PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ev Tamirati, Banyo, Kalorifer, Elektrik,Su Hatti....

27umut27
19 Mayıs 2017, 16:52
Selam Arkadaslar Mannheim cevresinde bir Ailelik Ev aldim. Evin ici tamirat görmesi lazim. Kalorifer yapilmasi lazim.( Eskisi Gas Sobasi). Tamir ettirmek istiyorum cok sey yapilmasi lazim. Privat yaptirmak istedigim icin buraya yaziyorum.
Bu usten anlayan biri lazim..!
Tskler simdiden

V/S
20 Mayıs 2017, 03:44
Ustam bunlarin hepsi Ustalik gerekdiren tamiratlar. Hic bir Zaman Gaz/ Elektirik ve Su´dan
önüne gelene yaptirma, sonra faturasi daha agir olur. onun yerine (Fachmann) Firmalardan
Angebot iste, sendinde bütcene Uygun olan bir Firma mutlaka cikacakdir.

Eger is büyükse 100km civarina Kadar Angebot isteye bilirsin. Angebot sürekli
ücretsiz olmali. Trockenbau gibi seyleri kendin ve cevren ile haledersin.

Hemso27
20 Mayıs 2017, 22:15
@27umut27 slm Mannheim'de gondo Ahmet'i bul 24edq50

gentlement
22 Mayıs 2017, 08:51
kardes,

4 yil önce evimi Kernsanieren yaptim. Sayet Firmalara yaptirmayacaksan, calisacak olan ustalarin bos zamanlarinda geleceklerini ve bundan dolayi isinin yavas ilerleyecegini hesabin icine kat! Arada büyük fiyat farkliliklari oldugundan dolayi isin yavas yürümesi benim evimde o kadar sorun teskil etmedi.

Ancak büyük bir dezavantajin var, RAMAZAN ve hemen ardindan YAZ TATILI... Bircok usta ramazanda calismak istemez! Bak dikkat et "usta" diyorum.. Bircok kisiyi bulabilirsin ancak "ustaligi" olmayan kimseye elini dahi sürdürtme.

Elektrik, su tesisati, kalörifer, ve fayans dösemede tanidigim cok profesyonel 3 kisi var... Kesinlikle tavsiye ederim... Özelliklele idda ediyorum, elektrikci mükemmel ötesi!

Arzu edersen özelden bilgilerini yazarim.

Selam
22 Mayıs 2017, 10:37
Bende evi satin aldigimda icinde ne varsa degistirdim ve yeniledim (Su, Elektrik, fayans, mutfak, kalorifer vesaire...)

Bildigin bos zamanlarinda gelen kagitsiz ve sigortasiz türk ve polonyali ustalara Uygun fiyata yaptirdim. Peki sonuc ne?

Sonuc hicte iyi olmadi.

-istedigim gibi düsündügüm kalitede olmadi
-hatalar ve kusurlar cok cikti
-tamirat Zamani uzadikca uzadi
-kendini Usta zannedenlerin kahrini cektim, aman islerini Dogru dürüst yapsinlar diye iki üc Kurus fazla verdim
-yok bugün gelemem, yok belim agriyor yok bilmem ne falan filanlari duydum

Sana tavsiyem V/S nickli arkadasin önerisine uy. Belki bu cok para tutar, dogrudur, ama ilerde iyiki böyle yaptirmisim diyeceksin kendine.

-2 sene sonra kaloriferin su borusu patladi, daireyi su basti... Allahtan sigortalamistim onun icin bütün masraflar karsilandi
-sigortasiz olsaydi en az 20.000 euro gene cepten gidecekti
-tamirati sigortanin görevlendirdigi uzman olan sirketin elemanlari geldi ve yapti
-sirketin yaptigi ikinci tamirat ile sözde ustalara ilk yaptirdigim tamirat arasinda daglar Kadar farki gördüm
-kullandiklari malzeme olsun calisma disiplini olsun Zaman kazanci olsun kalite kendisini gösterdi

Sakin "abi-her-is-elimden-gelir" denen acemi ustalara bu görevi verme. fazla para harca ama icin rahat olsun. Sonra pisman olmayasin.

avcilar kirali
22 Mayıs 2017, 11:07
Ustam bunlarin hepsi Ustalik gerekdiren tamiratlar. Hic bir Zaman Gaz/ Elektirik ve Su´dan
önüne gelene yaptirma, sonra faturasi daha agir olur. onun yerine (Fachmann) Firmalardan
Angebot iste, sendinde bütcene Uygun olan bir Firma mutlaka cikacakdir.

Eger is büyükse 100km civarina Kadar Angebot isteye bilirsin. Angebot sürekli
ücretsiz olmali. Trockenbau gibi seyleri kendin ve cevren ile haledersin.

Usta sana katiliyorum.Su ,Gaz,Elektrik Fachmanna yaptiracaksin.Firmaya verip Rechnunglu is yaptiracaksin.Senin dedigin gibi faturasi cokagir olur.
fayans,Laminat,Boya,Suva islerinde hic sorun yok,privat yaptirabilirsin,sayglar

27umut27
22 Mayıs 2017, 11:58
kardes,

4 yil önce evimi Kernsanieren yaptim. Sayet Firmalara yaptirmayacaksan, calisacak olan ustalarin bos zamanlarinda geleceklerini ve bundan dolayi isinin yavas ilerleyecegini hesabin icine kat! Arada büyük fiyat farkliliklari oldugundan dolayi isin yavas yürümesi benim evimde o kadar sorun teskil etmedi.

Ancak büyük bir dezavantajin var, RAMAZAN ve hemen ardindan YAZ TATILI... Bircok usta ramazanda calismak istemez! Bak dikkat et "usta" diyorum.. Bircok kisiyi bulabilirsin ancak "ustaligi" olmayan kimseye elini dahi sürdürtme.

Elektrik, su tesisati, kalörifer, ve fayans dösemede tanidigim cok profesyonel 3 kisi var... Kesinlikle tavsiye ederim... Özelliklele idda ediyorum, elektrikci mükemmel ötesi!

Arzu edersen özelden bilgilerini yazarim.

Kardes sen özelden numaralari atsana bana isimleri ile tsk ettim