PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bosanma Konusunda bilgiye ihtiyacim var

komando_cavus
24 Nisan 2017, 09:28
herkese merhaba Stuttgart tarafinda kaliyorum....boardda takip ettigim kadariyla gercekten hukuk konularinda deneyimli güzel bilgi sahibi insanlar var...benim acilen sizin gibi tecrübeli insanlardan akil almaya tecrübelerine ihtiyacim var..yasim 37 ve 3 cocugum var (zwielinge 12-12 ve 1)..hicbir kötü aliskanligim yok sigara dahi icmem ama esimle bir cok sebebten anlasamiyoruz..yataklarimiz 1 yili gecik süredir ayri..ilk önceleri sürekli ayrilmak istiyor ve nedensiz bir sekilde sürekli kavga cikariyordu ve ben sürekli onu alttan aliyordum ...ama dayanacak gücüm kalmadi ve en sonunda da evet ayrilalim dedim..simdide herseyi senin basina yikacam seni fena yapacagim gibisinden tehditler ediyor..ve git mahkemeye ben de ayrilmiyacam diyecegim her seyi senin agzindan burnundan gecirecegim sana hayati dar edecegim diyor..ve nedenini anlamis degilim..banada yapacak fazla bir sey birakmiyor....oturdugumuz ev eigentumswohnung ikimizin üstüne ve borcunu 2 sene önce bitirdim..ve simdilerde komple renovierung yapiyorum..cocuklar ve annesi evde kalsin istiyorum..ben kendime kücük bir yer bulup evden ayrilacagim..ama kafam cok karisik icinden cikamiyorum..cok fazla cevremde yok olanlarda bu konularda benim gibi cok bilgisiz..avukatlarda cok güvensiz ve hemen isin maddi kismini bakiyor..kimse iyi bir sey demiyor anwaltlar icin..ben maschienenbau fabrikasinda als industrieelektroniker olarak calisiyorum monatliche bruttom 2800 euro civari benden ne kadar keserler hic bilmiyorum..neler yapmam gerekiyor gercekten bilmiyorum..avukat bulup görüsmeden önce sizin gibi deneyimli insanlarin verecegi bilgilere ihtiyacim var..bana yardim ederseniz sevinirim..simdiden herkese tesekkürler..

VoLKan
24 Nisan 2017, 11:41
arkadasim 3 cocugun var allah bagislasin , yuva kurmak cok zor ama yuva yikmak 1 dakkalik is , bence sen esinle güzelce otur konus 3 cocugumuz var hatta 1 tanesi daha 1 yasinda demissin ( 1 senedir ayri yatiyoruz diyorsun ama cocuk konusuna gelince bu cocuk isi nasil oluyoo anlam weremiyorum ve bu konuya cok kiziyorum acikcasi ) 3 cocuk anadan babadan ayri yasiycak almanya gibi bir yerde cokmu kolay zannediyorsun , anne babanin günahini 3 cocuk neden ceksin , sicak yuvada ana baba olan bir yuvada büyümek yasamak warken , ana ayri yerde baba ayri yerde cok zor , sen beni dinle ve bir cok arkadasimizda bunu diycektir sana burda asla direk sana sunu yap bunu yap söyle bosanirsin demezler sanmiyorum ve ve yuvani kurtarmaya calis , yikmak cok kolay usta bunu hic mi ama hic unutma !!!

cok iyi bilmiyorum ama senin yasiycan para netto 1200 € gerisine el koyarlar ve esine werirler diye ben biliyorum , kisaca sen gibi ben cok cevremde gördüm ve inlediklerini agladiklarinida gördüm , almanyada bir erkek heleki calisiyorsun ve gelirin de sanirim iyi bosuna calisirsin , neyse bu konu baska konu sen yukarda dediklerimi dikkate al ve yuvani kurtar , tatile gidin vakit gecirin cok secenekler var usta , insallah yuvani kurtarirsin , saygilar

hOrOz
24 Nisan 2017, 12:04
şimdi bir çok kişi yok evliliği kurtar filan yazacak ama benim fikrim ip nerden inceldiyse oradan kopsun

zarla zorla güzellik olmuyor

arkadışın hanımı da karakter olarak zaten pek ince düşünenlerden biri değil buda yazıdan anlaşılıyor

zaten çoluk çocuğu düşünse böyle bir şeyi yokuşa sürmez ... nedense bazen bayanlar böyle bir psikolojiye giriyorlar

arkadaşım avukata gitmekten başka çaren yok

evlilik süresince elde edilen taşınır ve taşınmaz varlıklar ortak sayılır

Alman Medeni Kanunda Türkiye deki gibi hangi tarafın suçlu olduğu gibi bir durum yok

boşanmak isteyen mahkemeye başvurur ve süreç başlar

boşanma süresinde boşanmak istemiyorum diyemez fakat süreyi uzatabilir (zaten 3 sene sonra otomatik olarak boşanmaya dönüşür)

ilk önce bir sene ayrı yaşamanız gerek ondan sonra esas boşanma süreci başlar

Mallar paylasılır eşinin nafaka ve çocukların nafkası karara bağlanır onu avukat hesaplayabilir

senin emeklilik primlerinden birazı eşinin üzerine kaydırılır

iki tarafta boşanmaya taraflı ise süreç hızlı işleyebilir

fuk_18
24 Nisan 2017, 13:32
öncelikle almanyadami türkiyedemi bosanmak istiyorsun o önemli almanyada bosandiginda horoz arkadasin da dedigi gibi suclu sucsuz aramiyorlar yani aldatmada olsa bir hakli haksiz yok sacma bir kanun maasinin 4/3 cocuklara gider esin yer onuda, is degistirip cok calisip az gösterirsen birsey alamaz ancak, zaten 1 sene ayrisiniz yani ayni evin icindede olsa ayriyiz demeniz yeterli yarin davayi acabilirsin, cocuklarin velayetine jugentamt karar veriyor ortak velayet yaptirin,

olmuyorsa olmuyor uzatmaya gerek yok bir insan icin kisa ömründen taviz verme dunyaya birkere geliyoruz eger bir insana yaranamiyorsan senin o kadar yapmana ragmen degerini kiymetini bilmiyorsa yol verceksin cocuklar öyle yada böyle illaki büyüyor,

BndD
24 Nisan 2017, 14:26
Tevhid kelimesini kavrayamadığımız için, İşin Dini boyutuna girmeyeceğim çünkü Kuran'ı yanlış yorumlayanlar olacaktır.
İnsanı yönünden bakıyorum olaya.
Boşanmak doğru birşey değil!
Boşanmak için geçeci sebeb olmalı
Zina, Insan öldürme
Eften püften şeyler için çocuklara ne kadar zarar verdiğinizi bir bilseniz.
İnsanlar nefsini terbiye edemediği için bu durum çıkıyor ortaya.
Sonrada çıkıyorlar Müslümanım diyorlar halbuki o çocuklara verilen bu zarar kul hakkına giriyor Ulu Tanrı ne diyor her neyle gelirsen gel karşıma ama kul hakkı ile gelme!

Eğer gözün açık ise git eşinle konuş biraz sen biraz eşin fedakarlık etsin ve bu yanlıştan geri dönün

Not:
Annem derdi ki ekmek Hıdır'ın yiyin yiyin Kudurun

MEGAbond
24 Nisan 2017, 21:21
ilk önce esinin neden böyle davrandigini bilmen lazim arkadasim,,,onu bir sekilde Türk bir psikolaga razi edip derdini anlaman lazim,,daha olmadi parasini öde tut psikologu eve getir,,sayet buna yanasmiyorsa e$in.

o zaman ceketini alip cikip gitmekten bir baska sansin kalmiyor,,,bilmiyerek yaptigin,belki seninde suclarin vardir ,,is sigara icmemekle alkol kullanmamakla bitmiyor.sapkani önüne koyup düsün.

esinin derdini cözemezsen,,isin zor Allah yardimcin olsun.

resadiyeli
24 Nisan 2017, 21:42
selamün aleyküm Arkadasim,Öncelik ile yuvani kurtarmaya Calis,Stuttgarta diyanet ateseliginde 4 tane psikolog var,gercekten mükemmel insan,bir gidin ve konusun gercekten size yardimci olacaklarini düsünüyorum.

catli50
24 Nisan 2017, 23:12
Selamlar arkadasim
Esini önce birbirinize sans vermek icin bir daha ikna etmeye calis
kabul etmez ise de ki " ben bir yil evden cikayim yani bir yil 6 ay ayri yasayalim" de
Yalniz yasamak neymis bir görsun görsün ki evde bir sey bozulunca yapamayacagini anlasin
yine kabul etmez ise esslingende Avukat Fatma civelek var ona git bir termin yap
kendisi Denizli li ve Para onda hep ücüncü Planda gelir
Allah yardimcin olsun
Be ne dul Bayanlar gördüm Kepazelik diz boyu.
simdik Finanziel bir Problem olmadigi icin senin hanim Tabiri caiz ise Metliyor
yarin aylik geliri düsünce tak gadan burnu sürtülür ama is isden gecmese idi
Saygilar Catli50

komando_cavus
25 Nisan 2017, 10:23
Arkadaslar degerli yorumlariniz ve görüsleriniz icin hepinize ayri ayri tesekkür ederim..bizim sorun yeni degil yillardir degismedi aslinda hep benim susmam alttan almam..ne dediyse evet dememle bu zamana kadar tasiyabildim..sürekli söyledim ona bak ben kimse icin degil cocuklar icin böyle her seye katlaniyorum her seyi onlar icin devam ettiriyorum diye ..zamanla hep düzeli dedim ama hic bir sey düzelmedi degismedide kendiside diyor zaten ben böyleyim degisemem ve her sey iyice kötüye gitti.psikolga gitmeyi hep önerdim taa bastan beri dedim ama hicc yanasmadi su saatten sonrada gitsede artik ben istemiyorum..hep sans verdim kendime ona cocuklara aileyi kurtarma adina elimden gelen her seyi denedim ama ben böyle yaptikca her seferinde o daha fazla daha fazla üstüme geldi ..hatta beni insan yerine bile koymamaya basladi en kücük bir seyde isittigim laflari birakin kadinin kocasina demesini insan insana demez anliyorumki ben hatayi taa bastan yapmisim susarak alttan alarak o kendince bu ne dersem yer yutar bisey yapamaz zaten yapmiyorda gibisinden düsündü hep simdi gercekten niyetimin ciddi oldugunu gercekten artik bosanmak istedigimi evden ayrilacagimi ögrendi ögreneli iyice cildirdi hayati sana zehir ederim cocuklari sana göstermem bütün parani yerim seni mahvederim sen bu evden ayrilamzssin diye sürekli tehdit ediyor....ama sorun surda artik ben gercekten yapamiyorum..götüremiyorum tasiyamiyorum..birakin görmeyi sesini bile duyunca kendimi gercekten kötü hissetmeye basladim..

karam82
25 Nisan 2017, 11:40
Bir Beraberlikte 3 Altın kural vardır
Sevgi - Saygı - Sadakat bunlarda yıkılırsa o isin içinde çıkmak zor arkadasım..
Malesef sende 3. ü birden yıkılmis.
Allah Yardımcın olsun çok zor durum, bu tür duruma düşen bilir,o yüzden eğrilik doğruluk tahtasını tartmak ta çok zor.
ayrilik aşamasına gelmeden önce ayrı yaşayarak deneyin derim birbirinizin yokluğunu yada varlığını teraziye koymuş olursunuz, ama bu terazide çocukları da ayni teraziye koyup eksisi ve artısıyla tartarak karar verin derim...

hukuki yollar a da zaten Avukat gerekeceğinden karar verdikten sonra gerekirse avukat tutarsınız

Tekrar Allah yardımcın olsun Arkadasım

satobyte
25 Nisan 2017, 13:38
gecmis olsun arkadasim aile kurmak zor yikmak cok basit tavsiyem cocuklariniz icin akrabalari devereye sokun tanidiklarinizi sokun, isi iyi sekilde halletmeye bakin, size birsey olmaz olan cocuklara olur ,ilerde de zaten görürsün, suan calisiyorsun ve yüksek maas aliyosun ,esin calismiyor ise elinden alabilirsin cocuklarini, Almanya da illaki anneye verilecek diye kanun yok ,yasam sartlari gelir düzeyi yüksek kim ise cocuklari o alir, ama sen yinede bir düsün ,yalniz halledemiyorsan dostlarindan akrabalarindan yardim iste ,Allah yardimcin olsun

coldstone
25 Nisan 2017, 18:36
Allah yardimcin olsun kardesim. Cok zor bir durum. Hele isin icinde cocuk olunca. Benimde basimdan gectigi icin, seni az bucuk anlayabiliyorum. Sana tavsiye edebilecegim, eger kararini kesin verdiysen, mümkünse "güzellikle" ayrilmaniz.
Biliyorum cok sacma bir kelime gibi gözüksede, cocugunuzun gelecegi icin mecbur bir durum. Alman kanunlarina göre herhangi bir taraf velayet davasi acmadigi sürece, velayeti yari yari görüyorlar. Eskiden böyle degildi.
Yani anliyacagin, sonucda cocuklarin icin ileride yinede yüz yüze bakacaksiniz ister istemez.
Isin maddi olayina gelince, senden esin nafaka talep edicek büyük bir ihtimalle. Benim bildigim yukarida bir arkadasinda belirttigi gibi asagi yukari 1200 € - 1300 € sana yasamak icin kaliyor. Gerisi esine ve cocuklarina nafaka olarak belirliyorlar.
Onu Avukat daha iyi bilir. "Nürnberger Tabelle" diye bir olay var. Oraya göre hesapliyorlar.
En güzeli tabi ki de barismak, ama olmayinca da olmuyor. Ileride daha da kötü olmasindansa yol yakinken erkenden yollari ayirmak en iyisi.
Burda Ailelerde cok büyük önem tasiyor. Onlar da taraf tutup hicbir yapici bir ugras göstermiyorlarsa, bana sorarsan bu is zaten bitmis demektir.
Ben zamaniylen evlilikten kalan tüm borclari üzerime aldigim icin, ve tüm varliklari ona biraktigim icin benden nafaka talep etmediler.
Her sene sozialamt tan maddi durumu sorgulayan bir mektup yolluyorlar, dolduruyuyorum rahat birakiyorlar.

Diyecegim evlatlarin icin maddi, ve daha da önemlisi manevi olarak daima yanlarinda oldugunu göster. Sonucta senden daha da cok onlari vuruyor.
Benim oglan ilk baslarda beraber vakit gecirdigimiz zaman durup duruken aglardi icim icimi yerdi. Ama zaman la alisti. Zaman herseyin ilaci.
Allah yardimcin olsun

Impostor
25 Nisan 2017, 20:12
son cocugu insallah evliligi kurtarmak icin yapmamissinizdir, genelde yapilan en büyük hatadir. dogumdan sonra neredeyse ayri yasiyorsunuz gibi bir durum olusmus cünki :rolleyes:

hope41
26 Nisan 2017, 09:48
Düsmanim dahi olsa kimsenin ailesinin yikilmasini ve bosanmasini istemem.... Kardesim dahi olsa eger artik bir iliski kangren olmussa ve o evde huzur yoksa isterse birkac cocuklari olsun artik o evliligi sonlandirin derim... Yani nasil ki evlenmek bir hak ise bosanmak da ha keza öyledir. Tabi ki gönül ister anlasin barisin, isin icinde cocuklar var filan ama olmuyorsa da zorlamak kárdan cok zarar getirir. Ben bunu hep bu sekilde gözlemledim cevremde.

Insanlar maalesef aman o ne der, bu ne der... diye maalesef hic de huzurlu olmadiklari evliliklerini sürdürüyorlar, sonra icerdeki huzursuzluklari ister istemez cocuklara yansitmak zorunda kalip cocuklari da maalesef kötü ortamda yetistirip onlarin da geleceklerini karartiyorlar. Bir cocugun iyi yetismesi icin ailede huzur sevgi sarttir, yoksa imkani yok cocuklar güzel ve dengeli bir sekilde topluma kazandirilamaz. Konu cok uzun ve derin ama diyecegim o ki eger kurtarmak icin hala az da olsa bir ümit varsa sansini sonuna kadar zorla. Yoksa da hic zaman kaybetmeyin.
Yasadiklarinizi ve sizleri tanimadan tabi ki cok sey söyleyemeyiz burda ama iki tanidigim son zamanlarda seninkine benzer seyler yasadilar ve ikisinde de kadinlar cok ama cok anlamsiz bir sekilde isi yokusa sürüp Alman kanunlarinin kendilerine verdigi haklari kullanmak icin severek evlendikleri, cocuklarinin babasi olan adami ezip sömürmek icin nasilda cirkeflesebiliyor maalesef buna cok da üzülerek sahit oldum... Ikisininde ayrilik sürecleri mahkemeleri hala devam ediyor. Ikisinde de yoktan yere basladi olaylar, yani aldatma dayak icki kumar vs... hicbir sebep yokken kadinlarin sacma sebeplerden ve ailelerinden etkilenip cocuklari alip cikip gidiyorlar... babalarina cocuklar göstermiyorlar filan.... cok sacma komik ve de cok üzücü bir durum yani :(

Yani olabilir artik birseyler bitmistir, alirsin esini karsina insan gibi konusursun, dersin ki bitirelim güzellikle oluruna bakarsin ve cocuklari etkilemeden en iyi sekilde nasil bunu yapabiliriz bunun hesabini yaparasin ama olan maalesef tam tersi. Ha o sekilde de olan ayriliklar vardir elbette ama daha az tabi.

Dedigim gibi sen yine de üzerine düseni yap bir baba olarak ve varsa az da olsa bir umut kurtarmak adina o sansi zorla... olmuyorsa da güzellikle ayrilmayi deneyin, tabi ki bu tek tarafli olacak birsey degil esinin de bunu istemesi lazim. Insaallah bizim arkadaslarinki gibi olmaz ve anlasarak bitirirsiniz ve cocuklara kötü yansimaz bu durum, eger ki sonunda ayrilmak zorunda kalirsaniz.

Hakkinizda hayirlisi olsun kardesim....

Efsane-RTE
26 Nisan 2017, 14:55
Arkadasim hakkinda hayirlisini versin bende suan senin gectigin surecden geciyorum..

az cok bilgi birikimim oldu

eger genis bir bilgi edinmek istersen gece ab 12 uhr beni arayabilirsin gececi calisiyorum

sana basima gelen tecrubeleri ve nafaka olayini anlatabilirim

sadece sunu deyim ,bende senin gibi kaygiliydim evden ayrildikdan sonra neler basima gelicek diye
inanki hicbirsey gelmedi hersey tikirinda gidiyor
beni istemeyen esim simdi eve dön diyor ama ati alan uskudari gecti
benimde 3 cocugum var
annesinde kaliteli huzurlu zaman geciriyor
hafta sonlarida bende
cok sukur ikimizde magdur degiliz
olan cocuklara oluyor ama devamli kavga dovusun icinde buyuceklerine ayrilmis ama huzurlu buyumelerini tercih ederim..

egerki bir odun bu pilavi pisirmiyorsa asla zorlama birak kopsun

simdi ben huzurluyum..

konusmak istersen daha genis bilgi veririm saygilarimla

Osmanbey34
26 Nisan 2017, 15:40
arkadaslar hayat bazen cok zor oluyor. ama bende size katiliyorum. olmuyorsa olmuyor.....

hayrim
26 Nisan 2017, 20:09
ben bir arkadasin bosanmasini anlatayim ne yaptilar nasil yaptilar tam bilmiyorum bir cocukla ayrilmaya karar verdiler adama sordum diyor yatak problemi vardi ama zamanla kadinla kendisi yatmiyorum dedi 5 sene evli kaldi türkiyeden evlenip gelmis adam kalp krizi gecirmis bu adam sedyede kontrola giderken kadin demiski annesine bak gördünmü türkiyeden gelenlerde cürük oluyorlar bu adamda kadinla yatmama soguklugu olusmus hastanede fest olunca bosanmaya karar verdi 1 yil deneme bir yilin sonunda mahkemede ayrildilar cocuk icin para kestiler yas ilerledikce para 470 kadar cikacakti bir daha ne kadinla ne cocukla görüsmedi kabahat kimde belli degil sen gecinemiyorsan olmuyorsa olmuyordur burda bosandi birde türkiyedede bosandi kadin vekalet yazmis galiba bunlar iki avukat parasini bu arkadasa yiktilar bosanma parasinida onuda bitirdi bosandi türkiyedede teyzem kizinin kocasi 2500 civari para kazaniyordu hamburg mercedeste calisiyordu bosandilar yedikleri önünde yemedikleri arkalarindaydi iki kizi vardi cokda simarik kizlardi kadin bosanmak istemis bosandilar adamda buna para ödemem dedi cikti isten dediler olmus pena hayat adam icinde zor kadin icinde zor ha bulamazmisin bir kadin bulursun karin bulamazmi bir koca oda bulur bizim arkadasinki bile 10 sene sonra gitti evlendi hala evli bak düsün tasin yolun sonu degil ayrilipta dost yasayan ne kisiler var almanyada

hOrOz
26 Nisan 2017, 21:05
@hayrim
Arkadaşım sizin memlekette nokta virgül yok mu

Nasıl konuşuyorsan öyle yazmışsın

komando_cavus
28 Nisan 2017, 12:53
Arkadasim hakkinda hayirlisini versin bende suan senin gectigin surecden geciyorum..

az cok bilgi birikimim oldu

eger genis bir bilgi edinmek istersen gece ab 12 uhr beni arayabilirsin gececi calisiyorum

sana basima gelen tecrubeleri ve nafaka olayini anlatabilirim

sadece sunu deyim ,bende senin gibi kaygiliydim evden ayrildikdan sonra neler basima gelicek diye
inanki hicbirsey gelmedi hersey tikirinda gidiyor
beni istemeyen esim simdi eve dön diyor ama ati alan uskudari gecti
benimde 3 cocugum var
annesinde kaliteli huzurlu zaman geciriyor
hafta sonlarida bende
cok sukur ikimizde magdur degiliz
olan cocuklara oluyor ama devamli kavga dovusun icinde buyuceklerine ayrilmis ama huzurlu buyumelerini tercih ederim..

egerki bir odun bu pilavi pisirmiyorsa asla zorlama birak kopsun

simdi ben huzurluyum..

konusmak istersen daha genis bilgi veririm saygilarimla

Merhaba Efsane bana handy numarani özelden birakirsan dedigin gibi gece 00 dan sonra seni arayabilirim..daha detayli bilgilendirirsen sevinirim..simdiden tesekkür ederim

redbull911
02 Mayıs 2017, 00:26
Arkadasim basndan bosanma gecmis biri olarak yaziyorum, bosanmayi kesinlik ile istiyorsan davayi burada acacaksin cünki 10 yili gecmis evliliköer taraflardan biri istemiyor ise cok cok uzun sürüyor ben 9 yil bosanamadim. Burda yani almanyada 1 yil ayri kaldigini ispatladigin an bosaniyorsun.
Sana ne kadar oara kalicak dersin kazancin zaten düsük sana kalan para calismiyor olsan 970 calisiyor isen 1170 avrodur evlendikten sonra alinan tüm gayri menkul ve kazanilan para hepsi yari yariya sigorta primininde bir miktari esine gider cünki o calismamis sabirim saygilar

Efsane-RTE
03 Mayıs 2017, 05:57
birakmistim iyi bakarsan mesajin sonunda yaziyor özeline bidaha bak

Starterbox
03 Mayıs 2017, 11:49
Arkadasim evi falan kimseye birakma herseyi yari yariya böl benim sana diyecegim budur, bende boşandım bütün borçları üstüme aldım, ceketimi alıp ciktim evden, ama sen bu hatayi yapma mahkemede mal paylaşımı iste, ev senin olduğu için problem çıkacaktır

MEGAbond
04 Mayıs 2017, 04:49
komando_cavus naptin düzeltebildinmi durumlari,halin nicedir kardasim. insallah hayirli sonuclara ulasmissindir.
umarim efsane arkadasta yardimci olmustur !

saygilarimla

torpido
10 Mayıs 2017, 22:15
Sana en güzel cevabı avukat verecektir,bildiğim kadarıyla devlet sana yaşamak için belirli bir para miktarı bırakıyor,söylemene göre dairen ödenmiş ve ayrılık sonucu eğer daire eşine kalırsa sana dairenin değerinin yarısını ödemesi getekiyor,ama sen uzlaşma ile dairenin parasını almayabilirsin onun yerine unterhalt ödemezsin, dediğim gibi avilata danış o gereğini söyler sana.

durak78
13 Mayıs 2017, 16:55
Bana Göre : Kagit üzeri ayrilik isin ikinci ve daha önemsiz kisimi , bizim türklerde özellikle evli olup gönülde bosanmis bir sürü cift var . Ayrilik gönülde olur bence , kendine karimi seviyormuyum diye sordugunda hayir cevabini veriyorsan zaten bosanmissindir , geri kalan formalitedir. Ayni yatagi paylasmiyorsan , yoklugunda özlemiyorsan , sadece cocuklar icin katlanayim diyorsan , ona evlilik denirmi ?

Bence insan bosanmak istiyorsa , tasinacak aslinda bu kadar basit , tutarsin kendine kücük bir daire dayar dösersin olur biter , geri kalan kagit islerini , finansal isleri avukata birakirsin ki arkadasda sadece bu kisimi sormus .

tufanci
13 Mayıs 2017, 22:36
öncelikle gecmis olsun,

Nafaka olayi ile ilgili basimdan gecenleri yazmak istiyorum, Almanyada Nafaka mantik disi.
Ayrilmadan önce giderlerini iyice hesap et, misal aylik ekstra giderlerin varsa , arac leasing/finanzierung gibi, veya düzenli ödedigin aylik taksitlerle borclarin varsa, nafaka davasinda hesba katilmiyor.
Basimdan gecen bir olay, hakim bana cocuguna aylik nafakayi yetistiremiyorsan , hafta sonlari ek is yap dedi, yani almanlarin meshur lafi "Leben und Leben lassen" gecersiz.
Benim 12 yasinda kizim var , annesi calismadigi icin aylik ödedigim nafaka 477 Euro.
Montajda calisiyorum, aylik ortalama gelirim 2500 Euro Spesen ve Auslöse ile birlikte,

2500 Eur Maasim
477 Eur Nafaka
610 Eur Kira
350 Euro Araba
120 Eur Elektrik
100 Eur Telefon/Internet
200 Eur Sigortalarim
400 Eur Aylik Otel giderim (is)

uzun lafin kisasi bana aylik maasimdan hesabimda ya 200 Eur kaliyor yada kalmiyor, bu kalan 200 Eur dan ne alisveris yaptim nede baska bir yere harcadim,
basta yazdigim gibi , mantik disi, 3 cocuk ile ayrilip calisiyorsan , seni bitirler, isini degistirip maasini gelirini az gösteren arkadaslara hak veriyorum, bunun erkeklikle gururla bir alakasi yok, benim
durumum iyi olmasi lazim ki cocuklarima da bakayim , hesap ortada.
Allah yar ve yardimcin olsun.

Efsane-RTE
30 Kasım 2017, 22:46
öncelikle gecmis olsun,

Nafaka olayi ile ilgili basimdan gecenleri yazmak istiyorum, Almanyada Nafaka mantik disi.
Ayrilmadan önce giderlerini iyice hesap et, misal aylik ekstra giderlerin varsa , arac leasing/finanzierung gibi, veya düzenli ödedigin aylik taksitlerle borclarin varsa, nafaka davasinda hesba katilmiyor.
Basimdan gecen bir olay, hakim bana cocuguna aylik nafakayi yetistiremiyorsan , hafta sonlari ek is yap dedi, yani almanlarin meshur lafi "Leben und Leben lassen" gecersiz.
Benim 12 yasinda kizim var , annesi calismadigi icin aylik ödedigim nafaka 477 Euro.
Montajda calisiyorum, aylik ortalama gelirim 2500 Euro Spesen ve Auslöse ile birlikte,

2500 Eur Maasim
477 Eur Nafaka
610 Eur Kira
350 Euro Araba
120 Eur Elektrik
100 Eur Telefon/Internet
200 Eur Sigortalarim
400 Eur Aylik Otel giderim (is)

uzun lafin kisasi bana aylik maasimdan hesabimda ya 200 Eur kaliyor yada kalmiyor, bu kalan 200 Eur dan ne alisveris yaptim nede baska bir yere harcadim,
basta yazdigim gibi , mantik disi, 3 cocuk ile ayrilip calisiyorsan , seni bitirler, isini degistirip maasini gelirini az gösteren arkadaslara hak veriyorum, bunun erkeklikle gururla bir alakasi yok, benim
durumum iyi olmasi lazim ki cocuklarima da bakayim , hesap ortada.
Allah yar ve yardimcin olsun.

nasil ya borclarini hesaba katmiyorlar??? aile birlesimi icerisinde yapilan borcu mahkeme nasil gormezden gelirki??

birde arkadasim 477 euro unterhalt gayet normal

dua et daha fazla almiyolar

redbull911
01 Aralık 2017, 03:06
nasil ya borclarini hesaba katmiyorlar??? aile birlesimi icerisinde yapilan borcu mahkeme nasil gormezden gelirki??

birde arkadasim 477 euro unterhalt gayet normal

dua et daha fazla almiyolar

almazlar yasa göre para aliyorlar,senin basinda olmadigindan dua et diyorsun,bu adam bu aylik kazanci ile ev gecindiriyordu,simdi iki ev gecindirecek olmayan parayi kimnereye vericek diyedüsünen yok??

dreamceng
01 Aralık 2017, 22:44
yan isi yoksa,Bitti,,cok dayanamaz isden cikar,isden de cikarsa evde kafayi yer

ALSANCAK-35
01 Aralık 2017, 23:56
Sarkida bile böyle diyor:"Ayrilik yari ölmekmis,o bir atesten gömlekmis."

Efsane-RTE
03 Aralık 2017, 14:51
almazlar yasa göre para aliyorlar,senin basinda olmadigindan dua et diyorsun,bu adam bu aylik kazanci ile ev gecindiriyordu,simdi iki ev gecindirecek olmayan parayi kimnereye vericek diyedüsünen yok??

nerden biliyorsun hacim??? benim basimda olmadigini ,gercekden samimiyetimle soyluyorum o 477 eur öpsün basina koysun cunku baska kafa agrisi yok

ayrica hakim demis ya nafakayi yetistiremiyorsan git ek is yap diye, bunu demesinin sebebi 2500 net maas aliyor
ve kanunen yasaya göre bize 1100 euro veriliyor geri kalani es ve cocuklara gidiyor
sukurki arkadasin tek cocugu var ,ve almanyada ese nafaka kalktigindan dolayi ordan yirtiyor .düseldorfer tabeleye göre cikarilmis bir meblag

figuran34
04 Aralık 2017, 00:16
arkadasim öncelikle gecmis olsun...ayrilik cok kötü bir sey yasamadan bilinmez, maddi acidan baska manevi acidan baska bir dert.öncelikle bulundugunuz yerde bosanma hakimini arastir derim,hakim bayan ise yapacak hic bir seyin yok, aldiginiz ev yari yariya anlasamaz iseniz satilir acik artirma ile,cocuklara nafaka düsseldorfer tabelaya bak derim ama stklase 1 olacaksin ve 1000 euro üzerine el koyarlar,cocuklar annede kalir,görme konusunda aksilik yaparsa cok sikinti yasarsin ben 10 sene ugrastim...
hayat bir sekilde devam edecek cok kayiplr vereceksin sakin olup bunu en azi ile yasaman senin icin tek iyi olan olacak, neden böyle dedin dersen, ben benim hakim kötü der iken yakin cevremde bosanma davasi sirasinda kadin hakime esim evli iken bana tecavuz demesinden adam 3 sene yedikten sonra ben kaybettiklerimle kurtulduguma sükür etmek zorunda kaldim, sakin ol kafana fazla takma cocuklarini düsün, ayrilmadan kurtarabilecegin maddi seyler kaldi ise gözden gecir,

figuran34
04 Aralık 2017, 00:19
esine odemek zorunda degilsin tetrar mahkemeye basvuru yap,

aysecelik
30 Kasım 2022, 15:25
Evlenmek kolay da boşanmak zor iş, her şeyi ile sorun oluyor. O yüzden evlenecek olduğunuz kişiyi iyi seçmeniz gerekiyor arkadaşlar :) (https://discoveryhotel.com.tr/atasehir-ve-umraniye-otel-farkli-oda-secenekleri-uygun-fiyat/) Allah herkese hayırlı eş nasip eylesin.

atsiz77
30 Kasım 2022, 17:27
Evlenmek kolay da boşanmak zor iş, her şeyi ile sorun oluyor. O yüzden evlenecek olduğunuz kişiyi iyi seçmeniz gerekiyor arkadaşlar :) (https://discoveryhotel.com.tr/atasehir-ve-umraniye-otel-farkli-oda-secenekleri-uygun-fiyat/) Allah herkese hayırlı eş nasip eylesin.

Amin.

Zaten sorun orda ilerisini gören olmadığı için zamanla ya bir birinle analaşacaksın yada her gün kavga edeceksin.

Her iki taraf karşılıklı saygı gösterince sorun kalmıyor…

haveri68
07 Aralık 2022, 21:02
Benim de bir sorum olacak burada ayrilip türkiyede ayrilmaya yanasmayan es ne olacak ,basindan böyle bir olay gecen oldumu Almanyada ayrildi, ama türkiyede ayrilmaya yanasmiyor o zaman nasil olacak

hOrOz
07 Aralık 2022, 21:25
Benim de bir sorum olacak burada ayrilip türkiyede ayrilmaya yanasmayan es ne olacak ,basindan böyle bir olay gecen oldumu Almanyada ayrildi, ama türkiyede ayrilmaya yanasmiyor o zaman nasil olacak

yapacak bir şey yok . buradaki boşanmanın bir hükmü yok

Türkiye deki mahkemenin kararı olmadan evli sayılıyorsunuz .

ve sizin resmi mirasçınız oluyor

atsiz77
07 Aralık 2022, 22:31

hOrOz ustanın yazmış olduğu gibi pek bi şey yapamazsın.

Bizim ailede buna benzer bi olay olmuştu burda Almanya’da boşanmıştı Türkiyede ise sizin durum gibi yamuk yapıyordu Teyzemin kocası Türkiyede avukat artık nasıl yaptı etti bilmiyorum Türkiye’den onların rızasını bırak haberleri olmadan boşandırmıştı.

Karşı taraf mahkeme sonucunu öğrenince şok olmuştu.

esmerkral
07 Aralık 2022, 23:30

malesef aksilikler oluyor bizim devletimizin basindakiler gurbetciyi düsünüp yararlarimiza bir kolaylik yapmiyorlar malesef konuya gelince bilgime göre yurtdisinda bosandiginizi gösteren belgelerini oglunuz veya kiziniz türkiyeye giderek yaninda bulunduracak türkiyede yeminli tercümana giderek evraklari türkciye cevittirecek evraklari direk mahkemeye vererek bosandiklarini tanittiracak avukat tutmaya bile gerek yok bunu bana anlatan nüfus müdürünün kendisi

Mezarci59
07 Aralık 2022, 23:40
5 yil falan oldu kanun degiseli aynen böyle almanyadaki bosanma kararini tr de turcüme ettirip mahkemeye vermek yeterli karari oniyacaklar yeterli ben ilk bosandigim da mecburen tr de bosanmistim aynen burada oldugu gibi ama yeni kanunda gerek yok tanitiyorsun bitti.

hOrOz
08 Aralık 2022, 06:42
hOrOz ustanın yazmış olduğu gibi pek bi şey yapamazsın.

Bizim ailede buna benzer bi olay olmuştu burda Almanya’da boşanmıştı Türkiyede ise sizin durum gibi yamuk yapıyordu Teyzemin kocası Türkiyede avukat artık nasıl yaptı etti bilmiyorum Türkiye’den onların rızasını bırak haberleri olmadan boşandırmıştı.

Karşı taraf mahkeme sonucunu öğrenince şok olmuştu.

Karşı taraf biraz mevzuattan anlasaydı Danıştay, Yargıtay bir üst mahkemeye başvururdu

malesef aksilikler oluyor bizim devletimizin basindakiler gurbetciyi düsünüp yararlarimiza bir kolaylik yapmiyorlar malesef konuya gelince bilgime göre yurtdisinda bosandiginizi gösteren belgelerini oglunuz veya kiziniz türkiyeye giderek yaninda bulunduracak türkiyede yeminli tercümana giderek evraklari türkciye cevittirecek evraklari direk mahkemeye vererek bosandiklarini tanittiracak avukat tutmaya bile gerek yok bunu bana anlatan nüfus müdürünün kendisi

Usta her ülkenin medeni kanunu değişik. Almanya da boşanmak istiyorum dedinmi mahkeme boşuyor

Ama Türkiye de böyle değil..Her iki tarafında rızası gerekli

Almanya da boşanmak istiyorum yeterli ama Türkiye de mahklemede hangi tarafın kusurlu olduğu araştirılıyor

5 yil falan oldu kanun degiseli aynen böyle almanyadaki bosanma kararini tr de turcüme ettirip mahkemeye vermek yeterli karari oniyacaklar
yeterli ben ilk bosandigim da mecburen tr de bosanmistim aynen burada oldugu gibi ama yeni kanunda gerek yok tanitiyorsun bitti.

Doğru Türkiye ye gidip tenfiz davası açmanız gerekmiyor

eğer ikinizde Türk Vatandaşı iseniz sadece tercümelerini sunmak yeterli değil

İki tarafında bizzat konsolosluğa gitmesi gerek

ESKİ EŞİNİZ KONSOLOSLUĞA GELMEZ, BAŞVURU YAPMAZ ve TÜRK VATANDAŞI İSE.

Eski eşiniz Türk vatandaşı ise ve konsolosluk veya yetkili nüfus dairesinde boşanma için başvuru yapmıyorsa
tek çareniz Türkiye’de yetkili Aile Mahkemesi’nde, yabancı boşanma kararının tanınması için dava açmanız.
Maalesef bu durumda dava açmadan Türkiye’de nüfusa kayıt olmanız mümkün değil.

EĞER ESKİ EŞİNİZ TÜRK VATANDAŞI DEĞİLSE ve ELİNİZDE ESKİ EŞİNİZİN KİMLİK VEYA PASAPORT KOPYASI VARSA

Bu durumda siz gerekli belgelerle konsolosluğa veya Türkiye’de yetkili nüfus dairesine başvurarak
yabancı boşanma kararını Türkiye’de nüfusa işletebiliyorsunuz. Bu işlemi de sizin adınıza avukatınız yapabilir.

Yeni kanun
https://www.kocaersoz.com/tenfiz-davasinda-yeni-kanun-2018