PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 20 ay hep gec aylık alma

Serseri
19 Mayıs 2017, 10:34
Slm arkadaslar sizinle bir konuyu paylasıp sizden bigi ve öneri almak istiyorum . Ben 17 senedir bir firmada calısıyorum. 17 senede 2 krank ve 1 kez izin yaptım . Firmayla ve patronla aram iyi , fakat son 20 aydır firma benım ve 5-10 arkadasın aylıgını gec gönderiyor . Önce 5gün gec sonra 10 sonra 20 böyle böyle gec göndermeye basladi simdi de iyice geciktirdi , 2ayda bir yolluyor , normalda her ayin 15 inde göndermesi lazim suan 2ay alacagim var ve bugün ayin 19u yaklasik 64 gündür para alamadim bu bazen 70 günüde buluyor , is yerine telefon actim kac sefer bana patronu ara diyorlar patronu ariyom tamam yolladik diyor . Nerdeyse 20 aydir durum böyle .bende sinirlendim bu hafta krank yazildim ama faydasi olmadi yerime hemen gecici birini bulmuslar , yani krank ta ise yaramiyor , ne yapacam bilemiyorum . Suan bankaya nerdese 3000 minusa girdim birde bu paranin faizi gelecek,firmada 150 kisi kadar calisan var bunlardan 5-10 kisi benim durumda ve firmanin eski calisanlari, ne yapmam lazim siz ne önerirdiniz

gentlement
19 Mayıs 2017, 11:46
kardes, öncelikle gecmis olsun...

Bak altta vermis oldugum Link´de avukatin biri nokta nokta neler yapman gerektigini yazmis...

http://www.kluge-recht.de/arbeitsrecht-ratgeber/lohn-gehalt-was-tun-wenn-der-arbeitgeber-nicht-zahlt.html

Öncelikle hic vakit kaybetmeden patronuna YAZILI BIR SEKILDE "ABMAHNUNG" gönder... Gönderirken Einschreiben mit Rückschein göndermeyi unutma!

hOrOz
19 Mayıs 2017, 23:32
Slm arkadaslar sizinle bir konuyu paylasıp sizden bigi ve öneri almak istiyorum . Ben 17 senedir bir firmada calısıyorum. 17 senede 2 krank ve 1 kez izin yaptım . Firmayla ve patronla aram iyi , fakat son 20 aydır firma benım ve 5-10 arkadasın aylıgını gec gönderiyor . Önce 5gün gec sonra 10 sonra 20 böyle böyle gec göndermeye basladi simdi de iyice geciktirdi , 2ayda bir yolluyor , normalda her ayin 15 inde göndermesi lazim suan 2ay alacagim var ve bugün ayin 19u yaklasik 64 gündür para alamadim bu bazen 70 günüde buluyor , is yerine telefon actim kac sefer bana patronu ara diyorlar patronu ariyom tamam yolladik diyor . Nerdeyse 20 aydir durum böyle .bende sinirlendim bu hafta krank yazildim ama faydasi olmadi yerime hemen gecici birini bulmuslar , yani krank ta ise yaramiyor , ne yapacam bilemiyorum . Suan bankaya nerdese 3000 minusa girdim birde bu paranin faizi gelecek,firmada 150 kisi kadar calisan var bunlardan 5-10 kisi benim durumda ve firmanin eski calisanlari, ne yapmam lazim siz ne önerirdiniz

bu firmada düzgün gitmeyen nedir ??

Konkurs filan mı yapacaklar ? Firmanın durumu nedir ?

Aykan24
20 Mayıs 2017, 08:29
Transport isi yapan Türk Firmalarin dan uzak dur.

Serseri
20 Mayıs 2017, 09:31
Bu firma araba tasiyor araba temizliyor araba boyuyor . Ben tasima bölümünde lkw fahrer olarak calisiyorum . Ilk 6 sene araba temizleme bölümünde calistim. Sonra beni tasima bölümüne verdiler hergün düsseldorf, dortmund, essen , bonn, rheinbach ve ratha araba getirip götürüyorum .bu firmanin daha öncede baska yerlerdede yeri varmdi stuttgart, Saarbrücken, meinheim, buralari 2 sene önce baska firmalara kaptirinca , firma malli sikintiya girdi o zamandan beride bu durum sürüyor

Transport isi yapan Türk Firmalarin dan uzak dur.
Neden acaba

tr-22
20 Mayıs 2017, 11:50

Cok garip degilmi? 150 kisilik bir firmada yalniz 10-15 kisinin parasi düzensiz veriliyor,@gentlement arkadasimiz yazmis bunlari uygularsan sanirim cözümün olur.

Aykan24
20 Mayıs 2017, 11:57
Bende senin gibi LKW fahrer olarak calisiyorum. Sana tavsiyem yukarida yazdigimin aynisi Uzak dur.