PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kündigung hakkinda bilgi lazim

Bykus1
09 Nisan 2017, 16:54
selam arkadaslar,Sevgili arkadaslar,48 yasindayim(%30 Behinderung)raporum var,ben avukat vasitasiyla Subat 2015 de (gleich Stellung)yapdim.Bundan 3 ay sonra isveren benden bu (gleich Stellung)un onaylanmisin kopyasini istedi bende yolladim.Bu son 6 ay icerisinde yok (uzun pauze yapdiniz,vb... )2 tane sudan sebepler diye tabir vardir ya iste tam bu,neyse.ayri ayri ayri abnahnug verdi!Bu Mmart ayinin ikinci haftasinda,(Amt für Soziales und Senioren)den,firmanin 13 Subatda bana (Kündigung)verildiginegine dair mektup geldi!Isveren cikis sebebini 2010 dan sonraki(2 arbeits Unfall,1 weg Unfall"ben 19 yildir gerüestbau iscisiyim, is saatinde kamyondan inerken ayagimin üstüne düsdüm ve Bauleiter da orada sahit,hastanede arbeits unfall raporu var"ama weg Unfall diye isveren yazmis,2tanede normal hastalkidan raporum var)isveren bunlari sebep gösterip,firmayi para üzerinden zarara ugrattigimi ve ileride kranklarin devam edebilecegine vurgu yapip cikis sebebi olarak göstermis!!Ben(amt für Soziales und Senioren)un yollamis oldugu zarfi alip avukata gittim,doldurulmasi greken formlari avukat doldurup yolladi.3 hafta sonra avukatdan mektupü geldi (Amt)gutachten icin krank veren doktorlarin adreslerini istedi ve yolladim.2 gün öncede (ASU KÖLN GmbH&Co.KG--Arbeitsmedizin & Sicherheitstecnik)bana randevu verip,görüsmek icin mektup yolladi!!Sevgili arkadaslar,haklisiniz soru sorup,cevap alinmasi lazim ama ben anlasilir yani(gutachden neden Doktor adreslerini istedi?Ikinci sorum bu "arbeitmedizin"nin negibi bir etkisi olur?)düsüncesi ile yazdim.Kusura bakmayin.Saygilar...

hOrOz
09 Nisan 2017, 18:28
Sorun nedir anlayamadım ?

clon
09 Nisan 2017, 18:38
Sorun nedir anlayamadım ?
Kündigung wg krankheit obwohl schwerbehindert ;-)

gamberoglu2000
09 Nisan 2017, 19:08
ne oldu soru ve sorun ne hic bir sey anlamadim.

hOrOz
09 Nisan 2017, 19:41
Kündigung wg krankheit obwohl schwerbehindert ;-)

Hepsinin olması mümkün

Hasta olan Kündigung yapılamaz diye bir şey yok

Aynısı Schwerbehindert içinde geçerli işyerinde belirli bir oranda sakat raporlu çalışıyorsa oda mümkün

Zaten Kündigung Şubat ayında verilmiş yasal süreç içerisinde itiraz edilmediyse yapacak bir şey yok

Arkadaş ne istediğini tam anlatmamış zaten

Şimdi iki üç gün ne istediğini öğrenmeye çalışacağız

tr-22
09 Nisan 2017, 20:57
Hehalde buraya gideyimmi gitmeyeyimmi diye sorucak (ASU KÖLN GmbH&Co.KG--Arbeitsmedizin & Sicherheitstecnik)bana randevu verip,görüsmek icin mektup yolladi)
Sorun buysa evet gitmelisin.

hekimoglu
09 Nisan 2017, 22:40
%50 ve üzeri yada daha az oldugu halde gleichstellung hakkina sahip engelli calisanlara cikis verilmez diye bir sey yok sadece cikislarini zorlastiran bazi durumlar var, böyle durumda olan calisanlara cikis verilmeden önce Integrationsamt in fikri alinmasi gerekir böyle birsey söz konusumu onlar ne demis, 13 Subatta cikis verilmis arkadasimiz belliki avukatada gitmis ama verdigi bilgiler yeterli olmadigindan yorumda yapmak zorlasiyor.

zirdeli79
10 Nisan 2017, 01:17
Slm Gecmis olsun kardesim, Ben Krankliyken isten Atamazlar diye biliyordum simdi icime Süpe düstü ? ayin 22 sine kadar Krankem simdi ben Pisikoloji doktoru diyor iyi degilsen uzatacagiz diyor ne yapcam sasirdim kaldim,

Sichtleiter toplantisi olmus ve bizim leiter Abteilungsleitere söylemis Bu adami vermiyorum,vermedigi icin beni baska vardiye alamiyor Schichleiter izin vermedikce gidemiyormusum baska vardiyeye Acaba dogrumu ? ben anlasamiyorum hem schichtleiter hemde bazi is arkadaslariyla 3 kisi

dalga
10 Nisan 2017, 09:02
Slm Gecmis olsun kardesim, Ben Krankliyken isten Atamazlar diye biliyordum simdi icime Süpe düstü ? ayin 22 sine kadar Krankem simdi ben Pisikoloji doktoru diyor iyi degilsen uzatacagiz diyor ne yapcam sasirdim kaldim,

Sichtleiter toplantisi olmus ve bizim leiter Abteilungsleitere söylemis Bu adami vermiyorum,vermedigi icin beni baska vardiye alamiyor Schichleiter izin vermedikce gidemiyormusum baska vardiyeye Acaba dogrumu ? ben anlasamiyorum hem schichtleiter hemde bazi is arkadaslariyla 3 kisi

Sevgili Kardesim.

Gecmis olsun.

Ben Kendi basimdan gecen olayi anlatayim. Ona göre insallah cevabinida almis olursun.
Bende senin gibi Pisikatriden Raporlu idim. Ben Raporu bitirmek vede ise baslamak istedigimi is yerine bildirdim. Hastalik Sigortasida bu durumdan haberdar ettim.
Isyeri Hayir dedi. Iyi olmadan seni Kabul etmiyioruz diye. Bende gayet iyiyim ve is basi yapmak istiyorum.
Raporun bitmesine daha bir kac gün var idi. Birden Berufgenossenschaftan Telefon geldi bana mektug göenderdiklerini sorulan sorulari cevablayarak gödermemi istediler . Iceriginin ne vede Nesebeten onlarin bu konuyoa dahil oldugunu sordum. Benden ögrenmek istedikleri. Ilac alip almadigimdi. Bende hem telefonda hemde Yazili Ilac almadigimi belirttim.
Bu Isyeri icin yeterli olmadi.Hastalik Sigortasini aramislar . Onlarda Randevu verdiler, bende o Randevuya gittim. Bana Raporumun devam edecegini bildirdiler. Gerekce isyeri istemiyor.
Asil sebebi ise Almis oldugunuz ilaclardan dolayi. Ikincisi ise Sonraki bilgilenmeme vede Bilir kisilerin aktardiklarina göre.
Neden böyle bir yola basvuruldugunu sebeblerini bilmek istiyorum diye israr edince . Bilirkisi aynen söyle aktardi. Biz Seni düsündügümüzden degil.Asil Seninle beraber yaninda calisani düsünmek zorundayiz. Aldigin ilactan vede Hastaligindan dolayi.Dogabilecek olumsuzluklara karsi Kendimizi vede Calisanlari güvence altina aliyoruz.
2003 de baslayan olay. 2009 Zorunlu Emeklilikle son buldu.
1) Aldigin haplardan dolayi. Is kazasina sebeb verme imkani var.
2)Pisikolojinin bozuk olmasi.
is yeri güvenliginden sorumlu Kisiye Ise dönebilmen icin veya Is yerinde Hangi gerekcelerle senin is basi yapmani engelleyen gerekcelerden dolayi. Böyle bir tavir alindigini yazili talep et. Sözlü cevab alrin yeterli olmacagini söyle.

Saygilarimla.

uzun
10 Nisan 2017, 09:45

Sichtleiter seni diger schichte vermiyorsa,diger schichte seni alamiyor,almaz yane
senin tek yapacagin sey, sen kendini o schichte attiracaksin,O nasil olacak diyorsundur :D
Sichtleiterini UYUZ edeceksin GICIK edeceksin AMA bunlari yaparken,abmahnung yiyecek kadar abartma
o seni schichtinde istemeyecek hale gelsin :o

Örnek: mesela is saatlerinde tuvalete gitme olayini abartabilirsin
mesela zirt pirt kafasini sisir bu böylemiydi söylemiydi bir bakarmisin bir gelirmisin
bunu anlamadim o bumu bu omu vs vs vs :o

hekimoglu
10 Nisan 2017, 13:32
Arkadaslar kranktayken, engellilik raporu varsa, uzun yillik isciysen sana cikis veremezler diye yaygin yanlis bilgiler kimseyi aldatmasin, belki isine geldigi gibi bugünden yarina kapi önüne koyamazlar ama isveren kafaya koyduysa yapar. Isini kaybetmek istemeyenler bence fazla dik kafalilik yapma yerine kendi menfaatlerini düsünerek uzlasma secenegini denesinler.

belalimisa
11 Nisan 2017, 04:39
Hiç birşey yanlış anlaşılmasın , krankli iken'de Kündigung yapabilirler. Ister 5 sene istersen 20 senelik işçi ol.
Misal ben 12 senelik işçiyim ve Kündigung postaya geldi. Tabiki haklarını arayacaksin orası başka bir mesele.

sonic
11 Nisan 2017, 05:41
Zaten krankli oldugunu sebep gösterip bile cikis verebilirler senede 6 haftadan fazla krank cikiyorsan

sputnik
11 Nisan 2017, 23:13
Öncelikle gecmis olsun arkadasim.

Krank sebebiyle cikis verilmez diye bir sey yok ama krankliyken de cikis verilebilmesi icin bazi sartlarin yerine getirilmesi lazimdir ki, bana göre sende bu sartlar henüz tam anlamiyla olusmamis.
Iki is kazasi gecirmeniz ve neticesinde belirli bir oranda schwerbehindert olmaniz ve de en önemlisi müracaat edip sb-gleichgestellt olmaniz firmanin size verdigi kündügungu gecersiz kilar.
30% Schwerbehindert ve gleichgestellt birine Kündigung verilebilmesi icin önceden Integrationsamttan onay alinmasi gerekir. Integrationsamt'in onayi olmayan her türlü kündigung Schwerbeghindert ve gleichgestelltler icin gecerli olmaz.
O kündigungu da vermek o kadar kolay degildir. Verse bile Integrationsamt seninle görüsmeden ve durumu senden ögrenmeden karar vermez.
Kaldi ki, onaylasa bile 3 hafta icerisinde is mahkemesine basvurma hakkin var.

Bykus1
26 Mayıs 2017, 18:53
selam arkadaslar,Sevgili arkadaslar,48 yasindayim(%30 Behinderung)raporum var,ben avukat vasitasiyla Subat 2015 de (gleich Stellung)yapdim.Bundan 3 ay sonra isveren benden bu (gleich Stellung)un onaylanmisin kopyasini istedi bende yolladim.Bu son 6 ay icerisinde yok (uzun pauze yapdiniz,vb... )2 tane sudan sebepler diye tabir vardir ya iste tam bu,neyse.ayri ayri ayri abnahnug verdi!Bu Mmart ayinin ikinci haftasinda,(Amt für Soziales und Senioren)den,firmanin 13 Subatda bana (Kündigung)verildiginegine dair mektup geldi!Isveren cikis sebebini 2010 dan sonraki(2 arbeits Unfall,1 weg Unfall"ben 19 yildir gerüestbau iscisiyim, is saatinde kamyondan inerken ayagimin üstüne düsdüm ve Bauleiter da orada sahit,hastanede arbeits unfall raporu var"ama weg Unfall diye isveren yazmis,2tanede normal hastalkidan raporum var)isveren bunlari sebep gösterip,firmayi para üzerinden zarara ugrattigimi ve ileride kranklarin devam edebilecegine vurgu yapip cikis sebebi olarak göstermis!!Ben(amt für Soziales und Senioren)un yollamis oldugu zarfi alip avukata gittim,doldurulmasi greken formlari avukat doldurup yolladi.3 hafta sonra avukatdan mektupü geldi (Amt)gutachten icin krank veren doktorlarin adreslerini istedi ve yolladim.2 gün öncede (ASU KÖLN GmbH&Co.KG--Arbeitsmedizin & Sicherheitstecnik)bana randevu verip,görüsmek icin mektup yolladi!!Sevgili arkadaslar,haklisiniz soru sorup,cevap alinmasi lazim ama ben anlasilir yani(gutachden neden Doktor adreslerini istedi?Ikinci sorum bu "arbeitmedizin"nin negibi bir etkisi olur?)düsüncesi ile yazdim.Kusura bakmayin.Saygilar...

Tekrar merhaba sevgili arkadaslar,yukaridaki ilk mesajimdadaki (ASU KÖLN GmbH&Co.KG --Arbeitmedizin)muayenenin sonucunda,Reha nin vermis oldugu %30 behindert raporunu ele alip,muayenede ise rapor olmazsa calisabilecek durumda diyerek sonuc yolladi!Bugünde, (amt für Soziales und Senioren)adina bir memurdan avukatim araciligi ile mektup geldi!Iki hafta sonraya,calismis oldugum yerde isveren,avukat,amt für Soziales den bu memur ve ben,sanirim bana saglik durumum nedeni ile uygun bir is icinmi ,bilmiyorum!Bilgisi olan arkadaslardan,bilgi lütfen.Örnegin ,ne konusulur,ne sorulur,sonuc vb....gibi....Saglicakla kalin degerli arkadaslar.Saygilar.....