PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Seyahat yapma sırasında rahatsızlanma uçuş iptali..

ayyildiz67
15 Mayıs 2017, 18:29
Selamünaleyküm Germania uçağı ile seyahat yapmak isterken havaalanında bavulları verdikten sonra annem rahatsızlandı pasaport kontroluna girmeden ani rahatsızlığından dolayı uçağa almadılar ve hastane arabası çağırdılar ve hastaneye götürdüler, seyahat sigortası olmadığı için uçak parasını geri iade ederler mi?
Germania uçak şirketine telefon açtım telefonda geri iade olmaz diye söylediler sigortasız olduğu için
Burada bir hak talep edebilir miyiz? Hastalığına dair hastaneden rapor alınsa yeterli olmaz mı??uçuş tarihleri ertelenmesi konusu veya parayı geri iade için

hOrOz
15 Mayıs 2017, 18:31
Selamünaleyküm Germania uçağı ile seyahat yapmak isterken havaalanında bavulları verdikten sonra annem rahatsızlandı pasaport kontroluna girmeden ani rahatsızlığından dolayı uçağa almadılar ve hastane arabası çağırdılar ve hastaneye götürdüler, seyahat sigortası olmadığı için uçak parasını geri iade ederler mi?
Germania uçak şirketine telefon açtım telefonda geri iade olmaz diye söylediler sigortasız olduğu için
Burada bir hak talep edebilir miyiz? Hastalığına dair hastaneden rapor alınsa yeterli olmaz mı??uçuş tarihleri ertelenmesi konusu veya parayı geri iade için

Bütün Havayollarında Charter seferlerinde kullanılmayan bıletler ölüyor ..Parasını iade etmiyorlar

ayyildiz67
16 Mayıs 2017, 18:19
Bütün Havayollarında Charter seferlerinde kullanılmayan bıletler ölüyor ..Parasını iade etmiyorlar
Peki gidiş ve dönüşlü biletin dönüş olarak hak talep edebilirmiyiz? Yani gidiş bileti sadece tekrardan alsak?
Dönüş olarak bu biletten faydalanma olurmu..?

tr-22
16 Mayıs 2017, 18:28
Peki gidiş ve dönüşlü biletin dönüş olarak hak talep edebilirmiyiz? Yani gidiş bileti sadece tekrardan alsak?
Dönüş olarak bu biletten faydalanma olurmu..?

Dönüs icin bir problem olmaz,sizin sorununuz yalniz tek yönle ilgilidir.

MiAy
17 Mayıs 2017, 04:01
ayyıldız67,
Arkadaşım aynı durum bizimde başımıza geldi.
Annem babam 02.05 tarihinde İstanbul'a uçacaklardı.
Annem kalp hastası, o zamandan beri hastanede.
Eylülde döneceklerdi. Buradaki THY bürosuna gittim sordum, gidemediler ama dönüş biletleri geçerlimi diye.
Aldığım cevap, gidişi kullanılmayan biletlerin dönüşüde yanıyor oldu.
Sağlık olsun ne yapalım.

Sizlere geçmiş olsun.

Dolunay35
17 Mayıs 2017, 14:10
seyahat sigortası olsaydı paranın tamamını geri alırdınız sanırım,sigorta olmadığın malesef hiç bir hak talep edemezsin.

mahsun67
18 Mayıs 2017, 00:26
Sen yinede Germaniaya bir Mektup yaz ve gidis Bileti icin Flughafengebühr geri istiyorum de, sansin varsa azda olsa belki bi kac € geri alabilirsin. Tabi bileti görmedigim icin Miktarin ne kadari Steuer nekadari Gebühr ve nekadari Ticketpreis bilemem.

Geri dönüs icin bencede bi Problem cikmaz, sirf yeni bir gidis bileti alsan yeterli.