PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ebay veya Ebay Kleinanzeige'de ürün satmak

scorpioncim
01 Mayıs 2017, 23:55
Selam arkadaslar,
Ebay veya Ebay kleinanzeige de ilk defa bir ürün satmayi düsünüyorum.
Hic satis yapmadigimdan dolayi, burda tecrübesi olan arkadaslarin önerilerine ihtiyacim var.
Ne karsi tarafi (yani satin aliciyi) nede kendimi yanlis yapip, zor durumda birakmak istemiyorum.
1) Ürün Sabit fiyat olarak satilacak
2) Satin alici kendisi gelip alacak (Selbstabholung)
3) Neler yazmam gerekir misal Privat satici olarak (misal garantisi olmadigini)
vs.vs

bu konuda yardimci olacak arkadaslara simdiden tesekür ediyorum.
Saygilar

Cahit
02 Mayıs 2017, 00:35
1. Sabit fiyatı Ebay ve Ebay Kleinanzeigende oluşturabilirsin. Ebay Kleinanzeigen ücretsiz privat satıcıysan.
Ebayde ise sabit fiyat olarak eklersen ücretli ve ürün satılırsa ek olarak yine bir ücret alıyorlar senden.

2. Selbstabholung her iki sitede belirtebilirsin. Kein Versand Nur Abholung yazısını ürün açıklamasına ayrıca yazardım.

3. Bu yazıyı kullanabilirsin "Es handelt sich hier um einen Privatverkauf. Die Ware wird unter Ausschluss jeglicher Gewährleistung verkauft."

Ne sattığına bağlı ama Selbstabholung diyorsan Ebay Kleinanzeigen de satmanı öneririm. Alıcı gelir ürünü görür beğenir senden satın alır, paranıda peşin alırsın.
Senin dikkat edeceğin son nokta ise sahte paralar.

Bu konuda bir arkadaş belirtmişti, satış yaptı ama aldığı para sahte çıktı
http://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?40964-Iphone-ve-PS4-sat%FDm-para-sahte-%E7%FDkt%FD&highlight=sahte+para

Ebay Kleinzanzeigen dışında Facebookda'da satış grupları var, orayıda kullanabilirsin satışların için.

44Malatya
02 Mayıs 2017, 12:59
Geçenlerde Esszimmer garnituru kleinaneigen bölümünde sattım. Alan fiyatı düşürmeye çalıştı, başka alıcılarda var dedim o zaman istediğim fiyata sattım.

scorpioncim
03 Mayıs 2017, 00:46
1. Sabit fiyatı Ebay ve Ebay Kleinanzeigende oluşturabilirsin. Ebay Kleinanzeigen ücretsiz privat satıcıysan.
Ebayde ise sabit fiyat olarak eklersen ücretli ve ürün satılırsa ek olarak yine bir ücret alıyorlar senden.

2. Selbstabholung her iki sitede belirtebilirsin. Kein Versand Nur Abholung yazısını ürün açıklamasına ayrıca yazardım.

3. Bu yazıyı kullanabilirsin "Es handelt sich hier um einen Privatverkauf. Die Ware wird unter Ausschluss jeglicher Gewährleistung verkauft."

Ne sattığına bağlı ama Selbstabholung diyorsan Ebay Kleinanzeigen de satmanı öneririm. Alıcı gelir ürünü görür beğenir senden satın alır, paranıda peşin alırsın.
Senin dikkat edeceğin son nokta ise sahte paralar.

Bu konuda bir arkadaş belirtmişti, satış yaptı ama aldığı para sahte çıktı
http://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?40964-Iphone-ve-PS4-sat%FDm-para-sahte-%E7%FDkt%FD&highlight=sahte+para

Ebay Kleinzanzeigen dışında Facebookda'da satış grupları var, orayıda kullanabilirsin satışların için.

Güzel ve yararli aciklaman icin Tesekür ederim.
Evet privat satici olarak ürünü satmak istiyorum.

Söylemesi ayip ev yaptirdim Creaton Futura olan Dachziegel'ler ortalama 150 tane fazladan kaldi yani kullanilmamis, onu satmak icin ugrasacagim.

Posta ile gidemeyecegi icin "Selbstabholung" olarak ilani vermek istiyorum.

scorpioncim
03 Mayıs 2017, 00:47
Geçenlerde Esszimmer garnituru kleinaneigen bölümünde sattım. Alan fiyatı düşürmeye çalıştı, başka alıcılarda var dedim o zaman istediğim fiyata sattım.
Sanada tesekürler Malatyali Arkadasim