PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 18 yıl sonra tr ye gidiyom

Serseri
01 Mart 2017, 01:25
Slm arkadaslar 18 yıl aradan sonra ilk defa türkiye izine gidiyorum 2 günlügüne istanbula , ama icimde cok büyük bir tedirginlik var birazda tuhaf bir korku sebebini bilmedigim bir korku . Kız arkadasım dogum günüm icin bana ve kendine birer ucak bileti almıs istanbula , ve 2 günlügüne istanbul sırkecıde ipek otelde oda ayırtmıs . Sizce istanbula inince nelere dikkat etmem lazım , istanbulda araba kiralamak ne kadar nerelere gitmemi tavsıye edersiniz istanbulun gezılecek yerlerı nereleri güzel

Selam
01 Mart 2017, 01:29
Istanbul.... iki gün...gezmek...

smilie_denk_07

ken_guen
01 Mart 2017, 01:35
Aliskin degilsen araba kullanmani tavsiye etmem istanbulda araba kullanmak cok zor...

ElTurco
01 Mart 2017, 01:42
Bence arabaya gerek yok. Iki gün icin tavsiyem metro kullan. Al Istanbul-Kartini, para yükle ve metroyla neredeyse heryere gidebilirsin.

http://www.metro.istanbul/media/76013/istanbul-ulaisim-ag-haritasi.jpg

moonrise
01 Mart 2017, 12:23
Sirkeci'den Sultanahmet'e yürüyerek git, Ayasofya, Topkapi ve Sultanahmet camisini gez zaten gün biter:)
Ertesi gün'de Eminönünden bogaz vapuruna atla, bogazin sonuna kadar git, Anadolu kavaginda in bir balik ye.
Dönüste Besiktas'ta vapurdan in, atla bir arabaya Taksim'e git, ordan Beyogluna gir sonuna kadar yürü, Tünel'den
asagi in ya da yürüyerek Karaköy'e in, Galata köprüsünden gec Eminönü, Misir Carsisi, Kapali Carsi derken aksam olur,
Sirkecide oteline git ancak 2 günde bunlar yapilir, kolay gelsin, iyi tatiller:)

Dolunay35
01 Mart 2017, 17:37
istanbul 2 günde gezilecek şehir değil,iyi gezebilmen için bir iki hafta lazım.çok gezilecek yerler var.

sswiss
01 Mart 2017, 19:15
istanbulda öncelikle cebine ,cüzdanina ,telefonuna ve kiz arkadasinin cantasina dikkat et :)
araba kesinlikle kiralama ,istanbulda arabaya ihtiyacin yok .Bir tane istanbul karti al ve 20 veya 50 TL yükle ucak ve taksi haric tüm toplu tasimaya binersin ,bir tane kart ikiniz icin yeterli .Istanbulun toplu tasimasi her yere gidiyor ,ben bir hafta ailece gittim ve sadece bir istanbul kart ile her yere gidip geldik

.onur
01 Mart 2017, 22:55
Sormasi ayip 18 yil cennet vatani görmeden nasil durabildin,ben senede 3 defa 3 er haftaligina gitmesem kendimi yasiyor görmüyorum

Osmanbey34
01 Mart 2017, 22:59
bizim icin de gez :)

Memoli1976x
01 Mart 2017, 23:16
Sormasi ayip 18 yil cennet vatani görmeden nasil durabildin,ben senede 3 defa 3 er haftaligina gitmesem kendimi yasiyor görmüyorum

Maddi Imkansizlik olunca öyle bir durabiliyorsunki.

Bende 12 senedir gidemiyorum.

D.J.El-Rey
01 Mart 2017, 23:26

Hocam buna katilmiyorum,gidmek isteyen hertürlü imkani ayarlayip Vatanini görmeye gider,malum biletler artik yaz tatili disinda baya uygun.

Serseri
02 Mart 2017, 15:31
Cok tekürler bu istanbul karti nerden alinirki 2 kisi icin kac para yüklemem lazim

aslankral
02 Mart 2017, 18:15
Büfelerde, Tren ve Tramvay istasyonlarinda bulabilirsin
Eylülde Kart ücreti 7 TL idi 50 TL yükleme yaparsan sana iki gün yeter

sswiss
02 Mart 2017, 19:06
kardes istanbul karti hemen hemen her yerden alabilirsin ,istanbula inince sor birilerine .7 TL karti bedeli var ve 50 TL yükleme yap toplu tasimaya binerken turnikeden gec ve karti kiz arkadasina ver o gecsin turnikeden.

Ben ailemle gittik ve 1 hafta kaldik 4 kisiydik 50 TL yüklemistim 1 hafta boyunca gezdik sanirim kartta bir kac TL daha var .

o karti aldiktan sonra atma bir daha gidersen istanbul ao zaman kart ücreti ödemezsin sadece yükleme yaparsin

clon
02 Mart 2017, 19:12
Hocam buna katilmiyorum,gidmek isteyen hertürlü imkani ayarlayip Vatanini görmeye gider,malum biletler artik yaz tatili disinda baya uygun.

Herkesin bir bildigi vardir
insanlar var 1000 euro ile gidip 700 euro ile geri dönüyor
insanlar var 5-10 bin ile gidip 5 kurussuz geri dönüyor
insanlar var kredi cekip gidiyor

o yüzden nasil gitmeden duruyorsunuz demeyin

D.J.El-Rey
02 Mart 2017, 22:05
Herkesin bir bildigi vardir
insanlar var 1000 euro ile gidip 700 euro ile geri dönüyor
insanlar var 5-10 bin ile gidip 5 kurussuz geri dönüyor
insanlar var kredi cekip gidiyor

o yüzden nasil gitmeden duruyorsunuz demeyin

Benim demek istediyim,gitmek isteyen ve vatanini özleyen bir yol bulup türkiyeye izine gidebilir,dedigin gibi olmadi kredi ceker yada borc alir.
5 yada 10 senedir parasizliktan gidemiyorum diyenlere bu yüzden inanmiyorum!!
En son noel den önce istanbula gidip geldim ve ucak konaklama yeme icme gezme bana 600 euroya geldi,kardesim mayis ayina 270 euroya 7 gün ucak + hotel buldu hemde All Inkl.Manavgat da !!

akdenizli33
02 Mart 2017, 22:52
istanbulda tavsiye edeceginiz aile oteli lazim arkadaslar Sabah ve aksam kahvalti olamsi lazim..5 buyuk

sswiss
02 Mart 2017, 23:02
Taksimde Feronya Hotel otel var cok güzel her yere ulasima yakin istikla caddesine yakin metroya kisaca her yere yakin orada yetkili yasemin hanim var .
kahvalti icinde öglen ve aksam yemegini disarida yemek daha iyi bence
tavsiye ederim bu oteli

istanbulda tavsiye edeceginiz aile oteli lazim arkadaslar Sabah ve aksam kahvalti olamsi lazim..5 buyuk

ses
02 Mart 2017, 23:23
kimi kimsesi türkiyede yasiyorsa, gittigi zaman o kisilere bir yardimi olamayacaksa
türkiyeye gidemiyorlar maddi yönden.

ama vurdumduymaz olan kisi 200 euroya biletini alir 300 euroda cebine koyar izine gider
senede 3 degil 5 de gider,gitmek sorun degil.

sorun gittigin zaman senden beklentisi olanlar.

bunu düsünenler olabilir,
yaw sende 5 yildizli bir otel git ( 1000 € ) hersey icinde kimseyede söyleme
HER INSAN SENIN GIBI DÜSÜNMÜYOR iste.
maddi diyenler 1000 euro 2000 euroyu düsünmüyor daha fazlasini düsünüyor
daha fazlasini harcasa döndügü zaman SIKINTI yasiyacak

ilk yillarda gittin gittin yoksa
5 yil 10 yil 15 yildir gitmemissin gidemememissin
simdide gideceksin 200 euroluk bir biletle özlediklerinin yanina ( ADAMI DÖVERLER )
madem paran yok paran olmuyor ne derdin var gurbette demezlermi.

dreamceng
03 Mart 2017, 00:35
Bende maddi imkansizliklardan 23 yildir gidemiyorum

akdenizli33
03 Mart 2017, 00:54
4 kisi Sabah aksam kahvalti olmasi daha iyi degilmi.

Ozozgur
04 Mart 2017, 17:30
İstanbul güzel yer ama ben 2 yıl yaşayabildim.

HTC1985
07 Mart 2017, 19:36
Araba kiralamanı tavsiye etmem zaten 2 günlüğüne gidiyorsun,arkadaşların dediği gibi otobüs tramvay vs. fazlasıyla işini görür.

misterno
15 Mart 2017, 20:14

Maddi imkansizlikmi?

Saka mi bu?

Almanyada yasiyorsun Pegasusa 100 euro verip yada 200 euro gidis gelis veremiyormusun?

Yahu bu nasil saka arkadas? Yada ben sazan gibi atladim sakaya

ziyanci
15 Mart 2017, 20:35
Arkadaşım ben faros otelde kalmıştım çok memnun kaldım sultan ahmetin hemen yanında merkezde yani yaya olarak heryeri gezebilirsin

matrix64
15 Mart 2017, 20:38
aynen Faros otelde kaldim,cokta memnunduk.yaya olarak sultanahmet camisine 3 dakika mesafede

hayrim
15 Mart 2017, 20:46
cepte paran olsada olmasada girdinmi bir kooperatife ne cikabilirsin ne bir sey satsan parada etmez birde buna türkiye hasreti eklendimi artik ne türkiye ne memleket hasreti gitmek istersin gidemezsin seneler seneleri kovalar her izin olsada olmasada 5ooo cebinde yoksa kit kanaat yeter her izinde 5000 harcanirsa artik izine para biriktirmekle geciyor insanlarin ömrü simdi yas ilerledikce keske diyoruz girmeseydik emekliligimize yatirsaydik bizden daha beterleride var hele 100 bin lerini kaptiranlar aallaha sükür öyle paramda olmadi kaptiracak arabayla gezilmez istanbul en iyisi arkadaslarin dedikleridir

misterno
17 Mart 2017, 05:31
cepte paran olsada olmasada girdinmi bir kooperatife ne cikabilirsin ne bir sey satsan parada etmez birde buna türkiye hasreti eklendimi artik ne türkiye ne memleket hasreti gitmek istersin gidemezsin seneler seneleri kovalar her izin olsada olmasada 5ooo cebinde yoksa kit kanaat yeter her izinde 5000 harcanirsa artik izine para biriktirmekle geciyor insanlarin ömrü simdi yas ilerledikce keske diyoruz girmeseydik emekliligimize yatirsaydik bizden daha beterleride var hele 100 bin lerini kaptiranlar aallaha sükür öyle paramda olmadi kaptiracak arabayla gezilmez istanbul en iyisi arkadaslarin dedikleridir

abicim dikkatli olacaksin

Bak orasi Turkiye artik eskisi gibi degil. Bende Amerikadayim. Valla butun akrabalar hpsi degil cogu benden borc almak icin siraya giriyorlar.

O yuzden gidecegimi kimseye soylemiyorum. Yalnizca bir iki kisi. Onlarda benden borc istemez. Turkiye cok tuhaflasmis, herkesin kredi kartina araba taksidine borcu var. Bizde Alamanciyizya carpacaklar hesapta. Aman kimseye borc vermeyin

Doviz son zamanlarda cok yukseldi tr de o yuzden gitsende cok harcamazsin merak etme. Bu arada ben kooperatife girdim demissin bak buda hata. Asla ne ev alinir TR den ne kooperatife girilir. 20 sene oncesine kadar haric daha tr den ev alipta kar eden gormedim. Doviz bu kadar artmisken nasil kar edebilirsin mumkun degil.

tolgahamburg
17 Mart 2017, 08:26
Misterno,Türkiyenin hangi coğrafyasında yaşadın yada nasıl bir ezik hayat geçirdin bilmiyorum:mad:85 milyona ve meleketine ne biçim konuşuyorsun???unutma tabutla pamukla beraber doğduğun topraklara döneceksin bir gün........Avrupa yada amerikada sanki millet refah içinde yaşıyor ......düşün taşın akıllıca yaz biraz.......

hOrOz
17 Mart 2017, 09:30
Misterno,Türkiyenin hangi coğrafyasında yaşadın yada nasıl bir ezik hayat geçirdin bilmiyorum:mad:85 milyona ve meleketine ne biçim konuşuyorsun???unutma tabutla pamukla beraber doğduğun topraklara döneceksin bir gün........Avrupa yada amerikada sanki millet refah içinde yaşıyor ......düşün taşın akıllıca yaz biraz.......

hele hele ABD gibi hiç bir sosyal güvencen olmadığı bir ülke de ..

Avrupa da kaç kişiler var 5-10€ ya muhtaç ..

Çoğumuzun övüpte bitiremediği Almanya da bile emeklilerin durumu belli

Emekliysen fakirliğe merhaba

bunları hergün biz etrafımızda yaşıyoruz

Serseri
31 Mart 2017, 05:36
Cok cok sagolun arkadaslar kiz arkadasimla gidecem gidis gelis otel hepsi burdan ayarlandi .

Serseri
31 Mart 2017, 21:25
Slm arkadaslar ben bogaz turu yapmak istiyorum acaba bu konuda bilgisi olan varmi kaldigim yer sirkeci. Ucak biletini aldigimiz
Sirkein istanbuldaki subesinin gezi turlari var 35€ dan 70€ kadar cikiyor kisi basi. Siz ne diyorsunuz kendim gezsemi iyi ucuz yoksa gezi turunun , turunami katilsam

Piyerloti
31 Mart 2017, 22:31
Slm bence Eminönü veyahut Karaköy veyahut Kabatas dab bogaz turlari oluyor fiyatlari gecen sene kiso basina 40 tl idi bence onlara binerin veyahur Eminönü de sehir hatlari vapurlari var Rumelikavagina veyahur Anadalukavagina gidiyor orada ögle yemegi molasi sonra da gwri dönüs olmasi gerekli benim fikrim bu daha mantiklo öteki özel turlar Fatih Sultan Mehmet yani 2.ci köprüden dönüyor geriye internetten arastir istanbul bogaz turlari diye google dayi dan tam olarak ögrenirsin fiyatlarini ve saatlerini sana tavsiyem bir de istanbul kart al otobüs tramvay metro heüsinde geciyor kart bedeli 10 tl ve 50Tl yüklersen bol bol rahatlikla istanbul da ulasimda kullanirsin.Sayet adac üyesi isen tourpaket haritalarini al türkiye icin istanbul haritasi gezip görülecek yerleri ögrenirsin.
Ayrica yaya ve toplu tasima araclarina binip inerken dolasirken cüzdanini pantolon arka cebinde tasima kapkaccilara firsat vermis olursun.
Iyi tatiller diliyorum umarim verdigim bilgiler isine yararar.

Serseri
31 Mart 2017, 22:42
Cok sagol bahah 9 da gidip bakiyim istanbul karti aldim 50 tl yükledimbugun

Serseri
02 Nisan 2017, 07:17
Cok sagolun sayenizde 2 günde baya gezdim sagolun bircok yeri gördüm :-)))))) ama bu sirkecide ve bu civarda düzgün bir kebap yiyemedim :-( ama baya tatli cesidi yedim :-))))

Serseri
02 Nisan 2017, 07:20
Bugün rahmetli halit akcatepenin cenazesine katilmak istiyordum ama saat 12de otelden havaalanina gitmemeiz lazimmis allah rahmet eylesin .

misterno
04 Nisan 2017, 15:34
hele hele ABD gibi hiç bir sosyal güvencen olmadığı bir ülke de ..

Avrupa da kaç kişiler var 5-10€ ya muhtaç ..

Çoğumuzun övüpte bitiremediği Almanya da bile emeklilerin durumu belli

Emekliysen fakirliğe merhaba

bunları hergün biz etrafımızda yaşıyoruz

Yahu Almanya Turkiye ucakla 2 saat veya 3 saat

Almanyadaki asgari ucretli en dusuk seviyedeki zavalli Alman bile TR ye tatile geliyor

Ben bu yazilanlara inanmiyorum. Asgari ucretliden daha fakir olamazsinki. Imkansiz bu.

He kacaksindir onu anlarim

Bu arada sunu anlamadim. Avrupada sosyal system cok guclu nasil oluyorda kacaklar haric bazi insanlar 5-10 euro ya muhtac oluyor? Burasini aciklarmisin?

ABD de saglik sigortasi zorunlu oldu 2012 den beri. Ben 24 yildir Amerikadayim burada hic fakir gormedim. Ama burada hayat yok. Cunku fakir yok. Herkes cok tembel. Neyse bu ayri bir konu

Bence Deger
17 Nisan 2017, 00:58
Misterno,

TR de nerede yasiyorsun bilmiyorum ama,artik gurbetcileri ( maddi nlamda ) pek takan bile yok.Yeminle ben TR ye gidince nefes aldigimi fark ediyorum.Amerikayi bilmesek yutturacan bize