PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lkw firmasi acmak ne kadar zor veya kolay olabilir??

eses026
23 Mayıs 2017, 17:37
Acaba NRW civarinda Lkw lisansi yaparak Gewerbe alip such unternehmen olarak bir Firma acmak, ufak capli ilk asamada belki 7.5 ton yada 25 ton satellzug alip kendi isimizi kurmak istiyorum acaba bu konuda bilgisi olanlardan Bilgi paylasimi yapabilirmisiniz. nerde is bulabilrim firmalara nasil is almak icin sorulur gibi baslangic biigleri veren olursa cok sevinirim. kendi isimizin pesinde kosmak Fikri herzaman bana daha yakin gelmistir .... paylasimda bulunan arkadaslara simdiden Cook Tessekürler...

talo176
23 Mayıs 2017, 17:49
logistik demek istedin galiba.. such unternehmer ne oldugunu bilmiyorum acikcasi.. lakin, lkw ler kac para biliyormusun (LKW zaten pahali, bir de inspektion vs)?
cogu LKW leri kiraliyorlar.. o da ucuz degil arkadasim (10-20 bin arasi)..
bir arkadasin babasi fernfahrer idi ve kendisi yapmak istemisti.. ama 1 sene icinde iflas etmis..

hOrOz
23 Mayıs 2017, 18:06
Acaba NRW civarinda Lkw lisansi yaparak Gewerbe alip such unternehmen olarak bir Firma acmak, ufak capli ilk asamada belki 7.5 ton yada 25 ton satellzug alip kendi isimizi kurmak istiyorum acaba bu konuda bilgisi olanlardan Bilgi paylasimi yapabilirmisiniz. nerde is bulabilrim firmalara nasil is almak icin sorulur gibi baslangic biigleri veren olursa cok sevinirim. kendi isimizin pesinde kosmak Fikri herzaman bana daha yakin gelmistir .... paylasimda bulunan arkadaslara simdiden Cook Tessekürler...

hocam gerçekten Spedition Unternehmen açmak için önce Güterkraftverkehrserlaubnis başvurman gerek

sonra bu iş için IHK da okula gitmen gerek Fachkundeprüfung bei der Industrie- und Handelskammer yapman gerek

ve çok kolay da değil yazılı ve sözlü imtihanı geçmen gerek

senin bu iş uygun olduğuna dair belge alman gerek

en az 9000€ sermayen olması gerek bu sadece ilk araç için her yeni araç için 5000€

Krankenkasse Berufgenossenschaft

Benim bir arkadaş yukarıdaki bütün işlemleri yapti 6 ay sonra bıktı bıraktı

Subunternehmer olarak bir Spedition dan iş alıyorlardı ama o kadar mevzuat varki arabanın ve şoförün istirahatı vesaire vesaire

azhit
14 Ekim 2017, 14:53
Selam

1.-Güterkraftverkehrslizenz lazim
2.- LKW lazim ( Sana is veren buyuk firma nin hangi standartlarda senden LKW isteyecegi önemli misal birisi Ladeboardwand olucak der ne bileyim digeri pritschen wagen olucak der )
3.- Söför lazim aktuell schlunglari tamam olan lkw fahrer lazim ki biraz zor
4.- sigorta Verkehrshaftungsversicherung lazim ki bayagi bir pahalidir
5.- BG Berufsgenossenschaft ödenmesi lazim ki bu da pahali
6.- Bu arada ilk para ödemesi gelene kadar diesel ve senin ailenin gecimi icin lazim olan para

simdi kendi isinin pesinde kosturmaya basla bakalim kolay gelsin