PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bahcemize Baskasinin Köpegi Girip Büyük Tuwaletini Yapiyor,Ne Yapabilirim ???

VoLKan
23 Mart 2017, 12:49
arkadaslar öncelikle merhaba;
ben firma ewinde oturuyorum ve ortak bahcemiz var balkonun altinda büyükcene kullanabilmek icin , cocuklar cikip oynuyor vakit geciriyor ve bahcedende cok memnunuz ama gel gelelim firma ewinde oturmayan ve karsi privat binada oturan bir bayan 2 büyük köpegini dewamli bizim kapinin önünden gecip arka bahceye dolanip köpeklerini kücük ve büyük tuwaletini yaptiriyor ve hic temizlemiyor !!! defalarca kez uyardik köpek yeri degil ileride park var köpek platzda var oraya git diye ama hic kadinin agzindan tek kelime cikmiyo ve hatta cogu kez tasmalarini cikartip saliyor sahipsizcene köpekler cirit atiyor ikiside , ben bu olayi firmaya dedim ama cokda ilgilenmediler acaba ben bu olayi kime nasil sikayet edebilirim , sonucda köpek pisligi , cocuklarim cikip basiyoo yada düstügünde eli üstü basi kopek pisliği oluyor cok afedersiniz ama , almancamda cok yok acaba bana yardimci olurmusunuz , telefon acip polisemi demem gerek yada ordnungsamt email atsam olurmu ilgilenirlermi yada tel acsam yardimci olursaniz cok sewinirim , yaz geliyor ve cocuklar bahceden cikmazlar artik bu olaya benim cözüm bulmam gerek , simdiden cok tesekkürler...

sswiss
23 Mart 2017, 13:13
selam ,o kisiye defalarca söylemissen ve orali olmamissa ,sanirim bir polis karakoluna gidip te fikir alabilirsin onlar sana ne yapman gerekeni söyler diye düsünüyorum

TipiTip
23 Mart 2017, 13:22
Telefon ve Mail o kadar önemli okunup dikkate alinmiyor

Ben ayni olayi yasadim tipa tip ayni seninkisi gibiydi yillar önce

Ordnungsamta sahsi gittim sikayette bulundum

Gelip evinde kontrol ettiler ve sözlü olarak uyardilar köpeklerin sahibini

Ama ayni olay devam etti tekrar sikayet ettim

Bana sahitler esliginde köpekleri hangi saatte hangi günde tasmasis saldigini

Cimenlere pislettigini yazmami ve sahitlerin isimleri ile imza attirmami istediler

Mahalle o kadar bikmistiki konu komsu toplam olarak yanlis hatirlamiyorsam

20 üzeri komsu imza atmistti hazirladigim bahceye sicma raporuna :-))

Sonuc kadin para cezasi aldi ve uzun zaman köpekler bahceye sicmadi

Belediyenin özel köpek sicma parkina getirdi

Zaten neden önceden getirmiyordu onu anlamis degildik

Bahceye 200 - 300 metre var yoktu it sicma parki

Ama kadin olaya tekrar basladi ve ben yine Ordnungsamta gittim

Ayni prodüsür uygulandi sonuc olarak kadina yüklü para cezasi gelmis

Bakti basa cikamiyor aldi itlerini mahalleden tasindi

Selam
23 Mart 2017, 13:49
konu ile pek ilgili degil ama ben daha cocukken ve ilk almanyaya geldigimde sokaklarda gördügüm o Kadar cok köpeklerden sonra kendi kendime ve ciddi ciddi almanlar herhalde cocuk degil köpek doguruyor diye düsünmüstüm. cocuk akli iste.

44Malatya
23 Mart 2017, 13:59
Ordnungsamta şikayet et, orda Hundesteuer ödediği de belli olur, belki ödemiyordur.

VoLKan
23 Mart 2017, 15:18
peki ben bu kisiyi köpekleri tuwaletini yaparken cep tel ile resimlerini ceksem ve kameraya ceksem direk ordnungsamt basvursam sahit v.s isterlermi bunlar yeterli olurmu ? cünkü balkondan cok net sekilde görüyorum onu , fotografini ve kameraya cekersem suc islemis olurmuyum baska yönden buda aklima geldi ?

NecoHH
23 Mart 2017, 15:45
büyük paket Kara biber al köpeklerin gezdiği yerlere serpele.

TipiTip
23 Mart 2017, 16:12
büyük paket Kara biber al köpeklerin gezdiği yerlere serpele.

Uzun zaman havalar kuru kalirsa süper bir cözüm oluyor

Ama iki üc günde yagmur yagan bir ülkede kisa süreli bir cözüm malesef

Özel ilacta var ama ayni olay bir yagmur yagsdimi hepsi bosa gidiyor

Dolunay35
23 Mart 2017, 17:09
Ordnungsamta şikayet et,bu konuda polis fazla bir şey yapamaz sanırım,uzunköprü arkadaşın dediği gibi yap.

hOrOz
23 Mart 2017, 17:47
peki ben bu kisiyi köpekleri tuwaletini yaparken cep tel ile resimlerini ceksem ve kameraya ceksem direk ordnungsamt basvursam sahit v.s isterlermi bunlar yeterli olurmu ? cünkü balkondan cok net sekilde görüyorum onu , fotografini ve kameraya cekersem suc islemis olurmuyum baska yönden buda aklima geldi ?

kesinlikle video ve foto ccekme bu sefer senin başın ağrır
Önce Ordnungsamta danış

akbaba
23 Mart 2017, 20:28
arkadasim ayni sorun bendede vardi, alman komsularim,köpek gezdirirken,köpekler bahceme pisliyordu. gözümün önündede yaptilar.
önce kibarca uyardim, elimizde degil,köpek kendiliginden yapiyor filan dediler.
ben belediyeye gittim,acikcasi pek ilgilenmediler.
mecbur kaldim komsulara kabalasmaya, birdaha köpegi pislerken görürsem,bende kendiligimden köpegi tekmelersem kusuruma bakmayin,cünkü cok fena oluyorum dedim. simdilik köpekler bahceme pislemiyor
Ordnungsamt veya polis'den birsey cikacagini sanmiyorum, is basa düsüyor

Safak
24 Mart 2017, 11:32
kesinlikle video ve foto ccekme bu sefer senin başın ağrır
Önce Ordnungsamta danış

Bu Almanların nebicim Kanunları var. Yüzde yüz haklı olsan bile Video cekemiyon

Bende Evimin Bahcesine Kamera takmak istiyorum, bende de buna benzer değişik bir olay var..
Überwachungskamera hakkında bir konu acmam daha iyi olur diye düşünüyorum...

hOrOz
24 Mart 2017, 15:31
Bu Almanların nebicim Kanunları var. Yüzde yüz haklı olsan bile Video cekemiyon

Bende Evimin Bahcesine Kamera takmak istiyorum, bende de buna benzer değişik bir olay var..
Überwachungskamera hakkında bir konu acmam daha iyi olur diye düşünüyorum...

sadece kendi evinin sınırları içinde videoüberwachung (kamuya ait yerler cadde sokak vesaire kesinlikle yasak ) yapabilirsin yoksa

Bundesdatenschutzgesetz (insbesondere §§ 6b BDSG )
Recht am eigenen Bild (§§ 22ff. KunstUrhG)
Strafgesetzbuch (z. B. § 201a StGB)
Landesdatenschutzgesetze (Art. 21a BayDSG, §29b DSG NRW, § 33 SächsDSG etc.)

ceza işlemiş olursun bu aynısı birinin haberi olmadan sesini kaydetmek için de geçerli

§ 120 StGB Mißbrauch von Tonaufnahme- oder Abhörgeräten

Bence Deger
31 Mart 2017, 19:32
Benimde bir Zwergpinscher im var,ama daima pisligini torbaa alir ve cöpe atarim,cogu kisi yapmiyor bile,hemde gözüme baka baka.Insanin sütüyle alakali olsa gerek

Taraftari olmasamda,sana bir tavsiyede bulunayaim,HundeSchreck ( tv kumandasi gibi,yada standard ) ebaye bak,fazla pahali degil.Ha!!!Ise yararmi onuda bilgisi olan yazsin

VoLKan
31 Mart 2017, 19:52
sadece kendi evinin sınırları içinde videoüberwachung (kamuya ait yerler cadde sokak vesaire kesinlikle yasak ) yapabilirsin yoksa

Bundesdatenschutzgesetz (insbesondere §§ 6b BDSG )
Recht am eigenen Bild (§§ 22ff. KunstUrhG)
Strafgesetzbuch (z. B. § 201a StGB)
Landesdatenschutzgesetze (Art. 21a BayDSG, §29b DSG NRW, § 33 SächsDSG etc.)

ceza işlemiş olursun bu aynısı birinin haberi olmadan sesini kaydetmek için de geçerli

§ 120 StGB Mißbrauch von Tonaufnahme- oder Abhörgeräten

ustam ben öyle gizli kamera filan kurmuycam yada sabit birsey degil , balkonda otururken diyelimki bizim bahceye geldi ve bende o anda ispatlamak icin kamera ve fotoya cekicem bitti yani oda bunu görücek sonucda köpeklerinin pislik yaptigini kanitliycak olan birsey yapiyorum , ve sonra kapaticam yani gizli sabit kamera filan degil yani ... budami suc :(

Safak
31 Mart 2017, 21:56
ustam ben öyle gizli kamera filan kurmuycam yada sabit birsey degil , balkonda otururken diyelimki bizim bahceye geldi ve bende o anda ispatlamak icin kamera ve fotoya cekicem bitti yani oda bunu görücek sonucda köpeklerinin pislik yaptigini kanitliycak olan birsey yapiyorum , ve sonra kapaticam yani gizli sabit kamera filan degil yani ... budami suc :(

Benim bildiğim, kendi bahcen olsa bile.. karşındakine Seni cekiyorum demen lazim. Bahcenin avlusunada Videoüverwachung yazısı levha olması , bunlar olmadığında yüzde yüz haklı olsan bile..Polis Videoya görüntülerine kanıt görmüyor...

Bunlar böyle millet...

avni2007
22 Nisan 2017, 21:01
iki sene önce benim evin arkasindaki aspes plateleri sökerken komsumda benim resmimi cekmisti ve polisi aramisti. polise sordum benimi resmimi benden izinsiz olarak cekebilirmi diye. polisin bana dedigi sadece kanitlamak icin cekebilir ama etrafa dagitamaz dedi

Talha'linho 7
22 Nisan 2017, 23:41
Hundeschreck all birde öyle dene

.onur
29 Nisan 2017, 20:29
Bahcenin cesitli yerlerinine ( Buttersäure ) dök bakalim gene gelebilecekmi

Buttersäure Ebayda var

torpido
10 Mayıs 2017, 22:28
Sadece köpekleri çekebilirsi ama kesinlikle sahsı çekmen yasaktır izni olmadan.

topcam
13 Haziran 2017, 00:36
kardes köpegim girdig bölgeye bolca kara Biber dök bahce senin deyilmi istedigin Kadar kara Biber kopek gelip

oralarda gezmeye baslayip koklamaya baslayinca kara Biber etkisini gösteriri ve inan o bagceye girdine girecene pisman olur

bi daha girmeyene Kadar dök