyorsaniz bu yöntemi kullanmaniz gerekir.

Cold Storage Wallet nerede olusturulur:
http://www.breadwallet.com (sadece BTC)
http://www.exodus.io (BTC ve ETH)
http://www.bitaddress.org (sadece BTC)
http://www.walletgenerator.net (Listeli degisik Cryptolar)
http://www.jaxx.io (Listeli degisik Cryptolar)

burdaki linklerden degisik Cryptolar icin uygun birtane Wallet secebilirsiniz youtube´da detayli ve güzel olusturulmus adim adim bir kac video´da bulunur.
Bu soguk wallet adresini her yere transfer etmeniz mümkündür eger PIN kodunu unutmazsaniz.
Burda dikkat edeceginiz bir tek önemli Nokta Soguk Wallettir. Kagit üstünde olusturdugunuz Walleti asla 2x defa kullanmayiniz!
Her defa yeni bir tane olusturmaniz isinizi Garantiye alir!

Herkesin Bankada Kontosu oldugu gibi bu Kontoyada ayit bir PIN verilir, bu Pinle her yere Para yollayabilirsiniz. PIN=Private Key denilir. Bir Wallet Adresi olusturdugunuzda sizin Adresinize özel bir Private Key olusur bu Asla degismez. Bu Private Key her ihtimale karsi hanimlarinizdan :D yada ikinci sahislardan korumak icin gizli bir yerde saklamaniz en ön planda gelir mesela kilitli kasada, kagit üstünde yazilmis, metal üstünde gravür yada üstün zekaliysaniz kafanizda ezberliyerek degisik yöntemleri kullanarak size kalmis bir karardir. Eger birisi bu Private keyi eline gecirdigi zaman kontonuza acacagi zarari siz düsünebilirsiniz bu yüzden herzaman tedbirli olun! Kisacasi bu Private Keyle Walletinizdeki bütün Criptolarinizi istediginiz yere yollayabilirsiniz.

Sirada nasil Bitcoin veya diger Cryptocoinlar satin alabilirim?

Burda degisik Borsalarda ilk step olarak kayit islemlerini tamamlayip sonrada paranizi depolayip istediginiz Cryptolari uygun bir kursda satin almak ve satmak mümkündür. Her Borsalarda degisik ücretler ve kurslar sunulur takip etmenizi rica ederim. Burdaki Borsalarda sizlerin özellikle olusturmaniz gereken 2FA=2 faktör yetkilendirme (SMS ve Emailli) hesapinizi bu yöntemle korumanizi tavsiye ederim. Burda önceki zamanlarda birkac Hackerlar depolari bu dikkatsizlikden dolayai bosaltmisdi.

http://www.kraken.com
http://www.bitcoin.de
http://www.poloniex.com
http://www.bittrex.com
http://www.bitfinex.com
http://www.coinbase.com

burdan Coinlari satin aldiktan sonra olusturdugunuz Coin Wallet´e göre QR yada HASH sekilinde Adresine yollayabilirsiniz ve kursun cikmasini beklersiniz.

Kurslar nerden Takip edilir?

http://https://cointracking.info/
http://www.coinmarketcap.com

Cep telefonlarinda uygun App´ler da var: Cointicker, Blockfolio

Simdiden size ne kadar dikkatli olmaniz gereken seyleri tamamen yazmis oldum eger unutdugum birsey varsa arkadaslar tamamlayabilirler ;)
Paranizi kaptirmayin mümkünse bu islerin icinde veya bilgisi olan birilerinden akil alin.

aksarayli
18 Ekim 2017, 13:31
Simdi diyelimki coinbase.com'dan bir hesap actim ve bitcoin aldim.Bunu baska yerlerden nasil ucuza alip yükselince satacagim.Yoksa sadece coinbase'den mi alip satacagim tam anlamadim.

iM3GTR
18 Ekim 2017, 20:02
Slm Aksarayli,

Burda anladigim kadar Trading yöntemini kullanmak istoyrsun Bitcoinlari cogaltmak icin.

Dikkat etmen gereken bir kac faktörler var hizli bir internetin olmasi, ve cok kisa bir süre icinde kurslarda fark orani yüksek oldugu zaman ise gecemen :D Bu fark sayesinde alis ve digerinde satis yapman Arbitrage Trading deniliyor. Borsalar arasinda Bitcoin Kursunda en az ~150€ min. fark olmasidir. Yoksa asla karli cikmazsin! Bu Borsalarda Fiyat degerleri bir kac dakika icinde hemen hemen ayni Kurslara düzeltiliyor.
Yapman gereken seyler bütün yukaridaki Exchange Borsalarda (Coinbase,Kraken,Bittrex........) bir hesap acman inkl. verifikasyon sonrada örnek olarak mesela 4500€ yatirim yapmak istiyorsan bu Parani burdaki Borsalara paylastirman bir sekilde her birisinie 600€ depona transfer (überweisen) yapman gerekiyor. Bu Miktara siz karar verebilirsiniz.

Simdi bu Cointracker da zamanin oldugunda sürekli Borsalardaki kursalari takip ettiginde bu inis cikislarda Borsalar degisik fiyat (kursalar) biciliyor Bitcoin (ve her diger Cryptolar) icin. Bu Fark Borsalar arasinda Bitcoin icin 150€ min. oldugunda ucuz olan Borsaya giris yapip ek olarak Bitcoin satin al ve ayni zamanda pahali olan Borsaya giris yap ve oradada sat. (cok kisa bir süre icinde) Her Borsada degisik Ücret (Gebühr) olusuyor bu yöntemi kullanmadan önce bir hesap yapman iyi olur hangi farkda uygun olduguna sen karar verebilirsin. Daha yüksek fark daha cok kar getirir diyebilirim. Burdaki en önemli Risk- bazen bu farki cok kisi gördügünde Exchange Borsalarinda akin edildiginde Server´lar yavasliyabiliyor bu ne demek oluyor System yavasladiginda Satis yada alis yaparken uygun bir kursda bu islemler tam zamaninda halledilmiyor. En kötü ihtimal burda senin bu zaman kaybindan zararli cikman anlamina geliyor.

Sizlere burda kisa bir video var arbitrage trading nasil calistigi: http://https://youtu.be/6FJesoPXL6o.

aksarayli
18 Ekim 2017, 21:32
Yavas yavas anlamaya basliyorum.

Yada coinbase'den biraz bitcoin alayim yükselmesini bekleyim.

Pasha67
22 Ekim 2017, 23:50
Burda site tavsiye edebilirmiyim bilmiyorum ama en basindan beri var olan https://bitcointalk.org sayfaya üye olup ordan bilgi edinmenizi tavsiye ederim. Ayrica türklere özel bölüm de mevcut ve güzel bilgi paylasimlar oluyor.
Ayrica youtube da alp isik ve mehmet hamdi bol adli arkadaslari da izlemenizi tavsiye ediyorum.
Ve ayriyetten bir video da buraya atayim: https://www.youtube.com/watch?v=WdwnjF9pyXE

Burda moderatör arkadaslar kizmaz bana umarim ama cok yararli bir sayfa ilk söyledigim. Simdik kendim bildigim halde saklamak istemedim, paylasmak istedim. Kabul görülmezse cikarsirsiniz zaten...

Ve bilmeyenler icin su konuyu bir okumanizi isteyecegim (Pizzayi bitcoin ile satin almak - sene 2010 yani daha dogru dürüst kimsenin bilmedigi zamanlar) :D :
https://bitcointalk.org/index.php?topic=137

10.000 btc(bitcoin) ozamanki degeriyle yaklasik 40$ olan miktar bugün 50.000.000€ (50 Milyon Euro) ediyor. Bu olay her sene kutlaniyor bile, tabiki geyik amacli...
Ben okurken bile zevk aldim, sizle paylasmak istedim. :D Sene 2010

Mahmut40
16 Kasım 2017, 00:26
Slm @himalya kardesim,

Kardes kolay gelsin. Ben satin alacaktim bi kac saygfadan baktim ama bitcoin almayi gösteriyorlar. Bende bitcoina simdi 7000€ vermek istemiyorum. Ilk etapta 400-500€ yatirmak istiyordum, ve ripple, iot, eos gibi kripto notlarini almak istiyordum.. bu mümkün mü, direk bitcoin satin almadan ?

samet64
16 Kasım 2017, 03:10
IOTA yı takip etmenizi öneririm geçen hafta salı bi miktar para yatırdım ve bir hafta içinde param nerdeyse ikiye katlandı.

Biraz araştırmanizı tavsiye ederim geleceğin Para birimi IOTA olabilir diyorlar ve bitcoinu da geri de bırakabilme potansiyeli var.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Mahmut40
16 Kasım 2017, 05:29
Evet, iota'ya bende yatiracagim. Arkadaslar önce bitcoin satin alin. Bitcoin i wallet e aktarin. Bitcoin üzeri iota satin alabiliyorsunuz. Kurs daha 0,63€ da. Icinizi yakmayacak, zaten iki gün disari cikacagim para dediginiz parayi yatirin bence. Ve haram oldugunu düsünmüyorum. Bugün ayni altin gibi, dügünde takiliyor, iki sene aonra satiliyor, yine bir kar var icinde. Yada vw'den aktie satin alioyrmus gibi. Firma'ya paranozla katlkida bulunuyorsunuz. Kar yaparsa, sizede pay düsüyor..

fuk_18
17 Kasım 2017, 03:46
iota denen bitcoin gibi sanal para birimimi ? ve ethereum hakkinda düsünceleriniz nelerdir birde son olarak evde kendimiz üretebilirmiyiz bunu

samet64
17 Kasım 2017, 03:51
iota denen bitcoin gibi sanal para birimimi ? ve ethereum hakkinda düsünceleriniz nelerdir birde son olarak evde kendimiz üretebilirmiyiz bunu

Eğer “mining” denen olayı kastediyorsan evde yapman sacma olur.

1. Bunun için çok güçlü bir bilgisayarın olması lazım
2. Miningden kazandığın paranın fazlasını elektrik faturasına verirsin.

“Mining” yapan çoğu insan elektrik ucuz olan ülkelerde serverlerini kuruyorlar böylece büyük bi miktar para elde edebiliyorlar.

Iotaya gelirsek evet bitcoin gibi bir sanal birimi.

fuk_18
17 Kasım 2017, 04:07
aynen evde dusundum 8 adet grafik karti alip bunlarin özel bilgisayarlarini toplayip kendimiz üretmeyi, ve yakacagi elektrigide hesap ettik öyle cokda birsey tutmuyor,

iotaya gelirsek nasil alincagini göremedim ve nereden, birde litecoin und ethereum suanda uyugun birazdaha tavsiye edermisiniz alinmasini

iota birde nasil üretiliyor. cpu desteklimi yoksa gpu desteklimi ? hangi algoritma kullaniliyor ? merkez bazlimi üretim yapiliyor ?

fuk_18
17 Kasım 2017, 10:08
iota yi nasil alicaz onu bulamadim link verebilirmisin almak icin

IOTA yı takip etmenizi öneririm geçen hafta salı bi miktar para yatırdım ve bir hafta içinde param nerdeyse ikiye katlandı.

Biraz araştırmanizı tavsiye ederim geleceğin Para birimi IOTA olabilir diyorlar ve bitcoinu da geri de bırakabilme potansiyeli var.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

samet64
17 Kasım 2017, 13:36
iota yi nasil alicaz onu bulamadim link verebilirmisin almak icin

Bana da bi arkadas yardimci oldu baya zahmetli bi is.
Walleti burdan aldik : https://github.com/iotaledger/wallet/releases

Önce Bitcoin alip bitfinex üzeri iota aldim. henüz Bitcoin la alindigini icin malesef %10 a yakin Gebühr ödemek zorunda kaldim.

Ben 1 MIOTA - 0,33€ iken aldim ve su an 1 MIOTA - 0,69€.
Tekrar 0,30 lara gelirmi bilmem ama 0,40 - 0,45 arasi olursa yine bi miktar almayi düsünüyorum.

fuk_18
17 Kasım 2017, 15:40
ya su bitcoini alamadim birturlu nasil aldiniz siz ?'

samet64
17 Kasım 2017, 15:43
ya su bitcoini alamadim birturlu nasil aldiniz siz ?'

Postaneye gidip bitpanda istedim.
Bitpandanın sayfasından bitcoin aldım.
Bitfinex de binevi bitcoinumu satıp IOTA aldım.

fuk_18
17 Kasım 2017, 18:19
ethereum aldim ben onu iota ya ceviremiyormuyum bitfinex den ?

Postaneye gidip bitpanda istedim.
Bitpandanın sayfasından bitcoin aldım.
Bitfinex de binevi bitcoinumu satıp IOTA aldım.

samet64
17 Kasım 2017, 22:54

Ethereum hakkında bir bilgim yok malesef

Mahmut40
18 Kasım 2017, 02:04

Kardesim bende 1500€ luk bi yatrim düsünmüstüm. Vok arastirdim, bende minen yapacaktim iyi bir bilgisayar yada artminer ile fakat almanya da sacma bunu üretmek, cünki atromkosten cok. Bulgaristan, bosna gibi avrupa ülkelerine gidersen belki bi ihtimal. Ama ben 1500€ yu öyle bilgisayara harcayaacgima, ben iota, xlm, .. gibi gibi ucuz währung lar aldim.

Iota almak icin, önce bitcöin alman lazim. Bitcoin degeri 6000€ ama sen illa 6000€ yatirmana gerekmiyor, kücük parcalarda alabilirsin 0,5 0,05 gibi gibi..

Ben bitcoin'i coinbase üzeri satin aldim. Yatirdigin paranon 1,5% u kesiliyor. Ordan bitcoin i bitfinexe yatirdim. Ve ordan'da btc yi iota'ya cevirdim. Istersen parani bitfinexte tutabilirsin, yada iota wallet indirip, oraya aktarabilirsin

Mahmut40
18 Kasım 2017, 02:05

Evet cevirebiliyoesun. Yine bitfinex üzeri

Iota su an 0,65-0,75 arasi calkalaniyor. Yükselecegini düsünüyorum kisa sürede. 0,8 kurunu bi önümüzdeki pazartesi itibaren görecek gibi. sadece tahmini, cünki yeni yatirimcilar hafta sonu üzeri yatirdiklari icin ve bankalar hafta sonu calismiyorlar. O yüzden 0,7 alti glrürsen bende almani öneririm. yada illa iota degil, baska daha ucuz währunglar da olur? Tabi o sira elindeki ethereum ve bitcoin degerinede bagli. Eger iota 0,8 olupta, bitcoin in 7000 veya üzeri olmasi, yine farkli hesap getirir. O yüzden pek anlamiOrsan, biraz yatirayim diyorsan al dursun kösede. 4 sene sonra gel bak :) iota daha yeni, bende cikacagini düsünüyorum daha. Ama bu sadece tahmin, lütfen kimse bana bakarak illa almasin. Arastirin hangisi uygun gelirse size, alin.

fuk_18
18 Kasım 2017, 02:43
iota bende aldim bakalim bir miktar dahada almayi dusunuyorum üretimde ise zahmetli is ama sonuna kadar kovalamayi dusunuyorum bu isi grafiklere baktim eski olan 2012 de 4 5 euro iken bitcoin simdi 6800 cok deli paralar kazandi millet ucundan dönenler cok pisman

Mahmut40
18 Kasım 2017, 02:57
kismet. ama elindeki parayi biraz dagitmani öneririm. bütün varligini tek bi yere yatirim da tutmani önermem, statik olarak risk artiyor yoksa.

bende bu iste hic bilgili degilim. daha ustalari vardir elbet, sadece ben ilgililere ilk adimi size göstereyim dedim. arastirdigim, okudugum bunlar..

Birde eklemek istedigim birsey var: fiyatin arz ve talep'ten kaynaklandiginin bilincinde olun. IOTA Milyarlarca sürülürken, Bitcoin Milyonlarda... yani isin icinde politik bir hamle'de var.

bu tür seyleri arastirin.. daha diyecek biseyim yok :D

Dedikli
15 Aralık 2017, 23:26
Selam arkadaslar Bitcoin nerden ve nasil alinir Bitcoin sayfasinda bir bankanin ismi >>Fido Bank<< var oraya bir hesapnumarasi/Kontomu actirmak lazim alan arkadaslar nasil yapiyor kisaca bir anlatirsaniz sevinirim yardimlariniz icin simdiden tsk,ler

Emin58
25 Aralık 2017, 21:43
1.Online Kontonuz olmasi lazim.
2.Bitcoin sayfasina anmelden yapacaksin.
3.Ordan Etherium alacaksin ne kadar yatirim yapmak
Istiyorsan.
4. Sonera Binance üye alacaksin
5. Bundan Sonra ne kadar iota almak istiyorsan
Bitcoindan Binanceye Etherium göndereceksin.
6. Bu Etherium la iota alacaksin yada baska seylerde
Alabiliyorsun
- Fidor Bankda Konto ysptigin zaman das hizli alim
Satim Yapiyorsun.
Yspiyorsun über senin muss Sparkasede 1-2 grün beklemen lazim

Mehmet 1.
26 Aralık 2017, 13:12
Selam Bitcoin Ustalar

tam tersini yapan var mi .Bitcoin den € çeviren , yani parasını geri alan ????

V/S
26 Aralık 2017, 17:43
Atik bu isin suyu cikdi, herkes Altcoin alip ayni Bitcoinun gibi cikisi olacak sandediyor.

Tüm Coin satan Traderler yogun oldugundan güclük cekiyorlar. Dikkatli olun.

azrail23
27 Aralık 2017, 13:23
Altcoinlar degerinden cok yüksek piysasada benim görüsüm. Ama seneye talebin cok daha artacagina inaniyorum. Hepsinin gelecegi olmasada iclerinden bazilari dünyayi degistirerek.

iyi günler

Osmanbey34
28 Aralık 2017, 16:40
suan bu bankada hesap actirmak zor cünkü cok talep var

Selam arkadaslar Bitcoin nerden ve nasil alinir Bitcoin sayfasinda bir bankanin ismi >>Fido Bank<< var oraya bir hesapnumarasi/Kontomu actirmak lazim alan arkadaslar nasil yapiyor kisaca bir anlatirsaniz sevinirim yardimlariniz icin simdiden tsk,ler

memocan86
28 Aralık 2017, 17:03
Selam 2Usi Tech den mi yapiyorsun

cetx06
14 Ocak 2018, 20:58
arkadaslar bende arastiriyorum bu bitcoin olayini, nasil yapacagimi bilmedigim icin tereddüt icindeyim, ama denemek istiyorum. sizlere sorum hangi siteye üye olunup aliniyor bu bitcoin. bilgi verirseniz sevinirim. tesekkürler.

.onur
14 Ocak 2018, 22:12
Yapmyin emeginizi cöpe tmyin yni ona buna vermeyin exspertler bu yilin sonunad bitcion 1800 dolar düsücegini yaziyorlar uzk durun

Osmanbey34
14 Ocak 2018, 22:22
arkadaslar burdan herkeze sesleniyorum cünkü suan Bitcoin herkezin agazinda ......

1. Cloudmining ler cok dikkat edin Bitclub Network etc....
2. Ebay Kleinanzeigen lardaki ilanlara / Miner vs

COK COK Dolandirici var ! Paraniz gitmesin.

Ama genel anlamdada sunu yazmak istiyorum: herkezin bir strategiesi var / traden / minen vs bu isleri iyi yaparsanız gelecek senelerde iyi para yapabiliriz !

Housing Firmalarini dikkat edin. Dün yine bir almanyada şirket batti !

serkaneren
16 Ocak 2018, 18:28
Bitcoin bugün itibari ile baya bir deger kaybetti arkadaslar %15 lik bir deger kaybi yasadi iyi arastirin bence yatirim yapmadan

.onur
16 Ocak 2018, 19:04
Bitcoin bugün itibari ile baya bir deger kaybetti arkadaslar %15 lik bir deger kaybi yasadi iyi arastirin bence yatirim yapmadan

Bu gün düser yarin cikar bu böyle 8-10 sefer devam eder daha sonra bir düser birdaha 17 bin dolari asla görmez
Bu isler böyledir

Osmanbey34
17 Ocak 2018, 14:28
Arkadaslar,

herkezin yorumuna saygi gösteriyorum. ama burda konu konuya karisiyor !

1. hic kimse bilemez ne nezaman olur.

@onur " birdaha asla 17000 doları görmez. ben buna katılmıyorum bence bu sene en az bi 17000 dollara çıkacak.

2. arkadaslar yazmış ben sunu aldim, suna cevirdim, söyle yaptım böyle yaptım.

@all herkezin strategie si kendisine. benden size tavsiye bitcoin alin bekleyin ve hic bir şey yapmayın ! suan Bitcoin düşdü paniğe de girmeyin.

3. genel anlamda buraya yorum yazmak bence doğru degil. ben hergün yaklaşık 4 saat bu konu ile ilgileniyorum

3.1 örnek: Blockchain ne ? fayadalari vs....
3.2 Bitcoin suan neden düsdü ? çünkü China ve Korea da ki politik durumlardan

4. traden ve handeln ben burada hiçkimseye tavsiye etmiyorum ! biraz paraniz kenarda varsa, bi kaç coin alin ve bekleyin. ama günlük traden cok riskli.

5. Bitcoin & Co herkez bitcoin den konuşuyor ama Dash, etherium, Ada vs coin ler var. Önemli olan Bu Coin lerin Projeleri. Bu Projelere inanmak ve faydalarını görmek !

6. Tekrar yazıyorum cloudmining vs....sayfalarına kesinlikle üye olmayan paraniz gider.

-----------------

önemli olan birseye inanmak ve o projenin FANi/Hayrani olmak. Örnek ben ilk iPhone nu aldigimda o zaman smartphone daha yeni kelime olarak belirlendi. ben apple hayranıyım:)
bitcoin de ayni bu projenini hayranı olmak ve bu projeye inanmak.

bitcoin & Co traden icin çıkmadi. ben kendim traden/handeln yapmiyorum ve karsiyim !

.onur
17 Ocak 2018, 14:43
Ben 17bin dolari hiç göremez demedim belki yakinda 20bin dolarida görebilir ama
Bir görür bir düser bu böyle bir kac sefer tekrarlar sonra bir düser daha kimse tutamaz

Osmanbey34
17 Ocak 2018, 15:27
ok o zaman ben yanlış anladım..... :)

arkadaslar paniği kapılmayın. suan düsüyor . ama bazı konular kapanınca o zaman yine çıkacak.

edit 14:45 cinliler yavaş yavaş russiaya gidiyor. ben den bugünlük bukadar bilgi.

http://coinwelt.de/2018/01/unternehmer-kauft-zwei-elektrizitaetskraftwerke-fuers-bitcoin-mining/

herkeze kolay gelsin

Ben 17bin dolari hiç göremez demedim belki yakinda 20bin dolarida görebilir ama
Bir görür bir düser bu böyle bir kac sefer tekrarlar sonra bir düser daha kimse tutamaz

scamt
20 Ocak 2018, 19:32
arkadaslar bitcoin ne kadar cikar ;
ben gecen sene haziranda alacaktim cok kisiler bana alma alma dedi neyse bende alayim dedim ama bir türlü beceremedim.. simdi is isten gecti ama belki 20.000 görür diye dusunuyorum ama sizin fikirleriniz ne olur..

almak simdilik sakincali mi yoksa akip etip 10.000 dusdugu an mi alayim
saygilar

Mahmut40
20 Ocak 2018, 21:19
Deger kaybi cin'den ve koreden gelen kisitlama haberleri yüzündendi. Cin'de bi degisiklik olmasada, kore kisitlamalarin gerceklesmeyecegini söLedi. Cin ise bugün bu madeni paralarda en cok rol alan ülkelerden biridir. 30-40% a varan Deger kaybi o yüzden gerceklesti. Ama kore'den gelen haber ile birlikte iki gündür yine yükseliste. yarin ne olur bilinmez

iM3GTR
21 Ocak 2018, 02:32
iyi aksamlar beyler ;)

Su an Bitcoin ve diyer Crypto paralarını satin almak icin bütün borsalar sıkı kontrol altında. Alıcılar mutlaka Pasaport veya diger geçerli evraklarla verifikasyon sonucunda satin alabiliyor. Coinbase´de üye olan ve almanyada oturum olanların hesabını kapatmak üzere olabilirler. (Borsalardaki koşulları lütfen iyi okuyun) Ben Bitpanda.com sayfasında kayit oldum ve burdan €´la satın aliyorum. Bitcoin´un yükselmesi biraz engellense bile bir çok kurumlar şüpheli bakışla yatırımcıları koruma amaçta bunu düzenlemeye calisiyorlar buna birçok devletler dahil. Bitcoinun fiyatı yani degeri kullanmak isteyenlerin talebiyle yükselir bunu unutmamak lazım yatırım yapmış olanlar satmadigi sürece burda kar yapmış anlamına gelmez, bunlar sadece dijital rakam!

Riske atabileceğiniz parayla girmenizi tavsiye ederim. Eğer aksamlari rahat uyuyamıyorsanız ozaman çok fazla paraniz var kryptoda :D

Sah
21 Ocak 2018, 02:42
nasil alacagiz nerden alacagiz biraz bilgisi olan paylassin lütfen, ben 1000 euro yu verecegim. asagidaki yere kayit oldum bir türlü beceremedim dogrusu,

https://eu.iqoption.com/de

iM3GTR
21 Ocak 2018, 02:53
nasil alacagiz nerden alacagiz biraz bilgisi olan paylassin lütfen, ben 1000 euro yu verecegim. asagidaki yere kayit oldum bir türlü beceremedim dogrusu,

Siz burdaki hesabınızda € yatirdinizmi?? Bankadan veye diger para aktarma şirketlerinden bu sayfaya € yolladikdan sonra satin alabilirsiniz.

Mahmut40
21 Ocak 2018, 18:24

senin sayfani bilmiyorum.
benim nasil yaptigimi anlatayim: coinbase üzeri yaptim. bitcoin aldim ayni sayfadan, sonra bitcoin u ya bittrex yada bitfinex e aktararak orda cesitli coinler aldim

egeli-20
23 Ocak 2018, 01:54
Arkadaslar bana IOTA icin iyi bir Wallet önerebilirmisiniz?

egeli-20
23 Ocak 2018, 02:15
Kardesim bende 1500€ luk bi yatrim düsünmüstüm. Vok arastirdim, bende minen yapacaktim iyi bir bilgisayar yada artminer ile fakat almanya da sacma bunu üretmek, cünki atromkosten cok. Bulgaristan, bosna gibi avrupa ülkelerine gidersen belki bi ihtimal. Ama ben 1500€ yu öyle bilgisayara harcayaacgima, ben iota, xlm, .. gibi gibi ucuz währung lar aldim.

Iota almak icin, önce bitcöin alman lazim. Bitcoin degeri 6000€ ama sen illa 6000€ yatirmana gerekmiyor, kücük parcalarda alabilirsin 0,5 0,05 gibi gibi..

Ben bitcoin'i coinbase üzeri satin aldim. Yatirdigin paranon 1,5% u kesiliyor. Ordan bitcoin i bitfinexe yatirdim. Ve ordan'da btc yi iota'ya cevirdim. Istersen parani bitfinexte tutabilirsin, yada iota wallet indirip, oraya aktarabilirsin

Mahmut40 Arkadasim.
IOTA icin hangi Walletì kullaniyorsun? Ben arastirdim ama saglikli bir sonuc alamadim.

Mahmut40
24 Ocak 2018, 20:40
Mahmut40 Arkadasim.
IOTA icin hangi Walletì kullaniyorsun? Ben arastirdim ama saglikli bir sonuc alamadim.

hicbir wallet kullanmiyorum. tüm param bittrex ve bitfinex'de. onun disinda iota icin IOTA Wallet var, fakat gecen haber okumustum, ordan paralarinin calindigini iddia edilmisti

denniscan
24 Ocak 2018, 21:34
Selam arkadaşlar aranızda bitcoin madençilik yapan arkadaşımız varmı?

Osmanbey34
25 Ocak 2018, 10:03
evet var. Antminer ile yapıyorum suan.

Mehmetali
25 Şubat 2018, 12:39
Bitcoin 15000 euroyu gördükten sonra ani bir sekilde 6000 euroya Kadar düstü,
suan tekrar yükseliste, takipte olan arkadaslar fikirleriniz nelerdir bu durumda.?

Rookie
26 Şubat 2018, 11:02
Elle tutulabilir yatırımlar bile zarar ettirebilirken sanal bir yatırım aracı nekadar güvenli olabilirki
Sende yazmışsın zaten 15000 den 6000 ne düştü diye kumar oynamayı sevenler için eğlenceli olabilir diye düşünüyorum

Osmanbey34
26 Şubat 2018, 14:41
arkadaslar bu konuya herkez birsey yaziyor. kumar deyi birsey yok ! ben tekrar yazıyorum .

1. Trading yani Borsa // evet bu konuya kumar gibi baka bilirsiniz . al sat , al sat ve herzaman gebühr vs oluyor .....burda hesabiniz iyi olması lazım. benim size tavsiyem 100 euro coinbase yollayın ve ufak başlayın. Litebit de olabilir cünkü hollandada ve her borsanın artı ve eksisi var ! paranizi bence uzun zaman borsa larda tutmayin. ( ama kesinlikle anlamıyorsanız uzsak durun )

2. wallet size paper wallet tavsiye ederim yada örnek dash alacaksınız direkt dash kendi sayfasından bi wallet acin

3. konuyu anlamadan buraya birsey yazmak bence yanlış. kimderdi internet kime lazim....... ve kripto paralar da öyle ......

örnek olarak suan cok gizli bi konu ama sizin ile paylaşayım..... normalinde ben bilgilerimi hic kimse ile paylaşmam ama bu board da sizinle tabiki neden olmasın.....

ioata e mobil şirketlerinle anlasdi vw ve Bosch ile. ilerdi kapının önünde park edince ioata ve örnek dash bu system ile islem yapacak . islem olarak data transfer ve para transferleri. arabaninizin bi walleti olacak ve o wallet den charge icin ödemeyi dash ile yapacaksınız

-------

uzun lafın kisazi olay bitcoin degil olay Blockchain systemi....... bitcoin ileride altın gibi olacak sabit bi fiyata kalacak . bitcoinun yerine baska coinler gelecek bitcoin cash olabilir ama bunu suan kesin hic kimse bilemez.. zaman göstericek

--------

sanal alemde hergün birsey oluyor örnek olaracak siz facebooku kapata bilirsiniz ama interneti kapatamazsınız yani exchange ler değişir prepaid ler yasaklanır vs ama blockchain systemini durduramassiniz yani interneti kapatamassiniz.....

V/S
27 Şubat 2018, 20:29
Bu bir Yatirim araci dir, burada siz Teknolojiye yatirim yapiyorsunuz, tutar tutmaz bu belli degil.

Eger arkasindaki bu kisiler bunlari iyi pazarlarsa, cikar yada batar. Gelecek 20 Sene icinde

Bargeld ortadan kalkacak, elinizdeki sanal parayla ödemelerini yapacaksiniz. Bunun adi "Euro Credits) mi olur bilmem.

Eger yatirim yapiyorsak, bunun sizi iflasin esigne getirmemeli, yani gözden cikarta bileceginiz miktar olmasi lazim.

becerikli035
28 Şubat 2018, 11:51
Her yatırım aracında olduğu gibi bitcoin de de riskler vardır elbette. Bitcoin %-1.2 oranla düşüşte. 10616.1Dolar. Bitcoin almak istiyorum ama bir yandan da endişeliyim. Ya tam düştü derken alırsam ardından bir daha düşüş yaşarsam bu aşırı koyar. Bu siteden: http://piyasa.paratic.com/kripto-coin/bitcoin/ sürekli takip ediyorum. Var mı bitcoin alıp satan aramızda?

SpeEdZer0
04 Mart 2018, 22:22
Bakin, benim Türkcem güclü ama Tastatur almanca oldu ici hepsini almanca yaziyorum.

Also liebe Mitglieder,

vor ab sollte man sich über die ganzen kryptischen Währung aufklären und dessen bewusst sein, wer wieviel irgendwo Investiert. Den einen oder anderen ist bereits aufgefallen, dass gerade gefühlt täglich irgendwelche neue Währung auf dem Markt kommen.

Wir stehen gerade unmittelbar vor der Globalisierung und dem Ende des Bargeldverbotes. Jede Regierung bastelt gerade an der eigenen Digitalisierten Währung.
Ich bin mir sicher, dass sich viele noch dadran erinnern können, dass Microsoft "Windows 10" jeden die Lizenz geschenkt hat - habt Ihr euch mal überlegt warum?

Nur so mal als Denkstütze. Bill Gates nutzt jeden Rechner zum Minnen - liest die AGB, Microsoft wird in Zukunft mit mehreren Regierung zusammenarbeiten.

Jede Regierung steht über der Kryptischen Währung - und wenn der Staat des Landes sich dazu beschließt diese Währung auszuschalten, so sind all die "Bitcoins etc.." alle rein gar nichts mehr Wert.

Es kann sein das es noch 1 Monat gut geht - vielleicht auch 1 Jahr - oder auch nur 10 Jahre.

Fakt ist, dass das Ende definitiv kommen wird und all diese Coins keinerlei mehr Wert besitzen.

Mein Appell, verkloppt alle die derzeitige Coins und holt das Maximum raus.

Lieben Gruß

Ali

Osmanbey34
04 Mart 2018, 23:30
arkadas yazdigini bi oku

"Es kann sein das es noch 1 Monat gut geht - vielleicht auch 1 Jahr - oder auch nur 10 Jahre. "

böyle yorumlara bayılıyorum. bunu hic kimse bilemez ! OLABILIR OLABILIR .................ve artı digitalpara yasaklanamaz ! bu ayni vergi olayı gibi birsey. Schweiz anlaşma yapar müşteriler panamaya gider vs.... digital para olayı da ayni exchange leri bi ülke yazaklar diger ülkeye gidersin ve ayrıcı baska bi yorum da da yazdım

internet te bi kac sayfa yasaklanilir ama interneti hic kimse kapata bilir mi ?

Bakin, benim Türkcem güclü ama Tastatur almanca oldu ici hepsini almanca yaziyorum.

Also liebe Mitglieder,

vor ab sollte man sich über die ganzen kryptischen Währung aufklären und dessen bewusst sein, wer wieviel irgendwo Investiert. Den einen oder anderen ist bereits aufgefallen, dass gerade gefühlt täglich irgendwelche neue Währung auf dem Markt kommen.

Wir stehen gerade unmittelbar vor der Globalisierung und dem Ende des Bargeldverbotes. Jede Regierung bastelt gerade an der eigenen Digitalisierten Währung.
Ich bin mir sicher, dass sich viele noch dadran erinnern können, dass Microsoft "Windows 10" jeden die Lizenz geschenkt hat - habt Ihr euch mal überlegt warum?

Nur so mal als Denkstütze. Bill Gates nutzt jeden Rechner zum Minnen - liest die AGB, Microsoft wird in Zukunft mit mehreren Regierung zusammenarbeiten.

Jede Regierung steht über der Kryptischen Währung - und wenn der Staat des Landes sich dazu beschließt diese Währung auszuschalten, so sind all die "Bitcoins etc.." alle rein gar nichts mehr Wert.

Es kann sein das es noch 1 Monat gut geht - vielleicht auch 1 Jahr - oder auch nur 10 Jahre.

Fakt ist, dass das Ende definitiv kommen wird und all diese Coins keinerlei mehr Wert besitzen.

Mein Appell, verkloppt alle die derzeitige Coins und holt das Maximum raus.

Lieben Gruß

Ali

Ozdenkaya
19 Mart 2018, 15:02
Bitcoin düşüş evresinden kurtuldu. Şu an 32765.0848 TL 7.96% oranında yükselişte. Bitcon canlı takibini buradan (https://piyasa.paratic.com/kripto-coin/bitcoin/) yapıyorum. Bakalım bu yükseliş nereye kadar devam edecek?