PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iki hafta öglenci gitmemek icin neyapa bilirim

player6767
19 Mart 2017, 13:17
slm arkadaslar ,

yukariya yazdim gibi calistim is yerinin vardiyeleri beni cok bozuyor yapamiyorum artik 2hafta sabah 2 hafta öglenci gidiyorum

size sormak istedim hep sabahci gitmemin bir yollu varmi ki doktora gidipde atesmi yazdirsam schlafstörungdan bununla is veren gecirirmi beni.. öglenci artik gidemiyorum nasil gece bilirim bir bilginiz varmi ?

is veren sirf cocuklari olan ve hanimi calisan kisilere elternschicht taniyor oda hep sabahci bendede cocuk olmadi icin bu vardiyeye gecemiyorum.

bir fikirlernizi bilmek isterim simdikden herkeze cok tsk ederim.

saygilar
player6767

hOrOz
19 Mart 2017, 13:48
ben öğlencilğe bayılırım ama sanırım böyle bir şey çok zor

öğlenciliğin ne zorluğu var ki? bir de yaş kac ?

egeli
19 Mart 2017, 14:13
Bende beş ay iki hafta gündüz iki hafta gece çalıştım. O firmada birde sırf gece vardiyası vardı.
Çıraklık yaptığım firmada yaklaşık 15 senede üç vardiyada çalıştım. Hiç kimse işÃ§inin sorunuyla ilgilenmiyor. Sağlıklı değil. Amma ne yapacaksın. İş bulmak zor. Göze batmak iyi değil. Okula gidip büroda iş imkanı bulmak olabilir. Yada konuş. Belki biriside sırf öğlenci yapmak ister

hOrOz
19 Mart 2017, 14:28
Bende beş ay iki hafta gündüz iki hafta gece çalıştım. O firmada birde sırf gece vardiyası vardı.
Çıraklık yaptığım firmada yaklaşık 15 senede üç vardiyada çalıştım. Hiç kimse işçinin sorunuyla ilgilenmiyor. Sağlıklı değil. Amma ne yapacaksın. İş bulmak zor. Göze batmak iyi değil. Okula gidip büroda iş imkanı bulmak olabilir. Yada konuş. Belki biriside sırf öğlenci yapmak ister

cep telefonundan yazarsanız burada okunmuyor
Türkçe karakterler kullanmayın

player6767
19 Mart 2017, 14:31
Yasim 27 . Öglenci iyi aslinda tabiki ama bu iki hafta oldu icin beni yoruyor saatleri cok kötu 14:20-23:05

uludag16
19 Mart 2017, 14:42
ben 3 vardiye

Sabah 4.00-12.00
Öglenci 12-8
gececi 20.00-4.00

bizdeki vardiye galiba dünyada zor vardir
sabh 3 kalkip ise gitmek gerekiyor
degistirmek istediler
o kadar geri zekli varki kabul görmedi

player6767
19 Mart 2017, 14:59
Bizdede umfrage oldu gecen ay bir hafta bir hafta olsun diye hic kimse istemedi simdi neyapsam diye öyle düsunuyprum

hOrOz
19 Mart 2017, 15:21
dur hocam daha yaşın 27 şimdiden vardiyadan şikayet ediyorsun

tek vardiye -- çift vardiya -- 3 vardiya -- 4 vardiya hepsinde de çalıştım hele hele 4 vardiyada günleri şaşırıyorsun

yaşın bir 50-55 lere gelsin o zaman daha çok zor olduğunu göreceksin

ben geçen ay Security olarak bir Baustelle de çalıştım 18:00 - 08:00 14 saat

gece arabadan inemiyorsun her yer çamur ... saat 01:00 den sonra vuruyorum kafayı uyuyordum

fakat saat başı telefonla merkezi araman gerek ama onunda çaresini buldum bir tane app var kuruyordum saat geldimi benim yerime arayıp kapatıyordu

yoksa 14 saat uyanık kalman mümkün değil

mrrebell
19 Mart 2017, 15:45
selamlar..............

horoz kardes sözünü ettigin app in ismini yazarsan böyle bir program arayanlara faydali olur......

borda emegi gecen herkese cok tesekkürler.............

hOrOz
19 Mart 2017, 15:53
selamlar..............

horoz kardes sözünü ettigin app in ismini yazarsan böyle bir program arayanlara faydali olur......

borda emegi gecen herkese cok tesekkürler.............

Google Play Store den ShedCall diye aratin

44Malatya
19 Mart 2017, 17:00
Bizde Gleitzeit var, kernarbeitzeit 9-15:00 arası, ben 6:30 -15:00 arası çalışıyorum, fazlalıkları izin olarak kullanıyorum

EnesD58
19 Mart 2017, 19:36
Benim çalıştığım yer 4,5 vardiya. Yani bucugu da var. Şöyle 2 sabah, 2 öğlen, 2 gece, 3 frei. Ben alistim çokta güzel. Önceden 4 vardiya idi, 2-2-2 ve 2 frei idi,ama hiç dinlenemiyorduk. Baya bir zorluk ve IG Metall çözüm ile bu Systeme geçtik.

hOrOz
19 Mart 2017, 19:49
Benim çalıştığım yer 4,5 vardiya. Yani bucugu da var. Şöyle 2 sabah, 2 öğlen, 2 gece, 3 frei. Ben alistim çokta güzel. Önceden 4 vardiya idi, 2-2-2 ve 2 frei idi,ama hiç dinlenemiyorduk. Baya bir zorluk ve IG Metall çözüm ile bu Systeme geçtik.

Bu vardiya sistemi 4 schicht veya vollconti denir ..

Buçuk nerden çıktı onu anlayamadım .

hadi birde yarım gün çalışsanız buçuk diyeceğim ama bu 4 vardiya

sistemidir .. değişik şekillerde uygulanabilinir .. hergün değişenleride var

player6767
19 Mart 2017, 19:50
benim is yeri malesef systeminim böyle kurdu 5zenedirde devam etmekde artik son carem schlafstöungdan ates almak

alex36
19 Mart 2017, 20:02
2-2-2 2 gercekten zormus hocam zaten gececikliten ciktigin gun insan butun gun sarhos gibi oliyor .
bizim sistem (3 olan her hafta degisiyor ) 2-2-3 5gun tatil

KaRaNBoL
19 Mart 2017, 20:30
Biz isciler bir olup vardiye sistemini degistirdik. Önceden sabah-öglen-gece calisiyorduk. Simdi Sabah-gece-öglen.
Öglenci calismak istemeyen cok. Vardiye olan heryerde ayni sorun. Yapabilecegin tek sey,
baska bir isyerine girersen Vertragina 1 vardiya opsiyonunu eklettirmek. 27 yasindasin. Eger bu yasta doktordan belge falan alirsan,
ilerde baska isyerlerine girmek istediginde Arbeitszeugnisinde kötü not olarak karsina cikabilir.

cenyal
19 Mart 2017, 20:31
Bizim firma da 4 Vardiye ama sadece iki sistem oluyor 4 vardiyede.
Eskiden 7 sabah 7 gece 7 Öglen calisiyorduk.(aralarinda 2 gün bos son 7 den sonra 3 gün bostu)
simdi
1.Hafta : 2 sabah 2 ögle 3 gece 2 gün bos
2.Hafta : 2 Sabah 3 ögle 2 gece 2 gün bos
3.Hafta : 3 Sabah 2 ögle 2 gece 3 gün bos
calisiyoruz..
sadece sorun olan bos olmak gececilikten sonra oluyor....

Sizin 2.2.2 3 nasil oluyor ? yani 6 gün calisiyorsunuz demek mi oluyor ?

avni64
19 Mart 2017, 20:54
Bu devirde cok kisi is bulamiyor,vardiya begenmemezlik yapilcak Zaman degil.Yaklasik 10 aydir Yurt disinda calisiyorum,20 gün boyunca Sabah veya 20 gün gececi olarak 12 Saat calisiyoruz.

hOrOz
19 Mart 2017, 21:16
benim is yeri malesef systeminim böyle kurdu 5zenedirde devam etmekde artik son carem schlafstöungdan ates almak

Doktor dan yüz tane atest alsan hic bir degeri yok

onu ancak calistigin isyerinin Betriebsartzi karar verir .Onun onaylamasi gerek ..

Betriebsarztlar pek normal Doktorlara (normal doktor kagida yazar imzayi cakar ) benzemiyor biraz konuya sert bakiyorlar

böyle atest alirken dikkat etmek gerek

geriye dönüsler cok zorluk cikariyor

örnek vereyim .. tembel bir Rus arkadas vardi . bizde cok plastik yapistirici ile calisiyordu

böyle bir atest getirdi kokudan basim agriyor diye .. bu sefer baska bir bölüme gönderdik .. orada da klor ile calsiyordu

orada da calisamazdi .. bunu biz bayanlarin yanina attik .orada da isten cikislar baslayinca

ben geri dönmek istiyorum dur senin atestin var orada calsimak zorundasin dedik

EnesD58
20 Mart 2017, 12:46
Horoz usta, offizel ismi 4,5 vardiya...
Önceden 4 vardiya vardı ve dediğim gibi sistem 2-2-2-2 idi.
Şimdi 9 grup var ve sistem 2-2-2-3.
Yani grup bir, 1. Gün başka bir grup ile 2. Gün başka bir grup ile çalışıyor. Biraz karışık gelebilir.
Yani grup 1, ilk gün sabahçı grup dokuz ile çalışıyor, 2. Gün sabahçı grup iki ile çalışıyor. Grup 1, ilk öğlenci grup dokuz ile, ikinci öğlenci grup iki ile.
Frei larda, grup 1 ilk frei a ciktiginda, grup ikinin 2. Frei yi, Grup 3, üçüncü frei yi.

Hak veriyor çok karışık duruyor ama biz alıştık çokta güzel oluyor.

MEGAbond
20 Mart 2017, 21:40
Google Play Store den ShedCall diye aratin

ustam play storede arattirdim bulamadi,,hatta Shed Call bu sekilde ayirarak yazdim yine bulmadi.bilgine

tr-22
20 Mart 2017, 21:50
ustam play storede arattirdim bulamadi,,hatta Shed Call bu sekilde ayirarak yazdim yine bulmadi.bilgine

Buyur burada buldum https://www.google.de/webhp?ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=xTLQWIGXKO-F3gPs44jAAg#q=schedcall+apk&* yalniz ben kendim denemedim.

MEGAbond
20 Mart 2017, 22:05
Buyur burada buldum https://www.google.de/webhp?ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=xTLQWIGXKO-F3gPs44jAAg#q=schedcall+apk&* yalniz ben kendim denemedim.

ustam cok sagolasinda,cok gicik bir sayfa bir sürü reklam ve baska seyler indirmeye zorluyor.indirmeyi yapamadim.bilgine.

hOrOz
20 Mart 2017, 22:10
ustam cok sagolasinda,cok gicik bir sayfa bir sürü reklam ve baska seyler indirmeye zorluyor.indirmeyi yapamadim.bilgine.

sorry ben yanlış yazmışım SchedCall olacak mış

tr-22
20 Mart 2017, 22:22

Ben yukardan ikisinide indirmeye calsitim hemen iniyor bir sorun yok,Nesye Horoz arkadasimiz dogruyu yazmis ve play storede var.

MEGAbond
20 Mart 2017, 22:27
sorry ben yanlış yazmışım SchedCall olacak mış

https://www2.pic-upload.de/thumb/32880741/schedcall.jpg (https://www.pic-upload.de/view-32880741/schedcall.jpg.html)

en üsttekimi ustam ?

hOrOz
20 Mart 2017, 22:30
https://www2.pic-upload.de/thumb/32880741/schedcall.jpg (https://www.pic-upload.de/view-32880741/schedcall.jpg.html)

en üsttekimi ustam ?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bliss.autooutgoingcall&hl=da

MEGAbond
20 Mart 2017, 22:31
ya arkadaslar,,,bir app yüklemeye kalktigimizda neymis efendim bizim sms lerimizede ulasmak istiyorlarmis,,neymis efendim fotograflarimizada ulasmak istiyorlar,,,ve daha birsürü seylerimize uöasmak istiyorlarmis,,,bir gicik oluyorum,,sunlarin su isteklerine,,,müsade vermezsen birde indirmeyi ve kurmayi yaptirmiyor,,,arkadas arama ile ilgili birsey yüklemeye calisiyoruz,,,benim resimlerimle sms imle ne isleri olur ??? iyiki anamin kizlik soy adini sormuyor,,,yarin öbürgün onuda sormaya baslarlar.:mad::mad::mad::mad::mad:

MEGAbond
20 Mart 2017, 22:33
hOrOz ustam telefonda google play de buldum dedigin app i sadece emin olmak icin en üsttekimi diye sormak istedim.bilgine.

aslankral
20 Mart 2017, 22:49
Yasim 27 . Öglenci iyi aslinda tabiki ama bu iki hafta oldu icin beni yoruyor saatleri cok kötu 14:20-23:05

player muhtemelen A....n da calisiyorsun
hangi Schicht O1 , O2
Outbound yoksa Inboundmu ?
Tek sabahci calisabilmen zor , bazi cözümler var ama gecici
Doktor raporuyla birkac ay sabahci yapabilirsin vaya Abendschule ye yazilip okul boyunca sabahci gidersin ama hep gecici
yapanlar oldugu icin biliyorum.
Schichtzeitlari yanlis yazmissin Spätschicht tüm Firma 14:25 - 22:45 arasi calisiyor .

gezgin38
21 Mart 2017, 23:36
bizim vardiya yeni degistirdiler gece sabah ögle, simdi birde adamlar hangi vardiyada adam eksik seni oraya atiyor ben misal 2 hafta gece calisdim ve simdi 2 hafta sabah gidecem, bi Termin alamiyorum bu yüzden, senin sorunun ise dr. gidip Schlafstörung var de uykumu alamiyorum de atest almaya bak.