PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rentenverlauf istedim dosya gönderdiler

koylu18
01 Mayıs 2017, 18:23
Selamünaleyküm arkadaslar,

bu sene TR`ye gidince (Agustos) insallah emeklilige basvurmak istiyorum.
Bunun icin emeklilik sigortasindan Rentenverlauf diye bir belge istedim ama onlar bana bir sürü belge göndermisler. Ben onlara emekli olmak istiyorum demedim ki.Kafam karisti.
Ben bu belgelerin hepsini doldurmak zorunda miyim. Nicin sirf Verlauf göndermediler. Doldurursam hata mi yaparim. Ne yapmam gerekiyor?
Lütfen yardim edin. Simdiden cok tesekkür ediyorum.

Belgeleri link olarak ekledim:

https://www.file-upload.net/download-12473818/EK.rar.html

clon
01 Mayıs 2017, 18:33
Sakina baska birsey doldurup yollama
Sen sadece Renten berlauf istiyorum de onlara
(Tekrar ara ve iste)

koylu18
01 Mayıs 2017, 18:42
neden diye sorarlarsa ne diyeyim?
Birde niye doldurmayalim aciklayabilir misin? Ben bunu komple geri mi göndereyim?
Sana zahmet olacak. Allah razi olsun

Bir de TR`den emeklilik kalkacak diyorlar, dogru mu?

akbaba
01 Mayıs 2017, 21:22
koylu18, ben senin yükledigin belgeleri indirmek istedim,kaspersky virüs uyarisi yapti, acilis sayfama LaunchPage diye bir sayfa yerlesti,
arkadasim seni suclamak istemiyorum,belki ben birseyi yanlis yaptim, senin yükledigin yer saglam biryermi?

44Malatya
01 Mayıs 2017, 21:26
koylu18, ben senin yükledigin belgeleri indirmek istedim,kaspersky virüs uyarisi yapti, acilis sayfama LaunchPage diye bir sayfa yerlesti,
arkadasim seni suclamak istemiyorum,belki ben birseyi yanlis yaptim, senin yükledigin yer saglam biryermi?

Yüklenilen belgeleler silinmiş, sen ordaki reklamları tıkladın

44Malatya
01 Mayıs 2017, 21:27
Datei existiert nicht!

Diese Datei wurde vom User oder durch eine Abuse-Meldung gelöscht.

hekimoglu
01 Mayıs 2017, 21:50
Arkadasim Rentenversicherung dan Versicherungsverlauf istemis ve senden doldurman icin belgeler istemislerse bu olsa olsa Kontoklärung icindir diye tahmin ediyorum. Versicherungskontonda herhangi eksik bilgileri tamamlamak düsüncesiyledir, öyleyse bunda bir sakinca yok. Senden ne istediklerini belirten yazili belgede tam olarak ne yaziyor?

akbaba
02 Mayıs 2017, 00:18
Yüklenilen belgeleler silinmiş, sen ordaki reklamları tıkladın

2 saattir malware programlariyla bogustum ve sonunda LaunchPage silindi.
koylu18,banada aynisi oldu, ben 27 yasinda almanyaya geldim, almanyada sigortali ise baslamam 28 yasindaydi, banada sordular 18-28 yas arasi nerelerde calistin diye.
eger sende benim gibi sonradan almanyaya gelmeysen, sigorta baslangicin 18 yasindan cok sonra ise, aradaki bosluklari sana soruyorlardir.
benim tahminim böyle,belgelerde ne yazdigina bakmak istedim,yanlislikla virüse bulastim.
korkacak birsey yok,sana SGK icin lazim olan Versicherungsverlauf sana gelmistir, digerlerini ben doldurmadim,sende doldurmazsan birsey olmaz bence.

44Malatya
02 Mayıs 2017, 04:53
2 saattir malware programlariyla bogustum ve sonunda LaunchPage silindi.
Sabah sabah hiç gülecek halim yoktu ok78rcp, sende ömründe hep gülesin emi ;)

aslankral
02 Mayıs 2017, 18:04
Rentenversicherungsverlauf istendiginde bazen LVA sürelerin dogrulugunu teyid etmek icin belgeler gönderiyorlar
onlari doldurmanizda sikinti yok , bilgiler güncelleniyor

akbaba
02 Mayıs 2017, 20:01
Sabah sabah hiç gülecek halim yoktu ok78rcp, sende ömründe hep gülesin emi ;)

Allah senden razi olsun 44Malatya, ici-gönlü güzel olanin,yüzü ve dilide güzel olurmus,dilinden bal akarmis, Allah sana ve tüm Müslüman kardeslerimize her seyin en hayirlisini versin..

koylu18
09 Mayıs 2017, 20:01
arkadaslar
kusura bakmayin cevap veremedim hastanedeydim.
Direct upload'a yüklemistim ama...... virüslü oldugunu bilmiyordum. Hakkinizi helal edin:(:(:(
Evet dediginiz gibi kontenklärung icinmis konsolosluga gittim sordum.

yardimlariniz icin cooooooook tesekkür ederim.

Mustafa 1954
10 Mayıs 2017, 11:22
neden diye sorarlarsa ne diyeyim?
Birde niye doldurmayalim aciklayabilir misin? Ben bunu komple geri mi göndereyim?
Sana zahmet olacak. Allah razi olsun

Bir de TR`den emeklilik kalkacak diyorlar, dogru mu?

sana her sene emeklilik belgeleri (verlauf) geliyordur çünki takriben 40 yaşından sonra herkese bildiri geliyor,işe başlangıç ve bitiş tarihleri ve ödediğin paralar.Bu sene gelmedimi normalde martın sonuna kadar gönderiyorlar ,eğer 2017 inki geldiyse o yeterli,ben yaptım herşey üç saat içinde oldu ,istanbulda ikamet ediyorum,fakat işim vardı kütahyaya gittim oradan müracat ettim oldu bitti.15.000 Euro yatırdım , buradan emekli olduğum gün türkiyedende almaya başlayacağım.yalnız sigorta Numarası alabilmen için bir yerde 1 hafta 10 gün çalışmış olarak oradaki sigortaya kayıt yapılması gerekiyor, burada bir sakınca yok tanıdığın bir işyerinde çalışmış görünüyorsun ve almanyaya dönmeden önce işten çıkış gösterilmesi gerekir. Birde E devlet kartı çıkart postahaneden..O Olmadan Hiçbir şey yapmıyorlar.. Emeklilik kalkacak diyorlar ,ben paramı yatırdım alacağım aylık kesinleşti,buna rağmen bende tedirginim.

Ibo921
15 Mayıs 2017, 22:29
Slm
Versicherung verlauf istedim bana gönderilen kagitda cocuklar islenmedigi icin kabul görmedi.
Buna dikkat edin cocuklarin yazmadi lazim.
Benim sorum sigorta bizde cocuklar gözükmuyor dedi.
Bunu nerden alabilirim veya cocuklar Versicherung verlaufen icine yazdirabilirim.
Selamlar saygilar

hOrOz
15 Mayıs 2017, 22:34
Slm
Versicherung verlauf istedim bana gönderilen kagitda cocuklar islenmedigi icin kabul görmedi.
Buna dikkat edin cocuklarin yazmadi lazim.
Benim sorum sigorta bizde cocuklar gözükmuyor dedi.
Bunu nerden alabilirim veya cocuklar Versicherung verlaufen icine yazdirabilirim.
Selamlar saygilar

konuyu tam anlamadım ama

Hocam çocuklar zaten seninkinde görünmez ancak hanımın sigortasında görünür

LVA dan V0800 formularını isteyip veya internetten indirerek LVA ya başvurman gerekecek

Ibo921
15 Mayıs 2017, 22:44
Slm
Hocam kendim icin degil hanim icin basvurdum bügün kagitlari verdim
Versicherung verlaufda yanliz calisdigi günler yazilmis burdaki muasebeci dedi bunda cocuklarinda yazmadi gerekli diye.

hOrOz
15 Mayıs 2017, 22:52
http://www.deutsche-rentenversicherung.de/Allgemein/de/Inhalt/5_Services/04_formulare_und_antraege/_pdf/V0800.pdf?__blob=publicationFile&v=28

Ibo921
15 Mayıs 2017, 22:58
Hocam
Bunlari hanimin adina dolduracam sigortaya,hemen kayda gecermi acaba cünkü Altinci ayin sonunda tekrardan verlauf vermem lazim iceriye.
Cevaplarin ucin simdiden cok tesekkür ederim

guengoer52
16 Mayıs 2017, 00:15
Horoz arkadasinda belirttigi gibi Antrag auf Feststellung von Kindererziehungszeiten / Berücksichtigungszeiten wegen Kindererziehung yaptiginda her yeni Kontoklärung dan sonra Rentenversicherung zaten sen istemesende otomatik güncellenmis Versicherungsverlauf adresine gönderir.

hOrOz
16 Mayıs 2017, 00:21
Hocam
Bunlari hanimin adina dolduracam sigortaya,hemen kayda gecermi acaba cünkü Altinci ayin sonunda tekrardan verlauf vermem lazim iceriye.

hocam bilemem LVA dada işlenmler epey uzun sürüyor

Annemin Türkiye de SSK da dul ayliğı bir hafta sürdü burda LVA da 6 hafta sürdü

karadeniz
16 Mayıs 2017, 01:03
Hocam

Yurtdisi borclanmasinda bayanlar,calisilmis,ev hanimi,bosta gecen sürelerini borclanabilir,esinizin mevcut calismis oldugu tarihlerin,18 yasi itibari ile diger sürelerini bosta gecen veya ev hanimi olarak yurtdisi borclanmasi yapabilirsiniz,radhaus'tan meldebescheinigung almaniz ve türkceye tercüme ettirmeniz gerek belge olarak,bilginize.

Ibo921
16 Mayıs 2017, 10:47
Versicherung verlaufda Yanliz cocuklarinda kayit olmasina dikkat edin,yoksa isler aksiyor.