PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ucak kalkmadi o gün ne imkanlarim var ?

player6767
30 Temmuz 2015, 20:09
slm arkadaslar bana biri bir bilgi vere bilirmi..

Zonguldakdan geri almanyaya ucakcaktim düsseldorfa (27.07.2015) ucak saat 19:05 kalkicakti ucak gelmedi bizi otobuslerlen Ankaraya transfer etiler

gece saat 03:00de otobusler bizi ankaraya getirdi saat 07:30 sabah vardik saat 10:30 ucak kalkti düsseldorfa simdi benim sorum

ne imkanlarim var ben 27.07 burda olmam gerekiyordu benim urlaub tage neolcak benim ucak parasi neolcak yakin diye zonguldakdan ucaktim ona görede fazla para verdim 220euro tek gidis simdi ben bu biletin parasi böyle kalcakmi ?

Sirket: Germania
Otobuslen ankaraya sirekt ödedi
Bir vorlage varmi sirkete yollasam ya paramin azini versinler diye

simdikden herkeze tskler

saygilar
Player6767

kara70
30 Temmuz 2015, 22:14
Merhaba arkadasim gecmis olsun simdi gecen yil ben cocuklari kölnden türkiyeye gönderecektim ucak Tam 5 Saat Sonra uctu avukata verdim bilet basi 400€ tazminat aldim en iyisi avukata git
Saygilar

metzeman
31 Temmuz 2015, 01:29
Merhaba arkadasim
öncelikle gecmis olsun, avrupa birligine bagli bir ülkenin ucagi oldugu icin avrupa yüksek mahkemesinin verdigi tazminat kararlari gecerlidir,
bu yüzden kastamonu-düsseldorf arasi 2000km desek sana bilet basi 400€ tazminat hakki düser.

Tabiki ucagin gecikme sebebi hava sartlari, grev gibi seyler olmamasi lazim.

Kendin ugrasmak istersen kesinlikle tavsiye etmem ciddiye almiyorlar, avukat sigortan varsa bu konuda uzman bir avukata veririsen tazminati alabilir.

Eger sigortan yoksa veya ugrasmak istemiyorsan internette özel sirketler var, alacagin tazminattan %30 ücret karsiliginda onlar ugrasiyor
tazminat alirsan %30 kesiyorlar alamazsan hicbir ücret ödemiyorsun.

TipiTip
31 Temmuz 2015, 01:32
buraya bir bak yukarida arkadasin dedigi gibi para alirsan 25% bunlar kesiyor aldigin paradan
kendi ugrasirsan zorlanirsin
birak bunlarin avukatlari ugrassin , 25% alsinlar ne olurki

https://www.flugrecht.de/

player6767
31 Temmuz 2015, 01:43
slm arkadaslar bende googlede arastirdim ve bunu buldum http://www.flightright.de/ 400euro cikiyor yazdi sonunda elime gecen para 281euro olcakmis geriside avukatlara olsun az cok yine beni kurtarir

metzeman
31 Temmuz 2015, 02:34
slm arkadaslar bende googlede arastirdim ve bunu buldum http://www.flightright.de/ 400euro cikiyor yazdi sonunda elime gecen para 281euro olcakmis geriside avukatlara olsun az cok yine beni kurtarir

Slm yazdigin firmayi kesinlikle tavsiye ederim, 2013 yilinda tunusairden 1200€ aldilar elime 900€ gecti yaptigim tek sey flugdatenleri yazip gönderdikleri vollmachti imzalamak. Adamlar cok profesyonel calisiyor.

player6767
31 Temmuz 2015, 14:00
herseyi yapdim dediniz gibi dateilari veriyorsun saten hersey cikiyor hangi ucak velan

boztepeli
05 Eylül 2016, 18:24
Arkadaslar bugün köln havalimanindan hanimi türkiyeye yolladim ama resmen cileye dönüstü

Sirket: Borajet
Kalkis tarihi : 05.09.2016
Planlanmis ucus saati 4:40
Gerceklesmis ucus saati 10:23

Köln - Istanbul Sabiha gökcen

Nerdeyse 6 saat gec kalkti ve benim sorum hanim o kadar saat bekledi bunu bi karsiligi olmasi gerek Borajet den tazminat hakkimiz ne kadardir ve nasil alabiliriz

JohnyHaytek
05 Eylül 2016, 18:42
Ucak hangi sebebten kalkmadi? Eger teknik ariza yüzünden ise 400€ aliyorsun. En iyisi Avukata ver. Ben Condorda böyle birsey yasadim, önce Avukatsiz kendim ugrastim. Tabiki birsey ödemek istemediler ,yok bundan yok sundan diye bahane uydurdular. Bende Avukata verdim, 2 hafta icinde ödeme yaptilar.

boztepeli
05 Eylül 2016, 18:44
25% kendileri komisyon aliyo cok degil mi

Avukat ne kadar ücret aliyo asagi yukari ?

Teknik ariza demisler ne kadar dogru bilmiyoruz dogru düzgün bilgi verilmedi

JohnyHaytek
05 Eylül 2016, 18:56
Sen birsey ödemiyorsun,Avukatin parasinida ucak sirketi ödüyor. Eger tazminat ödemezlerse, sende mahkemeye verirsen yani mahkemelik olursaniz Avukat parasini kendin vermen lazim.

Teknik ariza demisler ne kadar dogru bilmiyoruz dogru düzgün bilgi verilmedi

http://www.wittenbttd.org/index.php?option=com_content&task=view&id=358

Yukardaki sayfadan daha fazla bilgi sahibi olabilirsin.

bellali
05 Eylül 2016, 21:13
Bileti aldiginiz firmaya mail atin.kendileri sizinle hemen iletisime geciyorlar.bizde kisi basi 400 euro aldik...

tolgahamburg
05 Eylül 2016, 21:21
borjet kim usta 2007 yılında kurulan Amerikan mehşeyli Türk firması,Thy den vazgeçme derim

Mücahit67
27 Ekim 2016, 21:29
Evet ben de THY tavsiye ediyorum.

esmerkral
30 Ekim 2016, 13:38
bu zonguldak havaalani berbat annem bugün zonguldaktan düsseldorfa 14:20 de inecekti malesef olmadi milleti toparlayip ankaraya götürmüsler sabah 6:00 düsseldorfa inecekler

player6767
30 Ekim 2016, 13:51
ayni durum bende oldu gecen zene ben yukardaki verdim siteye bilgilerimi verdim ucak nummaralarini velan sonunda 281 euro geri aldim siz hic birseyler ugrasmiyorsunuz herseyi onlar yapiyor kostenlos ..

hOrOz
30 Ekim 2016, 14:07
ayni durum bende oldu gecen zene ben yukardaki verdim siteye bilgilerimi verdim ucak nummaralarini velan sonunda 281 euro geri aldim siz hic birseyler ugrasmiyorsunuz herseyi onlar yapiyor kostenlos ..

bedava değil paranın %25 + mwSt ini onlar alıyor

sayfanın ilk girişinde yazıyor

civrilli
30 Ekim 2016, 16:23
ucak zonguldak havalimanina inmeye calismis inememis demek hava inmeye müsait degilmis

esmerkral
31 Ekim 2016, 22:58

grund olarak ne gösterdin

FENERBAHCE3534
03 Kasım 2016, 08:44
evet ben de thy tavsiye ediyorum.

bende thy 6saten fazla bekledim araba kiraladim ucak zamaninda inmedi kiralik yeri kapanmis gec oldugu icin taksi ile eve gitik 120€ para verdik buna ne diyeceksin kardes

COOLBOY__
24 Aralık 2016, 15:43
selam alaykum arkadaslar, yazin türkiye ye giderken ucak 8 saat gecikmeli kalkti nedeni ise bavullarin karismasi sirket (germanwings) duydugum kadariyla bi hak talep ediliyormus bunu internet de yapan sirketlerde varmis ,güvenilir bi internet adresi verebilirmisiniz bu isi yapan saygilar !!

clon
24 Aralık 2016, 15:46
Biraz gec kalmadinmi ?

Bartini 74
24 Aralık 2016, 15:48
Selam . Bildigim kadariyla 3 ay icinde basvurmak gerekiyor. Niye bukadar gec kaldiniz? Tabiiki 25-30% geri almak mümkündü.

hekimoglu
24 Aralık 2016, 17:23
3 saati gecen gecikmelerde tazminat hakki dogar, tazminat hesaplanmasi ucus mesafeleriyle alakalidir bilete ödenen parayla alakali degildir.
https://www.flightright.de/fluggesellschaften/germanwings buradan sorgulaniyor.

COOLBOY__
25 Aralık 2016, 12:02
sagolun arkadaslar hemen flightright e auftrag verdim ,iyi sansimin oldugunu söylediler!

Putkiran
25 Aralık 2016, 12:15
Arkadaşlar bu tazminat meselesi otobüsler içinde oluyormu.? Biz daha once 40 kişilik grupla otobüs kiraladık otobüs yolda bozuldu diğer otobüs gelene kadar yaklaşık 8 saat yolda bekledik. Bu gibi durumlarda da tazminat alma hakkı olurmu aceba.?

esmer
26 Aralık 2016, 00:02
Gec degil zaten 3 sene öncesine dönük haklari bile talep ediyorlar, benimde yazin ucagim 5 Saat gec kalkmisti gelince bu internet sayfasini bulup vekaletname verdim 1,5 ay zarfinda parami aldim. Ilk etapta kendim Ucak sirketine e-mail gönderdim cevap bile vermediler, bu kurulus Saglam tavsiye ederim.

guesswhosback
26 Aralık 2016, 14:57
Arkadaslar ben de gecen sene mayis ayinda ucmustum, Flugnummer ticket fln hersey var fakat tam hatirlamiyorum kacta uctugumuzu, ilk ucus saat 8.00de olacakti ve olmadi ardindan - dogru hatirliyosam - 11de uctuk ve 13.30 - 14 arasi varmistim, emin degilsem ne yazmaliyim zamana? Sorun cikabilirmi?

COOLBOY__
27 Aralık 2016, 21:48
Arkadaslar ben de gecen sene mayis ayinda ucmustum, Flugnummer ticket fln hersey var fakat tam hatirlamiyorum kacta uctugumuzu, ilk ucus saat 8.00de olacakti ve olmadi ardindan - dogru hatirliyosam - 11de uctuk ve 13.30 - 14 arasi varmistim, emin degilsem ne yazmaliyim zamana? Sorun cikabilirmi?

o önemli degil bildigim kadariyla flugnummer dan kalkis ve inis saatini buluyorlar

servo1453
15 Temmuz 2017, 02:06
Selam Arkadaslar ,
12.07.2017 Saat 21:00 Düsseldorf-Samsun Sunexpres ucagi 24 saat sonra 13.07.2017 Saat 21:40 da ancak ucabildi !!!!!

Simdi sizlere sorum bizim bu gecikmeden dolayi olan haklarimiz ve nerelere mürecat etmemiz gerekiyor ?

Simdiden yardimlariniz icin tesekürler Arkadaslar .....

metzeman
15 Temmuz 2017, 07:00
Selam Arkadaslar ,
12.07.2017 Saat 21:00 Düsseldorf-Samsun Sunexpres ucagi 24 saat sonra 13.07.2017 Saat 21:40 da ancak ucabildi !!!!!

Simdi sizlere sorum bizim bu gecikmeden dolayi olan haklarimiz ve nerelere mürecat etmemiz gerekiyor ?

Simdiden yardimlariniz icin tesekürler Arkadaslar .....

Merhaba gecmis olsun,
avrupa birliginden baska bir ülkeye ucacagin icin, avrupa birliginin kurallari gecerli olur, ucak sirketi cok önemli bir sebeb olmaksizin gecikme yaptiysa
sana tazminat ödemesi gerekir, senin ucusun icin bilet basi 400€ tazminat bedeli tutar.

Yukarida yazildi ayriyetten 3sene önce kendimde kullandim, flightright.de sayfasini kesinlikle tavsiye ederim,
sirket cok professionel ve sadece bu tazminat üzerine calisiyor,
yapman gereken sayfaya girip ucus ile yerleri doldurmak eger tazminat hakkin varsa sana gelen vekaleti imzalayip yollamak aldigin paradan 30% komisyon aliyorlar,
tazminat alamazsan hicbir ücret ödemiyorsun.

player6767
15 Temmuz 2017, 17:20
ben ozamanlar buradan http://www.flightright.de/ yapdim hersey cok basiti sadece hangi ucak ,ucak nummarasi verdim 2-3ay icinde parami yolladilar herkeze tavsiye ederim.

ucak en gec 3saate kalkmasa haklariniz var.

Abi
18 Ağustos 2017, 20:01
Selam arkadaslar bende bu sene VTours üzerinden Tatile gittim ve bende bu sene cok problem yasadim.
Ilk önce iki tane Torun var diye extra Direktflug almistim,ucusa yarim gün kala telefon geldi baska sirket ve Istanbul üzeri aktarmali
gidecgimizi söylediler ve Storno yapmam icin yarim saat mühlet verdiler,tabiiki mecburen kabul ettik cünki bu kadar az zamnda baska Alternatif bulamadim.
Iste rezillik bundan sonra basladi ilk etapta Berlinden 2 saat gecikmeli kalktik,istanbula indikten sonra ic hat ucagimiza yetisebilmek icin kosarak
ic hatlara vardik ve birde ne görelim Antalya ucumuz 5 saat rötar yapmis neyse ne yapalim beklemye basladik,bes saat sonra hic bir kipirdama yok millet isyana basladi neyse tekrar 1 saat sonra Onur Airden birileri geldi ve iceri alindik ,ucaga bindikten sonra yaklasik 1 saatte ucagin icnde bekledik ve nihayetinde toplam yaklasik 8 saat gecikme ile Antalyaya vardik.
Bir gün önce yaklasik 22 yerine sonraki sabah 7 de Otele vardik.
Simdi Check 24 üzere VTourdan aldigimiz icin,Check 24 VTours ve Onur Air e havale etti,ikisine de 5 gn öce ayri ayri Mailler attim ama hic bir kipirdama yok ne Vtours nede Onur Air cevap veriyor,bana simdi icimizdeki Arkadaslardan kim yardimci olabilir,tesekkürler.

Abi
18 Ağustos 2017, 20:09
Selam arkadaslar bende bu sene VTours üzerinden Tatile gittim ve bende bu sene cok problem yasadim.
Ilk önce iki tane Torun var diye extra Direktflug almistim,ucusa yarim gün kala telefon geldi baska sirket ve Istanbul üzeri aktarmali
gidecgimizi söylediler ve Storno yapmam icin yarim saat mühlet verdiler,tabiiki mecburen kabul ettik cünki bu kadar az zamnda baska Alternatif bulamadim.
Iste rezillik bundan sonra basladi ilk etapta Berlinden 2 saat gecikmeli kalktik,istanbula indikten sonra ic hat ucagimiza yetisebilmek icin kosarak
ic hatlara vardik ve birde ne görelim Antalya ucumuz 5 saat rötar yapmis neyse ne yapalim beklemye basladik,bes saat sonra hic bir kipirdama yok millet isyana basladi neyse tekrar 1 saat sonra Onur Airden birileri geldi ve iceri alindik ,ucaga bindikten sonra yaklasik 1 saatte ucagin icnde bekledik ve nihayetinde toplam yaklasik 8 saat gecikme ile Antalyaya vardik.
Bir gün önce yaklasik 22 yerine sonraki sabah 7 de Otele vardik.
Simdi Check 24 üzere VTourdan aldigimiz icin,Check 24 VTours ve Onur Air e havale etti,ikisine de 5 gn öce ayri ayri Mailler attim ama hic bir kipirdama yok ne Vtours nede Onur Air cevap veriyor,bana simdi icimizdeki Arkadaslardan kim yardimci olabilir,tesekkürler.

Not Bu Flight Right yardim edemiyor su cevap geliyor.

Dieser Flug ist nicht anspruchsberechtigt

Kein Anspruch
Leider ist für diesen Flug die EU-Fluggastrechte-Verordnung nicht anwendbar, da der Abflugort der maßgeblichen Flugstrecke außerhalb der EU liegt und auch die ausführende Fluggesellschaft nicht als EU-Fluggesellschaft registriert i

hOrOz
18 Ağustos 2017, 21:04
Bu firmalar sana % desini ödüyor paranın büyük bölümü kendi ceplerine gidiyor..

Türkiye'de ki uçuşlar geçerli değil

Abi
22 Ağustos 2017, 01:03
Simdi Ucakgecikmeleri.com diye bir sayfa buldum ,ayni bu Flight right gibi calisiyorlar Türkiyede oraya yazdim bakalim bir sey cikarmi.

hOrOz
22 Ağustos 2017, 01:12
Onur Air sadece Nitelikli bilet alanlara rötar yapınca saat başı 50tl ödüyor ama bileti alırken Nitelikli bileti olması gerek 3.49tl extra bir ücret

Onur Air internet sayfasında yolcu hakları bölümünü oku 2.bolum enteresan

Daha bu olay Türkiye de tam kanunlaşmadı biliyorum geçenlerde bir yerde teklif sunuldu yaziyordu

player6767
22 Ağustos 2017, 14:56
Ben ozamanlar yapdim ucuz türkiye icindi para aldim kanun mu degismisde eu recht diyor bunlar

hOrOz
22 Ağustos 2017, 15:14
Ben ozamanlar yapdim ucuz türkiye icindi para aldim kanun mu degismisde eu recht diyor bunlar

bu yönetmelikler EU ülkesinden kalkan veya gelen uçaklar için geçerli

arkadaş Türkiye iç hatlardan bahsediyor.. EU yasaları Türkiye yi bağlamaz

şimdi buldum Türkiye de böyle bir yasanın çıkması planlanıyor

daha şu anda taslak olarak görüşülüyor

http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2017/07/29/ucagi-rotar-yapana-1800-lira-tazminat

yadikar
09 Eylül 2017, 08:39
Arkadaşlar biz tatil için Berlinden Antalyaya THY dan bilet aldık uçmamıza bir gün kala bir mail geldi Sunexpres ile uçacağımız söylendi herneyse Antalyaya uçtuk tatilimizi yaptık geri döneceğimiz den bir gün önce bir mail de Sunexpres den aldık oda dönüşümüzün Corendon ile olacağını yazıyor herneyse dün havaalanına gittik önce 4 saat rötar olacığı yazdı 4 saat bekledik bu sefer uçak bozuldu bu gece Antalyada kalacaksınız ve yarın sabah 09.00 uçacağız dendi ve bizi bir hotele yerleştirdiler şimdi saat 09.00 oldu bir hala bir haber yok çoluk çocuk perişan olduk tatil burnumuzdan geldi şimdi benim bilmek istediğim döndüğümüzde en azından çektiğimiz eziyeti karşılığı olarak bizim bu uçak şirketinden maddi bir şey talep etme hakkımız varmı ve bunu nasıl yapabiliriz.

Talha'linho 7
09 Eylül 2017, 09:50
https://www.flightright.de/

ALLAH yardimcin olsun

250Euro ile 600Euro ya kadar biletbasi entschädigung alabilirsin yukaridaki linke bak onlar senin icin herseyi yapiyorlar ama 20 ile 30 provision aliyorlar hic bir sey ile ugrasmana gerek yok
ben sahsen Avkat ile ugrasacama flightright verirdim

yadikar
10 Eylül 2017, 15:15
Arkadaşlar biz tatil için Antalyaya THY dan bilet aldık uçmamıza bir gün kala bir mail geldi Sunexpres ile uçacağımız söylendi herneyse Antalyaya uçtuk tatilimizi yaptık geri döneceğimiz den bir gün önce bir mail de Sunexpres den aldık oda dönüşümüzün Corendon ile olacağını yazıyor herneyse dün havaalanına gittik önce 4 saat rötar olacığı yazdı 4 saat bekledik bu sefer uçak bozuldu bu gece Antalyada kalacaksınız ve yarın sabah 09.00 uçacağız dendi ve bizi bir hotele yerleştirdiler şimdi saat 09.00 oldu bir hala bir haber yok çoluk çocuk perişan olduk tatil burnumuzdan geldi şimdi benim bilmek istediğim döndüğümüzde en azından çektiğimiz eziyeti karşılığı olarak bizim bu uçak şirketinden maddi bir şey talep etme hakkımız varmı ve bunu nasıl yapabiliriz.

Arkadaslar 42 saat gecikmeyle nihayet Berline gelebildik birinci sayfada yazilan linklere bu https://www.flugrecht.de/ ve bu https://www.flightright.de/ sorgulama yapiyorum fakat söyle bir yazi cikiyor

"Dieser Flug ist nicht anspruchsberechtigt
Kein Anspruch
Leider ist für diesen Flug die EU-Fluggastrechte-Verordnung nicht anwendbar, da der Abflugort der maßgeblichen Flugstrecke außerhalb der EU liegt und auch die ausführende Fluggesellschaft nicht als EU-Fluggesellschaft registriert"
yani hicbir hak talep edemiyoruz.

player6767
11 Eylül 2018, 22:17
mrb arkadaslar,

ben bundan 4-5 sene önce bir konu acmistim gecikme icin parami geri almistim konu burda halen olmazi gerekiyor..

dün antalyadan düsseldorfa üctum onurair lan ucak tamm 5saat 35dk sonra kalkti gecikme oldu simdi benim haklarim tamm olarak ne ?

ozamanlar ben germania lan uctumda geri para almistim entschädigung (flightright) dogru simdi onurun bu ucak nummarasini verdim zaman yaziyorki ist nicht eu land diye yani entschädigung hakim olmadi yaziyor..

simdi nasil bu durumu cöze bilirim?

simdikden herkeze tsk ederim

saygilar
player6767

gentlement
13 Eylül 2018, 08:42
Arkadaşlar biz tatil için Berlinden Antalyaya THY dan bilet aldık uçmamıza bir gün kala bir mail geldi Sunexpres ile uçacağımız söylendi.

kardes, sen biletini THY aldigina eminmisin? THY kesinlikle böyle birsey yapmaz!!! PNR yada bilet numarasini yaz ben bir arastirma yapayim...