PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : internetten ucak bileti ismarliyanlar icin bir uyari

niobe45
28 Nisan 2017, 23:59
Arkadaslar internetten sunexpress sayfasina girdim gereken seyleri yazdim ucus tarihi vs. beni billigflug.de yönlendirdi sectigim Ucak bileti 83,98 euro idi.gereken yerleri doldurdum ödemek icin Überweisung butona bastim buraya Kadar bir Problem yok ödemek icin tikladim 133,83 euro yazdi ve ben tiklamis oldum .tel ettim bana sorun sizin bankanizda isletme parasi aldilar dedi.Bankama gittim seni kontodan bu para kesildi dedi.Tekrar tel. actim bizde böyle islem parasi 50 euro dedi yapacagin bir sey yok dedi bende avukatima gidecegim Bu firmanin adi bravonext sa internettede bulabilirsiniz.Arkadaslar dikkat edin ve ilk defa basima geliyor ve ben devamli internetten biletimi alirim.

hekimoglu
29 Nisan 2017, 00:57
Ucak sirketlerinin kendi siteleri disinda bilet aliminda sikca karsilanan bir problem sizin basiniza gelen. Dikkat edilirse ucuz fiyatasadece belirlenen ödeme sekliyle bilet alimi mümkün oluyor onun disindaki ödeme sekillerinde islem paralari biletin üstüne son anda ekleniyor okumadan okeylendigindede is isten gecmis oluyor, gecmis olsun.

belalimisa
29 Nisan 2017, 04:10
Ödeme şekline bağlı oluyor o genelde. Ama size uyarı yapıyor şu kadar işlem parası kesilecek diye.
Ben çok karşılastim böyle şeylere , paypal olanı var sofort Überweisung var veya Visa Card bunlarda genelde işlem ücreti yok . Dedigim gibi genelde ama bazı şirketlerde malesef oluyor.
Bence hiç boşa zamanınızı avukatlan harcamayın bir sonuca varamassiniz.
Yani siz sonuçta onayladiniz yapacak birşey yok.
Geçmiş olsun

niobe45
29 Nisan 2017, 23:12
sitenin geschäftbedingung bölümüne baktim ödemelerde herhangi bir ücret tabeli hakkinda bilgi verilmiyor.Sali günü avkata gidiyorum.Sizlere bilgi verecegim.

hOrOz
29 Nisan 2017, 23:49
sitenin geschäftbedingung bölümüne baktim ödemelerde herhangi bir ücret tabeli hakkinda bilgi verilmiyor.Sali günü avkata gidiyorum.Sizlere bilgi verecegim.

sen bileti hangi site üzerinden aldın ???

billigflug.de yazzılan fiyatlar geçersiz en son sitede deki fiyatlar gerçek fiyatlardır

deneyebilirsin o sayfada gösterilen fiyatlar son aşamaya geldimi yüksek görünebilir

billigflug.de ilk sayfasında fiyatlar sadece göz boyama

ama Sunexpress in sayfasına yöneltiyor ve fiyatlar birden değisiyor

bu da çok normal bir şey

awne
30 Nisan 2017, 00:16
horoz Arkadasimizin dedigine tam olarak katilmiyorum. Göz boyamacadan ziyade bilete zam geldiginde flüege de. Flugladen vs...gibi siketler hemen Web sitesini yenilemiyor. Ama sirketin sitesine yönlendiririken yeni fiat icin uyari geliyor . Arkadasimiz bunu farketmemis olabilir. Avukata gitmesi hicbir seyi degistirmez.

awne
30 Nisan 2017, 00:25
horoz Arkadasimizin dedigine tam olarak katilmiyorum. Göz boyamacadan ziyade bilete zam geldiginde flüege de. Flugladen vs...gibi siketler hemen Web sitesini yenilemiyor. Ama sirketin sitesine yönlendiririken yeni fiat icin uyari geliyor . Ya da ödeme sekline göre fiat degisebiliyor arti üzerine islem ve vergiler biniyor. Arkadasimiz bunlari farketmemis olabilir. Avukata gitmesi hicbir seyi degistirmez. Rechtschutz da yoksa dahada zarara girer.

Rookie
30 Nisan 2017, 00:28
Aracı sitelerin hepsinde komisyon vardır
İlk gösterilen fiyat genelde insanların aklını çelmek için ödeme yerine gelmeden son fiyatıda göremessin

fuk_18
30 Nisan 2017, 02:08
araci sitelerden bilet almayin diye cok uyari yaptik 10 yildir konusulan konulardan biri buda ucak firmansinin kendi sitesinden baska biryerden bilet almayin sunxpress de biligfligeye yönlendirmez yanlisin var , güvenli alis veris icin THY pegasus Sunexpres in kendi orjinal sitelerinden biletlerinizi alin

44Malatya
30 Nisan 2017, 09:32
Son 10 yıldır uçak biletlerimizi internetten aracı şirketlerden alıyorum ve çok memnunum, thy sayfasından daha çok uygun. Yazılanları iyice anlamak için zaman ayırıyorum. Idealo flug veya Skyscanner arasında karşılaştırma yapıyorum, biletleri en çok opodo ve cheaptickets şirketlerinden alıyorum.

H@K@N
30 Nisan 2017, 10:28
44Malatya Arkadasimiza katiliyorum.
cogu zaman araci sirktler(Opodo,Travelgenio,Travelstart,Seat24,Last minute,Expedia vs. vs.) daha uygun oluyor,yerine göre 200-300 € fark oluyor.
Benim genellikle aldigim sirketler Travelstart,Seat24,Lastminute,Travelgenio,hatta bu sirketlerden THY,Pegasus biletleri aldigimda birgün sonra THY'nin anasayfasindan biletleri drucken yaptiriyorum.
Sunuda belirtmek istiyorum tüm bu araci sirketlerde her tür ödeme sarti kabul ediliyor ve son ödeme bölümüne geldiginizde hangi karta hangi fiyat alindigida yaziliyor.
Ve bu sadece araci sirketlerde degil bazi ana Sirketlerdede mevcut Örnegin Air Berlin sayfasina girin biletinizi secin ödeme kisminda Kredi karti ile öderseniz 50 €'ya kadar islem parasi aliyor.
Bu araci Sirketler sahtekar olmus olsaydilar,Sykscanner,Swoodoo,Ideolo vs. vs. gibi arama sirketleri bunlari bunyesinde tasimazdi,hatta Alman devleti lisanslarini iptal ederdi.
Sizelere oturun 6 saat AGB okuyun demiyorum ama bilet'de alirken nereye isaret koydugunuzuda biliniz.
Arkadasin Avukat konusuna'da gelince,tabiki hakkini arayacaktir ama suda bilinmelidir'ki aradaki o fark herhangi bir uyari olmadan onay tusuna bastiktan sonra fiyat farki ortaya cikmasi imkansiz.
Sunuda belirtmek istiyorum,arama sonucu cikan sirketlerdeki fiyatlar genellikle Ekonomi class ve bazi ucak sirketleri Pegasus,AirBerlin,Eurowings gibi bavul icermemektedir ama buda bilet almadan önce belirtilmektedir ve
bu biletleri iade imkanida yoktur.Tabiki bu ekonomi class biletler ana sirketlerden de alinsa geri iade imkani yoktur.
Yalniz gerek ara sirketler olsun gerekse ana sirketler olsun alinan Ekonomi biletleri tarih degistirme gibi yada iptal etme gibi maddiyat karsiliginda optionlarda vardir,bunlarda belirtilmektedir.
Ve son olarak sizlere bir tavsiyede bulunmak isterim.
Örnegin Kredi karti ile bilet alacaksiniz,yalniz Kredi karti ile alirsaniz 10-20-30 € fark istiyor,bazi kredi kartlari vardir ADAC gold kartlari gibi,iceriginde Kredi karti ile biletleri alirsan hastalik sigortasi dahil,hic kosulsuz,sartsiz biletleri geri iade edebiliyorsunuz,parasiz koltuk secme gibi cok özellikler bulunuyor.Böyle durumda varsin 10-20-30 hatta 70-80 € fazla verin ama garantide olun.

DenizCan
30 Nisan 2017, 22:05
Sadece ucak bileti gerekiyorsa, ucak sirketlerinin (sun express, Lufthansa gibi) kendi sayfasindan almak uygun olur. Araci sirketler komisyon ücreti

hesapladigindan, tabii ki daha pahaliya gelir. Fakat otel ile ucak birlikte ise o zaman hesap degisir.

niobe45
30 Nisan 2017, 23:00
Ödeme şekline bağlı oluyor o genelde. Ama size uyarı yapıyor şu kadar işlem parası kesilecek diye.
Ben çok karşılastim böyle şeylere , paypal olanı var sofort Überweisung var veya Visa Card bunlarda genelde işlem ücreti yok . Dedigim gibi genelde ama bazı şirketlerde malesef oluyor.
Bence hiç boşa zamanınızı avukatlan harcamayın bir sonuca varamassiniz.
Yani siz sonuçta onayladiniz yapacak birşey yok.
Geçmiş olsun

sirketin adi Bravonext Sa birde sen bak

niobe45
30 Nisan 2017, 23:03
Sadece ucak bileti gerekiyorsa, ucak sirketlerinin (sun express, Lufthansa gibi) kendi sayfasindan almak uygun olur. Araci sirketler komisyon ücreti

hesapladigindan, tabii ki daha pahaliya gelir. Fakat otel ile ucak birlikte ise o zaman hesap degisir.

sunexpress sayfasina girdim beni o sayfaya yönlendirdi.Ben devamli Internet üzeri bilet aliyorum.Ilk defa basima geldi.Bir de sen dene ve bak.Buraya yazarsin.

Osmanbey34
30 Nisan 2017, 23:18
beim tavsiyem direkt ucak sirketinden alin. zaten bir kac sirket var baska da yok ( sunexpress, pegasus, thy vs.....) araci firmalar arkadaslarin yazdigi gibi service gebür, provision herneyse aliyorlar.

bravonext sa sireketi schweiz dan islem yapiyor. Bence hic avukata gitmeye gerek yok. Hem billigflug.de yada flüge de sayfalarinda bi kanunen problem yok

örnek

http://www.fotos-hochladen.net/uploads/bildschirmfotoj5nsydw0ox.png (http://www.fotos-hochladen.net)

adamlar kesin ve net yazmis ( bei Zahlung mit Mastercard ) kredikartinla ödeyince service Gebührsünp birebir gutschreiben yapiyor. Baska ödeme secince Servicegebühr kaliyor...

yazdigim gibi ya reisebürodan alin fiyatlar genelikte ayni oluyor yada direkt sun, thy vs dan alin. Hem bu konu bravonext sa direkt bi baglantisi yok. cünkü sen biletini billigflug.de aliyorsun ve onlar sana servicegebühr kesiyor.

söyle bir örnek: sen telekom vertragi yapiyorsun ve sirket A sana ohne Anschluss gebühr Angebot yapiyor ve sirket B mit 50 Euro Anschlussgebühr yapiyor. her Sirket kendisini göre Servicegebühr kesebiliyor.

izmirli50
01 Mayıs 2017, 13:03
Ben hep Pegasus ile uçuyorum.Basel-Mulhose Havaalanından.Ben Freiburga yakın oturuyorum bize yakın.Biletleri direk flypgs.com dan ısmarlıyorum.Mart ayında gittim Basel-Ist.Sabihe Gökçen kampanyalı 89 € ödedim.Gidiş geliş.

hOrOz
03 Mayıs 2017, 13:46
sunexpress sayfasina girdim beni o sayfaya yönlendirdi.Ben devamli Internet üzeri bilet aliyorum.Ilk defa basima geldi.Bir de sen dene ve bak.Buraya yazarsin.

kesinlikle başka bir sayfadan seni o sayfaya yöneltmiştir

ben Sunexpress ten belki 10-15 kere bilet almışımdır hic bir problem çıkmamış ve herhangi bir sayfaya yönlendirmemiştir

V/S
03 Mayıs 2017, 19:46
beim tavsiyem direkt ucak sirketinden alin. zaten bir kac sirket var baska da yok ( sunexpress, pegasus, thy vs.....) araci firmalar arkadaslarin yazdigi gibi service gebür, provision herneyse aliyorlar.

bravonext sa sireketi schweiz dan islem yapiyor. Bence hic avukata gitmeye gerek yok. Hem billigflug.de yada flüge de sayfalarinda bi kanunen problem yok

örnek

adamlar kesin ve net yazmis ( bei Zahlung mit Mastercard ) kredikartinla ödeyince service Gebührsünp birebir gutschreiben yapiyor. Baska ödeme secince Servicegebühr kaliyor...

yazdigim gibi ya reisebürodan alin fiyatlar genelikte ayni oluyor yada direkt sun, thy vs dan alin. Hem bu konu bravonext sa direkt bi baglantisi yok. cünkü sen biletini billigflug.de aliyorsun ve onlar sana servicegebühr kesiyor.

söyle bir örnek: sen telekom vertragi yapiyorsun ve sirket A sana ohne Anschluss gebühr Angebot yapiyor ve sirket B mit 50 Euro Anschlussgebühr yapiyor. her Sirket kendisini göre Servicegebühr kesebiliyor.

Ustam fark etmiyor ve yapilan uygulama kesinlikle betrug. Yeni Kanun ile (Almanyada) özelikle bu Ucaksirketleri yada Billet saten Anbieterler
Sartsiz surtsuz Gesammtsumme olarak neyse normal Tarif Fiyati onu yazmasi gerek gesammtbertagda. oraya * koyup su karla ödersen olmuyor.

http://www.spiegel.de/forum/reise/bgh-urteil-zu-flugtickets-endpreis-muss-bei-online-buchung-sofort-erkennbar-sein-thread-332179-1.html

Eger basiniza böyle birsey gelirse cekinmeden Avukata bas vurun.

neco54
03 Mayıs 2017, 21:36

Sunexpress sayfasi kesinlikle baska sayfaya yönlendirmez. Bütün bilgilerini onlar alirlar ve hesabinida direk onlar alirlar.
Yer ayirtmadidigin ve özel istegin olmadiginca müddetce baska ücret istemezler.
Benim hatirladigim kadari ile Bodrum, Dalaman ve Antalya yük hakkin 20 kg. Diger sehirler icinde 30 kg hakkin var.
Horoz arkadasimizigin dedigi gibi sen yanlis bir seyler yapmisindir.
Ben daha iki gün önce geldim 2 kisi gidis dönüs. Yaz icin 10 kisi icin bilet aldim gidis dönüs. Hic bir sorun yok ve ek ücrette yok.

S&S

tommix
06 Haziran 2017, 19:12
Slm aleyküm,
sizlere aktarmak istediğim şu. Internetten alınan biletlerin çoğuna visa veya ona benzer ödemelerde ek ödeme alınıyor. Bileti alırken görülmüyor tam ödeme esnasında fiyat yükseliyor . Mesela Fluege.de 40€ alıyor. Bravofly, Seat24 gibi

tr-22
06 Haziran 2017, 20:04
Arkadaslar internetten sunexpress sayfasina girdim gereken seyleri yazdim ucus tarihi vs. beni billigflug.de yönlendirdi sectigim Ucak bileti 83,98 euro idi.gereken yerleri doldurdum ödemek icin Überweisung butona bastim buraya Kadar bir Problem yok ödemek icin tikladim 133,83 euro yazdi ve ben tiklamis oldum .tel ettim bana sorun sizin bankanizda isletme parasi aldilar dedi.Bankama gittim seni kontodan bu para kesildi dedi.Tekrar tel. actim bizde böyle islem parasi 50 euro dedi yapacagin bir sey yok dedi bende avukatima gidecegim Bu firmanin adi bravonext sa internettede bulabilirsiniz.Arkadaslar dikkat edin ve ilk defa basima geliyor ve ben devamli internetten biletimi alirim.

Bu dogru olabilir,nedenine gelince bu gibi firmalar bazi kredikartli bankalarla anlasmislar,onlarin kendi kredi kartllarini kullanan müsterilerine verilen bir promosyondur.
Ayni sey benimde basima geldi almadim,nasil anlasiliyor diye sorarsan?Parayi ödeme aninda kart numarani verirken fiyat farki hemen degisiyor,senin gözünden kacmis hemen ödeme yapmissin.

Yalniz sen hemen arkasindan sturnieren yapmis olsaydin parani kesmezlerdi,para kesilene kadar iki gün sürüyor.
Bir dahakine ödeme yaparken daha fazla dikkat etmende yarar var,yinede hayirli olsun iyi ucuslar diliyorum,moralini bozma olan olmus.

PS:konu eskiymis yeni cevap verilince bende hemen yazdim,yinede yazdiklarim gecerlidir,konuyu acan kardesimizde ucmustur zaten.

LocDog
15 Haziran 2017, 03:43
Arkadaşlarım bende de senelerce ınternet den uçak bileti alıyorum ve en güvenlisi direkt uçak şirketinden direk almak. Ben kayak vs. Den arıyorum ve en uygun hangi şirketse o uçak şirket den direk aliyorum! Ara çok fark oynamıyor. Saygılar LocDog

Burclu
16 Haziran 2017, 12:51
Arkadaşlarım bende de senelerce ınternet den uçak bileti alıyorum ve en güvenlisi direkt uçak şirketinden direk almak. Ben kayak vs. Den arıyorum ve en uygun hangi şirketse o uçak şirket den direk aliyorum! Ara çok fark oynamıyor. Saygılar LocDog

Aynen bende yıllardır direk Uçak Şirketinden alıyorum genelde THY den, 1 defa 200€ uyguna geliyor diye başka şirket üzerinden almıştım hatırlamıyorum şimdi hangisiydi diye, uçakta saat değişikliliyi vardı THY sms ile bana bildirdi ve THY tel açtım İstanbula, bileti aldığım yer yapması gerek dedi, 2-3 hafta sürdü yapmaları, Biletinizi direk THY den deyilde başka yerden alırsanız THY yardımcı olamıyor bence haklılarda.

Onun için Biletlerimi hep THY den Online alırım ve Sparkasse Kreditkarte kullanıyorum 1% alıyor sadece.

Benim Tavsiyem direk Uçak Şirketinden alın başınızı ağrıtmayın.