PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vw tiguan motor lambasi arizasi

Egal77
05 Mayıs 2017, 19:27
Iyi Akşamlar..
Başlıkta belirttiğim gibi cokpitte motor arıza lambası yandı fehlerlesen yaptırdım katalysator bank 1 diyor löschen yaptırdım yaklaşık 2 ay yanmadı ve bu aralar yine yandı (orange)
Yeni Lambdasonde taktırdım sonuç aynı, hata olarak bu sefer kat değil fehlercode 000048 oxygen lambda sensor b1 S1 Heating Circuit (Heizkreislauf) hatası gösterdi .
Bundan 2 yıl önce VW de Ansaugkrümmer Drosselklappe komple değişti

Araba VW Tiguan TFSI 4 motion 170 ps Benzinli 2008 model
123000 Km de
(3 izin yaptım TR' ye)

Arabanın gidişatında hiç bir problem yok
Tekleme v.s.
Anlamış değilim kopf-gegen-wand-smilkopf-gegen-wand-smil

Nazarnet
05 Mayıs 2017, 23:01
Aracta herhangi bir problem gözlenmiyorsa sigortalardan veya sensörlerden kaynaklanabilir.
Gecmiste bu ariza lambasi satmis oldugum Audi'de yanmisti yolda aniden turboyu kesti arac hiz yapmadi yetkili servise götürdüm herhangi bir problem yok turbonun temizligini yaptik sadece dediler tabi ben riske girmedim sattim. ;)

Egal77
07 Mayıs 2017, 20:31
Yok mu bu konuda bir tecrübesi olan

temel temelli
09 Mayıs 2017, 22:23
Iyi Akşamlar..
Başlıkta belirttiğim gibi cokpitte motor arıza lambası yandı fehlerlesen yaptırdım katalysator bank 1 diyor löschen yaptırdım yaklaşık 2 ay yanmadı ve bu aralar yine yandı (orange)
Yeni Lambdasonde taktırdım sonuç aynı, hata olarak bu sefer kat değil fehlercode 000048 oxygen lambda sensor b1 S1 Heating Circuit (Heizkreislauf) hatası gösterdi .
Bundan 2 yıl önce VW de Ansaugkrümmer Drosselklappe komple değişti

Araba VW Tiguan TFSI 4 motion 170 ps Benzinli 2008 model
123000 Km de
(3 izin yaptım TR' ye)

Arabanın gidişatında hiç bir problem yok
Tekleme v.s.
Anlamış değilim kopf-gegen-wand-smilkopf-gegen-wand-smil

Merhaba Autobanda düşük viteste saatte 100km hız ile 20dak sürmeyi dene sanırım
Sorun giderilecek ilk 5 yada 10dak 2-yada 3 vites 💯 hız devirli sür bendede oldu touran da çözmüştü