PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Silayolunda güvenli istasyonlardan akaryakit almak

deli-kadir
04 Ağustos 2015, 21:02
Merhaba arkdaslar.

Kismetse yola cikmaya az kaldi. Herkes iyi kötü OMV benzinliklerin iyi oldugunu duymustur. Bende kismetse akaryakitimi OMV benzinliklerinden almayi düsünüyorum, en azindan bazi ülkelerde. Elbette Frankfurttan depoyu fulleyip cikacam. Tahminim bir depoyla 1000 km yaparim. Mazotu tekrar Avusturyayi cikmadan mi alayim, yoksa hic düsünmeden Macaristandan´da alabilir miyim? Bu konuda tecrübesi olan arkdaslar yazarsa sevinirim. Hersekilde Sirbistandan´da mazot almam gerekecek, cünkü Bulgari hic durmadan gecmeyi düsünüyorum. Sirbistani cikmaya az kala bir tane OMV geliyor. Oradan akaryakit alan arkdaslar var mi?

Birde ödemeyi nasil yapiyorsunuz? Ben bu sene mazotu kredi kartiyla almayi istiyorum. Bu konuda tecrübeler neler??

Simdiden paylasacaginiz bilgiler icin tesekkür ederim.

Allah gidenlere kaza bela vermeden, sag salim gidip gelmeyi nasip etsin.

Kadir

corumlu_fatih
04 Ağustos 2015, 22:07
Arkadaşım ben genelde hangi ülkeden olursa olsun OMV benzinliklereden alırım. Ödemeyi ise VISA karti ile yaparım çünkü nakit öderme yaparsan bazen kazıklamaya çalışıyorlar.

deli-kadir
04 Ağustos 2015, 22:13
Kaziklamaya calisma olayini duydum. Birde bazi istasyonlar bilerek kredi karti ile ödenmiyor diyormus ödenebilindigi halde. Bende MasterCard var. Onlada ödenebilinir degil mi?

akbaba
04 Ağustos 2015, 22:27
arkadasim bende frankfurtta depoyu doldururum, benim aracimda 800-900km.gider.
yakit almak demek hemde ufak bir pause demektir,hem uygun hemde temiz-güzel yerler secerim.
avusturyada wels-nord'dan cikarsan kücük bir alis-veris merkezinde BP var,diesel avusturya otobanlarindan en az 25 cent ucuzdur.
Macaristanda yakit pahalidir hic almam
sirbistanda belgrada girmeden OMV var,diger OMV'ler gibi güvenilir ve temizdir.
bulgarda sofya'yi gecince 50km.filan gidince outlet var,tam ismini bilmiyorum,orasida kücük ve temiz bir alis-veris merkezi,ordan alirim.
Türkiyede yakit pahali oldugu icin kapikuleye gelmeden 40-50km. OMV var,ordanda depoyu doldurum.
ben ödemeleri hep banka kartimla yaparim,hic nakit ödemem cünkü nakitte hemen fazla almaya calisiyorlar.
hem yakit fiyatini yüksek söylüyorlar,hemde döviz kurunu düsük yapiyorlar.
oysa banka kartiyla ödersen,otomatikman gercek yakit fiyatini resmi kurdan ödüyorsun.
bazi arkadaslar sirbistanda para bozduruyor,kendim gördüm sirbistan gümrügünde Euro-sirb parasini 110'dan bozuyorlar oysaki resmi kur 125'di.

efe 45
04 Ağustos 2015, 22:33
Arkadaslar bende OMV lerden yakitimi alirim ama ben gümrüklerde gectigim ülkenin parasini aliyorum mazot veya benzin daha ucuza geliyor ve hic kaziklanma riski yok yola cikacak olan tüm arkadaslara hayirli yolculuklar

corumlu_fatih
04 Ağustos 2015, 23:01
arkadasim bende frankfurtta depoyu doldururum, benim aracimda 800-900km.gider.
yakit almak demek hemde ufak bir pause demektir,hem uygun hemde temiz-güzel yerler secerim.
avusturyada wels-nord'dan cikarsan kücük bir alis-veris merkezinde BP var,diesel avusturya otobanlarindan en az 25 cent ucuzdur.
Macaristanda yakit pahalidir hic almam
sirbistanda belgrada girmeden OMV var,diger OMV'ler gibi güvenilir ve temizdir.
bulgarda sofya'yi gecince 50km.filan gidince outlet var,tam ismini bilmiyorum,orasida kücük ve temiz bir alis-veris merkezi,ordan alirim.
Türkiyede yakit pahali oldugu icin kapikuleye gelmeden 40-50km. OMV var,ordanda depoyu doldurum.
ben ödemeleri hep banka kartimla yaparim,hic nakit ödemem cünkü nakitte hemen fazla almaya calisiyorlar.
hem yakit fiyatini yüksek söylüyorlar,hemde döviz kurunu düsük yapiyorlar.
oysa banka kartiyla ödersen,otomatikman gercek yakit fiyatini resmi kurdan ödüyorsun.
bazi arkadaslar sirbistanda para bozduruyor,kendim gördüm sirbistan gümrügünde Euro-sirb parasini 110'dan bozuyorlar oysaki resmi kur 125'di.

Usta bu wels-nord daki bp benzinliğin adresini öğrenebilirmisin

bozkurt37
04 Ağustos 2015, 23:40
bende omv aliyorum . hem güvenli hem temiz size tafsiyem omv app indirin gideceniz yol üzerinde butun omv benzinlikeri gösteriyor . benin yol aut -slo -hir - serb -make -yunan - tr . slo omv benzinlini ec karte veya nakit odiyorum . hirvata almiyorum benzin . sirb gümrüne girdin zaman sagda tirlar duruyor onun arkasinda kulübeler var kafana hangisi yatiyorsa bozdur 2% komusiyon aliyor . benim araba benzinli oldu icin ben gecen sene 160 euro bozdurdum bana 17.300 dinar verdi gidis gelis yetiyor .benzini ve otobahn parasini kendi parasiyla ödedim . make benzin almadim yunanda giriste ve cikista euro zaten giriste ec ile ödedim cikista nakit verdim .omv benzinlikleri slo var .sirba girdin zaman biraz ilerde var ben ilk olana giriyorum hep belgrad kada 2 yada 3 tane geliyor omv .ve hurriyet tesislerinde yaninda var gine . bulgardan gitmedim icin o konuda yardimci olamacam .

akbaba
04 Ağustos 2015, 23:55
bozkurt37 arkadasim 160€ verip 17300 dinar aldiysan, kur 108 yapiyor, simdi baktim resmi kur 120, sana 19200 dinar vermeliydiler.
yani sen 160€ bozdururken san 16€ daha az vermisler.

wels nord'dan cikarsaniz zaten magazalar gözüküyor,yanlis adres vermek istemem galiba navi icin BP adresi Eferdinger Str. 81 4600 Wels Österreich

bozkurt37
05 Ağustos 2015, 00:14
bu gecen senenin parasi bu . allah nasip ederse cuma sabah cikacam bakalim bu sene ne kadar vercekler

akbaba
05 Ağustos 2015, 00:23
hayirli yolculuklar arkadasim,Allah hepinize kazasiz-belasiz gidip gelmeyi nasip etsin

DiloCan
07 Ağustos 2015, 21:51
Benim araba gazli oldugu icin istasyon secmiyorum. OMV,INA, Shell fark etmiyor.
Macar üzerine gittigimde Almanyada gazi dolduruyorum. Cünki avusturyada macar güzergahinde istasyonlarda LPG yok. Otobandan cikman lazim. Ama gerek yok.
Hep Karte ile öderim .
Dönüste hayret ettim. OMV istasyonunda aldigim LPG ile 450km hör yapiyor.
Hirvatta kücücük bir istasyondan LPG aldim 500km gitti.

Speedy123
08 Ağustos 2015, 01:25
Bende OMV ile cok memnun kaldim, ödemeyi kredi kart ile hepsinde sorunsuz oldu, emin olmak istiyorsan doldurmadan gir sor alet bozuk falan diyemessinler sonra.

erhan__79
11 Ağustos 2015, 16:32
arkadaslar kuzenimin basina gelen bir olayi anlatayim kendisi tecrubesiz ilk defa yola cikmisti bu sene.sirpta omw den diesel almis yanliz depoyu kendi doldurmamis,pompaci doldururkende yaninda degilmis.ow den cikmis 100 m sonra araba bozulmus.tamirci felan derken araba olmadi adac arabayi almanyaya geri getirdi onlarda ucakla tr gitti.3 gün otelde kaldilar.bu tamirci,benzin istanyonu,otel hep birbirini taniyomus kuzenin demesine göre,kesin depoya benzin yada su karistirdilar.ya kendiniz doldurun yada basindan ayrilmayin arabanizin.

Paparazi39
26 Ağustos 2015, 19:32
arkadaslar

adac sayfasinda ülkelerin euroya cevrilmis benzin fiyatlari yaziyor oradan rahatca hesaplayabilirsiniz

Yunanistan
Diesel 1,25*EUR Bleifrei*Super*Plus*(Amoliwdi*Wensina) 100 1,91*EUR Bleifrei*Super*(Amoliwdi*Wensina) 95 1,66*EU

Sirbistan
Diesel*(Eurodizel) 146,90*RSD 1,22 Bleifrei*Super*(Super/*Eurosuper) 95 145,90*RSD 1,22

Hirvatistan
Diesel*(Eurodiesel) 8,67*HRK 1,14
Bleifrei*Super*(Eurosuper) 95 9,64*HRK 1,27 Bleifrei*Super*Plus*(Eurosuper*Plus) 98 10,20*HRK 1,34

Paparazi39
21 Kasım 2015, 14:32
arkadaslar
sizlere sorum olacak

OMV benzincileride kaziklamaya calisiyormu euro cevriminde

tr-22
21 Kasım 2015, 14:59
arkadaslar
sizlere sorum olacak

OMV benzincileride kaziklamaya calisiyormu euro cevriminde

Euro ceviriminde cok büyük kaziklar atiyor,bilhassa ben kendim bu yil yasadim ve hemen Bankakartla ödeme yaptim,istersen depoyu doldurmadan önce Diesel&Benzin fiyatini sor ona göre al derim.

Paparazi39
26 Kasım 2015, 19:04
Euro ceviriminde cok büyük kaziklar atiyor,bilhassa ben kendim bu yil yasadim ve hemen Bankakartla ödeme yaptim,istersen depoyu doldurmadan önce Diesel&Benzin fiyatini sor ona göre al derim.

peki arkadasim
bunlar banka kartini manipule edip kontomuzu kundaklamasin
:)

erhan__79
26 Kasım 2015, 19:22
10-15 euro kazik yemeyelim tabi onemli ama asil dikkat etmeniz gereken sey arabanin basindan ayrilmayin.bu sene sirbistanda bir akrabamizin arabaya dizel yerine benzin fullemisler,1 km gitmeden araba bozulmus,tamirci hazir,otel hazir,hepsi soyguncu bunlarin.takribi 5000 euro maloldu dikkatsizligi rezilligide cabasi

karadeniz
26 Kasım 2015, 20:16
Maduriyet yasamak istiyorsaniz aldiginiz yakitin pompadaki miktari elinizin icine yazin kasada kart ödemesi öncesi karsilastirin miktar ayni ise imza atin bence en garantili yöntem.

tr-22
26 Kasım 2015, 21:43
peki arkadasim
bunlar banka kartini manipule edip kontomuzu kundaklamasin
:)

yok bu o kodar kolay degil,günde yüzlerce insan kartla alis veris yapiyor,bundan dolayi pek ihtimal vermiyorum.

deli-kadir
04 Aralık 2015, 22:07
Ben bu sene gidis gelisde mazot aldigim zaman sadece kartla ödeme yaptim. Zaten Almanya ve Avusturyada sorun yok kazik yeme acisindan. Diger ülkelere gelince. Ben sadece OMV lerden mazot aldim. Aldigim istasyonlardada hep kendim attim mazotu. Pompaya basmadan litre fiyatini kontrol ettim ve fullemeye basladim. Kasaya gitmeden hesap makinemle litre fiyatini tekrar hesapladim. Emin olduktan sonra kartla ödemeyi yapmadan hesabi kontrol edip okeyledim, Cok sükür hic sorun yasamadim ve cok memnun kaldim