PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : (ARI) Wärmedämmung Überbau hakkinda bilgi..

yilmazg
27 Mart 2017, 12:16
Selam Arkadaslar,

Bizim evin duvari (Rheinhaus) Alman komsuya Wärmedämmung sebebiyle 16 cm gecmis durumda. Komsumla Bau öncesi sözlü olarak anlasmistim (sahit: Yapan Firmanin yetkilisi ve bir komsu) ama yazili müsade olmadigi icin, Mahkemede davayi kaybettim ve Geldrente ödüyorum 2 Metre duvar icin.

Ben simdi bu davardaki Dämmung'u kaldirmak istiyorum. Benim Sorum; kanunen kac samtim Dämmung yaptirabilirim (Geldrente olayina girmeden)? Firma yetkilisi 2 Satime kadar yaptirabilirsin diyor, ama internette böyle bir bilgi göremedim.

Yer: Köln

Bilgisi olan varsa vede yazarsa sevinirim.

Selamlar.

santicuma
02 Nisan 2017, 22:38
Kanunen (Her eyaletin bir insaat düzenlemesi var - Landesbauordnung-) arsa sinirini bir milim bile gecemessin. Ya komsun ile anlasacaksin, yada Köln deki Baurechtsbehörde ye gidip danisacaksin, en saglam yol bu.

yorum
09 Nisan 2017, 01:59
Dämmung überbau sayılmadığı için birşey olmaz sanırım, benimki 10cm fazlaydı birşey demediler

yilmazg
11 Nisan 2017, 15:57
Cevaplar icin tesekkürler. Yorum arkadas, senin komsu dava etmedigi icin birseymi demediler, dava ettigi haldemi birsey demediler?