PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ebay da artik cinli ückagitcilar cirit atiyor nasil kurtulurum

Ankarali erko
17 Mart 2017, 17:20
Merhaba arkadaslar,

21.2.17 tarihinde
http://www.ebay.de/itm/Professional-H96pro-Amlogic-S912-Octa-core-CPU-3G-32G-TV-Box-For-Android-6-0-/361882905933?ssPageName=ADME:X:DERP:DE:1123
buadresten tv box aldim 3 günde geldi acip kurdum hdmi kabli girisinde problem yapiyordu görüntu gidip geliyor uzun lafin kisasi bozuk ebay üzeinden arizayi bildirdim resimli
olarak ben bunu burdan aldim emai ler ingilizce gelmeye basladi alman kolu merkez diye biyere satti onlarlada resimli aciklamali email alisverisi yaptik en son bana 15 euro
teklif ettiler tamir icin defalarce yazismama ragmen hep oyalamaca dun ebay a tekrar yazdi ebay bugun beni hakli bulup parami paypala gelmesini saglamis.konuyu kapatmis
buraya kadar tamam ama simdi bana saticidan email geldi mali gönder diye gelen mail asagiya kopyaliyorum ben birsey anlamadi tekrar meil yazdim buraya gidemem diye

Please do not worry, you can return the item to our this address:

M.B.B.logistics sp z o.o
Schubert Straße 65
15234 Frankfurt/oder Germany

Please mark """"""""YKS+ 102795"""""""" on the package. and tell us the tracking NO for returns

When we receive the item, we will refund you without any delay.

Best regards,

internetten baktim hic birsey anlamadim bu adrese bu numaraylami benim göndermemmi lazim yoksa bu adrestenmi göndermem lazim almanlar ückagitci logistik firma diyor
berline 120 kilometre bunlar devammi gönderiyor ben bunu artikel ort olarak frankfurt yaziyordu yazdim daha cevap gelmedi bu bir tirikmidir yorumlarinizi fikirlerinizi bekliyorum

bu adresemi postalamam lazim bunlarda devammi gönderiyorlar?

talo176
17 Mart 2017, 18:06
senin icin cevireyim:

üzülmene gerek yok, mali geri yollayabilirsin bu adrese;

M.B.B.logistics sp z o.o
Schubert Straße 65
15234 Frankfurt/oder Germany

mal elimize gectigi an, paran gecikmeden geri verilecek..

not: satici cin degil.. ingiliz!

tr-22
17 Mart 2017, 19:15
Ayni sey benimde basimdan gecti aldigim mal bu http://www.ebay.de/itm/152444597903?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT iki günde elime gecti sorun yok,yalniz cigazi bagladim bir türlü söylenen resim video aktarma hic bir sey yapamadim.
Bende e bayda fal actim,bana ingilizce cevap geldi,tekrar dene filan ama nafile cigaz baglanti kuruyor istedigimi alamiyorum.Bana adam 5€ vereyim mal sende kalsin yaptirirsin diyo,kabul etmedim bana bu sefer 8€ vereyim diyor,e baya para ödiyecegini,yok efendim Gemi gümrük filan bahsediyor salliyor beni.

Ben tekrar yazdim ya yenisini gönderirsin yada parami verirsin dedim, üstelik artikel standort Frankfurt yaziyor,ben zaten bunun icin satin aldim,baktim adam ertesi gün parami geri göndermis.

Benim tahminim bunlar Almanyadan gönderiliyor ama irtibata gecen kisiler Cin'den yada baska ülkelerden oluyor,bende bilgi amacli yazdim.

PS:arkadaslar icinizde bundan kulanan varmi? dedigim gibi W Lan baglati ve Telefon baglaniyor baska bir sey yapamiyorum,ayriyetten app mi lazim,normalinda hemen baglandiktan sonra video oynatmasi lazim.

.onur
17 Mart 2017, 20:30
Tr 22 normalinde oluyor iki yil önce almistim denemistim oluyordu ama simdi unuttum nasil ayarlandigini yutubeye bir bak kesin ayarlarsin.

Yanliz tek negatif tarafi vfi ile tele baglaninca relefonlada internete gireceksen o zaman 3g kulaniyorsun yani evin vifisini kullanamiyorsun

hOrOz
17 Mart 2017, 20:44
Bu dongle zaten onun için başka bie şeye yaramaz

Bu firmalar gümrüksüz sahalarda çalışıyorlar

Depolar FFM havaalınının bir köşesinde o yüzden Standort FFM yazıyor

ama ödemeler Çin üzeri yapılıyor

Ankarali erko
17 Mart 2017, 21:21
Ceviri icin tesekkür ederim,
yazan arkadaslarada tesekkürler
ben burayi transport firmasi zannetmistim ben malin frankfurttan geldigini zannediyordum paketin zarfini atmamistim
zaten burdan yani frankfurt/oder den geliyormus karisik isler büyük bir para deyil ama birsey aliyorsun karsindaki enayi gibi
oynuyor uzatiyor
yarin gönderiyorum bu adrese ebaydan mal almmaya calisacagim amazon daha garantili galiba

hOrOz
17 Mart 2017, 23:07
Balla ben Ebay den alışverişi kestim sadece Amazon dan alıyorum

Bilhassa satıcının Amazon olmasına dikkat ediyorum yoksa diğer satıcılar aynı Ebay deki gibi

Ankarali erko
18 Mart 2017, 00:52
Balla ben Ebay den alışverişi kestim sadece Amazon dan alıyorum

Bilhassa satıcının Amazon olmasına dikkat ediyorum yoksa diğer satıcılar aynı Ebay deki gibi

horoz kardes amozon olmai nasil ayriliyor aciklarsan sevinirim bende ögrenmek istiyorum

hOrOz
18 Mart 2017, 01:06
horoz kardes amozon olmai nasil ayriliyor aciklarsan sevinirim bende ögrenmek istiyorum

mesela buradan direkt Amazonun satıcı olduğu anlaşlıyor

http://i.hizliresim.com/2rZva2.jpg

fakat satış yapan büyük firmalarla problem çıkmıyor

bazen Amazon firmalar adına satış ve Versand yapıyor onlarlada problem olmuyor çünkü direkt Amazonla muhatap oluyorsun

http://i.hizliresim.com/8M1m61.jpg

fakat küçük firmalarda bazen sıkıntı oluyor ama genellikle Amazon çözüyor

hekimoglu
18 Mart 2017, 01:10
Böyle tuzaklara düsmeyin bende bir kez Frankfurt tan gümrüksüz satis yapiyoruz denen yerden telefon aldim bozuk cikti aradim degisemeyiz tamir ederiz dediler adres bilgileri geldi Cin de, gönderdim birsürü posta parasi ödedim 2 ay sonra telefon geldi birde benden gümrük parasi aldilar, cakma telefon bana orijinalin fiyatini buldu, birdahami tövbeler olsun :)

Ankarali erko
18 Mart 2017, 01:44
mesela buradan direkt Amazonun satıcı olduğu anlaşlıyor

http://i.hizliresim.com/2rZva2.jpg

fakat satış yapan büyük firmalarla problem çıkmıyor

bazen Amazon firmalar adına satış ve Versand yapıyor onlarlada problem olmuyor çünkü direkt Amazonla muhatap oluyorsun

http://i.hizliresim.com/8M1m61.jpg

fakat küçük firmalarda bazen sıkıntı oluyor ama genellikle Amazon çözüyor

Horoz kardes tesekkürler bunu kopyalayip bir tarafa yazdim bu bilgi icin tesekkürler
bende ayrietten benim konuyu biraz arastirdim en üste konu actigim adres bilgisini googleye yazin orada baya bir bilgi cikiyor cin yada baska firmalar bu adresi
üss olarak kullaniyor yani frankfurt yaziyor ama frankfurt oder cikiyor fark polanya sinirina yakin bir logistik firmasi aracilik yapiyor illagal satin aldiginiz adrees
frakfurt yaziyor ama polanya firmasi adresi frankfurt /ODER DEN MALLAR GELIYOR yani yavsaklar bizi problem olunca kedinin fareyle oynadigi gibi oynuyorlar25000 mal satiyor
500 problemli mal önemli deyil bana vermedigim bewertung icin tesekkür ediyorlar uzun lafin kisasi bewertunglari iyi degerlendirin 1 euroda olsa sizin paraniz bu yavsaklara kaptirmayin
isteyen baksin

tr-22
18 Mart 2017, 14:19
Tr 22 normalinde oluyor iki yil önce almistim denemistim oluyordu ama simdi unuttum nasil ayarlandigini yutubeye bir bak kesin ayarlarsin.

Yanliz tek negatif tarafi vfi ile tele baglaninca relefonlada internete gireceksen o zaman 3g kulaniyorsun yani evin vifisini kullanamiyorsun

Cevabin icin tesekkürler,bunun kendi w lani var evdekine baglaniyor,telefonuda kendine bagliyor,normalinde baglantidan sonra hemen resim video göstermesi gerekiyormus,dedigim gibi bende bir türlü olmadi yada gercekten hatasi var.

Basbakan
18 Mart 2017, 16:34
Cevabin icin tesekkürler,bunun kendi w lani var evdekine baglaniyor,telefonuda kendine bagliyor,normalinde baglantidan sonra hemen resim video göstermesi gerekiyormus,dedigim gibi bende bir türlü olmadi yada gercekten hatasi var.

onurun dedigi gibi kendi Wlanini telefonun telefonun Wlanina baglaman gerekiyor yani rutere baglamacaksin

tr-22
18 Mart 2017, 18:49
onurun dedigi gibi kendi Wlanini telefonun telefonun Wlanina baglaman gerekiyor yani rutere baglamacaksin

Simdi anladim sagol arkadasim,zamanim oldugunda dedigin gibi denerim.

DJ CILGIN-TÜRK
18 Mart 2017, 22:41
sizlere tavsiyem ebay Plus üyeligidir. ödemeler ya payal üzeri yapabiliyorsunuz veya lastschrift.
ürünü begenmezseniz geri gönderme posta parasi alinmiyor sizden ve cok cok daha Garantie.

Ankarali erko
22 Mart 2017, 01:43
Arkadaslar,cumartesi günü postaneden mali geri göndermek icin gittim saticinin verdigi trancking numarasini ekledim kadin bunun parasini benim ödemem gerktigini söyledi yada onlarin bana barkod lu etiket göndermeleri gerktigini söyledi bende nalet olsun ben öderim dedim postaci bana bu adrese gönderiyorsan sigortali gönder aksi taktirde basin agrir dedi neyse uzun lafin kisasi bazi seyleri yasiyarak ögreniyoruz bu arada dhl üzeri takip ettim 12,36 teslim edilmis paket saticidan 12,40 da email gelmis piskin piskin
sizinle tekrar is yapmayi isteriz diye daha bu vatandasa bevertung vermedim bir kac gün sonra verecegim.suna dikkat edin frankfurt-oder-hamburg-saticinin gonderme adresine bakin birde en altta satici adresine bakin bunlar belli logistik firmalarinda mallarini
stoklayip merkez cinde yada ingilterede ama mallar almanyada sikinti su eger mal bozulursa gönderilen yere degil. cin,e firmaya göndermek zorundasiniz tamir icin posta ucretleri size yükleniyor mal ucuzzsa belki önemsenmez ama degerliyse basiniz agrir tamam
bu sistem hizli gümrüksüz ama problemlerde sikintili.