PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kartsiz calisiiyorum..

ultrAslan55
07 Mart 2017, 18:54
Merhaba arkadaslar,

Ben birtane firmada calisiyorum ve orada teilzeit calisiyorum.. belirli saatlerde hep calisiyorum cünki aushilfe jobum var diye gösterdim.
Simdi sorun su; Benim önceki Teamleiterim kovuldu cünki cok krank oluyordu.. kovulmadan önce onunla anlasma yapmistik benim calisabildim zamanlari ona söylemistim cünki aushilfe yerde calisiyorum demistim.. Hic benden bestätigung tarzinda birsey istemedi. Tamam dedi öyle planladi. Kovuldu ve simdi yeni Teamleiter benden bestätigung istiyo.. fakat ben orda kartli calismiyorum.. ne yapacam ben simdi ?? Cok zor duruma girdim.. Bestätigung almasina alirim ama kontroll edilirse firmada yanar bende.. allah kimseyi cagresiz birakmasin. Yardiminiza ihtiyacim var..

BeCeRiKsIzDj
07 Mart 2017, 18:58
Bestätigung neyin Bestätigungu Onu anlamadim. Daha Detayli anlatirsan daha iyi yardimci olabilecegimizden eminim.

hOrOz
07 Mart 2017, 19:02
Merhaba arkadaslar,

Ben birtane firmada calisiyorum ve orada teilzeit calisiyorum.. belirli saatlerde hep calisiyorum cünki aushilfe jobum var diye gösterdim.
Simdi sorun su; Benim önceki Teamleiterim kovuldu cünki cok krank oluyordu.. kovulmadan önce onunla anlasma yapmistik benim calisabildim zamanlari ona söylemistim cünki aushilfe yerde calisiyorum demistim.. Hic benden bestätigung tarzinda birsey istemedi. Tamam dedi öyle planladi. Kovuldu ve simdi yeni Teamleiter benden bestätigung istiyo.. fakat ben orda kartli calismiyorum.. ne yapacam ben simdi ?? Cok zor duruma girdim.. Bestätigung almasina alirim ama kontroll edilirse firmada yanar bende.. allah kimseyi cagresiz birakmasin. Yardiminiza ihtiyacim var..

aushilfe çalışsan bile Arbeitsvertrag ın olmasi gerek yoksa yine kaçak sayılırsın

ultrAslan55
07 Mart 2017, 19:06
Bestätigung neyin Bestätigungu Onu anlamadim. Daha Detayli anlatirsan daha iyi yardimci olabilecegimizden eminim.

aushilfe calistima dair bestätigung istiyo benden.. Insallah yardim edebilirsin ustam..

hOrOz
07 Mart 2017, 19:22
sanırım ya sağlık sigortası veya unfallversicherung için soruyor

şimdi çoğunlukla başka bir yerde çalışıp başka bir yerde Aushilfe yaptın mı firmaların işine geliyor

çünkü birinci işyeri üzerinden sigortalı oluyorsun ama bununu esas işyerine Neben Job yaptığını söylemen gerek

onların izin vermesi gerek ...

madem çalışıyorsun niye korkuyorsunki işyerinden Bestätigung al ver

ultrAslan55
07 Mart 2017, 19:24
sanırım ya sağlık sigortası veya unfallversicherung için soruyor

şimdi çoğunlukla başka bir yerde çalışıp başka bir yerde Aushilfe yaptın mı firmaların işine geliyor

çünkü birinci işyeri üzerinden sigortalı oluyorsun ama bununu esas işyerine Neben Job yaptığını söylemen gerek

onların izin vermesi gerek ...

madem çalışıyorsun niye korkuyorsunki işyerinden Bestätigung al ver

ustam cevabin icin sagolda yukarida yazdimi okumadin heralde tam. kartsiz calisiyorum nebenjobda .. vetrag felan yok..
teilzeit calisitim yer istiyo nebenbjob icin bestätigunu

BeCeRiKsIzDj
07 Mart 2017, 20:10
Ustam Hala anlamis degilim kusura bakma :) Simdi Bestätigung istiyorda nerden kimden neyin bestätigungu.
Simdi sen O Sirketde Aushilfe basladiysan herangi bir Kontrat Imzalamissindir heralde, sonucta sana biri para veriyor calistigin icin.
Ha yok diyorsan Ben Sözde anlasdim bana Para elden veriliyor hesabima gelmiyor. Ozaman Sen Teilzeit degil bildigin kacak calisiyorsun ve simdi senden Teamleiter Kontratini görmek istiyor ne yapacagim diye düsünüyorsun.
Söyle biseyde olabilir. Kontrat Yapilmamisdir Sözde Anlasmissinizdir ve gerekli yerlere bildirilmisdir "Finanzamt" gibi yerlere.
Ozaman Teamleiterine gidip söylemen gerekir bende Kagitli bir belge yok sözde anlasmisdik okadar!

Olay buysa:
Atilmis olan Teamleiter seni ise almis olacagini düsünmüyorum seni bir Sirket Sahibi ise almis olmali ve bununla bir Sözlesme yapmis olman lazim. Artik Kagit üzeri veya Sözlü Bu kisiye gidip konusman Tavsiye edilir bu durumda.
Baska türlü neyin Bestätigungunu istedigini hala anlamis degilim.

Veya üstdeki arkadasin dedigi gibi Herangi bir sirketde Full Time calisirsin yani Kontratli en az 160 Saat ve bunlarin senin Teilzeit olarak calistigindan haberleri olduguna dahil bir Yazili belge istiyorlardir.

Baska Türlü bir fikrim yok. "BESTÄTIGUNG" derken Kimin Bestätigungu yani o mevzuyu anlamadim :) Gerisi Tamam!

NOT: Bestätigung almasina alirim diye yazmissin. Kimden alacaksin bu Bestätigungu? Belki onu söylersen anlamis olurum :)

mercanadasi
07 Mart 2017, 20:23
her halde arkadastan jopcenter Stundennachweis istiyor günde kac saat calistigina kanit olarak

ultrAslan55
07 Mart 2017, 21:42
arkadsalar.. neyi anlatamadim ben :D

Ben teilzeit biryerde calisiyorum!
bu teilzeit calistim yere dedim ki.. Ben belirli saatlerde planla cünki benim aushilfe jobum var!
SImdi bu teilzeit calistim yer benden aushilfede calisiyorum diye bi belge istiyor yani "bestätigung" yani filanca kisi burada gercekten aushilfe olarak calisiyor.. gibisinden.
Fakat ben aushilfe calistim yerde kartsiz calisiyorum.. ve korkum su! kartsiz aushilfe yerinde calisiyorum yani vetrag felan yok yani parayi elden aliyorum. ve buda demek oluyor ki siyah calisiyorum. simdi cagresiz kaldim.. ben bu istedikleri belgeyi veremiyorum cünki teilzeitan baska isim yok gözüküyo. nasil aciklayacam simdi bunu ne yapacam bilmiyorum.

TipiTip
07 Mart 2017, 22:03
Aciklayamazsin neyi açıklacan?

Teilzeit olarak çalıştığın yere ben orda kaçak çalışıyorum
Kağıt kürek yok diyecek halin yok

Eski Teamleiter ile aran iyi olduğundan
Adam seni idare etmiş senden birşey istememiş

Yenisi doğal hakkını kullanıyor ve senden
Diğer işyerinde hangi günler hangi saatlerde
Kaç saat çalıştığının belgesini istiyor

Isteyebilirmi evet ister sonuçta sen Aushilfe
Çalışıyorum demişsin adam senin kaçak çalıştığını nerden bilsin

Ne yapabilirsin hiç birsey
Ya adama açıkça söylersin kaçak çalıştığını
Sonucu bilemem
Yada Aushilfe işini bırakırsın
Yada Aushilfe yaptığın yerde saatlerini
Teilzeit yaptığın yere göre ayarlarsin

Birde ALLAH kimseyi çaresiz bırakmasın demissin
Evet aynen öyle

Amma gelelim fasulyenin faydalarına

Teilzeit artı kaçak Aushilfe yapıyorsun
yüksek ihtimal Kira ve diğer giderler Devletten karşılanıyor

Üç yerden para girişi
Neden çaresiz oluyorsun onu anlamadım ???

ultrAslan55
07 Mart 2017, 22:05
Aciklayamazsin neyi açıklacan?

Teilzeit olarak çalıştığın yere ben orda kaçak çalışıyorum
Kağıt kürek yok diyecek halin yok

Eski Teamleiter ile aran iyi olduğundan
Adam seni idare etmiş senden birşey istememiş

Yenisi doğal hakkını kullanıyor ve senden
Diğer işyerinde hangi günler hangi saatlerde
Kaç saat çalıştığının belgesini istiyor

Isteyebilirmi evet ister sonuçta sen Aushilfe
Çalışıyorum demişsin adam senin kaçak çalıştığını nerden bilsin

Ne yapabilirsin hiç birsey
Ya adama açıkça söylersin kaçak çalıştığını
Sonucu bilemem
Yada Aushilfe işini bırakırsın
Yada Aushilfe yaptığın yerde saatlerini
Teilzeit yaptığın yere göre ayarlarsin

Birde ALLAH kimseyi çaresiz bırakmasın demissin
Evet aynen öyle

Amma gelelim fasulyenin faydalarına

Teilzeit artı kaçak Aushilfe yapıyorsun
yüksek ihtimal Kira ve diğer giderler Devletten karşılanıyor

Üç yerden para girişi
Neden çaresiz oluyorsun onu anlamadım ???

YOOOOK ARTIK Bi DÖVMEDIN KALDI!!
DEVLETEN 5 KURUS ALMIYORUM COK SÜKÜR..
Konuyu kapatabilirsiniz bilmeden etmeden konusmak..

allah kuru iftiradan saklasin

TipiTip
07 Mart 2017, 22:14
YOOOOK ARTIK Bi DÖVMEDIN KALDI!!
DEVLETEN 5 KURUS ALMIYORUM COK SÜKÜR..
Konuyu kapatabilirsiniz bilmeden etmeden konusmak..

allah kuru iftiradan saklasin

Devletten para almıyorsun neden Aushilfe yaptığın işi kaçak yapıyorsun ??

Onuda kayıtlı yap
İşyerin daha çok işine gelir kagitli çalışman
Sanada sakıncası olmaz
Sonuçta biri Teilzeit biri Aushilfe
Devletten parada almıyorsun
İkisininde kagitli olmasında hiç bir sakınca yok

Her isyerinin işine gelir işçileri kagitli olduğunda
Gider olarak gösterir vergiden düşer

ultrAslan55
07 Mart 2017, 22:21
Devletten para almıyorsun neden Aushilfe yaptığın işi kaçak yapıyorsun ??

Onuda kayıtlı yap
İşyerin daha çok işine gelir kagitli çalışman
Sanada sakıncası olmaz
Sonuçta biri Teilzeit biri Aushilfe
Devletten parada almıyorsun
İkisininde kagitli olmasında hiç bir sakınca yok

Her isyerinin işine gelir işçileri kagitli olduğunda
Gider olarak gösterir vergiden düşer

zamaninda öyle basladim.. karta ihtiyac duymadim. güvendim tanidim biri.. basima böyle birsey gelceni düsünmedim. basta teamleiter ile konustum bu ise kalkismadan karta felan ihtiyacim yok demisti.. simdi kovuldu ve baskasi da istiyor.. nerden bilebilirdim kovulacagini ?

TipiTip
07 Mart 2017, 22:23
zamaninda öyle basladim.. karta ihtiyac duymadim. güvendim tanidim biri.. basima böyle birsey gelceni düsünmedim. basta teamleiter ile konustum bu ise kalkismadan karta felan ihtiyacim yok demisti.. simdi kovuldu ve baskasi da istiyor.. nerden bilebilirdim kovulacagini ?

İyi güzelde şimdi niye kayıtlı yapmıyorsun
Yapmana ne sakınca var
Her iki işte kagitli olsun
Bunda sakınca yokki ????

giresun_28
07 Mart 2017, 22:44
@ultrAslan55 Teilzeitjob'un yanında hariç 450€ ya kadar çalışma imkanın var (vergisiz yanı Steuerfrei) ama eğer 451€ olunca o zaman vergi keserler.

ultrAslan55
07 Mart 2017, 23:13
@ultrAslan55 Teilzeitjob'un yanında hariç 450€ ya kadar çalışma imkanın var (vergisiz yanı Steuerfrei) ama eğer 451€ olunca o zaman vergi keserler.

tamam ama yinede angemeldet olmasi gerekiyo öyle degil mi

Impostor
07 Mart 2017, 23:20
olsun kardes, kimseye bi zarari yok.kacak calisiyorsanda 450 € luk aushilfe göstersin, oraya göre saatlerini ayarlattir. senin caresizligini birtürlü anlayamadik, sanarsin uyusturucu isinde aushilfe yapiyorsun :)

Osmanbey34
07 Mart 2017, 23:24

arkadas almanyada yasiyoruz onun icin senin sorunu ben anlamiyorum.

tabiki angemeldet Olman lazim . karsi tarafa söyle seni anmelden yapsin ve sana bescheinigung/ bestätigung versin konuyu uzatmaya gerek yok !

aslankral
08 Mart 2017, 01:34
kacak calistigin yerde resmi basla ve bestätigungu alip verebilirsin veya
yeni Teamleitere i$i biraktigini söylersin artik gitmiyorum dersin

giresun_28
08 Mart 2017, 01:43

Aslında evet ama birde söyle birşey var, hadi diyelim bir yaşlı kadının evine gidiyorsun temizlik yapmaya bu kadın nasıl sana bir kağıt verebilir? :D sonuçta ama ek iş olarak geçerli dediğim gibi eğer 450€ geçmiyorsa birşey kesemezler senden.

BeCeRiKsIzDj
08 Mart 2017, 13:05
Arkadaslar birseyleri bilip bilmeden insanlari yargilamayin. Insanlik disi davranislar olmus. Artik neyin Hak olup Neyin Hukuk oldugunu arkadas kendisi bilecekdir elbetde. Zihni var belliki.

Konuya gelince:
Dostum kacak calistigin yerden bi belge alamazmisin idarelik. Hani bu burda calisiyor bu saatlerde, Imza, Firmanin Stempeli okadar..
Bu durumda herseyi Kacak calistigin yerle halletmeni tavsiye ederim sonuca basi belaya girecek olan tek sirket o sirket :) Teilzeit olarak kayitli calistigin yer herseyi dogru yapmis ztn seni bildirmis paranida hesabina yatiriyor. O Yüzden kacak calistigin yerin sahibiyle konus böle böle istiyorlar napabiliriz diye okadar.
Belki bu arada teilzeit calistigin yerin adamina kagidi kayip etmisim sirket yenisini cikartacak onu bekliyorum diyerek biraz zaman kazanabilirsin. Yalan söylemen icin simdi sana burda destek olmak istemiyorum ama, Dedigin gibi caresizlik kötü bisi.