PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zonguldak havalimaninda inanamadigim manzara

Ibo921
21 Mayıs 2017, 20:54
Bu hafta zonguldak havalimaninda geri döndüm,polisden gecdikden sonra ufak ihtiyacim gidermek icin tuvalete gideyim dedim,kapiyi acdim gözlerime inanamadim hemen kapiyi acdiginda tuvalet önüne geliyor icine düsmemek icin cok sansli olman lazim.Elini yikamak icin neredeyse uzun atlama atlet olman lazim
Tarif ettigim limandan cogunlukla yaslilar gidip geliyor onlarida sömürüyorlar.
Istanbula bir kisi 100€ olursa buraya en azinda 300€.
https://i.hizliresim.com/kbVroD.jpg

Tuncay92
21 Mayıs 2017, 22:07
Disarda calilara etcen en iyisi. Bune ya manzaraya bak. Bende gördüm bunu kapiyi geri cekip ciktim

tufanci
21 Mayıs 2017, 22:43
https://twitter.com/dhmikurumsal veya [email protected]
fotografi bu adreslere göndermek gerek, bencede cogu sehirler arasi otobüs terminallerinde bile bu görüntü kalmadi artik.

Ibo921
21 Mayıs 2017, 22:51
https://twitter.com/dhmikurumsal veya [email protected]
fotografi bu adreslere göndermek gerek, bencede cogu sehirler arasi otobüs terminallerinde bile bu görüntü kalmadi artik.

Problem buraya yolcularin cogu yasli.

webci
21 Mayıs 2017, 23:45
Bu tuvaleti kim yaptiysa onun kafasini sokun bunun icine...

bey_tu
22 Mayıs 2017, 00:00
Zonguldak-Caycuma-Saltukova benim memleketim!
Sokakta 10 kisiye meslegini sor!
Alacagin cevap: 10 kiside 8i insaat ustasiyim!
Böyle Olunca Haliyle , bu manzaralarla karsilasmak Gayet normal.

Gerci Bunu yapanin pek sucu yok ama!
Bunu bu sekil yaptiran ve sonrasi buna gözyumana Ne Demeli!
Ben Sahsen simdiye kadar Hic zonguldak Havalimanina Ucmadim!
Ama Emekli annem senede nerdeyse 4 kere ucuyor,Bu Resmi Görünce!
Simdi Cok üzüldüm.

78dj ili
22 Mayıs 2017, 00:09
Adamlar Havalimanı yapıyorlar ama tuvalet yapamıyorlar ne yazık yuh yanı tükiyeye yakışmıyor adam gibi tuvalet yapın ya

.onur
22 Mayıs 2017, 01:58
Vardir lazlarin bir bildigi,bunu temel yaptiysa dursuna sormak lazim neden böyle diye

Ibo921
22 Mayıs 2017, 09:40
Zonguldak-Caycuma-Saltukova benim memleketim!
Sokakta 10 kisiye meslegini sor!
Alacagin cevap: 10 kiside 8i insaat ustasiyim!
Böyle Olunca Haliyle , bu manzaralarla karsilasmak Gayet normal.

Gerci Bunu yapanin pek sucu yok ama!
Bunu bu sekil yaptiran ve sonrasi buna gözyumana Ne Demeli!
Ben Sahsen simdiye kadar Hic zonguldak Havalimanina Ucmadim!
Ama Emekli annem senede nerdeyse 4 kere ucuyor,Bu Resmi Görünce!
Simdi Cok üzüldüm.

Hocam bende oradanim daha yeni geldim isde bu manzarayla karsilasdim.
Buraya ucmasi cok iyi oluyorda,baska yere ucmakdan nerdeyse 3 misli fiyat aliyorlar yani sömürüyorlar.

talo176
22 Mayıs 2017, 12:27
Vardir lazlarin bir bildigi,bunu temel yaptiysa dursuna sormak lazim neden böyle diye

lazzz???
bizleri de laz ettin ya arkadasim..

hOrOz
22 Mayıs 2017, 12:29
lazzz???

artık klişe olmuş Karadeniz lilere Laz denmesi halbuki Lazlar başka bir etnik gruptur.. https://tr.wikipedia.org/wiki/Lazlar

talo176
22 Mayıs 2017, 12:37
yani.. zonguldaklilar laz ise, ben kastamonlu olarak da lazim demek ki.. :confused:

clon
22 Mayıs 2017, 12:37
Zorlami sokdular seni o Tuvalete cok merak ettim
Begenmiyorsan girme

Bizim örf ve adetlerimize uygun,senin hosuna gitmeyen ne anlamadim

talo176
22 Mayıs 2017, 12:41
adaletimize uygun ama kapinin dibinde uygunsuz clon arkadasim.. onu galiba sikayet etti..
baska sekilde yapilmalidi..

hOrOz
22 Mayıs 2017, 12:45
Istanbula bir kisi 100€ olursa buraya en azinda 300€.

arkadaş bir yazmışki doğru dürüst ne söylemek istediğini ifade edememiş

bu ücretler taksi mi ???

benim anlayamadığım diğer konu ise bu WC havaalanındamı yoksa otogar damı ?

Emekli
22 Mayıs 2017, 12:50
Ne varmis o manzarada bilmiyorum,eskiden tuvaletler disaridaydi buna benzer bir yeride yoktu.

Arkadaslar biz Türkler herseye bir kusur bulmayi yada mana vermesini cok iyi biliyoruz,dua edelimki tuvaletimiz var,sükür etmesini bilmemiz lazim.

Kimse demesin kac yillarinda yada senesinde yasiyoruz diye,Sükür edelim.

bey_tu
22 Mayıs 2017, 12:52
Begenmiyorsan girme

Tuvaletle lavobonun Yerine bak bakalim?
Yerlerinde Bir Gariplik yokmu!

.onur
22 Mayıs 2017, 13:09
lazzz???

Espiri olsun diye yazdım lütfen yanlış anlama arkadaşım.

Ayrıca tuvaletin kapının yanına konması olayını da ben çözdüm, muhtemelen kapıda kilit yoktur İçeride tuvalette bir vatandaş varken bir vatandaş dışardan kapıyı açmak istere kapı otomatikmen açılmayacaktır. Yani uzun lafın kısası kilitten tasarruf etmişiz ne güzel ��

talo176
22 Mayıs 2017, 13:24
Estagfurullah arkadasim.. espiri yaptigini biliyorum..

Kilit meselesi mi olur arkadasim.. havalimaninda kilit eksik olmamasi lazim.. kilitlerde dünyanin parasi ds degil yani.. yoksa bu da mi senden bir espiri idi..? ;)

Ibo921
22 Mayıs 2017, 13:29
Begenmiyorsan girme

Kardes resme bi bakda cevap yaz olacak ismi kapinin önünde Tuvalet,elini yikamaya tuvaltin üzerinde atliyacan onuda birak bir yasliyi düsün dikkat etmese elini kolunu kirar .
Bana ters geliyor,benim bildigim tuvalet arkada olur lavabo cikisda olur.

Ibo921
22 Mayıs 2017, 13:37
arkadaş bir yazmışki doğru dürüst ne söylemek istediğini ifade edememiş

bu ücretler taksi mi ???

benim anlayamadığım diğer konu ise bu WC havaalanındamı yoksa otogar damı ?
1)Ucak bileti ücreti
1) Hava Alanin icinde polis kontrolunden gecdikden sonra.

Ibo921
22 Mayıs 2017, 13:43
Ne varmis o manzarada bilmiyorum,eskiden tuvaletler disaridaydi buna benzer bir yeride yoktu.

Arkadaslar biz Türkler herseye bir kusur bulmayi yada mana vermesini cok iyi biliyoruz,dua edelimki tuvaletimiz var,sükür etmesini bilmemiz lazim.

Kimse demesin kac yillarinda yada senesinde yasiyoruz diye,Sükür edelim.
Vatandasdan gelis gidis yazda yaklasik 559€ bilet parasi alirsan adam gibide hizmet beklerim.

Ibo921
22 Mayıs 2017, 13:56
Moderator Arkadas konuyu kapatabilirsin mümkünse.
Benim buraya konuyu acmamdaki düsüncem benim gibi bir kac kisi sikayette bulunursa belki düzeltilir diye.
Cogu Arkadas oraya buraya cekdi,demekki dogruyu daha görmemisler.

clon
22 Mayıs 2017, 14:01
Kardes resme bi bakda cevap yaz olacak ismi kapinin önünde Tuvalet,elini yikamaya tuvaltin üzerinde atliyacan onuda birak bir yasliyi düsün dikkat etmese elini kolunu kirar .
Bana ters geliyor,benim bildigim tuvalet arkada olur lavabo cikisda olur.

sana ters geleblir
Ters geliyorsa girmeyeceksin

*yanlis anlama sana giciklik olsun diye böyle yazmiyorum,Sen (belki)yurt disinda dogup büyüdügün icin sana ters gelebilir ama türkiyede bu sekilde cok wc var,izine gittikce daha cok seyler görür ve alisirsin
o yüzden fazla takma ,sonucda orda insanlar ihtiyacini gideriyor

Emekli
22 Mayıs 2017, 14:18
Moderator Arkadas konuyu kapatabilirsin mümkünse.
Benim buraya konuyu acmamdaki düsüncem benim gibi bir kac kisi sikayette bulunursa belki düzeltilir diye.
Cogu Arkadas oraya buraya cekdi,demekki dogruyu daha görmemisler.

Kardeşim kimse konuyu oraya buraya çekmiyor,açtığın konu nüzumsuzdu reklam yapmana gerek yoktu bence.

Biletlere cok para verdim ona göre hizmet istiyorum yada bekliyorum yazmişsın,sana zorla Zonguldak bileti al diyen mi oldu.

Bi laf vardır misafir umduğunu değil bulduğunu şükür eder.

V/S
22 Mayıs 2017, 14:37
Belki 20 Sene evvel böyle bir görüntü normaldir.
Ama 2017 de sacmalikdan baska birsey degil, ve hijenik hic degil.
Birde International Havaalani ise durum dahada vahim.

Ve bu görüntüyü birde savunan arkadaslara ne deyim,
herkes gider Mersine , biz gideriz tersine.

https://www.youtube.com/watch?v=6KH3Iu4-5ZE

juhu

yadikar
22 Mayıs 2017, 14:53
La Havle Vela Kuvvete, arkadas tuvaletin alaturka ya da alafranga oldugundan bahsetmiyor tuvaletin hemen kapinin önünde lavobanin da arkada oldugunu yazmis yani mimari acidan yanlis oldugunu. bazilari bu cevaplari ya konuyu okumadan ya da giciklik olsun diye mi yaziyor cözemedim valla.

Emekli
22 Mayıs 2017, 15:30
Vatandasdan gelis gidis yazda yaklasik 559€ bilet parasi alirsan adam gibide hizmet beklerim.

La Havle Vela Kuvvete, arkadas tuvaletin alaturka ya da alafranga oldugundan bahsetmiyor tuvaletin hemen kapinin önünde lavobanin da arkada oldugunu yazmis yani mimari acidan yanlis oldugunu. bazilari bu cevaplari ya konuyu okumadan ya da giciklik olsun diye mi yaziyor cözemedim valla.

Kimse giciklik olsun diye yazmiyor,konuyuda cok iyi anlamis birisi olarak cevap yazdim,herhalde konuyu sen tam okumadin yada anlayamadin,bunu reklam yapmasina gerek yoktu.

Biz tersine mersine gittigimiz yok herseyide ilk görenlerdeniz,sükür etmesini bilmegene bende ne diyeyim.

metzeman
22 Mayıs 2017, 15:42
Malesef Türkiyemizin gercekleri bunlar, lavabonun gider borusuda acaip nerden nereye uzatmislar,
arada siphonda yok, usta unutmusmu yoksa bilerekmi koymamis belli degil ama kesin olan acaip bir sekilde kanal kokusu geliyordur.

Hangi plana göre yapildigi bilinmez, kimse is yaparken bu böyle olmaz demez, is en son ustaya kalir, ustalarimizsa saolsun bir sekilde kafalarina göre hallerder.

Bu isleri kontrol edip teslimatini yapan teslimati alan mühendis-mimar-yönetici felan sucludur.

Almanya böyle söyle demek istemiyorum ama mühendis duvardaki sivada dalga var diye reklamation yapiyor,
merdiven araliklarinda 1cm den fazla fark var diye mermerleri degistiren mühendis bilirim.

MEGAbond
22 Mayıs 2017, 16:58
bu tuvaleti kim yaptiysa,,hangi mühendis cizip onay verdiyse,,,maliyetini devlet karsiladiysa hakkimi helal etmiyorum.

islamiyette yok böyle bir sey,müslüman temizdir tertiplidir düzenlidir,,,böylemi örnek olucaz dünyaya,,bu kadar zormu düzenli birsey yapmak,,,yemin ederim bizim köyün WC si bundan tertipli ve düzenlidir.

arkadasin tepkisine kesinlikle katiliyorum.rezillik baska birsey degil.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

EDIT= ha böyle salakca uygulamalarda var,,yikim yapilacak arastada veyahutta mahallede ilk önce WC den basliyan mühendisinde belediyenin de diplomasini sorgulamak lazim.

ya en azindan orda yikim yapan operatör ihtiyaci oldugunda nereye edecek,,en yakin caminin wc sine mi gidecek ?

insan susuz durabilir,ac durabilir,,yani idare edebilir,,,ama ya ihtiyaci, onu nasil idare edicek ?

Osmanli bile medrese,cami yaparken ilk önce hamamindan tuvaletinden baslarmis,,,bu yazmis oldugum hikaye yalan bile olsa,,ben gercek sayarim,,en dogrusuda budur zaten.

muasir medeniyete örnek teskil ediceksek,,,mantikli, tertipli,düzenli,temiz, sihhi mekanlar yapmak zorundayiz. temizlik imandan geliyorsa,imanimiza layik bireyler olmak zorundayiz.

https://www.youtube.com/watch?v=CeXh5Kz_Zu0

aslankral
22 Mayıs 2017, 18:42
buna benzer tuhaf mimarisi ile ilgimi ceken birbaska yapida Caycumadaki katli otopark
her üc park yerinden sonra kalin bir beton direk, üc park yeri sonra yine kalin bir direk, o kadar cok beton direkler varki onlarca otomobil yerini kaplami$
direklerin arasina yapilan park yerlerine üc araba park ederse kimse arabasinin kapisini acamaz o kadar dar par yerleri
sadece iki araba sigiyor.
Katli otoparkin mimarida $u an görevde olan Caycuma Belediye Ba$kani !!

MEGAbond
22 Mayıs 2017, 19:26
buna benzer tuhaf mimarisi ile ilgimi ceken birbaska yapida Caycumadaki katli otopark
her üc park yerinden sonra kalin bir beton direk, üc park yeri sonra yine kalin bir direk, o kadar cok beton direkler varki onlarca otomobil yerini kaplami$
direklerin arasina yapilan park yerlerine üc araba park ederse kimse arabasinin kapisini acamaz o kadar dar par yerleri
sadece iki araba sigiyor.
Katli otoparkin mimarida $u an görevde olan Caycuma Belediye Ba$kani !!

heralde betoncu iyi para kazanmistir,,,,gerci tasiyici kolonlarin belli bir kalinlikta olmasi sart,ama normalin üzerinde kalinsa,,migdem bulanir bu alisveristen.

hOrOz
22 Mayıs 2017, 22:23
Bordda ne kadar mimar mühendis varmış ???ok78rcp

MEGAbond
22 Mayıs 2017, 23:44
Bordda ne kadar mimar mühendis varmış ???ok78rcp

horoz ustam sen beceriksizleri hafife aliyon anlasilan ???

Cankan14
23 Mayıs 2017, 13:03
Lavoba tuvaletten ayri bir bölümde olmasi gerekirdi.

bey_tu
23 Mayıs 2017, 15:11
Kardeşim kimse konuyu oraya buraya çekmiyor,açtığın konu nüzumsuzdu reklam yapmana gerek yoktu bence.

Biletlere cok para verdim ona göre hizmet istiyorum yada bekliyorum yazmişsın,sana zorla Zonguldak bileti al diyen mi oldu.

Bi laf vardır misafir umduğunu değil bulduğunu şükür eder.

Arkadas Su Yazdiklarini Bir Oku!
Ne Demek Misafir umduğunu değil bulduğunu Sükür Eder!
Misafirin Cebinden Para Cikmaz.
Vatandas Dolgun Dolgun Bilet Parasi veriyor,Oraya Ucmak icin.
Elini Vicdanina Koy Ve Söyle!
Sence Günümüze Göre Bu Tuvalet Bir Havalimanina Yakisik Kalmismi?
Bagsi Gecen Yer Türkiyede Bir Havalimani,Sene 2017.
Hindistanda Siradan Bir Teyyare Alani Degil.
:(

hekimoglu
23 Mayıs 2017, 16:36
itilip kakilip asagilanip horlanip deger verilmeyip hic bir güzellige layik görülmemekten rahatsiz olmayan rahatsizlik duyanlarada saygi göstermeyen canlilara ne denir bilmem ama bir an önce isinin erbabi bir psikologa görünmelerinde yarar olacagi kanisindayim.

VoLKan
23 Mayıs 2017, 17:10
bu gurbette türkü türke kirdirana lanet olsun diyorum baskada birsey demiyorum,arkadas bir konu acmis ve cok güzelde belirtmis ama benim insanim sakiz gibi cekiyooo uzatiyooo kopuyo yetmiyo yapistiriyo oda yetmiyooo ikinci sakizla tutturuyooo da cekiyooo süperiz walla cekinnn yukariya degil asagiya cekmeye bu zihniyetle cekmeye dewam edin ki türkü türke kirdirmaya dewam edin ( Bakalim Bundan Ne Anliycaklar ) :)

Emekli
23 Mayıs 2017, 20:02
Arkadas Su Yazdiklarini Bir Oku!
Ne Demek Misafir umduğunu değil bulduğunu Sükür Eder!
Misafirin Cebinden Para Cikmaz.
Vatandas Dolgun Dolgun Bilet Parasi veriyor,Oraya Ucmak icin.
Elini Vicdanina Koy Ve Söyle!
Sence Günümüze Göre Bu Tuvalet Bir Havalimanina Yakisik Kalmismi?
Bagsi Gecen Yer Türkiyede Bir Havalimani,Sene 2017.
Hindistanda Siradan Bir Teyyare Alani Degil.
:(
Ne varmis benim yazdiklarimda?

Kardesim siz nasil bi WC bekliyordunuz Altin kablama mi olacakti,adamlar böyle uygun görmüsler sizede buna sükür demek düser,ne var bunu abartacak.

Adamlar birsürü para veriyorlar diyorsun Vermesinler,zorla alin diyen mi var,baktin burasi bana göre degil birdaha ordan bilet almassin olur biter.

Böyle WC Türkiyenin her sehirinde var.

Ha sen bunu normalmi görüyorsun diye sorarsan normal görmüyorum,ama bunuda kafama takacak degilim ve bunu konu haline getirmem.

Sunada hatirlatayim Zonguldak international havalimani degil orasi zorla acildi,ic hatlari dahi calismiyor.

aslankral
23 Mayıs 2017, 20:52

Kardesim siz nasil bi WC bekliyordunuz Altin kablama mi olacakti,adamlar böyle uygun görmüsler sizede buna sükür demek düser,ne var bunu abartacak.

Adamlar birsürü para veriyorlar diyorsun Vermesinler,zorla alin diyen mi var,baktin burasi bana göre degil birdaha ordan bilet almassin olur biter.

Ha sen bunu normalmi görüyorsun diye sorarsan normal görmüyorum,ama bunuda kafama takacak degilim ve bunu konu haline getirmem.

Sunada hatirlatayim Zonguldak international havalimani degil orasi zorla acildi,ic hatlari dahi calismiyor.

Düsseldorf ve Dortmunddan haftada birkac kez Germania ucuyor Zonguldaka
International olmasi icin daha ne lazim !!!

MEGAbond
23 Mayıs 2017, 21:07
konuyu acan arkadas havaalaninda ya böyle birseyle karsilassan ne olacakti:cool:

https://images.gutefrage.net/media/fragen-antworten/bilder/228407681/0_original.jpg?v=1479109597000

sende keciyi bulmussun sakallisini ariyon:cool:,,dua et en azindan onu yapmislar:o

bey_tu
23 Mayıs 2017, 22:49

Arkadas Ben O Havalimanina 0 Km Uzakta Oturuyorum
Nasil ve Ne sartlarda Yapilip Acildigini Cok iyi Biliyorum,Cocuklugumda Biz Oralarda Hayvan Otlatiyorduk.
Zamaninda Orayi Yerlisi Mera Olarak Kullaniyordu
Ayda Yilda bir,Ufak tefek Teyyareler inip kalkardi [Godamanlar Yada Devlet Adamlari]
Nasil bir havalimani oldugu önemli degil.
Söz konusu Olan! TUVALET [Halk Dilinde: HELA, 00]
Bu Tuvalet Diger Adiyla HELA ,icine Etmeye Uygunmu?
lavabo Uygun Yerdemi?
Sonucta Bu Tuvalet Diger Adiyla Hela,Kahvehane Gibi Bir Yerde Degil!

Ayrica Bu Hela Konusuda Kabak Tadi Vermeye Basladi. :(

Ibo921
24 Mayıs 2017, 07:05
Hayret ediyorum,bu mantigi savunanlara lavobayi öne tuvaleti arka tarafa koymasi o kadar zor bir ismiydi.
Tamam tuvalet tuvalettir anladikda üzerinden atlamaya ne gerek vardi.
Bizim büyüklerimiz cogu yasli zaten zor ayakda duruyorlar.
Kendinizi bir yaslinin yerine koyun.
Benim konuyu acmamdaki sebeb belki bir Arkadas vardiginda bir yetkiliye fisildarda düzeltilir diye.Her yapilanida kabullenecek deyiliz ya, yanlislik varsa tabiki söylemek gerek.

Emekli
24 Mayıs 2017, 07:36
Düsseldorf ve Dortmunddan haftada birkac kez Germania ucuyor Zonguldaka
International olmasi icin daha ne lazim !!!

Sizin anlayaşınız international sadece bu iki şehir ise ozaman olsun varsın international.

Benim international anlayaşım Dünyanın her Şehirinden uçakların inmesi kalkması.

hekimoglu
24 Mayıs 2017, 11:08
Arkadaslar yine Zonguldak Havaalani ile alakali fakat baska bir soru sorup hem gerginligi atalim diyorum, Zonguldak Havaalanindan Bartin sehir merkezine servis olup olmadigini bilen varsa yazabilirmi?

Emekli
24 Mayıs 2017, 12:30
Arkadaslar yine Zonguldak Havaalani ile alakali fakat baska bir soru sorup hem gerginligi atalim diyorum, Zonguldak Havaalanindan Bartin sehir merkezine servis olup olmadigini bilen varsa yazabilirmi?

Bartina servis yok,benim bildigim hic biryere servis yok.

Hisim akrabalara rica edeceksin,yada taxi tutacaksin.

Ibo921
24 Mayıs 2017, 12:33

Hayir kardes yokdur,yapacagin tek sey Taksiyle Caycuma gideceksin oradan bartina gececeksin

Bartin674
25 Mayıs 2017, 00:32
Coorbada benimde tuzum bulunsum istedim.

1. Benim Babam 75 Yasinda ve dizleri Protez ve Belinden baya rahatsiz. Burada nasil ihtiyacini giderecek ?

2. Buraya gelen giden Yolcularin cogu emekli yani Babam ve Annem durumundalar. El insaf.

3. 2015 Yilinda döndügümde baya yapanci yolcu vardi. Zonguldak ve Cevresini gezmiye gelmisler en az 70 Kisi idiler. Gerisini siz düsünün.

4. 70€ Istanbul bilti var iken 300€ veriliyor. Yani onlara göre uygun bir Tuvalet cokmu ??

Yinede emegi gecenlerden Allah razi olsun ama bu eksigi düzeltmek lazim. Bunu yetgililere izah etmek lazim. Bu durumu yetgilere bildirmeyide düsünüyorum.

S.S
Bartin674

hOrOz
25 Mayıs 2017, 02:20
Öyle yazıyorsunuzki sanki bu havaalanında bir tane wc mevcut..

Konu biraz fazla uzadı gibime geliyor

Cengiz Bond
25 Mayıs 2017, 07:46
Öyle yazıyorsunuzki sanki bu havaalanında bir tane wc mevcut..

Konu biraz fazla uzadı gibime geliyor

simsi havaalani deyince insanin aklina böyle büyük birseyler geliyor. caycuma/zonguldak havaalani mesela istanbulda kafeterya olarak gecer. hic caycuma da degildim ama, inanmiyorum o binada 4 den fazla WC olacagina.

mxm
25 Mayıs 2017, 09:52
sana ters geleblir
Ters geliyorsa girmeyeceksin

Iste bu mantik Türkiye´de planli is yapilmasini senelerdir önlüyor. Bu mantigi terketmek, hem de en yakinda zamanda terketmek gerekiyor. Sükür etmemiz lazim demek ise katlanmak anlamina gelir ama bu degistirilebilir bir durum ise sükretmek yerine cözüm arayisina girmek gerekiyor. Eskiden daha berbatti diye kiyaslamak da tam bir sacmalik.

Bir şeyi keşfetmek için önce varolandan memnuniyetsizlik duymak lazım.