PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiyeye Alufelgen götürme

fuk_18
02 Mayıs 2017, 20:35
yazin eski aracima ait olan jantlari türkiyeye götürüp orda arkadasa vermek istiyorum bu jantlardan türkiyede bulunmuyor bunu arabanin bagajinda sokarken türk gumrugunde bir sorunla karsilasabilirmiyim ?

salsala09
03 Mayıs 2017, 01:24
slm benim bildigim vergisini verirsin.

fuk_18
03 Mayıs 2017, 02:50
fatura hazirlamakmi lazim o zaman, bunun icin

salsala09
03 Mayıs 2017, 03:59
bak burda yaziyor nelerden gümrük alinmiyor,bunlarin haricindeki herseyden gümrük aliniyor.Sen genede faturayi hazirla kardes.

http://www.fuarturizm.com/fuarturizm_rehberi4-gumruk-bilgileri-15.html

TüRkBoY
06 Mayıs 2017, 14:33
Selam arkadasim

Sana acik ve net söylim hicbirsey olmaz jantlarin üstünü örtersin tamam :)
Sadece sen ne olur ne olmaz yinede bi fatura götür.
Suana kadar hicde duymadim arabalari kontroll ettiklerini gümrükte tabiki kendi cevremden
belkide bazi arkadaslari kontroll etmis olabilirler tabiki onu bilemem.

Saygilar türkboy

hOrOz
06 Mayıs 2017, 16:38
fatura hazirlamakmi lazim o zaman, bunun icin

Gümrüklerde aldığın malın fatura değeri değil Türkiye deki değeri veya gümrük listesindeki değeri göz önüne alınır

yoksa o zaman isteğen burdan 10€ luk fatura götürür vergi ödemez

fuk_18
07 Mayıs 2017, 01:53
arabalarin bagajlarina bakip gümrüge tabi ürün varmi diye soruyorlar gözüne carparsa kötü ancak dediginiz gibi bagajda dibine yitip valizide blok olarak koyup saklayarak kacirabiliriz belki denemek lazim

fuk_18
08 Mayıs 2017, 10:26
4 adet jant lastik olmucak nasil olcak o zaman

hOrOz
08 Mayıs 2017, 11:40
4 adet jant lastik olmucak nasil olcak o zaman
Onlarında yüzme şambriyeli olarak deklare edersin

Ya bizim milletin iki kuruş için şekilden şekile girmesi varya beni öldürüyor..

Vatana ayda yılda bir kere faydam olsun demiyor sadece şebeklik peşinde

tr-22
08 Mayıs 2017, 11:52
Selam arkadasim

Sana acik ve net söylim hicbirsey olmaz jantlarin üstünü örtersin tamam :)
Sadece sen ne olur ne olmaz yinede bi fatura götür.
Suana kadar hicde duymadim arabalari kontroll ettiklerini gümrükte tabiki kendi cevremden
belkide bazi arkadaslari kontroll etmis olabilirler tabiki onu bilemem.

Saygilar türkboy

Bir kac yildir devamli kontrol vardir,hemde bir araba bos birakmadan bakiliyor,bilhassa simdiki zamanlarda cok daha fazla aramalar yapiliyor kacaklar yüzünden.

ufuk18@
öyle bir niyetin varsa? yaninda fatura götürmeni tavsiye ederim,dedigim gibi aramalar cok SIKlasti.

TüRkBoY
08 Mayıs 2017, 18:13
selam kardes

aydinlattigin icin cok sagol ben araba ile gidelide 3 yil oluyor
kacaklari göz önüne almadim dogru sakincali olabilir 24edq50

saygilar türkboy

Cologne
08 Mayıs 2017, 19:44
yazin eski aracima ait olan jantlari türkiyeye götürüp orda arkadasa vermek istiyorum bu jantlardan türkiyede bulunmuyor bunu arabanin bagajinda sokarken türk gumrugunde bir sorunla karsilasabilirmiyim ?

Arkadas,

Birsey olmaz diyenlere bakipta basini derde sokma derim. Türkiye ye girerken gümrüklü bir mali kacak skokarken yakalanirsan, götürdügün mala el konuluyor, ayrica götürdügün arabaya da el konuluyor. Hakkinda kacakciliktan islem yapiliyor avukat, savci, mahkeme derken epey süründürürler seni.

Bunun haricinde el konulan mal ve ara yani araba gümrük sahasina cekiliyor, araca devlet el koydugu icin ihale ile acik artirmaya cikartiyor ve araci satiyor. Eger sansin varsa arabani tekrar para ödeyerek kendin alabilirsin, tabii bu arada arabanin icinde ise yarar radyo teyp, navi ve disarda para edecek hersey gümrüpkte calisanlar tarafindan sökülüp disarda el altindan satiliyor. Yine de arabami satin almak istiyorum dersen, ihale öncesi birkac kisi geliyor ve ihaleye bizde girecegiz, ya bize sukadar ödersin yada ihaleye bizde girer ve fiyat arttiririz diyorlar..
Ayrica ismin kirmizi listeye aliniyor ve Türkiye ye her girisinde, ister arabayla ister ucakla olsun, her girisinde donuna kadar ariyorlar.
Benim burada yazdiklarim daha orada olanlarin inan yüzde onu. Arkadas icin basini belaya sokma derim.

hOrOz
08 Mayıs 2017, 19:52
Arkadas,

Birsey olmaz diyenlere bakipta basini derde sokma derim. Türkiye ye girerken gümrüklü bir mali kacak skokarken yakalanirsan, götürdügün mala el konuluyor, ayrica götürdügün arabaya da el konuluyor. Hakkinda kacakciliktan islem yapiliyor avukat, savci, mahkeme derken epey süründürürler seni.

Bunun haricinde el konulan mal ve ara yani araba gümrük sahasina cekiliyor, araca devlet el koydugu icin ihale ile acik artirmaya cikartiyor ve araci satiyor. Eger sansin varsa arabani tekrar para ödeyerek kendin alabilirsin, tabii bu arada arabanin icinde ise yarar radyo teyp, navi ve disarda para edecek hersey gümrüpkte calisanlar tarafindan sökülüp disarda el altindan satiliyor. Yine de arabami satin almak istiyorum dersen, ihale öncesi birkac kisi geliyor ve ihaleye bizde girecegiz, ya bize sukadar ödersin yada ihaleye bizde girer ve fiyat arttiririz diyorlar..
Ayrica ismin kirmizi listeye aliniyor ve Türkiye ye her girisinde, ister arabayla ister ucakla olsun, her girisinde donuna kadar ariyorlar.
Benim burada yazdiklarim daha orada olanlarin inan yüzde onu. Arkadas icin basini belaya sokma derim.

o kadar da değil artık

Cologne
08 Mayıs 2017, 20:13
Bu dediklerimi 2008 yilinda cok yakin bir arkadasim yasadi. Türkiye ye 100 adet LNB götürürken gümrükte yakalandi ve altinda ki Audi A6 arabasini elinden aldilar. Ve yukarda yazdiklarimi bizatihi O anlatti.