PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : File sharing Ceza

neco77
21 Mart 2017, 16:23
Selam Arkasaslar
Yakin bir Arkadasim film bakmis internetten
Gecenlerde Ceza gelmis Film izlerken paylasmis diye
915 euro civarinda.
önce sahte sanmis sonra Arkadasina danismis gercekmi diye Waldorf mahkemesinden gelmis Ceza.
kendisi yardimci olabilirmiyiz diye soruyor.
Ben biraz takip ettim internet üzerinden bir sürü insan ayni sekilde ceza almis.
bilgisi olan varmi yardim edecek
http://i.hizliresim.com/W0byYm.jpg
selamlar

giresun_28
21 Mart 2017, 16:45
Eğer arkadaşın sadece izlediyse ceza almaması lazım ama eğer o filimi kendi bilgisayarına download ettiyse işte o zaman ceza alması normal.

Bu avukatın videosunu izlemeni tavsiye ederim (Punkt 5)

https://youtu.be/pEQU7HQa_mk

hOrOz
21 Mart 2017, 16:50
Eğer arkadaşın sadece izlediyse ceza almaması lazım ama eğer o filimi kendi bilgisayarına download ettiyse işte o zaman ceza alması normal.

Bu avukatın videosunu izlemeni tavsiye ederim (Punkt 5)

eğer bir videoyu stream olarak internetten izliyorsan PC o filmi geçici olarak ara festplatte ye kayıt ediyor

bir çok şirket te bunu kullanıyor dava açıyor

en iyisi avukata danışmak

clon
21 Mart 2017, 17:10
Arkadas buraya Avukatin adini eklerse daha iyi olur

neco77
21 Mart 2017, 17:53
Arkadas buraya Avukatin adini eklerse daha iyi olur

http://i.hizliresim.com/W0byYm.jpg
http://fs5.directupload.net/images/170321/7873pqsb.jpg

karam82
21 Mart 2017, 18:05
SElam Arkadasım

arkadasiniz torent den mi indirdi filmi.?

ve mektubu özel bilgileriniz dışında tüm ekleseniz daha sağlıklı olur.

giresun_28
21 Mart 2017, 18:19
arkadaşının internetine başka bağlayanlar oldu mu? Misal komşu fln?

bey_tu
21 Mart 2017, 18:23
SElam Arkadasım

arkadasiniz torent den mi indirdi filmi.?

ve mektubu özel bilgileriniz dışında tüm ekleseniz daha sağlıklı olur.

mektupta bittorent diye yaziyor hocam.
izlememis demekki indirmis,haliyle paylasmisda oluyor.

http://i.hizliresim.com/p0EDjq.jpg

neco77
21 Mart 2017, 18:51
yok Hocam
Normal stream,en yapmis ama yaparken Bilgisayar festplatte,ye kayit yapmis.
ordan,da Netzwerke otomatik olarak dagitmis bildigim kadariyla-

bey_tu
21 Mart 2017, 19:11
yok Hocam

mektupta öyle yaziyor hocam,bittorent üzeri ister indir ister baska türlü hic fark etmez,oralari bazi filmsirketlerinin emri ile sürekli denetim altinda.
ayni sen ben gibi baglanip,ilgili filimleri paylasanlari ve indirenleri kontrol ediyorlar,denk geldigi zaman,indirenin pc sine baglanip filmin dosyasinin capsini vs. cekip kanit olarak sakliyorlar,ayni zamanda sahsin ip numarasinida aliyorlar.
olay bu
Onun icin emule,bittorent v.s gibi Filesaharing programlarindan uzak durmak gerekiyor.

Hocam Stream sitelerinden dohru senin pc ne ve ip adresine nasil ulassin?
Ha Site sahibi giren cikanlarin ip adreslerini verir ulasir?
Velakin öyle olsa hani,o siteye giren cikanlarin hepsine böyle bir mektup gelir,P2P programlari haricinde böyle bir vakayla ben hic karsilasmadim dohrusu.

P2P Programlarinin Degis Tokus Usülü calisir,Herkezin pc sinde inkoming diye bir klasör olusur,o klasörde indirdiklerin ve indirmekte olduklarin bulunur,yani netice itibari istemedende olsa paylasmis oluyorsun.

clon
21 Mart 2017, 19:56
yok Hocam

Bu isde bir yanlislik var
stream olarak bir filme bakdiginda,dagitim yapamazsin

var sayalim öyle
O filmi dagitabilmen icin ,sen o filme daha bakarken senin bilgisayar o filmi cache speichersina indirmis olmasi lazim

Ben 10 seneden fazla stream filmlere bakiyorum,öyle birsey olsaydi,bana simdiye kadar 100 tane mektup gelmisdi

Bartini 74
21 Mart 2017, 20:00
Selam. Aynisi benim basima geldi 2 sene önce. Avukata gidip Unterlassungserklärung yaptik. Dava kapandi. Saygilar.

katze_11
21 Mart 2017, 20:05
arkadas bittorent den indirmis baska birsey demeye gerek yok.

Abmahnungen gegen die Nutzer von Streaming Portalen

Anders sieht die Sache aus bei den Nutzern solcher Portale. Der Nutzende nimmt ja gar keine Handlung an dem "Werk", also dem Film oder dem Lied vor. Er ruft die Titel nur ab. Rechtlich wird jetzt darüber gestritten, ob das Zwischenspeichern im Cache beim Nutzer eine urheberrechtlich relevante Handlung ist. Diese Auffassung wird von den Abmahnanwälten und den Rechteinhabern immer wieder vertreten.

Die Gerichte haben – vor allem im Zusammenhang mit den zahlreichen Redtube-Abmahnungen im Jahr 2013 – aber in den meisten Fällen entschieden, dass der bloße Abruf von Inhalten per Streaming keine Urheberrechtsverletzung darstellt.

Bancek
23 Mart 2017, 22:45
Hic cevap verme cevap verdigin anda kabul etmis olursun ve ödersin, benden dört senedir istiyorlar en sonunda 150 €'ya indirdiler.

Safak
24 Mart 2017, 11:01
Hic cevap verme cevap verdigin anda kabul etmis olursun ve ödersin, benden dört senedir istiyorlar en sonunda 150 €'ya indirdiler.

aynen bende senin görüşündeyim, Arkadaş kesinlikle Mektup_a cevap verme
aynısı Abimin başına gelmişti Adamlar herşeyi Orginal gibi yapıp aklarrınca ceza kesmeye calışiyorlar..

Birdaha Burdan Mektup gelirse Avukatın varsa danışman...

Sdt
24 Mart 2017, 19:13
Sadece indirme olayindan daha bir sey ciktigini görmedim ben,
torrent sitelerinden indirirken paylasiyorsun da bildiigim kadriyla
o zaman sorun cikiyor

domanicli
25 Mart 2017, 12:25
slm,arkadaslar ayni mektuptan bana da geldi suan ,torrent den filim indirilmis veya dagitilmis,pazartesi günü bir avukatten termin aldim,sizce nasil davranmak lazim ,bu unterlassungserlärungu imzalayip anlasma yoluna mi yoksa itiraz etmek mi daha iyi,online avukat hechler diye birinle konustum 250 euro ,istiyor itraz etmek veya yazismalar icin..bu islemden sonra sana bir ceza gelmez diyor...bunu bana tavsiye edermisiniz.

Saygilar

Prens-66
25 Mart 2017, 14:48
https://www.abgemahnt-wegen-filesharing.de/landing-page-abmahnung-waldorf-frommer/?gclid=Cj0KEQjwqtjGBRD8yfi9h42H9YUBEiQAmki5Omu6iFz qlQdT8jWuaXtuV7O_RbmJ_KVO0D4kaZROhpIaAsGr8P8HAQ

(https://www.abgemahnt-wegen-filesharing.de/landing-page-abmahnung-waldorf-frommer/?gclid=Cj0KEQjwqtjGBRD8yfi9h42H9YUBEiQAmki5Omu6iFz qlQdT8jWuaXtuV7O_RbmJ_KVO0D4kaZROhpIaAsGr8P8HAQ)

Waldorf Frommer bu konuda çok sahtekar Mektup ile Para koparmaya çalışıyor...

2 yıldan beri bu Konu sürüyor ve takip edenlerden biriyim

katze_11
25 Mart 2017, 19:08
torrent sitelerinden indiren arkadaslar zaten kendilerini bilirler bence bu arkadaslara mektup geldiginde avuka ta gitseler iyi olur cevap vermezlerse mahngebühr de gelebilir.Ama genede Herkes kendisi bilir.

Bancek
26 Mart 2017, 00:44
Avukata giderseniz hic bir Avukat davayi almam demez para kazanacak ve Avukata da giderseniz ödemeye hazir olun basina gelmis biri olarak yaziyorum parasi cok olan istedigi yere gidebilir.

domanicli
26 Mart 2017, 12:13
slm,yukaridaki linkteki avukat Dr. Frank Zander güvenilebilr kisi mi sence Prens-66 tavsiye edermisin.

selamlar

kayserli
26 Mart 2017, 22:56
Slm arkadaslar,

bende konuya biraz aciklik getireyim. Bir arkadasin basina geldi ayni sirketden. Bizde söyle davrandik.

Egerki bu kisinin geliri iyi degilse, Amtsgericht den Beratungsschein aliyorsun ve Avukata gidiyorsun, Avukat senden sadece 10 Euro aliyor ve karsi tarafa yazi yaziyor. Karsi tarafa yazma mecburiyeti var, cünkü adamlar IP adresesinden herseyi protokollieren etmis ve IP adrese kime ait oldugunu Telefon sirketinden almis. Karsi taraf mahkemeye giderse kazanma ihtimali cok yüksek. Ben arkadasa Fachanwalt für Urheberrecht buldum ve ona gitti. Beratungsscheini oldugu icin 10 € ödedi. Avukat karsi tarafa yazdi ve en önemlisi, karsi tarafin Unterlassungserklärungu degil kendi bir tane hazirladigi Unterlassungserklärungu imzalatdi ve karsi tarafa yolladi. Egerki onlarinkini imzalarsak ve birdaha yakalarlarsa basin cok agrir dedi, ondan kendinin hazirladigini imzaladi ve yolladik. Ondan belli ses yok ve dava kapandi.

Cologne
27 Mart 2017, 12:43
Arkadaslar, ben eger film izleyecek olursam filmi indirmeden direk olarak izliyorum. Bunun bir sakincasi varmi acaba? Sonra bizim de basimiz agrimasin bu konuda?

giresun_28
27 Mart 2017, 13:08
Arkadaslar, ben eger film izleyecek olursam filmi indirmeden direk olarak izliyorum. Bunun bir sakincasi varmi acaba? Sonra bizim de basimiz agrimasin bu konuda?

Eğer sadece izliyorsan o zaman sakıncası yok.

makroman
30 Mart 2017, 05:15
Öncelikle gecmis olsun diyorum ve sakin o parayi ödemeyin yoksa kisa araliklarla torrent ile gecmise dönük indirdiginiz ne varsa hepsi icin teker teker mektup yollayip para talep ediyorlar komsum bu tuzaga düstü ve zor kurtuldu 4 sene önce benim de basima geldi torrent ile film indiriyordum hersey hos güzeldi hizli bir sekilde iniyordu ama kimse ilk basta bunun bir tuzak oldugunu anlamiyor birgün buna cok benzeyen bir mektup geldi benden de 900 euro istiyorlardi ilk önce komsum ile konustum hemen avukata gidin dedi 300 euroya kurtuldum yaklasik 1 sene önce ilk gelen mektubun devami olan bir mektup daha gelmisti o mektubu avukata götürdüm tamam ben hallederim dedi simdilik rahatim ama ne torrente nede diger indirme sitelerine elimi sürmüyorum. Diyelimki mesela 3 ay icerisinde 30 tane film indirdiniz sizi izleyip internet saglayicinizi sorgulayip isim ve adresinizi buluyorlar mektup gönderiyorlar ve tuzaga düsmeniz icin onlari aramanizi veya mektup yollamanizi ya da para ödemenizi bekliyorlar zaten parayi ödeyince otomatikman suclu duruma düsüyorsunuz. Yani o hizli indirme siteleri ile birlikte calisiyorlar da denebilir cünkü bu yolla milyon dolarlar kazanmislar ve günümüz hukuk sisteminin fakirden alip zengine veren bir yapida olmasi onlarin cok isine yariyor neyse ucu kötü yerlere dogru uzanmadan tekrar gecmis olsun diyor ve vakit kaybetmeden avukata gidin diyorum. Saygilar...

torpido
14 Mayıs 2017, 20:48
Ya arkadaşlar bende amazonstick üzeri sinema filmleri bakıyorum buda yasakmı stick direk Tv ye bağlı filmler internet üzeri bakıyorum o kadarda anlamam bir arkadaş amazonsticke kodi yükledi ve buradan film bakabilirsin dedi.

Bancek
14 Mayıs 2017, 21:46
Cok korkup panik yapiyorsunuz mektuba cevap vermezseniz hic bir halt edemezler, eger cevap verirseniz kabullenmis olursunuz ki buda pazarlik yolunu acar. Yukarda yazdigim gibi benden 4 sene kadar istediler her Ay bir mektup en sonunda 150€ öde kapatalim dediler baktilar olmuyor bir seneye yakin mektup ne yok. Siz bilirsiniz Gelen mektupda ip, adres, isim görünce korkuyorsunuz hic CEVAP VERMEYIN.
Eski bir söz vardir; Kim hekim, basindan gecen Hekim.

Selamlar

ultrazrail
28 Mayıs 2017, 14:40
Avukata giderseniz hic bir Avukat davayi almam demez para kazanacak ve Avukata da giderseniz ödemeye hazir olun basina gelmis biri olarak yaziyorum parasi cok olan istedigi yere gidebilir.

Arkadasim basima geldi diyorsun biraz aciklar misin nasil davrandin gelismeler nasil oldu nasil kapandi ? bilgilendirsen bizleri lütfen

Bancek
28 Mayıs 2017, 17:17
Yukarda yazdim hic cevap vermeyeceksiniz, bende yaklasik 20 tane mektup var imkan olsa da sizede gösterebilsem. Yalniz sunu unutmayin eger cevap verirseniz kanunlar karsisinda bu eylemde bulunmus ve cikar yol ariyor sayiliyorsinuz buda yüzde elli kabul etmis oluyorsunuz sayet cevap vermezseniz hic bir sey olmaz.
Yinede siz bilirsiniz.