PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cocuklarin Pasaportlari Ellerinden Alinarak Iptal Edilmis

esmerkral
25 Mayıs 2017, 15:38
degerli arkadaslar oglan hanimiyla hafta sonu tatili icin bu sabah istanbula uctular ne varki cocuklarin ellerinden pasaportlari alarak iptal edilmistir demisler duyunca sastim kaldim böyle durumla karsilasan arkaslarimizin önerilerini bekliyorum

hOrOz
25 Mayıs 2017, 15:49
Neden iptal edilmiş acaba?

akdenizli33
25 Mayıs 2017, 15:54
arkadsaim neden iptal edilmis..

esmerkral
25 Mayıs 2017, 15:57
bilmiyorum bilgi verilmiyormus askerlik desem askerlik oldu siyasi meselesi olsa siyasiden anlamazlar bildigim sadece ankara merkezden oglaninda, gelininde pasaportlari iptal olmus

egeli
26 Mayıs 2017, 17:23
Belki bir yanlis anlama vardir

Oguzhan06
26 Mayıs 2017, 17:44
Insallah sadece bir yanlistir ...bence öyle birsey ..er yada gec gercek meydana cikacakdir arkadasim .. Rabbim yardimciniz olsun

zülfikar
26 Mayıs 2017, 19:01
belki bu bilgi faydali olabilir buyrun
Pasaportu iptal olanlar, el konulanlar ne yapmalı?

Devlet evrakta sahtecilik yaparak pasaportlara uluslararası zayi ilanı vererek iptal edilmesine sebep oluyor. 200 bini aşkın pasaport bu şekilde iptal olurken neler yapılmalı?
6 Aralık 2016 Salı 17:53
Yargiicinadalet.biz sitesi Pasaportlarla ilgili yaşanan mağduriyetler dikkati çekerek vatandaşı bilgilendiren bir yazı hazırladı.

PASAPORT VERİLMEME İŞLEMİNE KARŞI YAPILACAK BAŞVURU

KHK ile ihraç edilenlerin pasaportları KHK gereğince iptal edildi. Yeşil pasaportu iptal edilenler, çocuklarıyla ilgili olarak bordo başvurusu talebinde bulunduklarında pasaport çıkartabilmekte ancak, ihraç edilen ve eşi için yeni pasaport talebi reddedilmektedir.

Bu işleme karşı öncelikle Emniyete yazılı başvuru yapılmalı. Yapılan başvuruya olumsuz yanıt verilirse, İdare mahkemesine dava açılabilir.

SORU 1: PASAPORT İPTALİ GEREK GÖSTERİLEREK EMNİYET, KONSOLOSLUK, İNTERPOL TARAFINDAN PASAPORTUN İADE EDİLMESİ İSTENİRSE NE YAPILMALIDIR?

CEVAP 1: Pasaport iptali konusu, son dönemde gündeme gelen ve açıkça sahtecilik yapılarak gerçekleştirilen bir işlem. Can Dündar’ın eşinin pasaportuna el konulmasında yapılan sahtecilik görülmüştür.

Eğer sizin de pasaportunuz iptal edilir ve yetkililer tarafından istenirse;

Yurt dışında bulunduğunuz esnada, pasaportunuzun iptal edildiği söylenerek teslim etmeniz istendiğinde pasaport elçiliğe verilmemeli. Bununla birlikte hem bulunulan ülkenin ilgili kurumuna özellikle de İnterpol’ün Fransa Lyon’daki genel merkezine bir müracaat yapılmalı. İnternetten iletişim bilgileri alınıp ilgili durum hakkında bir başvuru yapılabilir. Kendisi hakkında eğer bir tahdit varsa bunun sebeplerini öğrenmek istediği yazılmalı. Türkiye’deki siyasi durum ve yaşanan cadı avının mağduru olduğu anlatılarak, kendisi hakkındaki tahdit işleminin kaldırılması talep edilmelidir.

Türkiye’de bulunduğunuz esnada istenirse aynı şekilde İnterpol’le yazışarak tahdidin kaldırılması istenmelidir.

İnterpol tarafından yapılan açıklamada, Türkiye’nin koydurduğu tahditlerin kaldırıldığı bildirilmişti. Eğer İnterpol’e başvuru yapılırsa pasaporta konulan tahdit kaldırılıp yurtdışında seyahat edilebilir.

SORU 2: YURTDIŞINDA SEYAHAT EDERKEN, PASAPORT KONTROL ESNASINDA PASAPORTA EL KONULDUĞUNDA NE YAPILMALIDIR?

CEVAP 2: Yukarıda ifade ettiğimiz gibi bu durumla karşılaşıldığında, bulunulan ülkedeki İnterpol kanalıyla Fransa’daki genel merkeze ulaşmaya çalışılmalı ve tahdit işleminin kaldırılması talep edilmelidir.

Pasaportunuza el konulduğunda normal şartlarda konsolosluk aracılığıyla yeni bir pasaport çıkartmak mümkün olabilmekte iken, bugün gidilse işlem yapılmayacaktır. Türkiye’ye dönmenizde bir sorun yoksa konsolosluk size dönüş için gerekli belge verecektir. Türkiye’ye dönüşünüzde sorun yaşayacağınızı düşünüyorsanız, bu durumda iltica konusunu düşünebilirsiniz.

SORU 3: TÜRKİYE’DE İHRAÇ GEREKÇESİYLE PASAPORT İPTAL EDİLDİĞİNDE NE YAPILMALIDIR?

CEVAP 3: Bu durumda öncelikle ihraçlar için AYM ve AİHM’e başvuru yapılmalıdır. Bu işlemler yapıldıktan sonra hukuki olarak pasaport iptali ile ilgili haklar aranmalıdır.

*Görevden alındıysanız, yaşananlara bakıldığında, arama işlemi yapılabileceği kabul edilmeli ve bu işleme hazırlıklı olunmalıdır. Zihni hazırlık yapılmazsa yaşananların etkisinin daha ağır olacağı bilinmelidir.

*Eğer hakkınızda arama kararı verilmişse büyük ihtimalle sabah 5.00 ten itibaren polisler gelebilir. Arama için gelindiğinde kapınız çalınmalıdır. Zorla ya da kırılarak eve girilemez. Kapı dışından bir yerden de eve girilemez.

*Kapıda bekleyen kişilere kim olduklarını, ve hangi amaçla geldiklerini sorabilir ve bilgilendirme isteminde bulunabilirsiniz.

*Arama kararında belirtilen kişinin siz olup olmadığınızı, kimlik bilgilerinizi, kararda belirtilen adresin doğru olup olmadığını, kararın tarih ve saatini uygun olup olmadığını, aranılacak eşyaların neler olduğunu kontrol edebilir ve kolluk görevlilerine sorabilirsiniz.

*Arama kararının tarihi, saati, gece mi, gündüz mü yapılacağı kontrol edilmeli ve yanlışlık varsa bu durum ifade edilmelidir.

*Arama tutanağına imza atmayacak kolluk personeli arama mahalline giremez. Aramaya katılanların tutanağı imzalayıp imzalamadığına dikkat edilmelidir.

*Arama esnasında hiçbir şeye dokunulmamalıdır. Bu sizin mi diye gösterilen bir CD, flash bellek, v.s. kesinlikle ELE ALINARAK kontrol edilmemelidir. Yani polisin uzattığı şeylere el sürülerek parmak izi bırakılmamalıdır.

*Arama bitikten sonra yapılan işlemle ilgili olarak aramaya katılanlar tarafından tutanak hazırlanır. Bu tutanakta; kararının tarih ve sayısı, eğer hakim kararı yoksa savcılık tarafından verilen yazılı emrin tarih ve sayısı ( arama işlemleri savcı kararıyla yapılmaktadır), Aramanın yapıldığı yer, işleme başlama ve bitiş saati, Aramanın konusunun ne olduğu, Araçta, konutta, işyeri ve eklentilerinde arama yapılmışsa, aracın plaka numarası, markası, konutun, işyerinin ve eklentilerinin açık adresi belirtilmelidir. Aramanın sonucunda suç unsuru bulunup bulunmadığı, el konulan suç eşyasına ilişkin belirleyici bilgiler, Arama sonucunda yaralanma veya maddi bir zarar meydana gelip gelmediği, Arama işlemini yapanların adı, soyadı, sicili ve unvanı, hususları yer almak zorundadır.

*Tutanakta bu hususların olup olmadığını, işleme başlama ve son verme saatlerinin doğru yazılıp yazılmadığını, el konulan eşyalar varsa doğru olarak tutanağa geçirilip geçirilmediği hususları kontrol edilmelidir. Gerçeği yansıtmayan ya da anlaşılmayan hususlar varsa şerh ve itirazi kayıt koyarak itirazların tutanağa yazılması istenmelidir.ŞERHE VE İHTİRAZİ KAYITA MÜSAADE EDİLMEDİĞİNDE TUTANAĞA İMZA ATILMAYACAĞI söylenmelidir.

*Arama sonunda, şüpheyi haklı kılan bir şey elde edilmemiş ise bunu belirten bir belge verilmesini talep ediniz. Eğer el koyma işlemi yapıldı ise, el konulan eşyanın size ait olup olmadığına ilişkin görüş ve iddialarınıza da yer verilmesini talep edebilirsiniz.

*Aranacak yerde bulunan kişilerin özel hayatlarına ve mallarına gereken azamî özen gösterilir.

Hakkınızdaki arama kararını ölçüsüz bir şekilde gerçekleştiren ve yasal haklarınızın kullanılmasını engelleyen Kolluk Görevlilerine ‘’haklarında suç duyurusunda bulunacağınızı ve ayrıca Adalet Bakanlığına karşı açacağınız tazminat davasında verilecek maddi ve manevi tazminat bedelinin yasa gereği kendilerine rücu edileceğini’’ usulünce anımsatınız.

Kaynak: Yargiicinadalet.biz

hOrOz
26 Mayıs 2017, 20:51
Sebebi belli değil maşallah herkes atıp tutuyor

Adam siyasetle ilgilenmez diyor siz siyasidir diyorsunuz

Bilmiyorum nedeniyle okuyorsunuz

Prens-66
26 Mayıs 2017, 21:01
Saman altından Su çıkarmaya benzer..

Konulara doğru dürüst hakimiyetlilik yok malesef, konu kapatmaya gönül kırmalara herkes seferberlik yapıyor sanki kopf-gegen-wand-smil

bingöllü
27 Mayıs 2017, 13:32
Hukuken devletin kanuni bir dayanağı olmadığı için pasaport iptal etme hakkı yok.
Ancak 'pasaport kayıp ilanı' verildiği taktirde devlet yetkilileri pasaportu iptal etme hakkına sahipler.
Maalesef devlet evrakta sahtecilik yaparak, kişiler adına böyle bir ilan hazırlayarak pasaport iptalini mümkün kılıyor.

Bu konuda yapılabilecek tek şey yeni pasaport başvurusunda bulunmak, ki iptal edildiğine göre muhtemelen yenisini de
vermeyeceklerdir. Ya da eğer aralarında alman vatandaşı var ise, oradaki Alman Konsolosluğunu arayıp yardım isteyin,
hatta Konsolosluğa bu durumlarda ulaşabileceğiniz özel numarası da var.

İkinci bir ihtimal ise INTERPOL'ün Fransa'nın Lyon kentindeki merkezine başvuru yapıpı düzeltme talep etmek.

Kıymetli arkadaşlar, burada siyasi içeren bir mesaj yayınlamıyor kimse; devlet siyaset değildir, bilakis devlet, ülke ve içinde yaşayan millettir.
Kimse hemen bir yere çekmeye yeltenmesin lütfen.
Sonuçta bir mağduriyet var ortada. Arkadaş hanımı ve çocukları ile mağdur olmuş.

Allah yardımcınız olsun

Saygılarımla

esmerkral
27 Mayıs 2017, 19:57
degerli bözbeceriksizler dostlarim konuyu acmamin sebebi öncelikle herkesin bilgilenmesi, Allah korusun herkesinde basina gelebilecek durum. su ana kadar sebebi belli degil gerekce verilmemis ankara merkezden iptal oldugundan cocuklar kismet olursa istanbuldan ankaraya gececekler ve pazartesi gereken yerlere basvuracaklar yalniz internetten arastirmamdaki sonuc 15 temmuz olayindan sonra oldukca pasaportlar iptal edilmis arada bizim gibi yurtdisinda yasayan magdurlar var. Allah,a sükür arnimiz aciktir korkulacak durum olarak görmüyorum sadece system hatasi olarak görüyorum lakin endisemizin sebebi cocuklarimiz is güc sahibi oldugundan zarar görmesidileridir insallah yasanmaz

arapkarizma
27 Mayıs 2017, 21:38
Aslin arkadas hakli bu konu cok mühim bir konu özellikle izine gidecekler icin yola cikacak izinciler bence pasaportlarini bi kontrol ettirsinler tabii böyle bir imkan varsa

esmerkral
29 Mayıs 2017, 14:32
arkadaslar oglan esiyle birlikte istanbuldan ankaraya gecerken bu sabah ana merkeze giderek durumu anlatmislar kimsenin ugrunda degilmis sadece bir dilekce yazarak sunmalarini ve cevabinda 1 ay hatta fazla sürer demisler Allah yardimcilari olsun sasirmis durumdayiz sunuda belirteyim sadece benim oglan degil bir sürü insanlarin basina gelmis hepinizin bilgisine izine gidenler dikkat etsinler sunuda belirteyim oglana verilen belgede prafraflar vardi internetten arastirdigimiza göre sebebi terör örgütüymüs ya sabir ya Allah

Selam
29 Mayıs 2017, 23:21
@esmerkral

oglunun ve esinin pasaportu iptal edildikten sonra bildigim kadari ile almanyaya geri dönmeleride mümkün degil artik, yoksa yaniliyormuyum?
Ve yazdigin gibi bu son zamanda tatile veya izine giden cok türk vatandaslarida gümrükte bu sorunla karsilasti. Benim bilmek istedigim bu durumda pasaportlarina el koyulan vatandaslar geri dönebilirlermi?

Bizlere bunuda yazsan ve bilgilendirsen iyi olurdu.

bey_tu
30 Mayıs 2017, 01:27
degerli bözbeceriksizler dostlarim konuyu acmamin sebebi öncelikle herkesin bilgilenmesi, Allah korusun herkesinde basina gelebilecek durum. su ana kadar sebebi belli degil gerekce verilmemis ankara merkezden iptal oldugundan cocuklar kismet olursa istanbuldan ankaraya gececekler ve pazartesi gereken yerlere basvuracaklar yalniz internetten arastirmamdaki sonuc 15 temmuz olayindan sonra oldukca pasaportlar iptal edilmis arada bizim gibi yurtdisinda yasayan magdurlar var. Allah,a sükür arnimiz aciktir korkulacak durum olarak görmüyorum sadece system hatasi olarak görüyorum lakin endisemizin sebebi cocuklarimiz is güc sahibi oldugundan zarar görmesidileridir insallah yasanmaz

15 Temmuzla alakali ise sayet!
Özeti Bu: Demekki Birileri Liste yapip ilgili Kurumlara iletmisler.
Buna sebep olanlar Dostda olabilir düsmanda.
Benim aklima Su Geliyor: Büyük bir ihtimal Yurt disinda ilgili sahsin Adi altinda isletilen,
Mekanlarda kayitli ve kayitsiz Tüm Vatandaslarin isimleri listelenip,
yetkili makamlara iletildi.
Ve bundan Dolayi Pasaport sorunlari Ortaya Cikiyor.

Not: Benim Tekke Yada Takunyayla isim olmaz ama!
Olurya! isim benzerligi yada Asilsiz Sikayet üzerine!
Kader kurbani olabilirim.

bingöllü
30 Mayıs 2017, 02:27
arkadaslar oglan esiyle birlikte istanbuldan ankaraya gecerken bu sabah ana merkeze giderek durumu anlatmislar kimsenin ugrunda degilmis sadece bir dilekce yazarak sunmalarini ve cevabinda 1 ay hatta fazla sürer demisler Allah yardimcilari olsun sasirmis durumdayiz sunuda belirteyim sadece benim oglan degil bir sürü insanlarin basina gelmis hepinizin bilgisine izine gidenler dikkat etsinler sunuda belirteyim oglana verilen belgede prafraflar vardi internetten arastirdigimiza göre sebebi terör örgütüymüs ya sabir ya Allah

Değerli kardeşim,

şu ana kadar yaklaşık 100bin kişinin pasaportu iptal edilmiş durumda. Sizi sevmeyenler ya da çekemeyenler sizi şikayet etmiş olabilir. Maalesef şu an suçlu olup olmadığına bakmıyorlar, o yaftayı yediğin anda işin zorlaşıyor. Bir kaç hafta evvel benim dayımı da aldılar, şu an hapiste. Derdini anlatamıyorsun. Ya da başka bir akrabamın da pasaportuna el koydular, adam 7-8 aydır Türkiye'den çıkamıyor, çoluk çocuk perişan. Normalde onlar senin suçunun ispat etmesi lazım, ama şu an tam tersi, senin suçsuzluğunu ispat etmen lazım. Bir de OHAL var şu an, sorgusuz sualsiz 30 gün içerde tutabiliyorlar. Bizim burdaki Diyanet, ki buna imam da dahil, isim listesi hazırlayıp konsolosluğa bildirmişti. Millet çıldırmış, birbirini gammazlıyor. Ki bu bahsettiğim kişiler de o malum grup ile bağlantılı değil, hatta tam tersi. Ama işte biri nefretinden şikayet etmiş.

Kardeşim maalesef fazla iyi niyetlisin, hiç medet bekleme, yani boş yere dairelerden bir şeyler çıkacak diye uğraşma. Bence INTERPOL'e başvur gecikmeden, yoksa daha çok uğraşırsınız (ya da yukarıdaki ilk mesajımdaki diğer yolları takip et).

Haa bir de, sen memlekete gideceksen bir daha düşün bence, senin başına da iş çıkmasın.

Allah yar ve yardımcınız olsun. İnşallah tez zamanda her şey açığa çıkar.

Selametle

guesswhosback
30 Mayıs 2017, 03:50
Usta ilgimi cektigi icin soruyorum: Alman pasaportumu yoksa türkmü

bey_tu
30 Mayıs 2017, 04:41
Usta ilgimi cektigi icin soruyorum: Alman pasaportumu yoksa türkmü

Hocam Alman Pasaportunu Türkiye Cumhuriyeti nasil iptal Etsin?
Herhalde Türk Pasaportu.

esmerkral
30 Mayıs 2017, 12:05
arkadaslar pasaportlar türk su anda cocuklar türkiyeden cikis yapamiyorlar dilekce vermisler sadece cevabi bir ay hatta fazla sürebilir demisler

dreamceng
30 Mayıs 2017, 22:28
cok buyuk ihtimal,biri sikyaet etti,

aslankral
31 Mayıs 2017, 01:42
is arkadasi bugün anlatti,
bir hafta evvel hem$erisi e$iyle birlikte Istanbul Havaalanindan kimlik kontrolunda Türkiyeye alinmamislar
bir sonraki ucakla tekrar Düsseldorfa dönmek mecburiyetinde kalan cifte hicbir bilgi verilmemis,
sadece Türkiyeye giris yapamazsiniz, bulundugunuz Konsolosluktan bilgi alabilirsiniz demis Havaalani calisani.
Düsseldorfa geldiklerinde Konsolosluga giden cifte oradaki memurlarda yardimci olamamis, kendilerininde bu konuda bilgileri olmadigini söylemisler.

webci
31 Mayıs 2017, 02:12
Neyin sikayeti bu ya.. Kim kimi niye sikayet etsinki..bole seyler ilk defa duyuyorum..

bingöllü
31 Mayıs 2017, 11:17
Neyin sikayeti bu ya.. Kim kimi niye sikayet etsinki..bole seyler ilk defa duyuyorum..

millet birbirini 'cemaatçi' diye gammazlıyor...

esmerkral
31 Mayıs 2017, 16:43
degerli dostlar bugün münster konsolosluga gittim sagolsunlar ilgilendiler meselenin pasaport müracatinda hata olmus diye söylediler bi sükür Allahim dedim en azindan düsündügümüz gibi degil dedik türkiyeye oglana telefon actim oglanda bu sabah ankara merkeze giderek bilgi almis söyledikleri oglanin terör örgütle baglantisi oldugundan kaynaklandigindan bahsetmisler ya Allah ya sabir su mübarek günde insani zorla günaha sokuyorlar gelde isin icinden cik

yadikar
31 Mayıs 2017, 16:47
Gecmis olsun kardesim, insanlarin basina gelenleri okuyunca izine gitmeye bile korkar olduk.

H@K@N
31 Mayıs 2017, 17:49
Burada herkes bir tahmin yürütüyor,benim bu konuda tahminim ise Müster Konsoloslugunun dedikleridir.
Büyük ihtimal ile Müster Konsoloslugunda bir hata oldu yoksa Terör baglantili birsey olmus olsaydi,tutuklanirlardi.
Münster Konsoloslugu tarafindan bir hata oldugu icin,bunu Ankara Merkez hemen bilemez,yazismalar sonucu hata ortaya cikar.
Ankara Merkez sadece pasaport iptal edildigi icin sadece tahmin ediyordur,cünki su zamanda pasaport iptal edildiginde
akla Terör olayi geliyor.

@esmerkral arkadasim sana tavsiyem mademki Münster Konsoloslugu hata yapildigini kabul ediyor Münster Konsolosluguna git,durumu acikla,cocuklar islerinden kovulacak dersin.
Ankara Merkeze acilen faks yollasin durumunu acikliga kavustursun,aksi taktirde cocuklarinin neden pasaportunun iptal edildigi sonucu 1 ay degil aylar sürer.

Yorum yazan bazi Arkadaslar, insanlari korkutmayin gambazlama olayi diye birsey yok.
Evet kisa zaman icin vardi ama kötüye kullanildigi icin kaldirildi.
Birini Emniyet teskilatina sikayet etmek istediginiz'de,ilk önce kendi bilgilerinizi artik veriyorsunuz,aksi taktirde sikayetiniz kabul görmüyor.
Yada birisini sikayet ettiginiz'de,sikayet ettiginiz kisi sucsuz cikarsa,sikayet eden kisi yanlis bilgi vermekten islem görüyor.
Türkiyemizi böyle kücük düsürerek kötü duruma düsürmeyin.

Elbetteki hatalar olur,olmaz demiyorum.
Yazin izinemi gideceksiniz ve iciniz'de korkulariniz mi var Telefon edin yada gidin Konsoloslugu durumunuzu ögrenin.

Selam
31 Mayıs 2017, 18:13
Bugün konsolosluga askerligi erteleme islemi icin gittim ve islem bittikten sonra ordaki görevliye burdaki olayi örnek vererek son zamanlarda türkiyeye giriste bazi hos olmayan olaylar oluyor bu isin asli ne diye soru sordum.
Kendisi bana bu olaylari hic duymadigini vede aslen olmadigini onun icinde icimi rahat tutmami söyledi. Bilmiyorum artik ne derece dogru.
Allah ülkemize ve milletimize zarar ziyan vermesin.

webci
31 Mayıs 2017, 23:05
Arkadaslar sahsen ben bu olaya bastan zaten sicak bakmamistim ve bir uyduruk olarak gormustum..su andaki hukumetin elde bir delil yokken rasgele pasaport a el koyacagina akil sir erdiremiyorum,yada olay gizli tutuluyor,was ich nicht glaube!!
bu yaz cikar kokusu..

neco54
01 Haziran 2017, 01:20
Kendi basimdan gecen olayi yazayim kisaca.
Hep beraberiz ve en az Türkiyede kalan büyük kizim, Alman kimligi ile giris yapiyor sorun yok.
Cikista sorun var diye iceri cekiyorlar bizi. Türkiyede fazla kalmis diye. (Kaldigi sürede 3 hafta bir yil icinde)
Nasil oluyurda giriste görmüyorlar, cikista görüyorlar.
Kizim cifte vatandas ve eskilerden. Türk kimligini istediler.

Sorunumuzun Cevabi: Isim benzerligimis. Böyle basit bir sey olabilirmi ve sirada beklerken isin rezilligi.
Daha fazla yorum yok.

S&S

bey_tu
01 Haziran 2017, 01:21
Arkadaslar sahsen ben bu olaya bastan zaten sicak bakmamistim ve bir uyduruk olarak gormustum..su andaki hukumetin elde bir delil yokken rasgele pasaport a el koyacagina akil sir erdiremiyorum,yada olay gizli tutuluyor,was ich nicht glaube!!
bu yaz cikar kokusu..

Hocam bu konu Belki Burada Yeni,Ama Genel olarak Böyle cok Madur Var.
Uyduruk oldugunu Nerden Cikardin
Konsolosluk ne diyecekti!
Fetö Kapsamindan Dolayi Pasaportlara El koyulup,iptalmi Edildi!
Tabikii Kibar Kibar Bir Hata olmus,Kusura Bakmayin.
illa Herkesin Basina Gelecek Diye bir Sey Sözkonusu Degil.
Artik birileri tarafindan Kimlerin Adi Ve Soyadi Servis Edildiyse.
Bunlar Zor durumda Kaliyor.

Birde Su Var,isimler Direk Türkiyedeki ilgili Yerlere Ulastiriliyor.
Yani Bundan , Sahislarin Bulundugu Bölgedeki konsoloslarin,
ilk Etapta Haberleri bile olmuyor.

Prens-66
01 Haziran 2017, 02:06
Kardeşleri, Ana ve Babayı birbirine düşürmeye yaradı, kısaca Vatandaş hala açıklamadık ve belgelenmeyen Medya, doğrultusunda inşa edilmiş bir yalandan mağdur kaldı ve hala kalıyor..

Cemmat suçlu ise, Vatandaşın ceza çekmesi nereye ve hangi hakikatlara sığdırılmakda, kimse farkında değil..

Gambazlayanlar, acaba yarın veya bir gün elbet hakikat ortaya geleceği zaman, hangi sıfat ile özür dileyecek??
Kendi gölgesinden korkar oldular, her gün bir katliyam yapılıyor ve kimse ağzını açmıyor.

Terörü besleyenleri, arkasında duranı ve yapanı ALLAH'a havale ediyorum, şiddetle kınıyorum, ama delil olmadan görünen Köy kılavuz istemez.

bingöllü
01 Haziran 2017, 08:10
Kıymetli arkadaşlar,

maalesef bazı kişiler Devlet ve siyaseti karıştırıyor. Mesele burda A veya B partisi değil, yani anlamadığım şu: mağduriyet var diyorsun, hemen biri diyor ki, Türkiye'yi küçük düşürmeyin ya da böyle bir şey olmuş olamaz, yapmazlar vs.
Bu ülke hepimizin, sırf bazı kişilere ait değil. Bundan dolayı herkes eleştirme hakkına sahip. Bir şey yanlış yapılıyor dendiğinde, devleti savunmak vatanseverlik değil. Maalesef bu necip milletimiz bunu henüz anlayamamış durumda. Eleştiri kültürünü henüz elde edemedik, buna karşı fanatik bir şekilde parti tutuyoruz.

Milleti korkutmak gibi bi derdimiz yok, sadece olanları anlatmaya çalışıyoruz: Bizim köyde mesela geçenlerde bir akrabamızı almaya sabah polis, öğlen de asker geliyor. Komşusu nefretinden gammazlamış. Ya da burda Almanya'da bizim komşuların abisi telefon açıyor, sizi şikayet ettim, gelmeyin diyor. Gittikleri gibi turuklanacaklar. Ya da oğlu memuriyette terfi etsin diye komşusunu şikayet eden bir kadın...

Yukarda bir arkadaş diyor ki, artık değişti, yani şikayet eden kişi bilgilerini vermesi lazım vs. Takdir edersiniz ki OHAL var, ve normal gözaltı süresi 4 gün iken, şu an 30 gün. Bir de o yaftayı yiyen suçsuzluğunu ispatlaması lazım. Olmayan bir şey de zaten ispat edilemez. Bundan dolayı hukukta kaide şudur: kişi, suçu ispat edilene kadar suçsuzdur. İddia eden, iddiasını ispatla mükelleftir.

Millet hakikaten birbirini gammaz
Kıymetli dostlar; hak, haktır. Hiçbir hatıra feda edilemez. Küçüğü büyüğü yoktur. Hakıszlık varsa, ses çıkarmak lazım. Asıl böyle bğyük bir Türkiye elde ederiz. Maalesef şunu farkediyorum, çoğu kişinin bu durumdan haberi yok. Anca yakınlarından birinin başına gelince haberdar oluyor.

(İnanmayan arkadaşa bir şink bırakıyorum, sayın İçişleri Bakanı'nın iptal edilen pasaportlarla ilgili verdiği bilgi: http://m.yenisafak.com/gundem/74-bin-562-pasaport-iptal-edildi-2505053 )

Hepinizi saygı ile selamlıyorum.

esmerkral
01 Haziran 2017, 08:56
hakan arkadasimiz bunun siyastle ülkemizi, vatanimizi kücük düsürmekle alakasi yoktur ben konuyu bastan anlatmak istemiyorum dün konsolosluga gittigimizde babasida olsam bilgi edinme hakkim olmasada sagolsunlar münster konsoloslugundaki bir memur arkadasimiz elinden geleni yapti lakin konsolosluk hata pasaport kaybindan 3 kere pasaport alinmis cocuklar tatile giderken eski pasaportla gitmisler (tabikine öyle bisey yok) kullanmis olduklari pasaportlarla 3 defa 15 temmuzu öncesi ve sonrasi giris cikis yaptilar hic sorun yokken bu sefer nasil oluyor anlamis degilim. anlayacagin konsolosluk baska dilden konusuyor türkiyede terör örgütünden bahsediyor.

memurlarin hatalarini bizler yillardan beri cekiyoruz magdur duruma düsüyoruz üstelik kendilerini memur olmakla dünya yöneticisi saniyorlar. isin iyi tarafi ise insanlari iyi ve güzel sekilde bilgilendirecekler yerinde dün basima geldigi gibi insanlara cok affedersiniz köpek muamelesi yapip islerine gelmeyince kapi disari atiyorlar. unutmasinlarki insanlarin ödemis olduklari vergilerle o makamlarda oturuyorlar.

olanlar benim sahsi basima gelmis olsaydi bu kadar üzülmezdim söz konusu evlat olunca meger insanin gözü hic bir sey görmüyormus bizlerin yaklasik iki haftadir kafalari, beyinleri durdu ne cektigimizi bi Allah bilir birde kendimiz

saygilarimla

H@K@N
01 Haziran 2017, 12:08
Yazdiklarim sanirim yanlis anlasildi,ben yazimda siyasetten bahsetmedim.
Sadece insanlari korku icine sokmayin,sizlere Türkiye düsmaniziniz demiyorum ama “Türkiyeye insan gitmeye korkar oldu“ gibi cümleler kurulmasin,bunun yerine bilgi verici cümleler kullanilmasinda daha faydali olur.
Bu boarda yüzlerde arkadaslar giriyor onlari tedirgin etmeye gerek yok diyorum.Aylarca ve simdi bile “Türkiyeye insan gitmeye korkar oldu“ gibi ve bu tür cümleleri almanlardan ve cemaatci bir cok kisiden duydum,cünki bu kisilerin amaclari belli bu tür cümleler ile Türkiyemizi kötülemek.Korku salmak.
Tekrar diyorum burada konuya cevap veren arkadaslardan bahsetmiyorum.
Cevremdeki hainlerden bahsediyorum.

Ve sunuda tekrar söylemek istiyorum.
Artik insanlari kimlik vermeden sikayet dönemi bitti,öyle birsey yok.
Artik birisini sikayet ettiginizde emniyete bilgilerinizi vermeniz lazim.
Arastirmalar sonucu sikayet ettiginiz kisi suclu birisi ise kimliginiz saklaniyor ama sikayet ettiginiz kisi her tür terör örgütleri ile bir baglantisi cikmassa ve bu sikayeti sadece kisi ile kavgali yada gicik gittiginiz icin yaptiysaniz sizin hakkinizda islem yapiliyor.
Gecmisteki tüm isimsiz sikayet ve ihbarlar kayitlardan silindi,sadece kayitli sikayetler arastiriliyor.

OHAL olayinida kizmayin bu sadece güvenlik önlemidir.
Sizlerde biliyorsunuzki su aralar Türkiyemizle ugrasanlar cok,ama bunlarda gececek.insallah.
Esmerkral arkadasimizida anliyorum ates dustugu yeri yakar.Arkadasimizin cocuklari kisa zamanda bu isten kurtulur insallah diyorum.
Arkadasimiza sunuda belirtmek istiyorum,egerki terör örgütü olayi olsaydi kesin tutuklanirlardi,kücük bir yanlislik oldugunu düsünerekten tek zamanda cocuklarina kavusmasini diliyorum.

esmerkral
01 Haziran 2017, 15:14
degerli paylasim dostlarim sevgili hakan yazina aynen katiliyorum gerci daha halen dilekcenin cevabi belli degil kesin olarak konusmamiz dogrusu yanlis olur lakin konsolosluk pasaport hatasi diyor türkiye ise terör den bahsediyormus mademki benim cocuklarimin pasaportlarina el koyuldu nedeni ise bu makamlarin systeminde belli olmasi gerek söyledikleri ise birbirilerinin karsilastirmasina bakilirsa en ufak benzerlik yok ya konsoloslukta bana ve türkiyede cocuklarima yapilan affedersiniz köpek muamelesine ne demek gerekir ? dilekcenin cevabi belli olmadan bu makamlarin böyle söylentisi, davranislari, dogru dürüst bilgilendimemeleri, anlayis göstermemeli insanlari üzmekten baska ne ise yariyor ? sucu günahi olmayan insanlari vatan hainligiyle suclamak o kadar kolaymi ? sizler bundan sonra cocuklarimin bir daha türkiyeye adim atacaklarini zannediyormusunuz ? yarin kismet olursa bile bile vatanima ucacam insallah ya benim basima da gelmeyecegini nerden bileyim?
Allah,ima handolsun kafam dik arnim acik
saglikla kalin görüsme ümüdiyle...

hayrim
01 Haziran 2017, 16:26
yazilari okuyunca ben bile bu yüzden türkiyeye gitmekten vaz gectim bakin bunu iyi okuyun diyanetin camisinde birisi baskandi eskilerden bizim arkadasda orda 1 euro isi caycilik yapiyordu facede bizimki bir yazi yazmis bu yasli adamda sen bu yaziyi niye yazdin filan demis neyse fazla sürmedi o arkadas caminin cay isletmesinden atildi simdi o arkadas ne diyanetin adini duymak istiyor nede o cami baskani konyali onun ismini duymak istiyor millet o kadar nefretle doluki her tarafta pis insanda var iyi insanlarda var ama sikayetci cok var sanki devlet madalya vericek kendilerine birde pasaport gittiyse 6 aydan öncede gelemezse ugras artik oralarda rezillik cabasi tv den bakiyorumda milleti nasil iceri doldururuzun sanki provasi yoldan tuttuklarini iceri atiyorlar devleti milleti ayristiran alevi sünni diye komsusuna düsman ettiler milleti konsolosluk hic bir sey bilmiyor ve bir seyde beklemeyin burdakiler ye ic sic isi yapiyor almanyada olduklarini unutuyorlar nerdeyse milleti dövecekler o vaziyetteler allah kuvvet versin allah yardimciniz olsun

Disbeliever
01 Haziran 2017, 22:20
degerli dostlar bugün münster konsolosluga gittim sagolsunlar ilgilendiler meselenin pasaport müracatinda hata olmus diye söylediler bi sükür Allahim dedim en azindan düsündügümüz gibi degil dedik türkiyeye oglana telefon actim oglanda bu sabah ankara merkeze giderek bilgi almis söyledikleri oglanin terör örgütle baglantisi oldugundan kaynaklandigindan bahsetmisler ya Allah ya sabir su mübarek günde insani zorla günaha sokuyorlar gelde isin icinden cik

Arkadas, sorun ve sonucu ne cikarsa ciksin, yaptiginiz tüm islemleri yazili olarak yapin.

Bir dilekce yazip sorununuzu anlatin ve yazili bir cevap talep edin.

Türkiyede hukuk uygulanamadigindan sorununuz bugünde cözülebilir, bir yil sonrada.

Elinizde yazili belge olsun.

focus1907
01 Haziran 2017, 23:17
valla devletin kuyruguna basilmis, ülke ic savasin esiginden dönmüs , 12 saat belirsizlik bile , durumun vahametininin ne kadar büyük oldugunu ortaya koymusdur. onun icin biraz yogurdu üfleyerek yemeye döndü bu is. devet bazi konularda cok hassas davraniyor. arkadasin cocuklarinin büyük bir ihtimalle bir karisikliga yanlislikliga ugradiklarini tahmin ediyorim. insallah kisa zamanda sorun giderilir.

prens-66 , arkadasim son cümlenin biraz acilimini yapabilirmisin rica etsem. yanlis anlamaya mahal vermeyelim. bu ülke sagcisi ,solcusu ile hepimizin . vatansizligin karisikligin, ne kadar vahim oldugunu cevremizdeki komsu devletlere bakarak anlayabiliriz.

Prens-66
01 Haziran 2017, 23:42
prens-66 , arkadasim son cümlenin biraz acilimini yapabilirmisin rica etsem. yanlis anlamaya mahal vermeyelim. bu ülke sagcisi ,solcusu ile hepimizin . vatansizligin karisikligin, ne kadar vahim oldugunu cevremizdeki komsu devletlere bakarak anlayabiliriz.

yanlış anlaşılacak birşey yok, bana göre eğer, son cümlem hoşuna gitmedi ise.

Fetöcü değilim, sadece Medyanın yayınladığı sözler ve cümleler ile hareket ediyoruz, başka Kanallara bakmıyor doğruyu araştırmıyoruz, zaafımız bundan ibaret.

Gündem ne ise o belirleniyor vesselam.

Şu an OHAL durumunda, ister şikayet "yerli yersiz, haklı veya haksız" sen örgüt mensubu olmadığını ve suçsuz olduğunu kanıtlamak zorundasın, onlar sana şu veya bu suçdan dolayı sen Göz altındasın veya bu Konuda geçen misal gibi, Pasaportunuz şu veya bu olasılıkdan iptal edildi diyemiyorlar, çünki burada dahil kanıt yok..

Tek kanıt, senin duruşun ve orada bulunmandır..

imparator29
09 Temmuz 2017, 18:10
isim benzerligi olabilir benim enistenin basina geldi arastirip biraktilar pasaport iptal diye bisey olmamisti onda.

Cengiz Bond
31 Temmuz 2017, 12:24
sonuc neymis? bir ilerleme var?

gecen hafta da bir almanyaliyi göz altina alinmis, burda iken feys-BOK da birseyler yazmis.

esmerkral
10 Ağustos 2017, 01:09
değerli arkadaşlar uzun zamandır tekrardan merheba şu anda türkiyedeyim inanamıyacaksınız ama halen olayla itişiyoruz Allah kimsenin başına vermesin gerçekten hakkını arayamıyor anlatamıyorsun anlamakta istemiyorlar aradan 3 ay geçmesine rağmen bir adım atamadık gereken her makama başvurduk dedikleri sadece bekliyeceksin avukat tuttuk verdikleri cevap sadece ohal nedeniyle cevap verilmiyor ya arkadaşlar nasıl birşeyin içine alınmış anlayamadık en azından şundan bundan deseler anlayacazda malesef yok anlayacağınız elimiz kolumuz kilitli kaldık bekliyoruz bakalım nereye kadar avukatla bile hakkınızı arayamıyorsunuz siyaset olmasın ama malesef ne hak hukuk nede adalet var bilginize şunuda yazayım ne tutuklama var nede sorgu sadece pasaport yurtdışına iptal inanın olaya avukattan savcısı herkes olaya şaşırıyor sağlıcakla kalın

firstantepli
10 Ağustos 2017, 03:11
Gecmis olsun peki cocuklar hala türkiyedemi cikis yapamiyorlar mi?

Osmanbey34
10 Ağustos 2017, 03:54
gecmis olsun. cok zor bi durum. 3 ay gecmis ve daha halen gelisme yok.

hekimoglu
10 Ağustos 2017, 10:55
Arkadasin basina gelenler pismis tavugun basina gelenlerden beter Allah yardimciniz olsun, konunun siyasete girmesinden yakinirken siyasetin icine dalan arkadaslara hitaben tuzu kuru olanlarin böyle bir durumu anlamalari elbette beklenemez bari yasanan bir haksizligi magduriyeti yok saymayin yarin sizinde basiniza gelmeyeceginin hicbir garantisi yok kendinizden okadar emin olmayin.

mxm
10 Ağustos 2017, 11:56
değerli arkadaşlar uzun zamandır tekrardan merheba,
şu anda türkiyedeyim inanamıyacaksınız ama halen olayla itişiyoruz. Allah kimsenin başına vermesin gerçekten hakkını arayamıyor anlatamıyorsun anlamakta istemiyorlar.
Aradan 3 ay geçmesine rağmen bir adım atamadık, gereken her makama başvurduk dedikleri sadece bekliyeceksin.
Avukat tuttuk verdikleri cevap sadece ohal nedeniyle cevap verilmiyor.
Ya arkadaşlar nasıl birşeyin içine alınmış anlayamadık, en azından şundan bundan deseler anlayacagiz da malesef yok anlayacağınız elimiz kolumuz kilitli kaldık bekliyoruz bakalım nereye kadar.
Avukatla bile hakkınızı arayamıyorsunuz siyaset olmasın ama malesef ne hak hukuk nede adalet var bilginize.
Sunuda yazayım ne tutuklama var ne de sorgu sadece pasaport yurtdışına iptal inanın olaya avukattan savcısı herkes olaya şaşırıyor sağlıcakla kalın

Size gicik olan birisi ihbar etmis olabilir, sebep de gerekmiyor. OHAL gibi yönetimlerde hak hukuk olmaz, delil falan da gerekmiyor, süphe veya sikayet yetiyor. Su siralar binlerce böyle dava oldugundan hakim davaya bakana kadar böyle bosta kalir konu maalesef.

Bu OHAL in acilen kaldirilmasi gerekiyor, yatirimcilari da ülkemizden kaciriyor bu sistem, cok berbat bir durum.
Gecmis olsun, insallah kisa zamanda sorun cözülür.

Disbeliever
10 Ağustos 2017, 20:31
.......... aradan 3 ay geçmesine rağmen bir adım atamadık gereken her makama başvurduk dedikleri sadece bekliyeceksin avukat tuttuk verdikleri cevap sadece ohal nedeniyle cevap verilmiyor ya arkadaşlar nasıl birşeyin içine alınmış anlayamadık en azından şundan bundan deseler anlayacazda malesef yok anlayacağınız elimiz kolumuz kilitli kaldık bekliyoruz bakalım nereye kadar avukatla bile hakkınızı arayamıyorsunuz........

Arkadas, varsa cevrenizde bir siyasetci yakini ona gidin.

Bu türde bir problem yasamamak icin bu yil tatili Italyaya cevirdik.

SHARVELADZE
10 Ağustos 2017, 21:38
kardesim gecmis olsun öncelikle...
yerinde olsam haksizligini sosyal medyada üst düzey siyasetcilere veya medya mensublarina bildirirdim
cogu millet vekilinin twitter hesabi ayrica mevcut

esmerkral
11 Ağustos 2017, 02:52
arkadaşlar siyasi ile malesef çözülmüyor üç milletvekili bir bakan bizleri destekliyorlardı malesef bir yere kadar oğlan bilgisayarda fetö şüphesi geçince anlayacağınız herkes korkusundan yanaşmak istemiyor uzaktan yakından alakası olmadığından nasıl bu ohalın içine alındı düşünmekten beynim durdu açıklama sorgu sual da yok ama türkiyede özgürce dolaşıyor sadece pasaport yurtdışına kapalı

Kartalkara
31 Ağustos 2017, 02:00
Aynı olaya yakın benim de başıma geldi. Mart ayında Türkiye'ye eşim gitti hava alanında pasaportunun iptal edildiğini söyleyip elinden aldılar. 10 gün sonra pasaportu aldığı il emniyete iptal edilmiş halde gönderdiler. Eşim tr ye giderken 2 buçuk yaşında çocuğumla yurtdışında kaldım. Bu arada ben devlet memuruyum ohal kapsamında tüm aile bireylerinin pasaportları iptal edildi. Eşime umumi pasaporta başvurabileceğini yapılacak incelem sonrası Yen'i pasaport verilebileceğini söylemişler. Eşim aynen denilenleri yaptı toplamda 10 günlüğüne gittiği Türkiye'den 18. Günün sonunda yurtdışına iptal edilen pasaportu Yen'i pasaportu ve oturum kartıyla birlikte çıkabildi. Şunu da belirtmeliyim benim ohale girecek hiç bir durumum söz konusu değil. Şuan yurtdışında görevime devam ediyorum. Hakkımda bir soruşturma kovuşturma söz konısu değil. Emniyete defalarca telefon açıp sormama rağmen bilgi verilmiyor. Kurumum hakkımda bir şikayetin olmadığını emniyete bildirdi. Buna rağmen şu anda hiç bir bilgi verilmiyor. Durumumun şuanda nasıl olduğu hususunda hiçbir bilgi yok. Avukatla görüştüm şuanda beklemekten başka bir çaremizin olmadığını Ohalin kalkmasıyla herşeyin normale döneceğini söyledi. Bekliyoruz.

dreamceng
01 Eylül 2017, 01:33
yasarken insanin basina neler geliyor ya,aynen korku film i gibi,Allah herkesi korusun

esmerkral
05 Eylül 2017, 15:35
@kartalkara arkadaşım çok geçmiş olsun siyasetçilerin damatları, çocukları tutuklanan almanlar iki günde serbest bırakılıyor gerçek teröristler, fetöcüler affedeniliyor uzaktan yakından alakası olmayanlar mağdur ediliyor nasıl bir sistem nasıl demokrasi nerde adalet işin kötüsü avukatlada olsa hakkını arayamıyor kendini savunamıyorsun pasaport müdürlüğünden bekliyeceksin içişleri bakanından ise ohaldan dolayı cevap verilmiyor diye kesiyorlar.
benim korktuğum oğlan bugün 103 gündür mağdur Allah korusun 180 gün dolduğunda ne olacak ? bilgime göre alman yasalarında bir yabancı 180 günden fazla yurtdışında kalırsa almanyada tüm haklarını kaybediyor belki almanyaya giriş yapamayacak

dreamceng
05 Eylül 2017, 21:31
Hic bir sucun yok ise.protesto yap.medyaya haber ver,akla baska fikir gelmiyor,yapicak baska seyde yok

mxm
05 Eylül 2017, 22:15
Fazla protesto ederlerse bu sefer de hapse atarlar. Örneklerini gördük. Yapacaklari tek sey sakince beklemek.

180 gün sonrasinda Almanya oturumu tehlikeye girebilir ancak tahminimce su an ki durum, ait olunan bölgenin belediyesine anlatilirsa sorunu cözerler, elde olmayan bir durum söz konusu.

atsiz77
06 Eylül 2017, 08:46
@esmerkral,
elinizde herhangi Belge vs varmı Çocukların Pasaportları elinden alındığına dair? Bununla birlikte Yabancılar dairesine başvuruda bulun bu sebepden dolayı Almanya geri dönüş yapamadıklarını.

Bunu bildirdiğine dair ordaki memurdan mümkünse yazılı belge al. İlerde problem çıkarsa belki yardımı olur.

ZSworld
06 Eylül 2017, 21:12
esmer seninin arap, en iyisi sende git atla ucaga buralar zaten vahim. :D

bey_tu
06 Eylül 2017, 22:18
esmer seninin arap, en iyisi sende git atla ucaga buralar zaten vahim. :D
Madem Öyle Sen Kimi Bekliyorsun?
Topla Tasini Taragini.... Sen Git. :)

Cologne
06 Eylül 2017, 22:20
Ne kadar sacma bir yorum.. Devletin pasaportu iptal etme hakki yokmus.. Bunu baska yerde yazma gülerler sana.. pasaport devlete aittir.. Kisi sadece O pasaportu kullanma hakkina sahiptir. Mal sahibi yani devlet istedigi anda sana verdigi bir belgeyi yada pasaportu iptal edebilir.. Bu sadece Türkiye icin degil tüm devletler icin gecerlidir.. Simdi sende Alman pasaportu olsa Alman devleti o pasaportu istedigi zaman sende geri alamazmi yada iptal edemez mi???mantikli olun biraz..

mxm
07 Eylül 2017, 06:12
istedigi zaman sende geri alamaz mi

Hah iste sorun orda. Istedigi zaman demek, keyfine göre anlamina geliyor. Bunu yapamaz, sana sebep göstermesi sart.
Insallah aynisi senin de basina gelmez ve bu yazdigina bin pisman olmazsin.

V/S
07 Eylül 2017, 12:06
Ne hallere düsdük ... gülermisin aglarmisin.

Ustam Allah kolaylik versin, umarim tez zamanda isleriniz yoluna girer.

TipiTip
08 Eylül 2017, 11:04
Bence karam82. Usta birde www.beceriksizlersiyaseti.com diye sayfa acsin

Siyaset ve Dini konular serbes olsun baska konu yasak olsun

Isteyen istedigini yazsin site kanunu falan olmasin

Tahminen bu sayfadan Daha fazla rahbet görür ne muhabbet cikar ama

TipiTip
08 Eylül 2017, 13:16
@esmerkral ustam

gelelim asil konuya , konuyu 25 Mayista acmissin

olay ne oldu nasil sonlandi durum nedir ?????

diger arkadaslar daha daha nasilsiniz wie gehtsler gut mu ??

karam82
08 Eylül 2017, 14:10
Konuda Siyasi Mesajlar temizlenmistir ve konuyu tekrar siyaset e baglayan üyelerin üyelikleri hakkinda
calismalar olcaktir.

Bence karam82. Usta birde www.beceriksizlersiyaseti.com (http://www.beceriksizlersiyaseti.com) diye sayfa acsin

Siyaset ve Dini konular serbes olsun baska konu yasak olsun

Isteyen istedigini yazsin site kanunu falan olmasin

Tahminen bu sayfadan Daha fazla rahbet görür ne muhabbet cikar ama

Bu konu hakkinda Bazi calismalar ve fikirler vardi bakalim bu sekil mesajlasmalar ve bir birini kiran mesajlar oldugu müddetce bu düsüncelerin gerceklesmesi malesef cok zor olcak..

Mesajim sonrasinda konuyu Fetö Hükümet vs farkli konulara ceken üyeler hakkinda uzaklastirma olcaktir.

Webci ve Cengiz Bond 1 Ay cezalidir.

@Esmerkral konunun son durumunu yazarsan ona göre devam islenmesine bakalim.

Saygilar

esmerkral
08 Eylül 2017, 18:09
arkadaşlar ben bu konuyu açarken siyasi olarak açmadım istedimki özbeceriksizler dostlarım bilgi sahibi olsun bakıyorum bazı şahıslar alaycasına yazmış bizim çektiğimizi bir Allah birde biz biliriz neyse açtığım konuya gelince malesef elimiz kolumuz bağlı bekliyoruz ne kadar daha sürer bilemem hiç hakkını savunamıyor cevapta vermiyorlar sorgu sualda yok oğlan türkiye benim yanımda pasaportunu iptal ederek yurtdışına çıkamıyor çalışamadığından gelir yok hem almanyada eksilere geçerek mağdur hemde türkiyede mağdur

saygılar

TipiTip
08 Eylül 2017, 18:12
arkadaşlar ben bu konuyu açarken siyasi olarak açmadım istedimki özbeceriksizler dostlarım bilgi sahibi olsun bakıyorum bazı şahıslar alaycasına yazmış bizim çektiğimizi bir Allah birde biz biliriz neyse açtığım konuya gelince malesef elimiz kolumuz bağlı bekliyoruz ne kadar daha sürer bilemem hiç hakkını savunamıyor cevapta vermiyorlar sorgu sualda yok oğlan türkiye benim yanımda pasaportunu iptal ederek yurtdışına çıkamıyor çalışamadığından gelir yok hem almanyada eksilere geçerek mağdur hemde türkiyede mağdur

saygılar

Ya ustam bunun illaki bir aciklamasi bir nedeni vardir

Sahsen sen neden diye tahmin ediyorsun Senin düsüncelerin nedir

esmerkral
08 Eylül 2017, 18:48
bildiğim birşey varsa oğlanın mağdur, suçsuz olması tam nedenini bilemiyorum elimizde yazılı bişey yok ohalın arkasına sığınarak cevap vermiyorlar hukuken bile cevap alamıyorsun

TipiTip
08 Eylül 2017, 19:00
bildiğim birşey varsa oğlanın mağdur, suçsuz olması tam nedenini bilemiyorum elimizde yazılı bişey yok ohalın arkasına sığınarak cevap vermiyorlar hukuken bile cevap alamıyorsun

ustam insallah öyledir

yanlis anlama , simdi sende baskasindan bu olayi duysan inanmazsin temkinli davranir yaw kim neler yapti dersin

burdada bir cok arkadasin düsüncesi bu oldugundan konu biraz karisti gitti

gerci bir cok mesaj silindi temizlendi iyide oldu

ama durup dururken böyle bir olayin olmasi insani düsündürüyor

bana niye olmadi cevreme niye olmadi diyor insan

niye senin oglana oldu diye dsünüyor insan ve sonuc olarak VARDIR BIRSEY demeden yapamiyor

INSALLAH dedigin gibidir birsey yoktur ..... ALLAH kolaylik versin

esmerkral
08 Eylül 2017, 19:46
@uzunköprü
neden uydurma yazayımki google karşında pasaport mağdurları yaz bak bakalım neler çıkacak üstelik sadece benim oğlan değil

https://www.61saat.com/m/yurtdisinda-pasaportlari-iptal-edilen-magdurlar-ve-feto-ile-mucadele-makale,2454.html

V/S
08 Eylül 2017, 19:54
Ohal oldugu sürece bir neden gerekmiyor, bunu bazi kisiler anlamakda güclük cekiyor.

Ohal demek tüm Demokratik haklarini askiya almak demek, yani komsu sana

kizdi Anzeigen yapti su F..ö diye, Polis Asker, Jandarma hic bir mahkeme,

yada gerekce göstermeden Ohal sürecince gözalti yapilir yada yurtdisi seyhat

engelenir (kacamasin diye).

Mahkemeler yüzbinlerce dosyadan gerekli olani olmayani (iyi/kötü) ayiramiyor,
yeterli Hakim Savci yok. Yani birisi illa birsey yapmasi gerekmiyor, bir yanlis ihbar
bille böylere seylere sebeb olur.

TipiTip
08 Eylül 2017, 20:24
@uzunköprü
neden uydurma yazayımki google karşında pasaport mağdurları yaz bak bakalım neler çıkacak üstelik sadece benim oğlan değil

https://www.61saat.com/m/yurtdisinda-pasaportlari-iptal-edilen-magdurlar-ve-feto-ile-mucadele-makale,2454.html

usta ben sana uydurma yazdin demedim !!! kattiyen öylede düsnmedim !!

hic birseyden haberiniz olmamasi , herhangi bir süphenizin olmamasi

yani hic ama hic bir neden bulamadiginiz neden böyle oldu diye bana inandirici gelmedi

sitede 27.000 üye var , bunu ortalama 4 ile carp 108.000 yapar

ve niye sadece senin oglanin basina böyle birsey gelmis

gercekten bilmiyorsaniz bir süpheniz bir olaya karismaniz yoksa

tabiri caizse KADER MAHKUMU ise senin oglan o zaman aci bir durum

ama Pasaportu iptal olan bir insanin vardir bir bildigi süphelendi düsüncesindeyim

ve bukadar ay gecmis illaki kenardan köseden bir kac olaydan haberdar olmustur düsüncesindeyim

haaa yoksa gercekten söz bitiyor ve yazik demek kaliyor

not : kendi payima konuyu kapiyorum ALLAH KOLAYLIK VERSIN ALLAH KURTARSIN

esmerkral
08 Eylül 2017, 20:28
@V/S
arkadaşım güzel açıklama getirmissin lakin ailece canımız yanmış piskolojik durumlardayız gitsinler gerçek suçluları yakalasınlar elinde kanıt olmadan insanları mağdur etmek varmı kendini bilmeyen şahıslar yüzünden yanlış ifade vererek insanların hayatlarıyla oynamak bu kadar kolaymı o zaman bizde önümüze geleni ihbar edelim nasıl bişey buya varmı böyle bir dünya sen gelde benden anlayış bekle

V/S
09 Eylül 2017, 03:53
@V/S
arkadaşım güzel açıklama getirmissin lakin ailece canımız yanmış piskolojik durumlardayız gitsinler gerçek suçluları yakalasınlar elinde kanıt olmadan insanları mağdur etmek varmı kendini bilmeyen şahıslar yüzünden yanlış ifade vererek insanların hayatlarıyla oynamak bu kadar kolaymı o zaman bizde önümüze geleni ihbar edelim nasıl bişey buya varmı böyle bir dünya sen gelde benden anlayış bekle

Ustam sadece OHAL i bilgilendirmek istedim.

Insallah tez zamanda sorununuz cözülür, ve günlük normal
yasantiniza dönersiz. Yukarda yazdigim yazida (bilmiyenler var) diye sizi
kast etmedim. Yinede positif düsünün, Beterin beteri var.
Allah kolaylik versin tekrardan.

BndD
09 Eylül 2017, 05:21
Zalime karşı çıkıp top yekün sen haksızsın demedikçe bu düzen böyle gider

Sarı öküz hikayesini bilirmisiniz;
Ormanın birinde, aslanlar toplanmış.

"Yahu, hesapta kralız, açlıktan öleceğiz birader’’....

Maymuna saldırsak, ağaca kaçıyor; fillere saldırsak, fazla büyük, ceylanlar hızlı, yetişemiyoruz; kuşa dalsak, uçuyor, balık yakalayacak halimiz de yok... Peki ne yapsak?

Bir tanesi "En iyisi, ÖKÜZLERE SALDIRALIM" demiş,

"iri yarı görünüyorlar ama ne pençeleri var, ne dişleri diş... Tam dişimize göre!" Olur mu? Olur.

Ama evdeki hesap çarşıya uymamış;

Öküz, öyle yabana atılacak hayvan değilmiş meğer, organize oluyorlar, topluca savunma yapıyorlar, püskürtüyorlarmış. Aslanlar aç bilaç.
Ne yapsak derken, sonunda Tilki'ye danışalım demişler.

Tilki "kolay" demiş; "beni, öküzlerin yaşadığı zengin otlakların prensi yapın, işinizi halledeyim..."

Kabul etmişler.
Tilki, elinde beyaz bayrakla öküzlere gitmiş, "saygıdeğer öküzler" demiş,

"aslında aslanlar uysaldır, sizi de çok seviyorlar... Ama; şu aranızdaki SARI ÖKÜZ var ya, sarı öküz, İŞTE SORUN O.!
Görünce tahrik oluyorlar, canları çekiyor,
VERİN ŞU SARI ÖKÜZÜ, KURTULUN KARDEŞİM, HUZUR İÇİNDE YAŞAYIN!"

Öküz heyeti düşünmüş taşınmış,

"BANA DOKUNMAYAN YILAN BİN YAŞASIN" mantığıyla, verivermişler sarı öküzü...
Aslanlar da afiyetle yemiş.

Bir gün, iki gün....
Tilki gene gelmiş.

"Bakın gördüğünüz gibi, saldırılar kesildi, mutlu mutlu yaşıyorsunuz" demiş ve eklemiş: "Ama şu BENEKLİ ÖKÜZ var ya, benekli öküz, o burada olduğu sürece size rahat yüzü yok arkadaş, canları çekiyor, VERİN, KURTULUN!"

Öküz heyeti düşünmüş, "OTLAĞIN SELAMETİ İÇİN" teslim etmiş benekli öküzü..

Üç gün, dört gün...
Tilki gene gelmiş.
Kuyruğu uzun olanı, burnu beyaz olanı, tombul olanı…

Tek tek alıp, gitmiş.
Otlak seyrelmiş, Aslanlar semirmiş,
Bir gün... Tilki gelmemiş!

Gerek kalmamış çünkü. Direkt Aslan gelmiş.

"Hanginizi istiyorsam, canım hanginizi çekiyorsa, onu vereceksiniz, adamı hasta etmeyin" demiş.

Otların arasında tir tir titreyen, tek tük kalmış öküzler,

"BİZ EN BAŞTA O SARI ÖKÜZÜ VERMEYECEKTİK." demiş amaiş işten geçmiş.

Bu hikayenin aslında yaşandığını ve yaşanmakta olduğunu da bir örnekle, dünyaca ünlü Alman şair ve tiyatro yazarı Bertolt Brecht’ in şiirlerinden birine de uğrayarak anlatalım ve bitsin;

“Naziler önce komünistleri tutukladılar; komünist değilim diye ses çıkarmadım.

Sonra yahudi'leri tutukladılar, yahudi değilim dedim, sesimi çıkarmadım.

Sosyal demokratları tutukladılar, savunmak bana mı kaldı dedim, sesimi çıkarmadım.

Sıra bana geldiğinde etrafta ses çıkaracak kimse kalmamıştı..I!”

"BANA DOKUNMAYAN YILAN BİN YAŞASIN"

karam82
10 Eylül 2017, 09:18
esmerkral arkadasım sorunun yanıtı çözüldükten sonra kapansın isterdim ne hikmetse ayni kişiler siyaset e bulaştırmanın peşindeler...
yeni gelişme olurda ileride gelişmeni duyuracak şekilde bir konu açabilirsin..
musadenle konu şimdilik kapanmıştır

saygilar