PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Avis araba kiralama hakkinda bilgi lazim

mehmettyz
29 Nisan 2017, 23:24
Arkadaslar, 7 ayda izine gidecegim ve avis ten araba kiraladim.(Simdi bize ne demeyin). Sorum su olacak. Ödemeyi türkiyedeki bir arkadasin kredi kardi ile ödedim. Problem arabayi alirken bir depozite yatirmak gerekiyor o da kredi karti isteniyor. Acaba ayni kartmi olmasi gerekiyor yoksa baska bir kredi karti gecerli olurmu. Bilgisi olan varsa yazsin lütfen.
saygilarimla

tr-22
30 Nisan 2017, 00:11
slm arkadasim bu konuda cok yanlis yapmissin cünkü depozitoyu pesin almiyorlar ve depozito yalniz arabayi kiralayan kisinin kredikartindan alabiliyorlar,pesin ödeme sansinda yok.
Senin yerinde olsam bunu hemen düzeltmeye calisirim baska türlü cok sorunlar yasarsin.

PS:Düzelteme istiyorum,ilk yanlisin arakdasinin kredi kartini vermek,bunu bu sekilde kabul edip etmeyeceklerini hemen yarin tel ediyorsun cevabini aliyorsun,baska türlü cok sorun yasayacagindan cok eminim.
Arabayi kiraladigin sirket 24 saat aciktir onlarin tatili olmaz hemen tel acmani tavsiye ederim.

fuk_18
30 Nisan 2017, 02:10
sanirim arkadar ucakla gidip turkiyede araba kiralamis dimi almanyadan avisden araba kiralayip gitmeyi dusunmuyor, birde avis pahali degilmi daha ucuz firmalar var merak ettim ne kadara kiraladigini ve tarihlerini

Nazarnet
30 Nisan 2017, 13:15
Türkiye'de Avis'ten bende birkac kez arac kiraladim. Benim arac kiraladigim sube kredi kartinin kimin üzerine oldugunu pek önemsemiyor sadece kullanimda olup olmadigini kontrol ediyor. Ben hem arkadasimin hemde babamin kredi kartini kullanarak araba kiraladim herhangi bir problemde olmadi tabi ben parayi pesin ödüyordum ekstra olarak kücük hasar kaskosu falanda yaptiriyordum cünkü kiraladigim arabalar mercedes yada bmw oluyordu risk almak istemiyordum.

misafir42
30 Nisan 2017, 23:56
Slm, türkiyede saatler ters dönüyor :). Almanyada, hepsi 1 Kartdan yapiliyor! Mesela Kira Fiyati 100 Euro Deposit 1,5 kati, Kartdan 250 Euro bloke ediyorlar. Arabayi geri verdinizmi, bloke edilen paradan sadece Kira Fiyati cekiyorlar! Siz arabayi alirken kredikart sahibide orda olmasi lazim!

mehmettyz
01 Mayıs 2017, 01:33
Arkadasim icime korku düsürdün benim. Tesekkürler bilginiz icin

mehmettyz
01 Mayıs 2017, 01:39
Türkiye'de Avis'ten bende birkac kez arac kiraladim. Benim arac kiraladigim sube kredi kartinin kimin üzerine oldugunu pek önemsemiyor sadece kullanimda olup olmadigini kontrol ediyor. Ben hem arkadasimin hemde babamin kredi kartini kullanarak araba kiraladim herhangi bir problemde olmadi tabi ben parayi pesin ödüyordum ekstra olarak kücük hasar kaskosu falanda yaptiriyordum cünkü kiraladigim arabalar mercedes yada bmw oluyordu risk almak istemiyordum.

Kiraladiginiz sube neresi idi.

Nazarnet
01 Mayıs 2017, 10:43
Kiraladiginiz sube neresi idi.

Ben Sivas'ta kiraliyordum genelde forumda Istanbul tarafinda düsünülüyor.

Mafyan
01 Mayıs 2017, 20:48
Bende bir kackez Avisten Araba kiraladim.Ne kredi karti nede depozite istediler.Pasaportan Tr giris mührünü kopyasini cektiler. O kadar baska birsey istemediler.
Ankaradan kiraladim.

mehmettyz
07 Mayıs 2017, 21:03
Arkadaslar büroya telefon ettim, problem yok dediler. mühim olan arabayi teslim alirken adima ait olan kredi kartinin olmasi. parayi öderkenki kredi karti önemli degilmis. oda bende var.