PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vorstellungsgespräch Termin hakkinda bilgi lazim

belalimisa
08 Nisan 2017, 03:16
Sevgili arkadaşlar sizlerden birkez dağa yardım istiyecegim.

Ben bir Bewerbung yazdım ve ordan cevap geldi email olarak , vorstellungsgespräch cariyorlar termin vermişler 10.05.2017 sine.
Ve benden bir haber bekliyorlar bu Termine gele bilecekmisiniz diye. Lütfen bize en kisa zamanda haber verin demişler.
Şimdi sizden istediğim nasıl bir cevab geri yazayım gele bilirim diye bu Termine. Arkadaşladan biri almanca olarak nasıl kibar bir şekilde yazılır. Bana buraya yazarsaniz cok memnun kalırım.

06murtur
08 Nisan 2017, 08:27
İnşAllah bu işine yarar , bende Google ile arattım
İş konuşman İnşAllah Hayırlısı ile görüşürsünüz
Selam ve Saygılarımla
06murtur

Sehr geehrte Frau/Herr ...,

vielen Dank für Ihre Einladung zum Vorstellungsgespräch für die Stelle [Jobtitel angeben]. Gerne bestätige ich Ihnen den Termin am [Datum] um [Uhrzeit] Uhr. Ich freue mich auf das persönliche Kennenlernen.

Mit freundlichen Grüßen

[Vorname Name]

belalimisa
08 Nisan 2017, 12:51
Eyvallah 06murtur@ kardeşim güzelmiş bu .
Allah razı olsun.

cips
09 Mayıs 2017, 10:58
Arkadas güzel yazmista... sen orada kendini Almanca nasil anlatacaksin :)

Selam
09 Mayıs 2017, 12:08
Merak hicbir zaman iyi degildir ama güçlüdür.
Sonuç ne oldu peki?

Daywalker15
09 Mayıs 2017, 12:41
Merak hicbir zaman iyi degildir ama güçlüdür.
Sonuç ne oldu peki?

Randevu tarihi 10.05.2017
yarin gidecegi icin sonucu ancak yarin ögrenebiliriz

belalimisa
11 Mayıs 2017, 03:38
Selam arkadaşlar ,
Vorstellungsgespräch gayet güzel geçti diyebilirim. Amma lakin çok uspelediler neden 12 senelik firmadan çıkmak istediğimi. Birde benim patronun nasıl bir tepki verdiğini sordular. Bende gayet normal karşıladı birşey demedigini söyledim. Onlarda çok tuhaf ama değilmi diye dediler patronuzun birşey dememesi. Bende açıklama yaptım yok benim patronum iyidir dedim , illaki gitmek istiyorsanız gide bilirsin dedini dedim.

Yaklaşık 45 dakika bir konuşma oldu , bizim hakkımızda neler biliyorsunuz nerde duydunuz neden meslek yapmadınız , en zayıf noktanız nedir en güçlü noktanız nedir , birazda kendinizi anlatın.
Tabiki ben dersime iyi çalıştım hepsinin cevabını verdim anlattım . Para hakkında birşey sormadim onlar kendisi söyledi şu maaşı alacaksiniz şu tarihte başlayacaksiniz dedi amma lakin biz sizi almaya karar verirsek.

En kısa zamanda size haber vereceğiz dediler hatta sizi yarın arayıp kararımizi belirtiriz dediler.

Benim düşüncem RED kararı gelecek almayacaklar büyük ihtimal.

Çünkü konuşmanın sonunda bir halt yedim. 3 kişi vardılar aralarında birtanesi patron idi , bana dediler şimdilik patronunuza birşey demeyin.
Bende olmaz dedim çünkü benim patronum benim konuşma günün bugün olduğunu biliyor , bana sorursa bende anlatmak isterim çünkü patronuma yalan söylemek istemiyorum dedim. Onlarda siz bilirsiniz nasıl isterseniz dedi. Yani bu sözle bir halt etmiş bulunduk.

Şimdi saat gece 03:30 oldu uyku tutmuyor , acaba nasıl bir haber gelecek diye . Neyseki yinede iyi düşüneyim iyi olsun. Hayırlısı neyse o olsun.

Sorduğunuz içinde tekrardan Teşekkürler ederim. Haber iyi veya kötü olsun illakine buraya tekrardan paylaşırım.

Saygilarimla

MEGAbond
11 Mayıs 2017, 07:48
Benim düşüncem RED kararı gelecek almayacaklar büyük ihtimal.

Çünkü konuşmanın sonunda bir halt yedim. 3 kişi vardılar aralarında birtanesi patron idi , bana dediler şimdilik patronunuza birşey demeyin.
Bende olmaz dedim çünkü benim patronum benim konuşma günün bugün olduğunu biliyor , bana sorursa bende anlatmak isterim çünkü patronuma yalan söylemek istemiyorum dedim. Onlarda siz bilirsiniz nasıl isterseniz dedi. Yani bu sözle bir halt etmiş bulunduk.

Şimdi saat gece 03:30 oldu uyku tutmuyor , acaba nasıl bir haber gelecek diye . Neyseki yinede iyi düşüneyim iyi olsun. Hayırlısı neyse o olsun.

Sorduğunuz içinde tekrardan Teşekkürler ederim. Haber iyi veya kötü olsun illakine buraya tekrardan paylaşırım.

Saygilarimla

kusura bakma,moralini bozmak gibi olmasin ama,eskilerin bir sözü vardir.------>DOGRU SÖYLEYENI 9 KÖYDEN KOVARLAR diye.

insallah senin icin hayirlisi olur arkadasim,olmuyicaksada,,varsin olmasin,vardir ondada bir hayir.sen dogru olani yapmissin.

i$in gücün rast gitsin.

hope41
11 Mayıs 2017, 10:06
Dogruluktan zarar gelmek kardesim, sen iyisini yapmissin bosver. Belkide tam tersi hoslarina gider dogru söylemis olman ok78rcp

Orasi olmaz baska yer olur.. hakkinda hayirlisi olsun diyeyim bende.

belalimisa
11 Mayıs 2017, 14:25
Arkadaşlar Allah razı olsun sizlerden, ama malesef iyi haberler gelmedi.
Başka bir kişiye karar verdiklerini söylediler. Demekki şans o kişiye döndü.
Neyseki bundanda bir hayır vardır , olmayacağı varmış.
Ilginiz içinde sizlerlende gururlandim bu arada.

Allaha emanetsiniz inşallah başka bir tatlı konularda görüşmek üzere , Salicakla kalın.

hOrOz
11 Mayıs 2017, 15:39
Arkadaşlar Allah razı olsun sizlerden, ama malesef iyi haberler gelmedi.
Başka bir kişiye karar verdiklerini söylediler. Demekki şans o kişiye döndü.
Neyseki bundanda bir hayır vardır , olmayacağı varmış.
Ilginiz içinde sizlerlende gururlandim bu arada.

Allaha emanetsiniz inşallah başka bir tatlı konularda görüşmek üzere , Salicakla kalın.

Slm zaten belliydi ısrarla sana patronunun tepkisini sormuşlar sende hayır gitmemde bir sakınca yok

deyince akıllarına gelen bu arkadasın gitmesini istiyorlar ve göz yumuyorlar

yani ortada bir problem var sonucunu çıkarmışlardır

böyle kelime oyunlarıyla insanın dilinin altındaki baklayı çıkarmaya çalışırrlar

player6767
25 Ocak 2018, 16:54
selam arkadaslar konu biraz eski ama bende birsey sormak istiyorum .

benimde insallah 1hafta sonra biyerde konusmam var su soruda cok takiliyorum warum sollen wir sie einstellen dediklerinde nedicemi bilmiyorum internete biraz arastirdim ama net bir cevap yok.

saygilar

player6767

44Malatya
25 Ocak 2018, 21:04
Warum sollen wir sie einstellen:

Der Verlierer antwortet:
„Ja, schade, dass Sie diese Meinung haben. Viel mehr kann ich Ihnen jetzt über mich auch nicht mehr sagen. Ich habe ja schon die Ausführungen zu meinen bisherigen Aufgaben gemacht. Es ist nun einmal so, dass ich nicht der Einzige bin, der Erfahrung in dieser Branche mitbringt.“

Analyse
Wenn Sie hier kapitulieren und zeigen, dass Sie nicht in der Lage sind, dem Personalverantwortlichen ihre Qualifikation und Eignung mit Begeisterung und Motivation zu vermitteln, haben Sie Ihre Chancen verspielt. Außerdem macht diese resignierende Art und Weise der Antwort deutlich, dass es um Ihre Soft Skills wie Belastbarkeit und Kommunikationsstärke in der Praxis nicht sehr gut bestellt ist.

Der Gewinner antwortet:
„Weil ich umfassende und langjährige Erfahrungen im internationalen Einkauf mitbringe. Neben dem internationalen Einkauf kenne ich den Zulieferermarkt sehr gut. Bei meinem letzten Arbeitgeber habe ich durch eine bessere Zuliefererintegration die Produktionskosten senken können. Außerdem habe ich massive Einsparungen im Einkauf realisiert. Diese Erfolge würde ich gerne in Ihrem Unternehmen wiederholen.“

Analyse
Ein cleverer Bewerber nutzt die Gelegenheit, dem Gesprächspartner ganz souverän und gelassen zu zeigen, dass er weiß, was er beruflich kann. Am besten machen Sie Ihre Qualifikation anhand von Beispielen konkret. Zum Schluss betont der Bewerber idealerweise noch mal, dass er mit Freude für dieses Unternehmen arbeiten würde.