PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Macaristan üzereme yoksa slovenien üzeremi

varto
30 Temmuz 2015, 15:16
Merhaba arkadaslar yarin hayirlisiyla vatana gidecegiz . Suana kadar hep slovenien hirvat üzere gittim
Ama herseferinde avusturya gibi yerlerde cok staua yakalandim gecen yil yaklasik 13 saate ancak avusturyada ciktim. Simdi bakiyorumda cogu kisi macar üzerinde tercihini yapiyor, acaba stau trafik yüzündenmi tercih edilmekte yoksa yol dahami rahat diye size sorayim dedim. Sizce hangi yoldan gidilse daha iyi ?
Simdiden herkese iyi tatiller herkesin yolu acik olsun kazasiz belasiz gidip gelelim !
Saygilarla

antepligim
30 Temmuz 2015, 17:02
slm usta öncelikle herkese izine gidenlere hayirli ve kazasiz belasiz gidip gelmelerini nasip etsin Allahim.
senin soruya gelince
macar üzeri gidersen yol uzuyor ama otoban parasi azaliyor eski yola göre,gidis gelis macar yolu asag yukari 150 km uzuyor ve bir depo mazot karin oluyor cünkü daha az otaban parasi veriyorsun.
yol olarak ayni , macarin yoluda temiz ve güvenli.
insallah yardimci olabilmisimdir.
sana hayirli yolculuklar

Acemoglu
30 Temmuz 2015, 17:13
Selamlar Hayirli yolculuklar..
Kardes benim tavsiyemde gidis Macardan git yol fazla uzamiyor ama rahat gidersin hep otoban hem avusturya tünellerinide görmezsin tek tünel yok yolunuz açik olsun...

bhara
30 Temmuz 2015, 17:50
Sirbistanin Nis sehrine kadar olan yolu göz önüne alirsak. ( Cünkü Nis'ten sonra Bulgarmi Yunan'mi sorusu devreye giriyor )

Macar üzerinden
- yol 100km uzuyor
- sadece sirba girerken pasaport kontrolu var
- Autobahngebühren 0.00 € + Vignette 18.32 € = 18.32 €

Slovenya-Hirvat üzeri
- Birden fazla noktada pasaport kontrolu var.
ben yillar önce bir kere gittim bu yoldan sloven+hirvat+sirp . üc noktada pasaport kontrolü vardi. Güncel durum degismis olabilir.
- Autobahngebühren 37.97 € + Vignette 23.7 € = 61,67 €

Tabi bu 100km'nin birde dönüsü var. Yani dönüsü de düsününce 200km. Yol yorgunlugu, stau , bekleme , mola vs. bu 200km'nin toplamda zaman acisindan maliyeti 2-3 saat oluyor bende.

bhara
30 Temmuz 2015, 17:57
Alternatif olarak graz - maribor - zagrep - nis izlenebilir.
- yol 21km uzuyor
- slovenya icinde bir sure landstrasseden gidiliyor
- Autobahngebühren 30.38 € + Vignette 23.7 € = 54

herhangi bir avantaji yok. sadece yola cikacaginiz gün salzburg - villach - lublijana hattinda kayda deger stau ve bekleme varsa , alternatif olarak kullanilabilir.

Albatros
30 Temmuz 2015, 18:21
Yıllardır arabayla izine giderim.Hemen hemen her yolu kullandım.Şu anda en güzel güzergah;gidiş=Avusturya,Macaristan,Sırbistan yolu.Gidilecek yere göre Bulgaristan'dan TR.Veya Sırbistan'dan sonra Makedonya,Yunanistan TR.
Dönüş ise Sırbistan,Hırvatistan,Slovenya,Avusturya üzeri.
Burada iki ayrıntı çok çok önemli:1-Macar yolu çok temiz ve gümrük kapısı az.
2-Dönüşte Macaristan arabaları acımasızca arayor ve bekletiyor.Onun için dönüşte Macardan gelmemeli!!!
Herkese iyi yolculuklar.

varto
30 Temmuz 2015, 19:46
Herkesden Allah razi olsun , kararimi sizler sayesinde verdim hayirlisiyla macar üzerinden gidecegim ,dönüsü hirvat slovenya üzeri. Ben münchen civari (augsburg ) oturuyorum bu yoldanmi gitmeliyim yani sirasiyla takip etmeliyim
Passau (D) - Wels (A) - Linz (A) - Wien (A) - Györ (HU) - Budapest (HU) - Szeged (HU) -
Novi Sad (SRB) - Belgrad (SRB) - Nis (SRB) - Pirot (SRB) - Sofya (BG) -
Plovdiv (BG) - Haskovo (BG) - Harmanli (BG) - Türkiye.

Sinir kapilarin adi
Almanya - Avusturya " Pocking (D) / Suben (A) "

Avusturya - Macaristan " Nickelsdorf (A) / Hegyeshalom (HU) "

Macaristan - Sirbistan " Röszke (HU) / Horgos (SRB) ", Alternativ: " Tompa Hatar (HU) / Kelebija (SRB) "

Sirbistan - Bulgaristan " Dimitrovgrad (SRB) / Kalotina (BG) "

Bulgaristan - Türkiye " Kapitan Andreevo (BG) / Kapikule (TR) "

Birde navigation direk villah klagenfurt slovenia üzerinden götürdügü icin ben ilk naviye
Wien mi vermem gerekiyor beni macar üzerinden götürsün diye

Herkese cok cok tsk arkadaslar

bhara
31 Temmuz 2015, 10:00
Belgrada kadar naviye ihtiyac yok.
Tabelalar yeterli.
Linz (A) - Wien (A) - Györ (HU) - Budapest (HU) - Szeged (HU) -
Novi Sad (SRB) - Belgrad (SRB)

Naviye ver hedefi , kafasina göre takilsin :)

sen tabelalari takip et. :)

Bu arada viyanada dikkat et , sehir icine girme. Viyanin güneyinden dolasan otobandan gec. Sehir icine girersen cok zaman kaybedebilirsin.
Budapeste icinde aynisi gecerli.

Navi seni buralarda sehir icinden gecirebilir.

varto
31 Temmuz 2015, 10:15
Cok sagolun birazdan yola cikacagim herkese cok tskler allaha emanet olun
Saygilar varto

Samsun-55
31 Temmuz 2015, 10:57
varto kardes hayirli yolculuklar Allah kazasiz belasiz gidip gelmeyi nasipetszn

murtazza
05 Mart 2016, 21:52
Berkesin yola çıktığı zamanlarda, çoğu izinciler macar yolunu tercih ettigi icin, hem gidiş hemde gelişlerde sınır kapısında aşırı yigilma oluyor.