PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ev almak, Kapitalsiz ve Acik bir Krediye ragmen mümkünmü?

turkishboy66
26 Mart 2017, 21:38
Merhaba,

ben almanyadan bir Ev almaya karar verdim, ama suan acik bir Privatkredit var ve elimde Eigenkapital yok. Ama suanki ödedigim Kira ile o Kredi taksiti 1100€ yu geciyor. Bu yüzden Almak istedigim evin taksidini 600 civari tutup Nebenkosten dahilinde 850 felan ödesem yine karda olurum.
Ama internette biraz arastirdim ve malesef mümkün degil gibi seyler okudum. Alacagim ev 110bin civari ve acik olan Kredi 35bin.
Tecrübe edileniniz varmi bu konu hakkinda?
yardimci olursaniz cok sevinirim.

hayrli günler

hOrOz
26 Mart 2017, 21:56
Merhaba,

ben almanyadan bir Ev almaya karar verdim, ama suan acik bir Privatkredit var ve elimde Eigenkapital yok. Ama suanki ödedigim Kira ile o Kredi taksiti 1100€ yu geciyor. Bu yüzden Almak istedigim evin taksidini 600 civari tutup Nebenkosten dahilinde 850 felan ödesem yine karda olurum.
Ama internette biraz arastirdim ve malesef mümkün degil gibi seyler okudum. Alacagim ev 110bin civari ve acik olan Kredi 35bin.
Tecrübe edileniniz varmi bu konu hakkinda?
yardimci olursaniz cok sevinirim.

hayrli günler

şu andaki gelirin ne kadar ? Belki yüksek kredi alıp öbür borcunuda ödeyebilirsin fakat gelirin yeterlimi orası önemli

talo176
26 Mart 2017, 22:01
Privat kredi yi iceri alacaklarini sanmiyorum..
Ama maasin ne kadar felan yazmamissin.. evlimisin, cocuk(lar) varmi.. vs?

MEGAbond
26 Mart 2017, 23:23
fast isin varmi ?

maasin iyimi ?

baska cok fazla extra giderin yoksa belki olabilir arkadasim.

DSL banken acentalariyla hic görüstünmü? bildigim kadariyla en uygun krediyi onlar veriyor.

kendi bankamdan alamadigim krediyi DSL bank acentaligini yapan bir Türk bayandan almistim.bilgine.

aslankral
27 Mart 2017, 21:06
ben 11 sene önce ev alirken 30.000 Euro privat kredim vardi, 150.000 Euro ev ile toplam 180.000 Banka vermisti,
gelir ise 2000 + 400+ iki cocuk parasi idi.
seninkide mümkün olabilir, hesap kitap tutarsa alabilirsin

tr-22
27 Mart 2017, 21:23
Bazi arkadaslarin yazdigi gibi,birincisi calisiyormusun?isin varsa! maasinda iyi geliyorsa iki krediyi birlestirme imkanin var.MEGAbond arkadasin tavsiyesi gibi bende sana DLS Bankasini tavsiye ediyorum.

Birinci kredin 35bin + 115bin alacagin ev toplam 150bin yapar,birikimin olmadigini yazmisin,alim satim isleri,ev düzenleme tasima derken 20bin öyle hesapla,sana toplam 170bin € lazim,cok iyi hesaplaman lazim,tekrar etmek istiyorum, her sey senin kazancina ve arti giderlerine bagli.

turkishboy66
27 Mart 2017, 22:24
Kusura bakmayin unutmusum.
Evet 2010 dan beri calisiyorum. Unbefristet Arbeitsvertragim var. Ayligim ortalama 2400€. Evli, 1 cocuk.
DLS Bankasinda tanidiginiz varsa beni yönlendire bilirmisiniz? Hangi bankayla konustuysam zor gibi seyler söylüyor. Ve evet hesap ettim, bana simdiki kredimi ödememle birlikte yeni evin mobilyasi tamirati vs hepsi icinde 180 000 € lazim olacak.

tr-22
29 Mart 2017, 21:59
Kusura bakmayin unutmusum.
Evet 2010 dan beri calisiyorum. Unbefristet Arbeitsvertragim var. Ayligim ortalama 2400€. Evli, 1 cocuk.
DLS Bankasinda tanidiginiz varsa beni yönlendire bilirmisiniz? Hangi bankayla konustuysam zor gibi seyler söylüyor. Ve evet hesap ettim, bana simdiki kredimi ödememle birlikte yeni evin mobilyasi tamirati vs hepsi icinde 180 000 € lazim olacak.

Slm arkadasim,maalesef bende sana bu parayi vemiyecekler kanaatindeyim,nedeni ise aldigin kredi evinin degerinin cok üstünde oldugu icin.
Internet üzeri arastirmani tavsiye ederim belki sansina bulursun.

Birde nerde kaldigini yazarsan benim tanidigim alman var belki sana yardimci olur bu konuda,kendisi DLS calisiyor,benimde zor isimi halletti.

turkishboy66
30 Mart 2017, 20:44
Duisburgda kaliyorum. Bi yönlendire bilirseniz cok memnun olurum. Evet arastirdim bende ve bi kac bankadan termin yaptim, birisi hala dönecek. Evin degerini belirlemek icin zamana ihtiyaci varmis. Ama sizin dediginiz kisi yardimci ola bilirse cok memnun olurum

tr-22
30 Mart 2017, 21:02
Duisburgda kaliyorum. Bi yönlendire bilirseniz cok memnun olurum. Evet arastirdim bende ve bi kac bankadan termin yaptim, birisi hala dönecek. Evin degerini belirlemek icin zamana ihtiyaci varmis. Ama sizin dediginiz kisi yardimci ola bilirse cok memnun olurum

Posta kutuna bak.