PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kan sekeri degerleri ne olmali?

Cologne
15 Mart 2017, 22:41
Arkadaslar irkac gündür cok su icmeye basladim. Birde ellerimi daha sicak hissetmeye basladim. Seker yükselmis olabilir dediler. Dün yemekten birsaat sonra sekeri ölctüm 84 cikmisti, bugun ise yemekten 4 saat sonra ölctüm 137 cikti.

Bu degerlere göre kafam karisti biraz. Seker ölcümünü yanlismi yaptim acaba?

Cevap yazarsaniz sevinirim.

44Malatya
15 Mart 2017, 22:52
Ellerini ılık suyla yıkayıp iyice kuruluyorsun sonra ölçüyorsun, ölçülecek yer temiz olacak, yanlış anlama, ölçmeden önce elma yediysen o bile etkiliyor. Tereddüt ediyorsan ev doktoruna danış.

Cologne
15 Mart 2017, 23:01
Ellerini ılık suyla yıkayıp iyice kuruluyorsun sonra ölçüyorsun, ölçülecek yer temiz olacak, yanlış anlama, ölçmeden önce elma yediysen o bile etkiliyor. Tereddüt ediyorsan ev doktoruna danış.

Usta cevabin icin tesekkür ederim, ismini görünce kafam dank etti bir haftadir her gün kahverengi kuru kaysi yiyordum, kaysinin sekeri cikartabilecegi aklima gelmemisti. Senin mesaji görünce nickinden dolayi aklima geldi :))

Birde ögrenmek istedigim ideal degerler nedir seker olayin da?

44Malatya
15 Mart 2017, 23:14
Afiyet olsun, sen naturel gidiyorsun, yemişken gün kurusu yiyem demişsin.

Burda bir tabela buldum umarım yararı olur.
http://de.share-your-photo.com/img/6459ea7dc1.jpg

MiAy
15 Mart 2017, 23:20
Ustam,
110-120 fazla sayılmaz.
160 dan sonra vücudunda bir damarlar yavaş yavaş tıkanmaya başlıyor.
İki senedir şeker hapı kullanıyorum günde iki tane 500 lük hap.
Ölçmeye gelince, eller temiz olmalı.
Sabah kalktığında ölç, aç karına 100 ün altındaysa iyi.
Ağzına ilk lokmayı attığında saate bak tam iki saat sonra tekrar örç.
En sağlam sonuç böyle alınır.
Seminere katıldım yazdıklarımı orada öğrettiler.

Dolunay35
16 Mart 2017, 19:12
Vermiş olduğun değerler gayet normaldır,korkulacak bir durum yok,birde doktora git aclık kan şekerini ac karnına ölçtür.yemeklerden önce ve yemeklerden iki saat sonra ölçmeni tavsiye ederim,aynı sorun benimde başımda var,ben kendim insulin yani iğne kullanıyorum.ac karnına 80 ila 125 arası normaldır,tok karnına ise 160 kadar çıkması normaldır.
Birde doğru ölçüyormusun çünkü ölçmeden ölçmeye fark var,hangi ölçme aletinden kullanıyorsun,malesef bütün aletler doğru ölçüm yapmıyor,ben " Bayer Contur next "aletini kullanıyorum ve de çok memnunum,aç karnına tok karnına gibi ölçme funktionları var, bu aleti Diabetiker Doktorum vermişti bana.Bende 20 defa seminara katıldım.şeker hastalığı ve tansiyon hastalığı şakaya gelmez.
Başka soracağın bir şey varsa buraya yazarsın elimden geldiği kadar yardımcı olurum sana.

Cologne
17 Mart 2017, 15:21
Vermiş olduğun değerler gayet normaldır,korkulacak bir durum yok,birde doktora git aclık kan şekerini ac karnına ölçtür.yemeklerden önce ve yemeklerden iki saat sonra ölçmeni tavsiye ederim,aynı sorun benimde başımda var,ben kendim insulin yani iğne kullanıyorum.ac karnına 80 ila 125 arası normaldır,tok karnına ise 160 kadar çıkması normaldır.
Birde doğru ölçüyormusun çünkü ölçmeden ölçmeye fark var,hangi ölçme aletinden kullanıyorsun,malesef bütün aletler doğru ölçüm yapmıyor,ben " Bayer Contur next "aletini kullanıyorum ve de çok memnunum,aç karnına tok karnına gibi ölçme funktionları var, bu aleti Diabetiker Doktorum vermişti bana.Bende 20 defa seminara katıldım.şeker hastalığı ve tansiyon hastalığı şakaya gelmez.
Başka soracağın bir şey varsa buraya yazarsın elimden geldiği kadar yardımcı olurum sana.

Benim kullandigim makina, ONETouch Verio IQ. Ne kadar iyi ölcüm yapan bir alet oldugunu bende bilmiyorum. Benim korkum yaklasik 10 senedir yüksek doz da 10 mg bis 90 mg bazen de 1000 x 3 3000 mg kortizon kullandim ve bu yilin basinda kortizonu biraktim Allah a sükür. Kortizonun en büyük yan etkilerinden birisi de Seker hastaligi oldugu icin sekerim az yüksek ciksa bile korkuyorum. Normalde sekeri hic sevmem, hatta caylari bile seker siz icen bir insanim.

Dolunay35
17 Mart 2017, 16:37
Hiç korkmana gerek yok,ben korkuyorum diyorsan git doktora bir görün,ama verdiğin değerlere göre korkulacak bir şey değil.