PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araba actiracaklarin dikkatine

karadeniz
16 Mart 2017, 21:12
Bir arkadasin basindan gecen olay,yeni arabasini actiriyor,grüne karte ( Internationale Versicherungskarte) istiyor kartta Türkiye'nin üstü isaretlenmis yani Türkiye'de gecersiz sordugunda Türkiye su an güvensiz ülkeler konumunda diye cevap aliyor, yeni araba actiracak olan arkadaslarda doppelkarti alirken sorsunlar sigorta Türkiye'de gecerlimi diye,her hangi sürprizle karsilasmamalari icin.

TipiTip
16 Mart 2017, 21:16
Bu olay 50 yildir var usta

Türkiyenin güvenli yada güvensizliginle alakali degil

O arkadas yada sigorta öyle dediyse bos konusuyorlar

Oldu bitti bir cok sigorta Asya yakasina sigortalamiyordu

Yeni bir durum degil. ....

karadeniz
16 Mart 2017, 22:56
Konuyu acmam eskiden uygulanan Türkiye'de anadoluda,asyada gecerlilik konusu degil yeni bir uygulama dikkatli olunmasi acisinda konu actim.

Türkiye 2016 yılında 142.6 milyar dolarlık ihracat, 198.6 milyar dolarlık da ithalat gerçekleştirdi, 2016 yili cari acik 56 milyar $, Ülke mevfaati icin akilli olmak gerek.

ivriz
17 Mart 2017, 00:46
Arkadaslar bende sanirim 10 yildir arac sigortam türkiye yi kabul etmiyor gümrükte türkiye icin ekstra sigorta yaptiriyorum. Ama sigortam burada türkiyede bulundugum dönemin süresini bana geri ödüyor.

ALSANCAK-35
17 Mart 2017, 15:33
Araba sigortam "Alianz".Grüne kartinda Türkiye acik fakat experden aldigim bilgiye göre gecerlilik sadece Avrupa kitasi icin.Yani Asya kitasina gecildiginde sorumluluk kabul etmiyorlar.Kolay gelsin