PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cocuk ile Türkiyeye ebeveynlerden sadece birisi ile ucmak

santicuma
14 Mart 2017, 22:26
Merhaba arkadaslar,

biz ailecek alman vatandasligina sahibiz.

Tatilide bir kac günlügüne sadece ben ve oglum Türkiyeye ucacaktik (Almanyadan Türkiyiye ve bir hafta sonra geri Almanyaya).
Oglum 14 yasinda, Kinderreisepass i var. Annesi yaninda olmadigi icin pasaport kontrollerinde bir sorun yasarmiyiz acaba?

Yani hanim illaki bir vekalet cikartmasi mi gerek (Vollmacht)? Belki sizlerden biri de ayni durumda gitmis gelmistir Türkiyeye.

Ilginiz icin simdiden tessekkür ederim.

keno
14 Mart 2017, 23:03
hanimla ikimizde türk vatandasiyiz benle oglan gittik vollmacht almadik
telefonla hanimi aradi polis halleddik belki diger polisler böyle insafli olmaz

reis38
14 Mart 2017, 23:04
Ben 1 sene önce 4 yasindaki kizim ile Türkiye`ye uctum ve bir sorun cikmadi dikkat ettikleri tek sey Kinderreisepass üzerindeki cocugun resminin güncel olmasi yani yaninda götürmek istediginiz cocugunuz 14 yasinda ve Kinderreisepass cocukluk resmi varsa o zaman uyariyorlar, ama siz isi saglama almak isterseniz esinizden vollmacht alin

tr-22
14 Mart 2017, 23:24
Cocugun ayri Passi varsa,Babasiyla beraber ucmasinin sorun olacagini sanmiyorum.

santicuma
14 Mart 2017, 23:26
Tesekkür ederim arkadaslar,

tavsiyenize uyup nolur nolmaz diyerek yinede bir Vollmacht götüreyim, hatta birde Geburturkunde kopisi.

Vollmachti burdan indirebiliyormusuz, simdi buldum ADAC den: https://www.adac.de/_mmm/pdf/Reisevollmacht-mit-nur-einem-Elternteil-reisende-Kinder_269339.pdf

mahsun67
14 Mart 2017, 23:27
Bende gecen sene 3 yasindaki oglumla beraber Brükselden uctum hicbi sorun yasamadim

santicuma
14 Mart 2017, 23:28
Alman gümrügünde sorun yasayacagimi sanmiyorum da Türkiyede sorun cikar belki diye düsünüyorum, sorun bi nevi cözülür eger cikarsada, ugrasmaktan cekiniyorum acikcasi. :)

44Malatya
15 Mart 2017, 03:13
5 yaş altı (5 yaşını doldurmamış): Tek başına seyahat edemez.
En az 18 yaşında bir yolcu refakat etmelidir.

5 yaşından 12 yaşına kadar (12 yaşını doldurmamış): Refakatsiz Çocuk hizmeti kapsamında tek başına seyahat edebilir.
Yetişkin ücreti ödenmelidir.

12 yaşından 16 yaşına kadar (16 yaşını doldurmamış): Tek başına seyahat edebilir. Yetişkin ücreti ödenmelidir.

metzeman
16 Mart 2017, 03:22
Merhaba
3 hafta önce frankfurt´dan istanbul´a uctum,
yanimizdaki arkadaslarla konusurken hanim 10 yasindaki kizim ile bende 9 yasindaki kizimla ayri pasaport kontrol yerlerine gectik,
polis beni sormus, kocanizin haberi varmi diye o da beni gösterdi. Sonra bana bakan polis´e telefon edip bisey konustular, ne konustularsa artik.

Biz beraber oldugumuzdan bir sorun cikmadi. Yanliz olsaydik ne olurdu bilemiycem, bence en iyisi hic riske girmemek , google´da vollmacht für kinderurlaub
arat bir sürü form cikiyor doldurup yaninda götürmek en saglami..

fuk_18
17 Mart 2017, 00:08
her türlü soruyorlar baba cocuk ile yada anne cocukla alman vatandasi yada türk fark etmiyor polis soruyor imzali kagit varmi diye siz esinizin kimliginin fotokopisini eve esinizin yazdigi bir kagit esim ile ucmalarina izin veriyorum diye imzali yeterli oluyor yaninizda bulundurun mutlaka

hOrOz
17 Mart 2017, 00:17
çocuk kaçırma olaylarına önlem olarak alınmış bir karar

boşanan çiftler bazen çocuklarını anne veya babadan habersiz yurtdışına kaçırmak istiyorlar

santicuma
17 Mart 2017, 00:41
Sagolun arkadaslar, bir Vollmacht götürücegim artik yanimda fakat dedigim gibi alman pas kontrolunda sorun yasacagimi sanmiyorum, ben daha cok Türk pasaport kontrolünde sorun yasarim diye düsünüyorum (giriste).

Ayrica oglum benden boylu 14 yasinda olmasina ragmen, bendende yapili masallah, yani kaciran birisi olucak olursa o olabilir ancak :)

fuk_18
17 Mart 2017, 13:48
aksine yanlis dusunuyorsun türk girisinde hic bir sorun yasamicaksin sorudahi sormucaklar almanyadan cikarken sorun yasarsin eger elinde vekalet olmaz ise

Sagolun arkadaslar, bir Vollmacht götürücegim artik yanimda fakat dedigim gibi alman pas kontrolunda sorun yasacagimi sanmiyorum, ben daha cok Türk pasaport kontrolünde sorun yasarim diye düsünüyorum (giriste).

Ayrica oglum benden boylu 14 yasinda olmasina ragmen, bendende yapili masallah, yani kaciran birisi olucak olursa o olabilir ancak :)

hOrOz
17 Mart 2017, 14:02
aksine yanlis dusunuyorsun türk girisinde hic bir sorun yasamicaksin sorudahi sormucaklar almanyadan cikarken sorun yasarsin eger elinde vekalet olmaz ise

sadece ya Almanya dan veya Türkiye den çıkarken problem olur

çünkü girişte zaten geldiği ülke kontrol ediyor

Dolunay35
17 Mart 2017, 17:15
Sorun yaşayacağını sanmıyorum ama işi garantiye alman için hanımdan bir vollmacht al yinede.

Dedikli
19 Mart 2017, 01:05
Cocugun ayri Passi varsa Babasiyla beraber ucmasinda sorun YOK.