PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Isyeriyle ilgili paralicis

Hasan05
18 Nisan 2017, 15:27
Ben 23senedir firmamda calisiyorum Saglik yonden calisamiyorum .ne yapmam gerekiyor nasil konusa bilirim firmamla cunku hic Calisamiyorum artik bana yardimci olun lutfen is yerinden nasil paralicikis alabilirim.almanyada bir hak varmi.para almak icin isyerinden cevablarinizi bekliyorum

clon
18 Nisan 2017, 17:09
Anlasilan ayni durumdayiz
Ben 27 yildir ayni firmada calisiyorum bikdim usandim daha calismak istemiyorum,isi daha kaldiramiyorum

Cikis versinler diye gecen sene asiri krank yapmaya basladim,sonunda BEM gespräch icin cagirdilar
Neyin var filan diye sordular,Bu konuda herhangi bir bilgi vermedim

Sonunda onlara Aufhebungsvertrag teklif ettim,27 sene icin 30 bin istedim
Bana 10 bin veririz dediler
Duymamis olayim ben isimi seviyorum ve calismak istiyorum dedim,3 gün sonra krank yapmaya devam ettim

Bir senedir firmaya öylesine gidip geliyorum atmalarini bekliyorum,iyilikle olmadi zorla alcaz parayi

Alman kanunlarina göre Abfindung Hakki yok

Sende krank yapok78rcp

belalimisa
19 Nisan 2017, 05:26
Hasan@ abim eğer sağlık yönünde calismiyorum diye birseyler söylersen seni ilk olarak bir Gutachter Doktoruna yönlendirme yaparlar. Ve o Doktorda seni A dan Z ye kadar kontrol eder. Gerçekten böyle bir durum görürlerse çalışamamazlik hâli firmanda. Sana bir Rapor çıkartır buda demektirki , sen firmanın eline büyük bir koz vermiş oluyorsun. Firmada size 5 kuruş Abfindung vermeden işinize son verir. Ortada dona kalırsıniz kendim ettim kendim buldum misali.
Şunu iyicenaz bir belirleyelim Abfindung diye kanunen birşey yok , aklımizdan bulunsun.