PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tüketici haklari hakkinda bilgi lazim

cevdetcevil
22 Nisan 2017, 22:04
Almanyada wertheim village de levis outlet magzasindan kazak aldik parayi ödedikden sonra koyacak posetimiz kalmadi diyerek kazagi elimize tutusturdular.Bes dakika sonra kazagi geri vermek istedigimde para iadesi yapamayiz para miktari kadar magzamizdan baska mal alin veya hediye karti verelim dediler.Bu sekildeki uygulama kanuna uygunmu ben parayi geri alabilirmiyim.Cevaplariniz icin simdiden tesekkürler.

44Malatya
23 Nisan 2017, 00:12
Rechnungsbeleg varsa mecbur ödemeleri lazım. Kendi sayfalarında bunu buldum:

WHEN YOU SHOP AT LEVIS.COM
ARTIKEL ZURÜCKGEBEN
Wir hoffen, dass Dir Deine Bestellung von Levi's gefällt. Falls nicht, nehmen wir sie gern innerhalb von 28 Tagen nach dem Kauf zurück.

Eine Rückgabe kann auf drei verschiedene Arten erfolgen:

- Artikel müssen innerhalb von 28 Tagen nach dem Kauf zurückgegeben werden, um eine Gutschrift zu erhalten.
- Das Rückgabeblatt des originalen Lieferscheins muss der Sendung beigefügt werden. Du solltest Dir eine Kopie davon machen.
- Versand- und Verpackungskosten sowie andere zusätzliche Kosten werden nicht erstattet.
- Falls einer der gelieferten Artikel bei der Lieferung erhebliche Schäden aufweist, bitte kontaktiere das verantwortliche Versandunternehmen oder unseren Kundendienst unter 00800 53847 501.
Rückgaben für Artikel aus einem Store:

Zurzeit können Artikel, die in einem Levi's® Store, einem Levi's® Outlet Store oder Warenhaus gekauft wurden, nicht online zurückgegeben werden. Artikel, die auf Levi.com gekauft wurden, können nicht in einem Levi's® Store, einem Levi's® Outlet Store oder einem Warenhaus zurückgegeben werden. Wir arbeiten daran und hoffen, dies in Zukunft ermöglichen zu können.

BESCHÄDIGTE WAREN
Falls einer der von Dir bestellten Artikel beschädigt ist, kontaktiere bitte unseren Kundendienst sofort nach Erhalt der Bestellung. Wir schicken Dir dann einen Ersatz (vorausgesetzt, Du kontaktierst uns, bevor der Artikel ausverkauft ist). Unseren Kundendienst erreichst Du unter 00800 53847 501.

Falls Du den Artikel lieber zurückgeben möchtest, rufe uns bitte an. So können wir sicherstellen, dass Du nicht für den Rückversand zahlen musst.

Kontaktiere bitte unseren Kundendienst, falls ein Artikel innerhalb von 14 Tagen Produktions- oder Materialfehler aufweist. Unser Team wird Dir bei der Rückgabe weiterhelfen. Dies gilt nur für Fehler bei normalem Gebrauch und nicht für Schäden durch Zweckentfremdung, Unfall oder wenn Du es Dir anders überlegt hast.

Beim Kontaktieren unseres Kundendiensts solltest Du deine Bestellungsnummer zur Hand haben. Die Bestellungsnummer wird Dir nach dem Anmelden auf Deinem Levi.com-Konto angezeigt. Bitte gib unserem Kundendienst eine genaue Beschreibung des Fehlers.

GUTSCHRIFTEN
Die Gutschrift auf Dein Konto sollte innerhalb von 8 Werktagen erfolgen. Wie lange es dauert, bis eine Gutschrift auf Deinem Konto erscheint, hängt von der betreffenden Bank ab und kann nicht von uns beeinflusst werden. Mehr Informationen dazu erhältst Du bei Deiner Bank. Für die Rückgabe von Artikeln ohne die dazugehörigen Belege erhältst Du keine Gutschrift, gegebenenfalls erhältst Du stattdessen einen Gutschein.

44Malatya
23 Nisan 2017, 11:12
Elinizde Beleg yokmu?

Cengiz Bond
23 Nisan 2017, 12:24
allah allah, daha da bunu bilmeyen insanlar var.

levis.com = INTERNET -> en az 14 gün Wiederrufsrecht var.

Dükkandan alirsan, parayi ödedikten sonra öyle begenmedim geri vermek istiyorum diye hakkin yok.

dükkan ister geri alir, ister almaz. ister parayi nakit verir, ister gutschein, ister cikolata olarak verir.

anlayin bunu yavas yavas ya.

Cologne
23 Nisan 2017, 19:21
allah allah, daha da bunu bilmeyen insanlar var.

levis.com = INTERNET -> en az 14 gün Wiederrufsrecht var.

Dükkandan alirsan, parayi ödedikten sonra öyle begenmedim geri vermek istiyorum diye hakkin yok.

dükkan ister geri alir, ister almaz. ister parayi nakit verir, ister gutschein, ister cikolata olarak verir.

anlayin bunu yavas yavas ya.

Kesinlikle dogru.. Internetten alinan ürünlerde enaz 14 gün iade hakkin var. Ohne Grund.

Ama bir is yerinden , bakarak, görerek , mali eline alarak ürün satin aldiysan dükkanin , aldigin magazanin kapisindan ciktigin anda keinlikle geri verme hakkin yok..Buna ragmen cogu magazalar müsteri kaybetmemek icin aus kulanz olarak geri iade konusunda sorun cikartmiyorlar.. Ama kanunen almak zorunda degiller..Avukata da gitsen, mahkemeye de ciksan bu sonuc degismez.

Paparazi39
24 Nisan 2017, 20:00
arkadaslar
Online shop veya katalog dan mal aldiginiz zaman geri verme sansiniz var ama magazadan alirsaniz yok

Rechnungsbeleg varsa mecbur ödemeleri lazım. Kendi sayfalarında bunu buldum:

WHEN YOU SHOP AT LEVIS.COM
ARTIKEL ZURÜCKGEBEN
Wir hoffen, dass Dir Deine Bestellung von Levi's gefällt. Falls nicht, nehmen wir sie gern innerhalb von 28 Tagen nach dem Kauf zurück.

Eine Rückgabe kann auf drei verschiedene Arten erfolgen:

- Artikel müssen innerhalb von 28 Tagen nach dem Kauf zurückgegeben werden, um eine Gutschrift zu erhalten.
- Das Rückgabeblatt des originalen Lieferscheins muss der Sendung beigefügt werden. Du solltest Dir eine Kopie davon machen.
- Versand- und Verpackungskosten sowie andere zusätzliche Kosten werden nicht erstattet.
- Falls einer der gelieferten Artikel bei der Lieferung erhebliche Schäden aufweist, bitte kontaktiere das verantwortliche Versandunternehmen oder unseren Kundendienst unter 00800 53847 501.
Rückgaben für Artikel aus einem Store:

Zurzeit können Artikel, die in einem Levi's® Store, einem Levi's® Outlet Store oder Warenhaus gekauft wurden, nicht online zurückgegeben werden. Artikel, die auf Levi.com gekauft wurden, können nicht in einem Levi's® Store, einem Levi's® Outlet Store oder einem Warenhaus zurückgegeben werden. Wir arbeiten daran und hoffen, dies in Zukunft ermöglichen zu können.

BESCHÄDIGTE WAREN
Falls einer der von Dir bestellten Artikel beschädigt ist, kontaktiere bitte unseren Kundendienst sofort nach Erhalt der Bestellung. Wir schicken Dir dann einen Ersatz (vorausgesetzt, Du kontaktierst uns, bevor der Artikel ausverkauft ist). Unseren Kundendienst erreichst Du unter 00800 53847 501.

Falls Du den Artikel lieber zurückgeben möchtest, rufe uns bitte an. So können wir sicherstellen, dass Du nicht für den Rückversand zahlen musst.

Kontaktiere bitte unseren Kundendienst, falls ein Artikel innerhalb von 14 Tagen Produktions- oder Materialfehler aufweist. Unser Team wird Dir bei der Rückgabe weiterhelfen. Dies gilt nur für Fehler bei normalem Gebrauch und nicht für Schäden durch Zweckentfremdung, Unfall oder wenn Du es Dir anders überlegt hast.

Beim Kontaktieren unseres Kundendiensts solltest Du deine Bestellungsnummer zur Hand haben. Die Bestellungsnummer wird Dir nach dem Anmelden auf Deinem Levi.com-Konto angezeigt. Bitte gib unserem Kundendienst eine genaue Beschreibung des Fehlers.

GUTSCHRIFTEN
Die Gutschrift auf Dein Konto sollte innerhalb von 8 Werktagen erfolgen. Wie lange es dauert, bis eine Gutschrift auf Deinem Konto erscheint, hängt von der betreffenden Bank ab und kann nicht von uns beeinflusst werden. Mehr Informationen dazu erhältst Du bei Deiner Bank. Für die Rückgabe von Artikeln ohne die dazugehörigen Belege erhältst Du keine Gutschrift, gegebenenfalls erhältst Du stattdessen einen Gutschein.

malatya arkadasim
bu sadece Online alisveris icin gecerli

magazadan alirsan geri verme hakin yok

sswiss
25 Nisan 2017, 20:36
benim yasin 41 ve bende bilmiyordum,ne yani simdi kasada parayi verdim ve giysiyi elime aldim vede ayni dakika vazgectim dedigimde parami geri alamiyacakmiyim.Böyle kanun olabilir ama bence cok ama cok sacma

hayrim
25 Nisan 2017, 23:17
ben tencere setine 1997 olmasi lazim heralde besbin dm ti birisi yazdi beni cok para diye vaz geciyom dedim ne yapsam etsem kayincoyla konustum oda yazilmis bir okulda hoca vardi dedi kündigung yaz falan dedi bizde hem satana hem fabrikaya yazdik vaz gectik meger 14 günü gecirmiyecekmisin ozaman ögrendim kayincoda yazdi malesef o benden önce yazilmis kabul olmadi o almak zorunda kaldi al giysiyi eve götür bu benim oglana dar geldi de her yere yalaniniz varda bunami yalan uyduramiyorsunuz 14 gün gectiyse mal senin hayirli olsun

Putkiran
25 Nisan 2017, 23:35
ben tencere setine 1997 olmasi lazim heralde besbin dm ti birisi yazdi beni cok para diye vaz geciyom dedim ne yapsam etsem kayincoyla konustum oda yazilmis bir okulda hoca vardi dedi kündigung yaz falan dedi bizde hem satana hem fabrikaya yazdik vaz gectik meger 14 günü gecirmiyecekmisin ozaman ögrendim kayincoda yazdi malesef o benden önce yazilmis kabul olmadi o almak zorunda kaldi al giysiyi eve götür bu benim oglana dar geldi de her yere yalaniniz varda bunami yalan uyduramiyorsunuz 14 gün gectiyse mal senin hayirli olsun

Adamı iyi bi seye teşvik ediyorsun yalan söyle diyerek. Şimdi bu adam gerçekten gitse böyle bir yalan söylese sende bu yalana ortaksin. Yalan bu kadar basit miki 3-5 kuruş için ahiretini yakacaksın. Birde herşeye yalan buluyorsunuz demişsin. Sen arkadaşın yalancı olduğunu nerden biliyorsun. Belki bu vatandaş geçici dünya menfaati için hiç yalan söylemeyen biri.
Lütfen yorum yaparken biraz lafımızı tartalim...!

Cologne
25 Nisan 2017, 23:45
Arkadaslar, 6 sene textil üzerine bir magaza calistirmis birisi olarak sunu diyebilirim ki, maalesef müsterilerin cogu iyi niyeti suistimal ediyorlar.. Cogu kimse kulaktan dolma bilgilerle magazadan aldigi ürünlere 14 gün geri iade hakki var zannediyor ve aldigi elbiseyi bir gün dügünde, kina da , sünnette veya böyle özel bir günde giyerek birkac gün icinde geri getiriyor. Geri getirdiginde elbisede basta sigara olmak üzere, parfüm, yemek, ter kokusu ve hertürlü leke oluyor buna ragmen israr ediyorlar ben bu elbiseyi begenmedim, dar geldi, kocam begenmedi, rengi uymadi gibi binbir türlü bahane uyduruyorlar.
Ben is yerimi ilk actigimda iyi niyetimden dolayi hep geri aliyor ve para iadesi veya en azindan degistirme yapiyordum , ama baktim ki o kadar cok suistimal ediliyor ki bu konu, bir seneden sonra müsteri dükkanin kapisindan ciktigi anda is bitmistir benim icin. Avukata degil nereye giderse gitsin hicbir sonuc alamaz..

Cünkü mesela cuma günü deneyerek görerek, elleyerek aldigi bir elbise nasil oluyorda pazartesi olmamaya basliyor??? Elbisenin fermuarini yirtanimi ararsin, kahve dökenimi, cocuk kusmuguyla geri getirenimi ararsin... malesef saymakla bitmez..

Hülasa, magazada geri iade hakki YOK. Internette ise hicbir sebep göstertmeksizin 14 gün icinde aldigin bir ürünü iade edebilirsin.. Almanya da kanun bu sekilde..

deniz04
26 Nisan 2017, 20:20
Arkadasim sen aldigin kazagi bana yolla cidden alacagim bu ne bicim uslup bir kazak yüzünden forum birbirine giriyor millet sakin ve yardim sever olun hic gerek yok kalp kirmaya kazak icin sözlerimde ciddiyim arkadasim bana pm ile ulas almak istiyorum ..

cevdetcevil
26 Nisan 2017, 22:32
Mesele kazak meselesi degil ,yasadigim olayin kanunen gecerliligi varmi onu ögrenmek istemistim.Sagolsun forumdaki arkasaslar bilgileri ve tecrubeleri cercevesinde bilgilerini paylastilar tekrar tesekkür ediyorum.Bunan sonraki alisverislerde kasadan bilgi almadan parasini ödemiyecegim.

Putkiran
26 Nisan 2017, 22:51
Mesele kazak meselesi degil ,yasadigim olayin kanunen gecerliligi varmi onu ögrenmek
istemistim.Sagolsun forumdaki arkasaslar bilgileri ve tecrubeleri cercevesinde bilgilerini paylastilar tekrar tesekkür ediyorum.Bunan sonraki alisverislerde kasadan bilgi almadan parasini ödemiyecegim.

Deniz 04 arkadaşta zaten kazak tan değil insanların üslubun dan dolayı haklı olarak kızıyor.. bazen başka konular dada denk geliyor. Arkadaş in biri soru soruyor.. alaycı dalga geçer gibi cevap verenler oluyo. Bazen şunlara cevap yazıyım diyom ortam gerilmesin diye vaz geçiyorum. İnsanlar her şeyi bilmek zorunda değilki benim bildiğimi sen bilmezsin seninkini ben, onun için bu board var zaten bildiklerimizi paylaşalım diye..

Osmanbey34
26 Nisan 2017, 22:52
kanunen " cengiz bond" yazdigi gibi bir hakkin yok.

Saturn, media markt vs ürün geri aliyorlar ama bunu Kulanz olarak . Internet üzeri neden 14 yada 30 gün hakkin var ? cünkü ürünü direkt dükkanda gibi test edemediginiz icin.

onun icin ben cogu zaman amazon dan siparis veriyorum. ürün bozulsada hosuma gitmesede problemsiz geri vere biliyorum. Dükkanlar cogu problem cikariyorlar. ve saticilarin yetkisi olmuyor.......

arkadaslar bir birimizi kirmiyalim. bunun yaz ile ilgisi yok. kanunun lar degisiyor..... bu forum ne icin ? bizi bilgilendirmek icin....

satturko
26 Nisan 2017, 23:18
siz iptv, sky, mikay la ilgilenin...ve böyle seyler basiniza geldimi akilli insanlari rahatsiz edin...masallah size.
Sky iptv yi biliyordum ama mikay i ilk kez duydum
Konular hakkin da kibarca yazmak varken Insanlari bir dövmedigin kalmis verdigin cevaplar da
Ne var bunda ki Arkadas sadece bir soru sormus
"Hayir Arkadasim para gutschein olarak iade edliyor" gibi de cevap verilebilir degil mi mikayci usta

OrLoW
27 Nisan 2017, 00:37
Bundan birkac sene önce bir elektronik mağazadan Bir cihaz almıştım, eve geldim paketini açtım birde baktımki bana uymuyor işime yaramıcak paketi aynı şekilde kapattım hiçbir pürüz yok.Gittim bana uygun olan bir cihaz baktım yok, adama dedim ben bunu geri vericem tamam dedi paranı geri vermiyoruz gutschein vericez dedi.

Bende dedim nasıl olur 1 saat oldu daha alalı hatta ürünü kullanmış değilim kartondan çıkardım tekrar kartonuna koydum bu kadar.Olmaz dedi illa paranı geri vermeyiz, gutschein vereceksinde senin mağzanda bana uyan bir cihaz yok dedim. Yapacağın birşey yok dedi çıktı benimle daha önce düzgün ilgilenen adam surat yaptı sanki tınlamazmış gibi. Canım sıkıldı tepemde attı mağaza müşteride dolu ( birsürü elektronik ürünüde buradan almıştım) adama dedim müdürünüz nerede ben onunla konuşucam, ben ileteyim dedi, müdürüne söyle gutschein verecekse o kendi harcasın ona kalsın dedim.Ürünü kiralasam bu kadar kazıklanmazdım dedim ( tabi bunu söylerken bende şalterler atık ses tonu benim fazla yükselmiş bütün mağazadakiler bana bakıyor)

Adam bir telaşla koştu müdürün yanına gitti 2 dakika demedi geldi yanıma tamam parayı verecez dedi:) Hiçbir otoriter isim yapmış mağaza diğer müşteriler içinde sesini yükselten bir müsteri istemez diger müsteriler yanlış anlayabilirler o yüzden hemen olayı kapatmaya bakar.... ki ben o mağazadan bir sürü eşya aldım ufaklı büyüklü ben onların çok iyi bir müşterisiyim ona göre davranmaları lazımken böyle birşey yapmaya çalıştılar.. İlk defa gitmişsindir oraya olabilir o zaman almayabilir adam haklıdır..

Osmanbey34
27 Nisan 2017, 14:23
adamlar sana KULANZ yapmislar. Ama cengiz Bond un yazdigi gibi kanunen bi hak yok.... Saturn, media vs geri aliyorlar müsteri kaybetmek istemiyorlar.

- cok ürün almisin yada az bu farketmez
- 1 saat icinde yada 10 gün icinde geri vermisin bu da fark etmiyor !

terk fark eden olay internet den alirsan . cünkü internet den aldigin ürünleri test edemiyorsun onun icin 14 yada 1 ay geri verme imkanin oluyor.....

karam82
29 Nisan 2017, 23:21
Bu Forum Paylasim forumu, ve Bir bilene sor da bilmedigin bir durum varsa konu acma bölümüdür.
Bu Bölüme kural disi yada uygun bir durum olmadiginda görevliler müdahale eder.

Bir Üye yada Görevli hic fark etmez bu forumda kimseyi azarlama yada alayci sekilde mesaj cekme yetkisi yoktur..
Bu Nedenle Cengiz Bond arkadasim 1 hafta kurallari hatirlaman icin uzaklatirildin..

Sizin Bildiginiz Herseyi baskalari bilmeye bilir, bunuda bilginiz varsa paylasarak degerlendirmeniz gerekir azarlayarak degil.
Yardim da etmiyorsaniz mesaj yazmaz sizin icin komikse es gecer cikarsiniz konudan...

Diger Arkadaslar Sizlerden de ricam bu tür ikili tartismalara girip sizlerde ceza yeme durumuna düsmeyiniz. Rahatsiz edici mesajla mod a bildir i kullanip bizleri bilgilendirmeniz en dogrusu olur..

Konu dagilmadan kaldigi yerden devam etsin..

Iyi Forumlar

gentlement
02 Mayıs 2017, 10:49
arkadaslar,

detayli bir sekilde bilgi sahibi olmadiginiz konularda insanlari yanlis yönlendirmeyin!

Ne demek herhangi bir magazadan aldigin birseyi geri verme hakkin yok? Nerede yasiyorsunuz Allah askina?

Örnek: Hornbach´dan aldigin birseyi 6 haftaya kadar geri verme hakkin var!

Bu arkadasin durumu cok acik, arkadas OUTLET magazasindan alis veris yaptigindan dolayi "UMTAUSCH NUR GEGEN GUTSCHEIN" gecerlidir! Ben sahzen kendim cok uzun yillardir Hugo Boss Outlet Metzinden´den alis veris yaparim ve bu uygulama ile defalarca karsilastim!

Magaza alis verislerinde geri verme süresi sirketin/magazanin sahsi AGB´si ile belirlenmistir ve bu her sirkette/magazada ayni olacak diye bir kaide kesinlikle yoktur!