PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [SORU] Ford X Max Klima sorunu

alcatras
12 Mayıs 2017, 20:20
Arkadaslar merhaba,

Ford X Max model aracta Klima calismiyor, sebebi ise orginal olmayan Arac radyosuymus! Bana pek inandirici gelmedi. Ford da gercekten Klima icin böyle bir orginal Radyo zorunlulugu var mi, yoksa bozuk klima ile arabayi bana satan arkadaslarin fantazi dolu bir masalimi bu ?

Iyi calismalar...Kolay gelsin

focus1907
12 Mayıs 2017, 23:35
akku den kabloyu cikart , 20 dakka bekle tak, gelmesi lazim, eger olmazsa klima yi angelert yaptirman gerek. ford da . aslinda kendinde yapabilirsin , gerekli gerec ler varsa. biraz daha ayrintili bilgi verirsen ,belki daha net bilgi verebilirim. eski navi yada radio hangi markaydi, nx modelimi, fx modelimi? yeni hangisi ni takdin?

alcatras
13 Mayıs 2017, 01:24
merhaba,

yarin sabah deneyecegim akü tavsiyeni, sagol. Ford radyolarini hic tanimiyorum, radyo ile beraber aldim. Kimsede birsey anlamiyor. Bakalim ne cikicak..

Gerekli gerec derken, gecen gün internette elm 327 model tarzi bir wifi cihaz aldim...audi a4 model bir arabada servis intervaline reset atabilmek, ve de bir kac
code yardimi ile bazi sistemleri aktive etmek icin, ama isime yaramiyacak herhalde... bu cihaz ford da isimi görürmü bilmiyorum

focus1907
14 Mayıs 2017, 00:08
radio navi nin resmini cek arkadasim, koy bir bakayim hangisi

alcatras
14 Mayıs 2017, 00:28
radio navi nin resmini cek arkadasim, koy bir bakayim hangisi

yeterli olucaktir bu resim umarim..

http://img4web.com/i/QHD0Y.jpg

tesekkür ederim alakana.

focus1907
14 Mayıs 2017, 15:50
tamam anlasildi arkadasim. klimanin sorunu baska bir sey radio ile alakasi yok kesinlikle.

focus1907
14 Mayıs 2017, 16:07
tabi suna bir aciklama getireyim, eger önceden ford mca plus navi radiyo, yada nx navi radio varsa, senin ekledin resimdeki radio yu takinca kaleröfer klima falan calismaz.

alcatras
14 Mayıs 2017, 16:31
tabi suna bir aciklama getireyim, eger önceden ford mca plus navi radiyo, yada nx navi radio varsa, senin ekledin resimdeki radio yu takinca kaleröfer klima falan calismaz.

evet arkadaşım haklısın,

bu saydığın radyolardan biri takılıymış önceden. Ne tavsiye edersin bu durumda.

focus1907
14 Mayıs 2017, 17:28
yapcan sey akkunun fisini cekip ,20 dakka beklemen, ama sanirim calismaz. tersi durumda olabilirdi. ama yinede akku yü bir dene. baska care ford a gidip klima yi angelernt yaptiracan. 10 lik is-30-40 euro alirlar. arabayi satan kisi uyaniklik yapmis o naviler degerligi oldugu icin cikartmis dandik bir radio takmis. keske almadan konussaydin bu durumda.

alcatras
14 Mayıs 2017, 23:45
yapcan sey akkunun fisini cekip ,20 dakka beklemen, ama sanirim calismaz. tersi durumda olabilirdi. ama yinede akku yü bir dene. baska care ford a gidip klima yi angelernt yaptiracan. 10 lik is-30-40 euro alirlar. arabayi satan kisi uyaniklik yapmis o naviler degerligi oldugu icin cikartmis dandik bir radio takmis. keske almadan konussaydin bu durumda.

Acemiligime geldi arkadasim. Böyle böyle ögreniyoruz iste :/
Akü tavsiyeni deniyecegim, yoksa Ford yolu gözüktü demektir.

Tesekkürler.