PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türk vatandasligindan cikis 18 yas

erdalak
23 Nisan 2017, 16:25
Selam arkadaslar Türk vatandasligindan cikis yapacak benim oglan 18 yasini doldurdu ne gibi evrak isteniyor türkce tercüme edilmesi gereken belge varmi selamlar

k_zalim
23 Nisan 2017, 17:13
Aleyküm selam buraya bak bilgi al https://www.konsolosluk.gov.tr/

smeilet
15 Ocak 2023, 20:11
Merhaba Arkadaslar
Alman makamlarından alinan Teminat belgesi (Einbürgerungszusicherung) tercüme edilecek mi?
Yeni konu acmamak icin buraya yaziyorum.Internette ve konsolosluklardaki bilgiler tam anlasilacak gibi olmadigindan sizlere sormak istedim.Belki bugünlerde vatandasliktan cikan vardir.

Hannover Konsoloslugu;
TÜRK VATANDAŞLIĞINDAN ÇIKMA BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER AŞAĞIDA SUNULMUŞTUR

Türk vatandaşlığından çıkma izin başvurusu için, Alman makamlarından alacağınız Teminat belgesi (Einbürgerungszusicherung), veya Alman vatandaşlığına sahipseniz Alman vatandaşlık Belgesi (Einbürgerungsurkunde),Pasaport, Nüfus Cüzdanı, 16.- Avro harç ve 1 fotoğrafınız ile Başkonsolosluğumuza şahsen başvurmanız gerekmektedir.

Essen Konsolosluk;

T.C. kimlik kartının aslı ve fotokopisi,

T.C. pasaportunun aslı ve fotokopisi,

Başvuru sahibi, daha önce yabancı bir devlet vatandaşlığını kazanmış ise buna ilişkin vatandaşlık belgesinin aslı, iki adet onaylı Türkçe tercümesi ve fotokopisi; henüz kazanmamış ise kazanmak istediği devlet vatandaşlığına kabul edileceğine ilişkin teminat belgesinin onaylanmış örneği ve iki adet onaylı Türkçe tercümesi (Yabancı bir devlet vatandaşlığının kazanıldığını gösteren belge veya teminat belgesinin dış temsilcilikçe onaylanmış örneğinde veya başvurunun Bakanlığa intikal ettirildiği yazıda; kime ait olduğu, niteliği, geçerlilik süresi, düzenleyen makam gibi belgenin kapsadığı bilgilerin belirtilmesi halinde ayrıca tercüme aranmaz),

Başvuru sahibi, doğum ile yabancı devlet vatandaşlığını kazanmışsa, yabancı ülke kimliğinin veya pasaportunun aslı ve fotokopisi, uluslararası doğum belgesi ile 2 adet Türkçe çevirisi (Yabancı bir devlet vatandaşlığının kazanıldığını gösteren belge veya teminat belgesinin dış temsilciliğimizce onaylanmış örneğinde veya başvurunun İçişleri Bakanlığa intikal ettirildiği yazıda; kime ait olduğu, niteliği, geçerlilik süresi, düzenleyen makam, gibi belgenin kapsadığı bilgileri belirtilmesi halinde ayrıca tercüme aranmaz),

Çıkma izni almak suretiyle Türk vatandaşlığını kaybeden ana veya babaya bağlı olarak işlem gören çocuk(lar) için diğer eşin muvafakat belgesi - muvafakat edilmemesi halinde ise Türk mahkemelerinden alınacak hâkim kararının aslı ve fotokopisi istenir (reşit olmayan çocuklar için)

Askerlik durumunu gösteren belge- erteleme belgesi/terhis belgesi veya muafiyet belgesinin aslı ve fotokopisi (askerlik çağındaki erkekler için),

Çocuklar da başvuru sahibiyle birlikte Türk vatandaşlığından çıkacaklar ise; eşin yabancı olması halinde, eşin pasaportunun aslı ve fotokopisi veya eş vefat etmişse ölüm belgesinin aslı ve fotokopisi

Boşanmış eşler için Türk boşanma kararının aslı ya da yerel noter onaylı sureti ve fotokopisi (boşanma Türkiye’de gerçekleşmiş olmalı veya yabancı ülke boşanma kararı Türk nüfus kütüklerine işlenmiş olmalı),

2 Adet 50x60 mm boyutunda beyaz fonda, desensiz ICAO tarafından belirlenen ve makinede okunabilen biyometrik fotoğraf,

Not: Henüz nüfusa kaydedilmemiş doğum, evlilik ve boşanma bildirimi işlemlerinin olması ve askerliğin henüz ertelenmemiş olduğu durumlarda, öncelikle anılan işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Telefonla ulsip sormaya calisacam ama biraz zor.Cevaplarinizi bekliyorum.Tesekkürler.

hOrOz
15 Ocak 2023, 20:27
biz hiç bir şeyi tercüme ettirmedik

Ararsan konsolosluğu arama ulaşamazsın

Konsolosluk Çağrı Merkezini ara

Konsolosluk işlemleriniz hakkında bilgi almak için Konsolosluk Çağrı Merkezi’ni

7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

Telefon Numaralarımız

Almanya'dan : +49 30 56 83 73 099

smeilet
15 Ocak 2023, 20:30
biz hiç bir şeyi tercüme ettirmedik

Bende yapmadan Essene gitmeyi düsünüyorum ama insallah tersi cikmaz.Ayrica Konsolosluk internet sitesi güncel degil,kolay anlasilacak gibi degil.

smeilet
16 Ocak 2023, 10:33
Arkadaslar az önce konsolosluk cagri merkezine ulastim ve bilgi aldim.Almanyadaki kosnsoluklar degisik evraklar istiyor.Yani Hannover baska Essen baska istiyor.Görevli Essen kosnsoloslugunun istedigi kagitlari söyledi.Cuma gününe termin aldim ve terminden sonra sizlere tam olarak buradan ne istediklerini bilgi amaciyla yazarim.

smeilet
03 Şubat 2023, 14:16
Türk Vatandaslığından cikmak icin Esssen Konsoloslugun istedikleri,

Einbürgerungszusicherung asli ve kopi,(Tercümeye gerek yok)

1 adet Biometrich Foto

16 euro Ücret

Birbey 3.0
04 Şubat 2023, 12:37
Sormasında bir mahsur yoksa niye çıkıyorsun sorabilirmiyim? Sık dişini şurada 6 ay kaldı ve çifte vatandaşlığı al. Askerlik sorunun varsa ve paran yoksa o ayrı bir konu.

Ozanonur38
04 Şubat 2023, 13:28

1 adet Biometrich Foto

16 euro Ücret

Konsolosluk sayfasinda Termini aldigindan sonra zaten Sayfada gösteriyor ne getriecegini. Yeni birsey degil bu :)

smeilet
04 Şubat 2023, 15:16
Konsolosluk sayfasinda Termini aldigindan sonra zaten Sayfada gösteriyor ne getriecegini. Yeni birsey degil bu :)

Orada tercüme isteniyor.

smeilet
04 Şubat 2023, 15:17
Sormasında bir mahsur yoksa niye çıkıyorsun sorabilirmiyim? Sık dişini şurada 6 ay kaldı ve çifte vatandaşlığı al. Askerlik sorunun varsa ve paran yoksa o ayrı bir konu.

Cikmak isteyen benim cocuklar.Ben hic cikmayi düsünmüyorum.

hOrOz
04 Şubat 2023, 15:25
Orada tercüme isteniyor.

Bütün konsolosluk larda işlemler aynıdır sanırsam o internet sayfasında hata vardır

smeilet
04 Şubat 2023, 15:30
Bütün konsolosluk larda işlemler aynıdır sanırsam o internet sayfasında hata vardır

Bende öyle saniyordum ama cagri merkezi bana ayni olmayabilir dedi.Konsolosluklara giderken cagri merkezini aramakta fayda var.Tercüme yapsaydik en az 100 euro gidecekti.

44Malatya
15 Aralık 2023, 15:29

1 adet Biometrich Foto

16 euro Ücret

Bugün hanım ile konsolosluğa vatandaşlık tan çıkış için gittik ve işlemler yapıldı.
Şimdiden 4 ay sonraya bir randevu daha alın dendi, o zamana kadar Türkiye’deki işlemler biter dendi.

Yazınıza ilave etmek istiyorum, işlem ücreti 16€ değil de 3€.