PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Western Union la para yolamak?

sülli
03 Mart 2017, 23:45
Merhaba arkadaslar ben dün akrabaya para yolamak istedim cok da deyil 130 Euro Western Union la ama nedense olmadi yolacam bayideki adam dediki beni sperren yapmislar bende anlamadim Bu sene da hic yolamadim gegen sene 1 veya 2 yoladim oda fazla deyildi
Simdi sizlere sormak istedim acaba burda bir arkadasin asina geldimi neyapmamlazim acaba yolaya Bilmem icin?

akdenizli33
04 Mart 2017, 00:23
nereye yollaycaksiniz

serif09
04 Mart 2017, 00:33
selam https://www.denizbank.de/tr/bireysel/paratransferi/t%C3%BCrkiyehavalesi.html
bundan gönder 5 eur

garip_38
04 Mart 2017, 01:14
kardes nasil yolluyamassin anlmadim ben devamli yoluyorum bugün yolladim 500€ 9.90€ hic sorun olmuyor

DiloCan
04 Mart 2017, 01:43
Nedeni neymis?
Süphelenseler bile sana güvenlik sorulari soruyorlar.
Ben Western Unionda calisiyorum, ancak devamli para yollayan, yüksek miktarda veya mesela bir Türk olarak baska ülkelere yolladinmi hesabini kapatirlar.
Birde söyle olabilir, atiyorum 3000 yolluyacaksin 1000e bölyorsun ve 3 kisiye yolluyorsun ozamanda süpheli duruma düsüyorsun.
Öyle durduk yere kapatma olayi yok, adres bilgileri verdigin Telefon numarasi yanlis ise de kapanir

sülli
04 Mart 2017, 10:29
vallaha hi türkiye yolacakdim dedimgibi 130 euro ama olmadi bana denilen beni sperren yapmislar acaba bu sperrini nerden kaldirabilirler mi bende anlamadim bende benim biladerden yoladirdim onda oldu demeki bende problem ama nasil problemi kaldirabilirim dedimgibi bayiden yolamak istdedim.

slm
sülli

fuk_18
04 Mart 2017, 16:37
internetten sitesinden yolladiginda 5 euro aliyor ve sorunda yasamiyorsun tavsiye ederim

dreamceng
04 Mart 2017, 20:39
kardes nasil yolluyamassin anlmadim ben devamli yoluyorum bugün yolladim 500€ 9.90€ hic sorun olmuyor

almanyadanmi yolladin

fuk_18
05 Mart 2017, 09:30
almanyadan türkiyeye 5000 euroya kadar 5 euro subelerde ugrasma gir online gönder basit birsey

hOrOz
05 Mart 2017, 12:41
almanyadan türkiyeye 5000 euroya kadar 5 euro subelerde ugrasma gir online gönder basit birsey

IDENT kontrolü olmadan sadece bir sene içerisinde ancak toplam 1000€ gönderebiliyorsun

Impostor
05 Mart 2017, 20:21
benide engellemisler, en son baskasi icin 1000 € göndermistim. daha sonra onunla ilgili mektup geldi, kime neden yolladiniz diye (kanunen sormak zorundayiz yaziyordu). doldurup yolladim bi cevap gelmedi ama benide sperren yapmislar... sadece merkezden bakip görebiliyorlar birde galiba bu durumu, subedekiler uzun telefonlar sonucunda bana paranin cekilemedigini söyledi...

fuk_18
06 Mart 2017, 13:24
id kontrol eve kagit gönderiyro western union onu doldurup gönderiyorsun 5000 oluyor limit ben kendim yaptim suanda 5000 limit var

IDENT kontrolü olmadan sadece bir sene içerisinde ancak toplam 1000€ gönderebiliyorsun

hOrOz
06 Mart 2017, 18:01
id kontrol eve kagit gönderiyro western union onu doldurup gönderiyorsun 5000 oluyor limit ben kendim yaptim suanda 5000 limit var

adamı zaten sperren yapmışlar
ID Kontroldan sonra yine sperren yapacaklar

hope41
07 Mart 2017, 13:11
Ben yillardir online olarak yolluyorum Western Union´dan, kredi karti üzerinden yollarsan parayi biraz daha cok masrafi var ama sofort Überweisung ile direk banka hesabindan yaparsan 5 EUR aliyor ve benim de limit 5000 EUR.

Senin meblagda azmis ama kesin bir sebebi vardir isleme izin vermemelerinin, en iyisi Western Union´un müsteri hizmetlerini ara sor, ben sorun olunca direk arayip konusuyorum, Türkce de hizmet veriyorlar.

Alternatif olarak da Türk bankalari var, Ziraat filan... onlarida bu bankalar üzerinden yapan arkadaslar tavsiye ediyor.

DiloCan
09 Mart 2017, 05:31
internet sitesine gerek yok.
App indir doldur subeye git ücret 4,50€
Ama Dikkat Türkiyenin 10 iline max 1250€ mesela diyarbakir,mardin vs

redbull911
10 Mart 2017, 21:44
ustalar bu ident kontrolundan sonradami senede 5000 Limit var??
ben subeden simdiye Kadar her ay sorunsuz 1250 avro gönderiyordum Türkiyeye.

DiloCan
09 Mayıs 2017, 01:08
Konuya tekrar gelince bazi bayiler Pasaport bilgileri kopyalayip ismini kullanarak baskasi icin para yolluyorlar.
Kimsenin haberi bile olmuyor. Cogunlukla Türkiyeden Almanyaya gelene Nakliyat Sirketleri yüksek miktar Türkiye ye yolluyor.
Sonunda Kontroldan geciyor bi bakmissin ayda 10bin € yollamissin ve sonunda ismini kitliyorlar.

garip_38
09 Mayıs 2017, 01:59
ben 2 ayda bir yolluyorum 200, 300,500, euro almanyadayim türkiyeye yolluyorum hic bir sorunla karsilasmadim ben

hope41
09 Mayıs 2017, 11:20
Ben online yapiyorum WU dan yillardir, sorun yok cok sükür, her ay yolluyorum TR ye para.

Amca
17 Haziran 2017, 03:00
WesterrnUnion App indirdim Hesap actim 5000€ Yollayabiliyorum . (Post ident yaptim Limit 5000€)
Sofort Überweisen 5€ geb Service 1 Min Türkei
Überweisung 5€ geb Service 1-2 Tage Türkei
Kredi karte 12,90€ geb Service 1 Min Türkei
Selamlar

mustimercan
10 Nisan 2018, 00:02
Nasii oluyo arkadslar bu WU ile online para yollamak ilk defa turkiyeye para yollayacam.online kendi hesabımdan direk turkiyedeki banka hesabinami yolluyoruz?

metzeman
10 Nisan 2018, 01:04
Nasii oluyo arkadslar bu WU ile online para yollamak ilk defa turkiyeye para yollayacam.online kendi hesabımdan direk turkiyedeki banka hesabinami yolluyoruz?

Merhaba Western Union ile kisi adina para yolluyorsun, kim oldugu hic fark etmez, Western union para yollayinca sana mtcn numarasi veriyor
Bu numarayi aliciya veriyorsun alici kimlik ile herhangi bir western union subesinden parayi alabiliyor.

Western union online para göndermek istersen ilk registrieren yapiyorsun.
Para yolluyacagin zaman orda hersey acikca gösteriyor zaten pek zorlanmazsin.

Dikkat etmen gereken alicinin bulundugu ülkeyi dogru secmen ve alicinin kimlik bilgilerini kimlikte yazan sekilde vermen.
Ayrica alici parayi euro yada lira olarak almasini secebilirsin bence euro secenegini sec, döviz kurlari piyasadan biraz düsük..

hope41
10 Nisan 2018, 07:11
Ben yillardir WU üzerinden online para gönderiyorum. Ilk yapman gereken üye olmak tabi ki sisteme, sana gerekli evraklari yollarlar mail ile saniyorum, sonra onlari doldurup kimliginde postaneye gidip evraklari veriyorsun. Daha sonrada WU inceleyip onayliyor. Ancak bu islemlerden sonra online hesabini havale icin kullanabilirsin.

Düzenli olarak yolluyorsan para, kullanmani tavsiye ederim. App de indirip cep üzerinden her islemi yapabilirsin. Ama sadece bir kerelik lazim ise yakininda WU subesi varsa ordan yaparsin, ugrasmana degmez yani.

Bak hangi islemleri yapacagin burda yaziyor -->

Para yollarken seciyorsun ödemeyi nasil yapacagini, eskiden kredi karti ile yapiyordum ben ama simdi artik sofort Überweisung ile yapiyorum. Yani WU sayfasinda islemi yapiyorsun, son asamada seni bankanin online Banking sayfasina yönlendiriyor, ordan yapiyorsun TAN numarasi verip. Sonra MTCN dedikleri bir numarayi veriyor sana WU islem bitince. Metzeman arkadasinda dedigi gibi parayi yollarken, parayi hangi ülke birimine göre alacaklar ise ona göre dogru secmen lazim ayni sekilde gönderilen ülke ile paranin alinacagi ülkeyide secerken dikkat etmek gerekiyor.

https://www.westernunion.com/de/de/identitaet-pruefen.html